Skoči na vsebino

Pomoč pri projektu E36 v drift avto

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
15 odgovorov v temi
vvido
vvido

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: bmw 325ci e46

Lep pozdrav vsem proso bi vas za vaša mnenja vglaunem v namenu je sledeči projekt zbrali smo se trije kolegi ko bi radi se naučili driftat pa mogoče na kaka tekmovanja prit aja pa da ne probavamo da nebi uničli svojih avtov in to smo se danes pogovarjali da bi kupli bmw e36 in mu vgradili motor od e46 3.0i naredli zaporo dif. Ki se baje zašvasa to bi tudi proso če kdo zna da bi mi povedau..dali bi vse tapete in zadnje zice ven da bi biu avto nekoliko lažji dali bi mu druge vzmeti da bi biu nižji in nekoliko trši glavo bi dali da nam pobrusijo za 1.3 mm da bi bla malo večja kompresija zaj kolko je to pametno nevem potem da bi avtu naredli ravno cev torej pomeni oba lonca vstran in katalizator ampak bo treba dat lamdasonde vstran in me zanima če bi se mašini mešat začelo al se da to z računalnikom popravit potem ...pa če je kaj narobe da bi mogo spremenit mi povejte pa če pozna kdo kje bi lahko dobo ta motor 3.0i al mislite da bi bilo premalo
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 014
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

nevemkakpišeteprivasnaglavnemtrgu1vmariboru ampak je isti ku*** če ne uporabljaš vejic, kot da ne bi uporabljal presledkov.
Prikaži več možnosti
    • M_power je všeč

ales.
ales.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 801
  • Avtomobil: BMW

hehe spet pravopisje , . k..c avtorju teme pa.

Kupi narejen avto,ker imaš sama začetniška vprašanja.

http://www.avto.net/...serija 3: Drift

http://www.njuskalo....-oglas-10280405
Prikaži več možnosti

vvido
vvido

Začetnik

• Uporabnik

Croma_man kaj sem se slučajno prijavo v krožek slovenščine da bi mogo pazit na pisavo??....nisem pazo na pisavo, ker sem napisau ko smo bli z kolegi na kavi in nisem pazo na na pisavo tko ,kot nepazim ,ko pišem sms .... ales. Hvala samo mi smo študirali o proračunu 2.500€ pa sami bi radi naredli.
Prikaži več možnosti

dado20
dado20

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 369
  • Avtomobil: e92

Ne, nisi na krozku Slovenscine, ampak, ce bos tko pisal ne pricakuj kasnega pametnga odgovora sploh. Usaj mene kr odbije, ce clovek pise, kot, da bi bil star 5 let.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 039
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne samo to, še točke bomo začeli talat in bo to to.

Moj predlog je enak Aleševem, kupite za začetek že narejen avto. Prodaja se tudi E34, ki je, z izjemo motorja, že pripravljen.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

vvido
vvido

Začetnik

• Uporabnik

Sej meni bi blo tudi boljše, da bi se kupo že naret avto..sam so ful predragi zato smo mislili, če bi bla opcija čim bolj poceni. Zdi se mi tudi, če bi ga sami naredli bi bli bol ponosni na to, ker kupi stvar lahko skoraj vsak.
Prikaži več možnosti

eleksis
eleksis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 319

1. če boste delali iz "nule" bo prišlo dražje kot če se kupi že narjen avto...to je 100% zapomni si.
AMPAK podpiram to pot saj se preko tega ogromno naučiš (kupi lahko vsak)
2. ne kupujte na hitro iz danes na jutri ker se boste zaj**. spremljajte forum, preberite čimveč tem...vglavnem zbiranje info..da boste vedli kaj bi radi in koliko bo to stalo.
3. predlagam kak 325 ali 328 ki je v original stanju (z dobrim motorjem) in potem delate sami tiste lažje stvari. tako da o swapu ne razmišljat.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

pri motorju od e46 3.0 se zelo zaplete pri elektroniki......

iščite raje m52 b25 ali b28 motor....pa še original paše vijak na vijak.

