Skoči na vsebino

Prenova BMWslo 2016 - pohvale, graje, predlogi

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
598 odgovorov v temi
portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 285

Predlagam @Tomzlu, da te poviša v moderatorja?

Moj glas je absolutno NE. Po mojem mnenju med moderatorji ni prostora za kolerične profile z rednimi čustvenimi izbruhi, ki mu bo na nekaj dni preklapljalo v glavi in bo začel brisati in banati vsepovprek, da bi uveljavljal svojo trmo in potrjeval svoj izkrivljen ego. Moderator mora biti bolj pragmatične narave kot je recimo Nixxon.

Tudi sam spremljam forum že dolgo let ampak jaz ne vidim nekega izrazitega padca kvalitete. Res pa je, da se je forum zelo spremenil, toda v račun je potrebno vzeti, da se je na splošno tudi družba ogromno spremenila in navsezadnje Bmw kot znamka in avtomobili so druga zgodba kot pred 10 leti. Torej, glede na vse skupaj se mi zdi, da se forum še kar dobro drži, sploh glede na to, da je v zadnjem času večina slovenskih forumov zamrla ali pa je na poti k temu.

Za nadaljnje preživetje menim da je edina prava pot čimbolj liberalna politika foruma, nobenih radikalnih sprememb in rigoroznih omejitev kaj se sme in kaj ne sme objavljati. Teme so take kot so, kvalitete se ne da izsiliti in rast je lahko le organska. Ne moreš ti nekoga prisiliti, da bo zapravil celo premoženje za nakup in obnovo starodobnika in potem to slikovno dokumentiral na forumu, da bo to potem nekemu Dejanu všeč. Mogoče edina dobrodošla sprememba bi bila, da bi se na prvi strani, kjer so prikazane zadnje aktivne teme, ta del razdelil na dva (stolpca), v enem bi bile prikazane zadnje aktiven teme samo splošno bmw ali bmw tehnika, v drugem pa vse ostalo.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Pa, ogromno forumašev je ob spremembi layout-a foruma zapustilo forum. Imam poznanstva in stike z kar lepim stevilom forumašev, ki sem jih spoznal tekom let na forumu. Večina se ni mogla sprijaznit z novim forumom, po pravici povedano sem ga tudi jaz zaradi tega nameraval zapustiti, ker se enostavno nisem več znašel...

agree, takrat jih je in skoraj nas je odpadlo veliko. :ok

Glede samih tur in srečanj...
Treba se je zavedati, da se z leti spreminja miselnost.
Sam sem pred leti skoraj vsak vikend objavil srečanje v "Ljubljanska srečanja ob petkih in sobotah" organizirala sva jih midva z @gardenerjem. Bilo je legendarno.
Potem pa dobiš otroka, in nekako se moraš umiriti. Ne gre več vsak teden čez festa, doma pa žena z otrokom, ki zmed odraščanjem rabi se več pozornosti kot manj.
Tudi ture... Bilo je super, adrenalinsko, zajebancija itd. Ampak ko se začnejo na taki vožnji dogajat vratolomne zadeve in norenje, ki na koncu pripelje do @graben, @skarfa, @uničene bremze itd itd. Potencialne kazni ipd. Človeka mine. Zato sedaj tudi če grem na srečanje, ne furam več skupinske vožnje.

Saj res @gardenerja ni več.

To je bilo potem ko je bil začetek konca(niso tak problem otroci/žene/punce ,ker to je tudi prej marsikdo imel) ,ko so se ture/srečanja dogajala prepogosto in se človek naveliča enega in istega. Prej je bila tura 1x do max 2x letno in takrat je bila res uživancija.

Urejal blackberet, 25.01.2019, 12:49.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 747
  • Avtomobil: skunk :)

No, tu je težava. Vsi bi imeli red in disciplino, počel pa tega ne bi nihče. ;)

Gerč, včasih smo bili rdeči, zeleni in modri.

Pri prehodu na zadnji forum so modri "izginili".

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi sam spremljam forum že dolgo let ampak jaz ne vidim nekega izrazitega padca kvalitete. Res pa je, da se je forum zelo spremenil, toda v račun je potrebno vzeti, da se je na splošno tudi družba ogromno spremenila in navsezadnje Bmw kot znamka in avtomobili so druga zgodba kot pred 10 leti. Torej, glede na vse skupaj se mi zdi, da se forum še kar dobro drži, sploh glede na to, da je v zadnjem času večina slovenskih forumov zamrla ali pa je na poti k temu.

