Skoči na vsebino

Za vse ljubitelje poceni motornega olja preko spleta

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 722
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Bancnik daj ta link od Fr olja. Pocasi me caka menjava.
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 773
  • Avtomobil: Citroen c5

Sej vsi vemo da delas v avto branzi, ampak prevec pameten pa tudi ni treba bit. Imamo novo Octavio RS, na Verovskovi racunaj 39€ za liter 5W30 Castrol Edge Professional Titanium FST, ker se mi je zdelo to pa res malo pretirano, sem se na poti na servis ustavil v Eurotonu v Stegnah in za to isto olje placal reci pisi 16€ na liter. Mislim da je vec kot 4€ na liter razlike. Pa sploh ne bi bil problem ce bi to ceno olja vkalkulirali v kaj drugega, ne pa da je taka ocitna razlika v ceni. In tudi sami so povedali, da garancija ostane, napisejo pa na racun da gre za lastno olje, in ce pride to tezav z motorjem vzamejo vzorec olja iz motorja in ce je po tegnicnih predpisih da ni fake olje potem garancija normalno velja.

RSka je bila 30k€... če meniš da ima Verovškova predrag servis, lahko pokličeš še Avtomerkur, Škerjanca ali pa Vrtača... mogoče ima kdo cenejše olje. In če pri avtu za 30k€ pojamraš edino tam kjer firma nekaj zasluži potem je nekaj hudo narobe... sicer pa moj komentar ni letel na vas ki nosite s sabo olje na servise... ker že imam izdelano mnenje o tem početju... sem pa še bolj žalosten ko vidim tukaj na forumu kako bi si nekateri za 40€ pri olju iztrgali oči... namesto da bi vprašali uporabika ki ima trgovino kdaj lahko prideš po olje... ker bo tako on imel nekaj od tega, ti pa ne boš umrl... 

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 722
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Sam pri kolicini 4 litrov res ne bi kompliciral, pri 9 litrih na menjavo je pa malo drugace.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 271
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

RSka je bila 30k€... če meniš da ima Verovškova predrag servis, lahko pokličeš še Avtomerkur, Škerjanca ali pa Vrtača... mogoče ima kdo cenejše olje. In če pri avtu za 30k€ pojamraš edino tam kjer firma nekaj zasluži potem je nekaj hudo narobe... sicer pa moj komentar ni letel na vas ki nosite s sabo olje na servise... ker že imam izdelano mnenje o tem početju... sem pa še bolj žalosten ko vidim tukaj na forumu kako bi si nekateri za 40€ pri olju iztrgali oči... namesto da bi vprašali uporabika ki ima trgovino kdaj lahko prideš po olje... ker bo tako on imel nekaj od tega, ti pa ne boš umrl...

Glej super da imas svoje mnenje sej to je bistvo debate. Tut jst za 40€ na servis ne bi hodil okrog ker je pa tle cez 100€ razlike pa to niti ni malo. Pa ubistvu se mi gre bolj za princip, ne me jebat da mi racunas 39€/l olje ki v ostalih stacunah stane vec kot pop manj. Sploh me bi pisnil da mi olje racunajo nevem 25€/l pa bi tistih 60€ kolker bi jih tu zgubili prinesli nekje drugje notri sej je pa ja en kup postavk na racunu... Tko p iz principa ne bom placal tolk za olje, AVM ima podobne cene mislim da Vrtac me pa ne zanima ker nimam casa hodit izven LJ moj cas tudi nekaj stane, tako mi je pa Verovskova 5 min od sluzbe Euroton pa 3 min. Pa se to da povem, mojo E65 servisira Schumi, se niti en rezervni del mu nisem prinesel od nikoder... Je fer, mi da normalne cene tako da on zasluzi pa jst sem zadovoljen. Mi na misel ne pride da grem nekam po olje... Mi ga pa on je prodaja za faking 39€/l

Pa se glede cene... Ce dlakocepiva stala je 36k€, ampk ne vidim kaj ima to veze? Ta denar je treba ravno tako zasluzit ne razumem zakaj eni poudarjate ce da nekdo 20, 30, 40, 60 itd k€ za avto da bi zraven z enim servisom moral skoraj pol place od tajnice pokrit? Nimajo vsi sluzbenih avtov ki jih firma placuje

Urejal Dejan-V, 24.01.2016, 22:28.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 777
  • Avtomobil: skunk :)

Ponavadi se ne vtikam v take zadeve, ampak bom še sam nekaj dodal na to temo.

Prvo leto sem peljal Citigo na redni servis. Liter olja je bil okoli 25€ (ne vem točno). Za hec sem pogledal še po internetu (pa nimam te navade!) in sem ga našel pri forumašu za 8,5€. Ob naslednjem servisu sem na Verovškovi naprej vprašal, če ga lahko prinesem s sabo in odgovor je bil: lahko, ampak če se kaj zgodi damo olje na analizo in če se potrdi, da je z njim kaj narobe, je strošek popravila vaš. Pošteno!

