Skoči na vsebino

GPS tracker

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
kripo
kripo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 686
  • Avtomobil: 4x krogec

Zadnje čase je kar precej novic o ukradenih vozilih. Razmišljam o nabavi kakšnega GPS trackerja, ki ima tudi funkcijo izklopa motorja.

A ima morda kdo kakšno izkušnjo ali pa dober nasvet, katerega kupiti? Gledam kaj takšnega GPS tracker

Urejal kripo, 15.01.2016, 20:02.

Poskrbi, da dobiš, kar imaš rad, sicer boš prisiljen imeti rad, kar imaš.
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 276
  • Avtomobil: bel traktore

če kaj pomaga
http://forum.bmwslo....ad.php?t=122813
Prikaži več možnosti

kripo
kripo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 686
  • Avtomobil: 4x krogec

Hvala.Skrito stikalo torej.
Poskrbi, da dobiš, kar imaš rad, sicer boš prisiljen imeti rad, kar imaš.
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 450
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

Jaz sem razmišljal, da bi naredil sedanjo OBD vtičnico kot past, kjer bi ob priklopu na kabel spustilo toliko toka, da bi lopovu scvrlo opremo. Pravo OBD vtičnico pa bi premaknil v predal pri sovozniku.

Za GPS sledenje je dobra alternativa en poceni razbit iPhone 4, kjer mu samo koristiš Find my iPhone.

Sam trenutno tudi počasi sestavljam sistem proti kraji z GPS sledenjem, SMS obveščanjem zgrajen iz Raspberry Pi-ja
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

acx
acx

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 127

Čeprav je stara tema, pa vendar jo obujam. Zanima me, ali je edini strošek teh GPS trackerjev predplačniški paket (zaradi kartice SIM) ali pa je treba dodatno plačevat še ta program, ki izrisuje pot? So zanesljivi programi za izrisovanje poti zastonj oziroma to slučajno omogoča google map?

hvala in lp

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 260
  • Avtomobil: BMW

Načeloma plačuješ še to, samo so odlični tam 15-25 eur na leto z vsemimi ni, da ni opcijami .....

Npr sam uporabljam tega :  https://s1.gps-server.net/

Ker ja nekdo mora 24 ur na dan sprejemati podatke kaj kje dela avto, kar ti google ne dela , gps modul pa samo pošilja podatke, kamor nastaviš in na kolikor časa nastaviš....

Prikaži več možnosti

acx
acx

Novinec

• Uporabnik

moja logika zastonj zadev je bila sledeča: če je "find my iphone" zastonj, potem je tudi izris te poti zastonj, saj ej princip delovanja isti. Nekih blaznih funkcij (razen poti) pa itak ne rabim

še kdo morda?

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 802
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Predlagam www.kje-si.si  :ok

Lahko se preveri zgodovina sledenja, hitrosti vozila, nadmorska višina itd.. kar ti pač srce poželi. Kdor daje vozila v najem ali se vozi delavec z avtom, se lahko nastavi sms/mail alarme, kdaj vozilo prekorači hitrost, kdaj se avto prižge/ugasne(delovne ure primerne za delovne stroje), kdaj se recimo izklopi/vklopi akumulator, kdaj se vklopi kakšna stvar v avtu.. Če je več voznikov enega avta, je možno beleženje posameznega voznika, da se ve kdo je za volanom.. itd.. Tega je ogromno.

Urejal Matejkec, 26.03.2020, 02:25.

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 116
  • Avtomobil: --------:)

Ali pa ce mas kaki fon viška, kupis sim in imaš. Tudi to gre..
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

acx
acx

Novinec

• Uporabnik

Ali pa ce mas kaki fon viška, kupis sim in imaš. Tudi to gre..

Ja seveda. Jaz ne rabin za neke delavce ali koga že. Jaz rabim za svoj avto. Če vedno pa vse vezano na nek program? Google map sam po sebi, če sem prav razumel, tega ne omogoča?

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Ja seveda. Jaz ne rabin za neke delavce ali koga že. Jaz rabim za svoj avto. Če vedno pa vse vezano na nek program? Google map sam po sebi, če sem prav razumel, tega ne omogoča?

Pri kje-si dobiš uporabniško ime in geslo in vse prej opisano leti na spletni aplikaciji

Lahko dodam potem kakšno sliko. Imam to tudi v svojem avtu :ok

Urejal Matejkec, 26.03.2020, 13:17.

Prikaži več možnosti

acx
acx

Novinec

• Uporabnik

Pri kje-si dobiš uporabniško ime in geslo in vse prej opisano leti na spletni aplikaciji

Lahko dodam potem kakšno sliko. Imam to tudi v svojem avtu :ok

Najlepša hvala za inf. Se pravi je edini strošek potem SIM paket za podatke in sms-e? Če utegneš, je seveta prt sc ekranske slike dobrodošel.

lp

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 114
  • Avtomobil: BMW x

.... Se pravi je edini strošek potem SIM paket za podatke in sms-e? Če utegneš, je seveta prt sc ekranske slike dobrodošel.

SIM kartica je za prenos GPRS podatkov iz avta na server (npr. tisti, ki ti ga je dal Mat xxl). Ta server pa se tudi najame in plačuje posebej. Na njemu se shranjujejo podatki iz GPS sprejemnika oziroma avta. Na ta server pa ti potem dostopaš kot preko vsake druge strani interneta in si ogledaš zgodovino gibanja ter dogodkov okrog vozila. Letni najem serverja http://s1.gps-server.net v UK pride 15€, plačaš preko paypala. Na tej strani si tudi nastaviš obvestila na mail ali SMS, če vozilo zapusti določeno območje (geofence), prekorači nastavljeno hitrost, se mu odklopi akku, itd.

Če te zanima podrobneje pa mi na ZS pošlji mail naslov, pa ti pošljem opis in navodila s slikami od take varnostne naprave, ki sem jih pred leti kar nekaj izdelal in so se v praksi odlično izkazale.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Najlepša hvala za inf. Se pravi je edini strošek potem SIM paket za podatke in sms-e? Če utegneš, je seveta prt sc ekranske slike dobrodošel.
lp

Odvisno kako se zmeniš. Do gps naprave moraš nekako priti. Ali jo kupiš ali pa najameš. To je stvar stranke, ki mu jo ponudnik ponudi. Potem je tukaj še montaža naprave, ali si napravo zmontiraš sam ali pa ti jo zmontira njihov monter.

Evo ti kar pošiljam link kjer se je sledilo pihalnemu orkestru SVEA. Njihova pot je bila 12. aprila lani. Mogoče kakšen dan prej/kasneje. Lahko preveriš pod zgodovino.

http://193.9.21.208/?url=53425446957

Na spodnjem linku je sledenje Zvonetu Šerugi, če mogoče pozna kdo moto svet, je bilo to sledenje na MotoAmerika. To je bilo lani v marcu.

http://79.143.181.11...0QdZhTvrI8rnKOB

Naklikaj in se spoznaj s programom.
Prikaži več možnosti

acx
acx

Novinec

• Uporabnik

hvala obema za info. Zelo uporabno.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 814
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Saj ne da težim, ampak osebni podatki in GDPR? Al sta SVEA in Zvone dovolila da se to objavi?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Saj ne da težim, ampak osebni podatki in GDPR? Al sta SVEA in Zvone dovolila da se to objavi?

Seveda je objavljeno z dovoljenjem, drugače se tega nebi šli :ok

Objavili so pa tudi sami na svojih straneh. Je vse javno :ok2
Screenshot_20200403_131928_com.facebook.katana.jpg
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.