Skoči na vsebino

Za vse ljubitelje poceni motornega olja preko spleta

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 222
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Nisem rekel to...če nekdo dela drugje in mu je prodaja tega samo za zraven, ta računica gre skozi. Če živiš samo od tega, pa žal ne, oziroma samo, če delaš res na količini, kar pa je tudi bistvo spletne prodaje. Kdor pa tega mobil 3000 x1 5W40 prodaja v literski embalaži za okroglih 6 eur oz. pod 6 eur/liter, pa sem 99%, da so ponaredki ali pa kaj drugega.

lp,m

Torej tole je original olje, ali je za to ceno, to nemogoce?

http://www.motornaol...-3000-x1-5w-40/
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 703
  • Avtomobil: 218d AT, M2

čakaj...če prav razumem, je nabavna cena še nižja? ni potrebe po pisanju cene ker vem, da je to poslovna skrivnost, mi pa lahko samo zanikaš ali pritrdiš na moje vprašanje :)

za omenjeno ceno ga jaz dobim direktno iz Francije. lahko bi pridobil še popust, če bi ga vzel na firmo a se mi ne da s tem je**t.

Ne, višja! Zato pa s to 23,99 nekaj ne štima! 

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej tole je original olje, ali je za to ceno, to nemogoce?

http://www.motornaol...-3000-x1-5w-40/

Po mojih informacijah pri motornaolja.com in olja-dg.com, lahko kupujete brez kakšnega koli dvoma ;)

Prikaži več možnosti

janezsko
janezsko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 832
  • Avtomobil: zvezda ..sam ni mercedes

jaz bi rekel tako..seveda so tudi ponaredki kot pri vseh stvareh,,,drugače se pa olje itak pridobova iz nafte......tak da itak njih-proizvajalce ne stane veliko..glede na kakšne količine goriv se prodajo na svetu vsak dan....se pa sprašujem če ni ta gonja proti" ponaredkom "zrežirana z strani raznih oljnih lobijev...oćitno jim je prodaja olja ki ga proizvedejo za e ali 2...prodajajao pa po 15-20 e za liter močno upadla....samo moj vidik...še naprej bom olje kupoval tam kjer je ceneje..oziroma ne pri oderuhih....

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz bi rekel tako..seveda so tudi ponaredki kot pri vseh stvareh,,,drugače se pa olje itak pridobova iz nafte......tak da itak njih-proizvajalce ne stane veliko..glede na kakšne količine goriv se prodajo na svetu vsak dan....se pa sprašujem če ni ta gonja proti" ponaredkom "zrežirana z strani raznih oljnih lobijev...oćitno jim je prodaja olja ki ga proizvedejo za e ali 2...prodajajao pa po 15-20 e za liter močno upadla....samo moj vidik...še naprej bom olje kupoval tam kjer je ceneje..oziroma ne pri oderuhih....

Absolutno ni samo original na servisu po 15-25 eur/liter dobro, vseeno pa je treba malo razumsko pogledati in kupiti pri renomiranem prodajalcu, tudi če je 0,5 ali 1 eur dražji liter kot pa najceneje na Bolhi od neznanega preprodajalca. V zadnjih letih je bil trend kupovanja olja in avtodelov preko spleta, vsak je samo gledal do zadnjega centa najnižjo ceno. Sedaj, ko se je marsikdo opekel (ponarejena olja, avtodeli po smešnih cenah, ki so vbistvu "izmet" v proizvodnji, ponaredki diskov, ploščic,pnevmatike Pirelli narejene v Tajvanu in so zdržave 1 sezono), pa še kdo kaj narobe naročil in imel probleme z reklamacijo ali zamenjavo, pa zmeraj več ljudi te stvari raje spet kupuje iz oči v oči in ceni celoten support zadaj, tudi če je kakšen EUR ali dva dražje. 

Lahko pove forumaš, ko je pri nas vzel Hella-Behr visko, cena kak EUR dražja kot Ebay, je sumil, da ne deluje dobro po pol leta. Je dobil novo, jo zamenjal, vrnil staro in je to to. Kakšen bi bil postopek in čas reklamacije, če bi jo kupil na ebayu? 

Isto je z raznimi ABS senzorji...oseba X kupila na ebayu za 14 eur s poštnino, prišel senzor, ki ni delal. Trajalo je 14 dni. Naroči še enega, mu pošljejo zastonj, pride čez 10 dni. Se pokvari čez tri mesece, pride k nam v trgovino po senzor, ki je bil že prej na zalogi in bi ga dobil za cca 20 eur, če pa bi bilo potem z njim kaj narobe bi pa isti dan dobil novega. Tako pa je na koncu ga namesto 20 eur stalo 34 eur in en kup živcev, mailov in mesec dni se je po snegu vozil brez ABS-a in DSC-ja.

Lp,

M

Prikaži več možnosti
    • Pepsi je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 943
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ne, višja! Zato pa s to 23,99 nekaj ne štima!