Forumaš mi je zagotovil, da je olje pošteno in ima ustrezne dokumente. Podjetje posluje dobro, boniteta dobra, promet visok, nič blokiran ali v tožbi in odgovor je bil na dlani.

Če lahko privarčujem za en rezervoar bom to naredil. Če bi bilo pa razlike 10€ mi pa še na misel nebi prišlo. Servis MORA služiti, ne pa odirati stranke. Zanimivo je pa to, da imajo VW, Škoda in Audi od četrtega leta starosti vozila dalje ugodnejše servise. Le zakaj? Boljše, da normalno zaslužijo na stranki, kot pa da gre slednja nekam pod kozolec menjati olje, ker je pooblaščenec tako drag.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • Pepsi in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

Enako sranje je GMT v MS :(

Pri njih sem kupil olje Castrol SLX 0-30 ki so mi ga priporočali takrat naBMW servisu Meško. Kolega je rekel stopi teh 150m do GMT-ja sam kupi olje saj ga itak mi tudi tam vzememo...

...lepo naredili mnjavo olja v garanciji. Po cca 12-13kkm se mi stisne motor, nakar po 10kkm pihne dihtungo. Meško seveda s tem nima nič - stara pesem. Sem še v A in tam kupil isto olje - katero pa na moje niti več ne začudenje ni melo veze s tistim kar sem kupil pri GMt-ju :(

Se pravi če je poceni mora res biti poceni pa ga je treba menjati malo prej. Tkrat sem dal slabe 4000 za liter na servisu pa je bilo 6500sit/liter...

LP, BB

P.S. Prekmurci pravimo: Kelko penez telko muzike! ;)

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 831
  • Avtomobil: LPP Urbana

:blabla

2 litra = 40 eur.

2x4 litre + poštnina je cca. 160 eur pri nas.

2x4 litre + poštnina je cca. 103 eur v tujini... sedaj pa upoštevaj, da imam 2x servisni interval v letu, kar nanese samo na olju 206 eur, pa zaokrožimo na 210 eur. 

pri nas bi pa dal 320 eur na letni ravni. torej? 110 eur je razlike, dodam še 50-100 eur in imam opravljen servis na pooblaščencu.

prosim ne pametuj o "trganju očesa", ker si upam stavit, da vse kar si do sedaj naročil v vag grupi si dobil po "interni" ceni in s tem pridobil marsikateri eur prihranka v žep... bodi fer in povej, če si kakšen del v vag grupi kupil brez rabata? seveda tega ne boš povedal in tudi ne pričakujem, da boš.

ne bom ti pametoval glede tvojega izdelanega mnenja ( tekst, ki je odebeljen) a vseeno...na tvojem mestu nebi ravno pisal javno kakšno je mnenje zoper tistih, ki nosijo s seboj olje na servis kajti en "respect" do strank, ki hodijo tebi ali drugim v vag mrežo pa moraš obdržati iz profesionalnega vidika ne glede na to, kakšne so te stranke.

kar se uporabnika tiče, ki ima trgovino na forumu... respect :ok

v primeru olja Motul pa nekaj eur pobere zastopnik/uvoznik in verjemi, če nebi bila cena skoraj 100% višja bi z veseljem to olje kupil pri nas.

Urejal bancnik, 25.01.2016, 00:31.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

Obstaja pa še druga skupina voznikov ki si določen avto lahko privoščijo zato ker je že kupljen + odplačan in pač je malo večji avtek. Če se ti zgodi kaj takega kot meni da nimaš ravno preveč viška denarja,in da se voziš pod 3000km letno ker pač tak je ti je kar pomembno koliko stane olje.

Svojčas sem se dal nasrati s strani servisa da sem kupil malo cenejše olje, zdaj pa kupim samo zelo poceni olje saj bo šlo po 5-6kkm itak ven ker bo že staro 2 leti...

Noben motor na 15W-40 olje mi še ni crknil zaradi preslabega olja, mi je pa cerknil nov motor na super olje...

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

INVISIBLE
INVISIBLE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 816
  • Avtomobil: w107&e39&e53

Enako sranje je GMT v MS :(

Pri njih sem kupil olje Castrol SLX 0-30 ki so mi ga priporočali takrat naBMW servisu Meško. Kolega je rekel stopi teh 150m do GMT-ja sam kupi olje saj ga itak mi tudi tam vzememo...