Glede na prijavo na forum si tukaj malo več kot 3leta,takrat je bilo že zelo blizu temu nivoju. Od tega si ravno malo okusil staro platformo foruma. Če bi bil že 10let nazaj tukaj bi videl čisto drugačno sliko.

Urejal blackberet, 25.01.2019, 12:59.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., Bavaria fan in branevrankar uporabnikom je všeč to sporočilo

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

na a.com kjer sem bil svoj čas moderator smo kar lepo naredili red...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik

Glede na prijavo na forum si tukaj malo več kot 3leta,takrat je bilo že zelo blizu temu nivoju. Od tega si ravno malo okusil staro platformo foruma. Če bi bil že 10let nazaj tukaj bi videl čisto drugačno sliko.

Nisem samo 3 leta. Mislim da sem imel račun od 2006 za katerega sem žal pozabil geslo, sicer nikoli nisem veliko pisal ali sklepal osebnih vezi. Zame je bilo zlato obdobje bmwslo, ko so bili aktivni uporabniki: Vinci, pero, DOKTOR, ipd.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 428
  • Avtomobil: Bmw

agree, takrat jih je in skoraj nas je odpadlo veliko. :ok

Saj res @gardenerja ni več.
To je bilo potem ko je bil začetek konca(niso tak problem otroci/žene/punce ,ker to je tudi prej marsikdo imel) ,ko so se ture/srečanja dogajala prepogosto in se človek naveliča enega in istega. Prej je bila tura 1x do max 2x letno in takrat je bila res uživancija.

@gardener ima še ture. Vendar ne več na forumu in ne v takem številu udeležencev.
Osebno sva se spoznala preko foruma, in postala kamerada, me še vedno povabi na kakšno turo, vendar sem jaz tisti, ki ne gre več. Enostavno je postalo samo še delo in družina. Še na forum ne grem več tako pogosto kot včasih.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 175
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Problem je ker vsi mislite da je forum demokracija, da vsak lahko rece kar zeli brez kakrsnega koli filtra, da o spostovanju kulturi niti ne govorim. Trenutno forum je res demokracija ja, ker se nam vse to dovoli, pa po mojem mnenju to ni prav. Spremljajte kak priznan tuji forum, m5board, bimmer ipd tega tam ne srecas, prvic zato ker se znajo ljudje obnasat drugic pa tudi zato ker vse smeti zelo hitro sankcionirajo. Tomzl bi moral jasno postavit pravila kak forum zeli, demokraticnega kjer se vsak obnasa kot se mu zazdi in rece karkoli se mu zazdi, ali pa nek normalen kulturen forum kjer bo osnova za izrzanje kultura, spostovanje in normalen nivo pogovora. In vse kar ni v skladu z njegovo politiko nima tunkaj iskat. Seveda 100% zadovoljil ne bos vseh, niti to ni pomembno vazno je da se sledi zastavljeni politiki. Komur to ne pase bo odsel. Tako kot smo zaradi trenutne politike izgubili veliko kvalitetnih clanov. Disciplina in red gre pa najbolj v nos tistim ki najvec smeti pridelate.

Urejal Dejan-V, 25.01.2019, 13:48.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik

Problem je ker vsi mislite da je forum demokracija, da vsak lahko rece kar zeli brez kakrsnega koli filtra, da o spostovanju kulturi niti ne govorim. Trenutno forum je res demokracija ja, ker se nam vse to dovoli, pa po mojem mnenju to ni prav. Spremljajte kak priznan tuji forum, m5board, bimmer ipd tega tam ne srecas, prvic zato ker se znajo ljudje obnasat drugic pa tudi zato ker vse smeti zelo hitro sankcionirajo. Tomzl bi moral jasno postavit pravila kak forum zeli, demokraticnega kjer se vsak obnasa kot se mu zazdi in rece karkoli se mu zazdi, ali pa nek normalen kulturen forum kjer bo osnova za izrzanje kultura, spostovanje in normalen nivo pogovora. In vse kar ni v skladu z njegovo politiko nima tunkaj iskat. Seveda 100% zadovoljil ne bos vseh, niti to ni pomembno vazno je da se sledi zastavljeni politiki. Komur to ne pase bo odsel. Tako kot smo zaradi trenutne politike izgubili veliko kvalitetnih clanov. Disciplina in red gre pa najbolj v nos tistim ki najvec smeti pridelate.