Ok...zakaj je visja? Marecom Idrija d.o.o je zastopnik za motul v sloveniji torej si del pogace od cene, ki je na slo trgu odtrga tudi sam pac za stroske zastopstva in licenco za prodaji tega olja v sloveniji.

Sedaj pa...ker je motul francoski je zato za njihove dilerje ta veliko cenejsi, ker tu ni vkljucen strosek prevoza do slovenije itd itd pa se kaj bi se naslo.

Kar nekaj ur sem porabil, da sem prisel do ta pravega dilerja, ki ima tudi zastopstvo za motul v franciji in ima opcijo posiljanja robe po evropi.

Ce se motim me popravi.

Dam se en primer, ki ni vezan na olje ampak na fitnes prehrano:
- pri nas stane X izdelek 500g s popustom 22.90 eur, trgovec je hkrati tudi ekskluzivni zastopnik za doticno znamko v sloveniji.
- isti produkt v tujini dobim za cca 11 eur

Ker pa je postnina 15 eur zato nakupim toliko stvari, da se mi postnina iznici.

Sem pa naletel na dolocene produkte ki so bili pri nas cenejsi kot so ti bili v tujini...

Sem prilozil fotke pakunge olja, ena pakunga je bila med transportim "udarjena". Lepo je viden hologram, zalepljen in odlepljen.

prvic sem kupil olje pri nas in sem dal 36 eur/pakungo, drugic pa pri francozu in v obeh primerih je bila temperatura motorja nizja kot je to bila pri castrolu. Tako da ne gre za "fake" olje...

Pripete slike za predogled

• image.jpeg
  • image.jpeg
  • image.jpeg

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok...zakaj je visja? Marecom Idrija d.o.o je zastopnik za motul v sloveniji torej si del pogace od cene, ki je na slo trgu odtrga tudi sam pac za stroske zastopstva in licenco za prodaji tega olja v sloveniji.

Sedaj pa...ker je motul francoski je zato za njihove dilerje ta veliko cenejsi, ker tu ni vkljucen strosek prevoza do slovenije itd itd pa se kaj bi se naslo.

Kar nekaj ur sem porabil, da sem prisel do ta pravega dilerja, ki ima tudi zastopstvo za motul v franciji in ima opcijo posiljanja robe po evropi.

Ce se motim me popravi.

Dam se en primer, ki ni vezan na olje ampak na fitnes prehrano:
- pri nas stane X izdelek 500g s popustom 22.90 eur, trgovec je hkrati tudi ekskluzivni zastopnik za doticno znamko v sloveniji.
- isti produkt v tujini dobim za cca 11 eur

Ker pa je postnina 15 eur zato nakupim toliko stvari, da se mi postnina iznici.

Sem pa naletel na dolocene produkte ki so bili pri nas cenejsi kot so ti bili v tujini...

Sem prilozil fotke pakunge olja, ena pakunga je bila med transportim "udarjena". Lepo je viden hologram, zalepljen in odlepljen.

prvic sem kupil olje pri nas in sem dal 36 eur/pakungo, drugic pa pri francozu in v obeh primerih je bila temperatura motorja nizja kot je to bila pri castrolu. Tako da ne gre za "fake" olje...

Koliko pa je bil še strošek poštnine? Logično, da si uvoznik odtrga svoj del, saj mora poskrbeti za prevoz v SLO, plačati okoljske takse, spraviti robo do maloprodaje, potem pa maloprodaja spravi robo do stranke. Si dobil zraven račun in se je glasil nate? Kaj če je on uradno "prodal" olje kakšnemu davčnemu zavezancu v SLO, torej brez DDV, neuradno pa tebi? In je bil utajen DDV. Vglavnem ne vidim razloga, da bi nekdo, ki jemlje za kar nekaj tisoč EUR olja od uvoznika na leto, ga dobil po višji ceni kot ti, ki si kupil par litrov. Tu nekaj smrdi... bi pa bil vesel, če bi lahko videl račun?

lp,M 

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

račun se je seveda glasil na mene... poleg olja so zastopniki še za D2, ebc, willwood, hel, vibra tehnics, itd....

pri REF vidiš številko EAN izdelka.

Pripete slike za predogled

• motul.jpg

Urejal bancnik, 21.01.2016, 19:40.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

račun se je seveda glasil na mene... poleg olja so zastopniki še za D2, ebc, willwood, hel, vibra tehnics, itd....

To si res dobro našel ;)

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

To si res dobro našel ;)

da ne govorim koliko ur sem porabil, da sem našel "ponudnika" in na koliko online trgovin sm se prijavil, da sem to lahko sploh preveril in sploh pojma nimam glede francoskega jezika  :laugh

:ok

je avtentično?

februarja grem "spet" v nakup... ker menjavo olja delam na cca 10.000 oz 6 mesecev bo to ravno nekje konec februarja/začetek marca  :)

Urejal bancnik, 21.01.2016, 19:54.

Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

A mi prosim narediš še eno fotko te 2L kantice s prve strani? Da vidim napis. Samo nekaj me zanima, ker dejansko obstajata 2 različan 5w40 300v olja.

lp

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

A mi prosim narediš še eno fotko te 2L kantice s prve strani? Da vidim napis. Samo nekaj me zanima, ker dejansko obstajata 2 različan 5w40 300v olja.

lp

sem ti poslal sms.