Če bi se radi učili drifta, boste naredili veliko napak in te napake odpravljaš z veliko treninga. Če bi radi veliko trenirali se boste veliko vozili in če se boste veliko vozili je mnogo lažje za popravila, če je avto v dokaj originalnem stanju ( hlajenje, motor, menjalnik, sklopka, zavore.....) ne si že na začetku narediti avto ki je prekompliciran za vzdrževanje oz. popravila.....
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

DamoE30
DamoE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: Volvo V70-D5, `10

1. če boste delali iz "nule" bo prišlo dražje kot če se kupi že narjen avto...to je 100% zapomni si.
AMPAK podpiram to pot saj se preko tega ogromno naučiš (kupi lahko vsak)
2. ne kupujte na hitro iz danes na jutri ker se boste zaj**. spremljajte forum, preberite čimveč tem...vglavnem zbiranje info..da boste vedli kaj bi radi in koliko bo to stalo.
3. predlagam kak 325 ali 328 ki je v original stanju (z dobrim motorjem) in potem delate sami tiste lažje stvari. tako da o swapu ne razmišljat.

100% se strinjam z napisanim :ok
E30 325i---race car :3gears
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 039
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pa saj se prodaja nekaj drift avtov na katerih je treba še kaj narest, če vam je primarna želja da bi se vozili, potem kupite to, boste prej na pisti. Naj vas ne skrbi da bi zmanjkalo šraufarije. :-D Je vedno treba kaj dograjevati, predelovati in popravljati.

Če boste kupili nepredelanega in se sami lotili projekta je zelo verjetno da bo prej sezona 2017 tu kot pa vaš avto fertik. Plus že predelan avto boste sigurno dobili ceneje kot pa originalnega + strošek predelave. Pa se vozite sezono ali dve, se bo že pokazalo da je treba nov projekt, boste pa tistega sami naredili in naredili marsikaj drugače z osvojenim znanjem in izkušnjami.

Urejal Nixxon, 14.01.2016, 08:53.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

vvido
vvido

Začetnik

• Uporabnik

Ok hvala za nasvete in bomo res začeli študirat raje avto kupit fertik pa pol, če še bo kaj za dogradit. Pomojem se bomo odločli bol za kakega 328i ...hvala še enkrat
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 587
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Sicer pa niso samo BMW ji za driftanje. Lahko začnete z lado ali fiatom 125P:laugh. Da vidite, če sploh imate smisel za drift.
Prikaži več možnosti

bergi
bergi

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 502
  • Avtomobil: Bmw e36 M3 s54

Sej meni bi blo tudi boljše, da bi se kupo že naret avto..sam so ful predragi zato smo mislili, če bi bla opcija čim bolj poceni. Zdi se mi tudi, če bi ga sami naredli bi bli bol ponosni na to, ker kupi stvar lahko skoraj vsak.

Čim bolj poceni varijante pr Driftu ni,ker če že je,se ne obnese kej preveč dobro :ok
Prikaži več možnosti

vvido
vvido

Začetnik

• Uporabnik

Tote lade al pa fiati hahahaha....ne sej tak na prkirščih smo že pa po cesti samo parkrat se je zgodilo da je šlo preveč blizu robnika hehe. Plus tega gum mi je totih škoda, ko jih imam na avtu.
Prikaži več možnosti

Nitromen
Nitromen

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19
  • Avtomobil: MR2 SW20 turbo

Zdravo

Tako kot so fantje že napisali. 3.0 motor zna bit malo zahrbten pa ni jih ravno veliko pa zna bit kar drag. Nižanje glave je nesmiselno, ker strošek dela ne upravičuje učinka. Neke vrste zaporo diferenciala obvezno potrebujete, ker sicer je vse brez veze. Razmislite tudi o kakšen dirkalnem sedežu in pasovih vsaj za voznika, porihtatje optiko in zavore. Hidravlična ročna je fina zadeva, ampak ni nujna. Vas ne poznam in glede nato, da sprašujete začetniška vprašanja dvomim, da ste v tem trenutku sposobni sami sestavit avto. Presenečeni boste koliko orodja, časa in znanja je potrebno za kaj takega. ( trenutno ravno končujem en projekt) Ampak vsi smo bili nekoč v enaki situaciji. V kolikor vam je cilj v prihodnosti sestavtiti kakšen lasten avto potem je smiselno, da se tega lotite čim prej ( da dobite znanje in izkušnje), če pa bi zgolj vozili potem pa rajši kupite že kakšen približno narejen avto...

Kako zavarit diffrencial? Sicer zelo površno in na hitro prikazano, ampak da dobite idejo. (od 1:10 naprej)

Lp Rok

Urejal Nitromen, 08.04.2016, 06:46.

Prikaži več možnosti