Dobro ti bi rad imel m5board, zraven pozabljaš da ima m5board na voljo 500 mil bazen potencialnih uporabnikov, bmwslo pa 2 mil. Če tukaj začneš urejevati vsebino kot je m5board imaš na leto 10 postov, čez 1 leto pa foruma ni več. Hkrati ne vidiš, da se je družba v 10 letih močno spremenila in danes za avtomobile kot vrsto hobija ni več toliko interesa, od tukaj imaš zmanjšanje pritoka mladine na forum, medtem ko je odhod starejših, ko se jim pač zamenjajo prioritete v življenju še vedno enak. In ta deficit tebe moti pa bi ga rad zapolnil s strožjo politiko, kar bi samo uničilo kar je še ostalo. Saj če bi šel narest statistiko na m5board bi opazil enak fenomen ampak, ker je tam toliko več populacije ni tako očiten.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Forumi ki sem jih omenjal so strokovni forumi zato ker se tam zadrzujejo ljudje iz prakse kot je na nasem forumu Mihold, TIN, Pocesnk, vwdrajver skratka ljudje ki vedo kar o strokovnih temah. Tam se ljudje spostujejo, kdor se ne zna obnasat je odstranjen. Tu p podpiramo zalitve, nespostovanje, sovraznost, namesto da bi se to sankcioniralo. In ja, raje preberem dnevno 10 kvalitetnih prispevkov, kot pa da berem yamasakijeve ocene kolk je en avto vreden in to v 5 razlicnih temah. In takih primerov je ogromno. Ampak glede na to da lastnik foruma nic za to ne nardi, da bi na forumu zadrzal cimvec strokovnjakov ki vsem nam delijo brezplacne nasvete iz prakse, bodo te ljudje pocasi odsli, tako kot so nekateri do sedaj. Potem pa se boste lahko 24 ur na dan pogovarjali o vsem drugem samo o tem kar naj bi bila osnova tega foruma ne. Najbolj bizarno je ko nek stromovnjak ala MIHOLD TIN ipd napise nek strokoven post za katerega eabi vsaj pol ure, pol se pa najde en gumpec ki mu nasprotuje, clovek pa ze leta in leta dela te zadeve. In to je narobe.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., bpavsic in BMW_V10 uporabnikom je všeč to sporočilo

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Forumi so dinozavri in propadajo povsod. Samo pri velikih se kasneje opazi, brez da pogledaš statistiko. S tem, da se dovoli vse živo pisat, se daje infuzijo za preživetje vsaj še nekaj časa, konec je pa tako neizogiben. Če bi se omejevalo kaj se sme pisat, bi samo še pospešil propad. Edina stvar, ki se bi morala bolj sankcionirati, je primitivno žaljenje.

Ozko usmerjen strokoven avtomobilski forum v SLO pač žal ne more biti rentabilen v današnjih časih... če pa finančno ni smiselen, ga pa tudi lastnik ne bo več držal pri življenju. Ker forum je biznis kot vsak drug...

Jst sem bil priča propadu 2 avtomobilskih forumov ... oba sta bila dobro moderirana, pa ni pomagalo. En sicer še obstaja, a je praktično ghost town s 3 posti dnevno, pa še ti so reklamni od sponzorjev foruma. Včasih jih je bilo pa po 1000 na dan. Drugega, manjšega, je lastnik ugasnil, je bil pa namenjen cestnim rallyjem in tudi čisto zamrl.

Urejal Rottie, 25.01.2019, 14:43.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Rottie, saj ravno to zagovarjam, forum bi moral bit prostor kulturnega, spostljivega obnasanja. Ne pa zaljenje, sovrastvo in neprimerno izrazanje. Ne pravim, da bi morale biti samo tehnicne teme, to bi res vodilo v propad. Naj bodo vse teme, vse cvekarije, Audi tema, Obrezovanje al kaj smo ze meli, vse je A-ok. Ampak pravim da more bit nivo odraslega izraznja, nic drugega. In da tiste ki se ne znajo odraslo izrazat, treba opozorit in nadalje sankcionirat.
Prikaži več možnosti
    • Cdriver in Rottie uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 091
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Forum je še vedno na svetlobna leta višjem nivoju, kot skupina na FB. Tam se z nekaterimi enostavno ne moreš niti kot s človekom pogovarjat, kot bi se poskusil meniti z živaljo...