...lepo naredili mnjavo olja v garanciji. Po cca 12-13kkm se mi stisne motor, nakar po 10kkm pihne dihtungo. Meško seveda s tem nima nič - stara pesem. Sem še v A in tam kupil isto olje - katero pa na moje niti več ne začudenje ni melo veze s tistim kar sem kupil pri GMt-ju :(

Se pravi če je poceni mora res biti poceni pa ga je treba menjati malo prej. Tkrat sem dal slabe 4000 za liter na servisu pa je bilo 6500sit/liter...

LP, BB

P.S. Prekmurci pravimo: Kelko penez telko muzike! ;)

sosedska fovšija morda?  :cool  glede gmt-ja mislim

prvič slišim da bi zarad olja pihnlo dihtungo :laugh

I FEEL SLOVENIA vsak dan bolj ko se vozim po naših cestah in kupujem nove končnike,plačujem cestnine in vinjete:frown
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 628
  • Avtomobil: BMW logicno

Pišeš, kako bbi si nekateri za 40 eur iztrgali oči.   Gre za princip in nekaj je poceni nekaj ugodno nekaj drago, nekaj pa nategovanje.

Razloži mi cca 6 let nazaj zagovor cene za olje Castrol full sintetika se ne spomnim točno katero, katerega so na VW servisu Condor računali po 34 eur, original se je pa takrat dobil za 12 eur tudi pri uvozniku, pa sem jaz kupoval po 1 l oni pa po 200 sode.   Razloži mi, zakaj meniš, da je etično, da se bi takrat puščal nategovati za 132 eur  rabiš cca 6 l na servis samo na tej osnovi ???     Hvala bogu, da pri hiši, kjer smo nekdaj imeli familija 4 avte v VW/ Audi grupi danes nimamo nobenega več in ne verjamem, da v življenju še kdaj pogledam za to odurno znamko, kjer so tudi vse cene nadomestnih delov vsaj 3 če ne več krat dražje kot za BMW.  Ja ljudsko tako nategovanje res ni , ti se pa mečeš tu na trepalnice in očitaš, kako smo pokvarjeni da bi si za 40 eur iztrgali oči, pa gre spet za več, kot 3 x znesek, kot si pisal .  Pa ja sem si zapomnil, da prodajaš in delaš v VW mreži :)

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

skyline4
skyline4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 79

hvala bogu, da se da dobiti enako olje in ostale dele 3x ali 4x ceneje kot na pooblaščenih servisih, to so itak največji nateguni med serviserji..

z njimi imam opravka samo za veliki servis, pa še to jim sam dostavim dele (seveda original brez njihovih zlatarskih marž...)

The lesbians next door asked me what I would like for my birthday. I was quite surprised when they gave me a Rolex. It was very nice of them, but I think they misunderstood me when I said, "I wanna watch".
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 939
  • Avtomobil: bel traktore

Pišeš, kako bbi si nekateri za 40 eur iztrgali oči.   Gre za princip in nekaj je poceni nekaj ugodno nekaj drago, nekaj pa nategovanje.

Razloži mi cca 6 let nazaj zagovor cene za olje Castrol full sintetika se ne spomnim točno katero, katerega so na VW servisu Condor računali po 34 eur, original se je pa takrat dobil za 12 eur tudi pri uvozniku, pa sem jaz kupoval po 1 l oni pa po 200 sode.   Razloži mi, zakaj meniš, da je etično, da se bi takrat puščal nategovati za 132 eur  rabiš cca 6 l na servis samo na tej osnovi ???     Hvala bogu, da pri hiši, kjer smo nekdaj imeli familija 4 avte v VW/ Audi grupi danes nimamo nobenega več in ne verjamem, da v življenju še kdaj pogledam za to odurno znamko, kjer so tudi vse cene nadomestnih delov vsaj 3 če ne več krat dražje kot za BMW.  Ja ljudsko tako nategovanje res ni , ti se pa mečeš tu na trepalnice in očitaš, kako smo pokvarjeni da bi si za 40 eur iztrgali oči, pa gre spet za več, kot 3 x znesek, kot si pisal .  Pa ja sem si zapomnil, da prodajaš in delaš v VW mreži :)

Nekdo ter nekako se morajo pokriti stroški usposabljanja za "superiorne" mehanike v super lepih delavnicah ob še lepših steklenih salonih, kateri so "zrasli" par let nazaj iz malo večjih garaž.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 799
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...fantje dobri ste :cool

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma VAG grupa je mene razkurila tudi zaradi drugih stvari in polizdelkov, ki jih prodaja, skratka okvara na okvaro....  imam znanca z belim polom z DSG menjalnikom, serviservem tega sranja bo poznan, v garanciji je že 3 menjalnik noter in tudi ta je že začel srati...   pri cenah pa jao kje je kaka ljudkost, kot se imenujejo , gre za čisto nategovanje.

Edino, kaj jim dam kapo dol, je samo poslovanje, zgleda, da ko tako nateguješ ljudi, da si finančno zelo uspešen, pa če si še goljuf zraven .... DAS SMRAD...