Prikaži več možnosti
    • Gardener je všeč

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

Hvala, dobil.. Hvala za detaijne fotke.

Imaš pravo robo  :ok

Prikaži več možnosti

INVISIBLE
INVISIBLE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 816
  • Avtomobil: w107&e39&e53

kolko je pa nanesla poštnina do slovenije za 10l tekočine brez eko takse :)...čisto tko iz firbca letalska pošiljka verjetno ni bila glede na vsebino  :laugh

Urejal INVISIBLE, 22.01.2016, 15:55.

I FEEL SLOVENIA vsak dan bolj ko se vozim po naših cestah in kupujem nove končnike,plačujem cestnine in vinjete:frown
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

kolko je pa nanesla poštnina do slovenije za 10l tekočine brez eko takse :)...čisto tko iz firbca letalska pošiljka verjetno ni bila glede na vsebino  :laugh

čega?  :-D

poštnina je bila obračunana z svetovno znanim podjetjem za prevoz, 6.90 eur do vrat in overjeno z podpisom o prevzemu pošiljke  :ok

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 128
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Točno to je...sam imam fizično trgovino z avtodeli in motornimi olji, prodajamo tudi preko spleta v avstrijo motorna olja. Pozabil si še strošek zalog (za neko povprečno trgovino rabiš 100-200.000 eur zalog) , bolniških, oglaševanja (če želiš fizično pridobiti stranke v trgovino, FB in razni forumi niso dovolj)  itd... Ker razlika je, če se gre nekdo biznis in od tega živi, ali pa nekdo dela nekje drugje in ima spletno trgovino, odpošlje kak paket dnevno, dela z par centi po litru olja in na koncu meseca zasluži ali 50 ali pa 150 eur in je to to, brez kakšnih drugih stroškov, pa praktično podira cel trg. Potem pa še prodaja olja sumljivega izvora po takšni ceni, da če želiš biti konkurenčen ne zaslužiš praktično nič.

Glede Motula...po uradnih kanalih ni nabavna cena za  2L 300v 5w40 23,99 eur...ti povem iz prve roke, pa kupljene količine niso male.

lp,m

...pri vas je problem, ker nimate vidnih produktov in cen :blackeye in od takšnega je težko kupovati, razen če nisi blizu trgovine in skočiš pogledat....

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 814
  • Avtomobil: Citroen c5

res ste smešni... za 4€ na liter... oz 20€ na menjavo olja na leto bi si nekateri prevrtali koleno in pogledali če je notri še kakšen kupon z popust... zvečer pa kafič in "častit ču sve jarane"... jooj me ne

Prikaži več možnosti

Deyo
Deyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 067
  • Avtomobil: Bmw

Ena stvar mi "ne gre v račun". Če se Mobil olje prodaja za 6,5e ali manj na liter trdiš, da je 99% ponaredek. V drugem stavku pa si 100% da olja-dg ter motornaolja.com prodajajo original. Kateri by the way prodajajo po tej ceni za katero trdiš, da je prenizka, da bi bilo olje original :confused

:bmw e36 318is coupe; e36 320i; e39 523i :jok ; e39 523i lpg; e60 530i; e39 540iA :coole39 530d "M"
Fact: "There`s no girl that has lines as pretty as the E39 M5!" :-D

Prikaži več možnosti

andro125
andro125

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: F11

Ena stvar mi "ne gre v račun". Če se Mobil olje prodaja za 6,5e ali manj na liter trdiš, da je 99% ponaredek. V drugem stavku pa si 100% da olja-dg ter motornaolja.com prodajajo original. Kateri by the way prodajajo po tej ceni za katero trdiš, da je prenizka, da bi bilo olje original :confused

Naučite se brati, napisal je da če se prodaja pod 6€ je verjetno ponaredek, za 6,50€ je že original

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

res ste smešni... za 4€ na liter... oz 20€ na menjavo olja na leto bi si nekateri prevrtali koleno in pogledali če je notri še kakšen kupon z popust... zvečer pa kafič in "častit ču sve jarane"... jooj me ne

Sej vsi vemo da delas v avto branzi, ampak prevec pameten pa tudi ni treba bit. Imamo novo Octavio RS, na Verovskovi racunaj 39€ za liter 5W30 Castrol Edge Professional Titanium FST, ker se mi je zdelo to pa res malo pretirano, sem se na poti na servis ustavil v Eurotonu v Stegnah in za to isto olje placal reci pisi 16€ na liter. Mislim da je vec kot 4€ na liter razlike. Pa sploh ne bi bil problem ce bi to ceno olja vkalkulirali v kaj drugega, ne pa da je taka ocitna razlika v ceni. In tudi sami so povedali, da garancija ostane, napisejo pa na racun da gre za lastno olje, in ce pride to tezav z motorjem vzamejo vzorec olja iz motorja in ce je po tegnicnih predpisih da ni fake olje potem garancija normalno velja.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.