Tukaj bi bilo treba samo res tiste žaljive izpade brisati sproti in se malo pomeniti z njihovimi avtorji, ki so ponavadi eni in isti. Pa večji offtopic v tehničnih temah urejat. Ostalo se pusti, kot je, meni je ta forum vreden že zaradi tega, ker je v bistvu splošni forum, toliko, kolikor sem tukaj našel najrazličnejših informacij, jih nisem našel nikjer. In to je s podforumi tudi čisto lepo urejeno, BMW sekcija je ločena od splošne. 

Uporabnikov stare šole bo pa itak vedno manj, družba gre na splošno v propad, seveda se to odraža tudi pri posameznikih na forumu, še bolj pa na FB. Predstavitev projektov bo tudi vedno manj, saj novejši avti nekako niso več primerni zanje, starih avtov pa je vedno manj.

S srečanji se nekaj trudimo še jaz in Dolenjci, par ljudi še pride... Lahko bi se organizirali kakšni izleti z normalno dinamično vožnjo. Divjanje, kot je bilo leta 2013 v Dolomite (Branevrankar ima na to slabe spomine :ok2 ), mi je čisto mimo. Pa ni pretiranega zanimanja niti za to. Vsak zase ve, zakaj ne pride na srečanje/turo, možnosti so bile. Mi je pa zanimivo, da se veliko ljudi odziva na srečanja odvisno samo od tega, kdo ga organizira, pa čeprav gre za bolj ali manj identično izvedbo. Gerchy je predlani kar lepo število ljudi spravil do Grofa, lani je po nesrečni izbiri datuma obupal, nakar sem organiziral jaz v LJ, prišlo je le malo ljudi (proti prej omenjenemu). 

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

@Dejan-V kaj take zadeve si mislil? :laugh Čisto sveže....----> 

https://www.bmwslo.c...a/#entry2972242

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Naprimer ja :-D
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 801
  • Avtomobil: Mesanec

na a.com kjer sem bil svoj čas moderator smo kar lepo naredili red...

In izgubili 99% forumasev. Sploh so pa vsi forumi prej ali slej obsojeni na v najboljsem primeru stagnacijo. To se je zgodilo z A.com, dogaja se tukaj, drugi so že pocrkal, aktiven sem na enem tujem relativno svežem forumu ki tudi že upada, zacel je pa upadati z masovnim prihodom novih članov, ki se delajo pametne in so pokvarili vse, oziroma odgnali stare člane...moderatorji niso pravočasno reagirali in posledice so nepopravljive...

in ne, ni problem če kdo "nasprotuje" komu, ampak na kak nacin to dela, pač vsak ma pravico do lastnega mnenja dokler drugim ne odvzema te pravice in ni zaljiv. Oz drugace povedano, puste me da sem bedak, če ne prepricujem se vas da ste bedaki.

En izmed korakov k izboljsanju foruma je momentalni ban nekaterih uporabnikov, tudi "nedotakljivih" ala inzenir strojnistva...

Urejal Cdriver, 25.01.2019, 23:29.

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 174
  • Avtomobil: e39 530iM

Prioritete so definitivno drugačne, ti povem iz prve roke. Poglej realno: kdo ima čas viseti na forumu toliko kot včasih, pri poznih 20 letih? Večina omenjenih je tudi že zamenjala znamko in/ali si našla druge hobije in izzive. Časi se spreminjajo, ljudje pa tudi.

Se strinjam, potrebnega bi bilo več reda, a uporabnikov je veliko več kot včasih, aktivnih administratorjev/moderatorjev pa precej manj. 
Predlagam @Tomzlu, da te poviša v moderatorja?

Se javim za predlaganega, pa naj se predebatira o ustreznosti.

Urejal SONiK, 25.01.2019, 23:24.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

Takrat ko sem bil aktiven je izgledalo vse BP.

Enkrat ko sem odsel se nisem vracal in enako bo veljalo za bmwslo.com.

Sedaj se zgodba ponavlja na bmwslo fb sceni. Od zacetka sem se skusal zadevo voditi v pravo smer a je tega toliko, da bi zahtevalo celega cloveka za 24h na dan, da bi sproti urejal sceno. A ker so v zivljenju prioritete drugje se pocasi od bmwslo fb scene umikam.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • SONiK je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 801
  • Avtomobil: Mesanec

Mater ta BMW je ratu tolk pokvarljiv da bo še forum crknu, verjetno se ne menja olje dovolj pogosto al pa se start stop uporablja :laugh

Prikaži več možnosti