Čakam samo, da jih EU komisija ocola za DAS SMRAD in naš FURS, ki se že pripravlja, da jim zakasira vse dajatve, katere so plačali manj, na račun DAS SMRAD, ko so goljufali.   Mislim, da bo delnica takrat dobro počepnila.

Urejal Mat xxl, 30.01.2016, 15:05.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

VW je bil dejanskoljudski avto, ko je delal hrošče...potem se je to uspešno nadaljevalo  z golfom1 :ok in kasnehe z 2...ko pa je prišel golf 3 pa je to prenehal biti ljudski avto....

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

VW je bil dejanskoljudski avto, ko je delal hrošče...potem se je to uspešno nadaljevalo  z golfom1 :ok in kasnehe z 2...ko pa je prišel golf 3 pa je to prenehal biti ljudski avto....

lp

joda

Ja imaš prav, samo pozabil si omeniti, da pa hrošče še vedno serijsko vgrajujejo v vozila . :).

Prikaži več možnosti

UNICORN81
UNICORN81

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 659
  • Avtomobil: bmw

To temo sem čakal dolgo da jo kateri odpre....
Kupoval sem original olje bmw(vsaj original embalaza) za e39...
Šest let redni servisi...na koncu mi je motor izdahnil na 800 km 1L olja....in na koncu brez kompresije...in menjava motorja seveda...avto lepo družinsko vožen...kadil je ko sem ga zutri prižgal,tako da si mogel meglenke prižgat...olje je tako smrdelo po oglju da si mislil da maš sporhet pod pokrovom,pa da o sajah ne govorim...celi motor poln saj ko sporhet...
Na koncu sem ugotovil da je res pa zaradi olja motor izdahnil,ker drugega razloga ni..vsi deli so bili originali vključno z vsemi možnimi tekocinami..
Tako da sedaj imam motula pa še to ne vem če je original...zgleda da nas nategujejo z vseh strani....
Bi pa prosil, ker bi naredil servis na 15.000,da bi naročil nekje dobro olje za mojo kanto....
Toliko z moje strani...ne da se mi več pisat...lp
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

"Problem" pri nas glede olja Motul je ker sam Motul ima tako postavljen sistem ,da ima v vsaki državi samo enega zastopnika od katerega lahko kupuješ. Recimo v tem primeru je to Marecom, ki ima za moje pojme previsoke cene ampak je edini čez njega ne moreš iti in tako drži cene tako, da morajo trgovine krepko predrago prodajati to olje, če hoče da še malenkost zasluži.

Vem ,ker sem hotel pred leti pripeljati Motul olje pa se ni izšlo ,ker matična firma nedovoli da bi bil v državi kakšen več zastopnik kot eden.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Šest let redni servisi...na koncu mi je motor izdahnil na 800 km 1L olja....in na koncu brez kompresije...in menjava motorja seveda...avto lepo družinsko vožen...kadil je ko sem ga zutri prižgal,tako da si mogel meglenke prižgat...olje je tako smrdelo po oglju da si mislil da maš sporhet pod pokrovom,pa da o sajah ne govorim...celi motor poln saj ko sporhet...
Na koncu sem ugotovil da je res pa zaradi olja motor izdahnil,ker drugega razloga ni..vsi deli so bili originali vključno z vsemi možnimi tekocinami..
Tako da sedaj imam motula pa še to ne vem če je original...zgleda da nas nategujejo z vseh strani....
Bi pa prosil, ker bi naredil servis na 15.000,da bi naročil nekje dobro olje za mojo kanto....

Tudi jaz sem čakal tako temo ker sem že opozarjal sploh za BMW olje da to ni original olje, ker če kupiš original vidiš razliko že po pakungi.

Jaz prisegam na Castrol in ga dajem v vse domače avte tudi drugih znamk,kar se pa tiče BMW-jev pa je v 1.6i , 2.0 R6 , 4.0 V8 , M3 ,seveda gradacija za vsak motor primerna. Avti nepijejo olja in še naprej bo šel samo Castrol noter, servisi se delajo na max. 15.000km

UNICORN če rabiš kaj od olja ali kakšnih drugih delov me kontaktiraj na P.S.

Urejal blackberet, 01.02.2016, 01:38.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...si prepričan, da je bil oljni filter original?

...za stare avte je skoraj vseeno kakšno olje daš noter, samo da je :ok2 ....tu mislim na proizvajalca ne na gradacijo...in tudi poceni olj aso čisto OK, še tisti iz Spara al pa Leclerca ali lidla, samo menjaj ga na 5k km ne pa na 15-20k km :)

...drugače pa naroči pri http://www.olje-dg.si/ olje in filtre, če si pa v Lj imaš pa še poceni servis za menjavo...pa menjaj na 10k je bolje kot na 15k

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti