Skoči na vsebino

Prenova BMWslo 2016 - pohvale, graje, predlogi

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
598 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Če je funkcija, ki se jo da izklopiti, me zanima kako. Sedaj ti odpre drop down meni celotnega portala in ne foruma. Pojavijo se meniji Domov/novice/forum/galerija/koledar/uporabniki. Popolnoma neuporabno. Sem že nekajkrat danes kliknil tisti drop down namesto tistega kar sem želel.

Če bi se ti recimo pokazala struktura foruma, da si izbereš ali greš nazaj na koren ali v katero od štren, bi bilo celo praktično, tole je pa vsaj meni, čisto neuporabno.

Aha, ja jst sem do sedaj vedno kliknil gumb "poglej novo vsebino" in se mi je zdelo kul. Zdaj, ko si omenil, bi res bilo bolj praktično, da pokaže opcije foruma, kot osnovne strani.

Urejal Rottie, 18.01.2016, 10:59.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 406
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

preveč beline!!!!!

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 172
  • Avtomobil: BMW x

Pohvala za trud, a to ni to.

V HTMLu ni možno povečat teksta kot prej? Tudi v mobilni verziji ne.

Številke, ki prikazujejo št. strani v temi so bele v svetlo sivih kvadratkih na podlagi belega ozadja ... skoraj neberljivo.

Tale nova verzija je idealna za kvarjenje vida ...

Nekaj stvari s skoraj ne vidi, rdeči kvadrati NOVO in VROČE pa dobesedno sekajo iz strani ...

TESTERJI, slabo ste to testirali ... :fight

:ok2

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

BMWslo.com
BMWslo.com

Administrator

• Administrator
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: BMW

Najprej prošnja. Dajte prosim opisovat predloge na čim bolj razumljiv način. Verjamem, da je vam jasno, ampak meni večinoma ni iz samega opisa in samo traja dlje, da se pride do jedra problema.

Če je funkcija, ki se jo da izklopiti, me zanima kako. Sedaj ti odpre drop down meni celotnega portala in ne foruma. Pojavijo se meniji Domov/novice/forum/galerija/koledar/uporabniki. Popolnoma neuporabno. Sem že nekajkrat danes kliknil tisti drop down namesto tistega kar sem želel.

Če bi se ti recimo pokazala struktura foruma, da si izbereš ali greš nazaj na koren ali v katero od štren, bi bilo celo praktično, tole je pa vsaj meni, čisto neuporabno.

Meni na vrhu se pojavi, če greš po strani navzgor. To ni drop down meni. Drop down meni je meni, ki se pojavi, če v meniju na vrhu klikneš na svoje uporabniško ime. Če prav razumem, bi na meniju, ki se pojavi ob pomikanju navzgor, rad videl breadcrumbs oz. drobtinice (BMWslo > Forum > Splošne razprave > Obvestila, pripombe, pohvale in predlogi). Si prav razlagam?

Vsak uporabnik na malo drugačen način uporablja forum. Meni je npr. zelo koristna povezava Poglej novo vsebino, ker lahko zaporedoma berem nove teme, ne da bi zato vsakič moral it čisto na vrh strani.

Temo za zbiranje predlogov imamo zato, da ugotovimo kaj manjka in kako to izboljšati. Tudi barva ozadja in ostali grafični elementi se bodo še spreminjali. To je pač nov začetek in ni vse popolno, tudi stari forum se je v 10+ letih večkrat stilsko spreminjal. Evolucija. :)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 948
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Misliš gumb čisto levo zgoraj znotraj urejevalnika (Način za BB kodo)?

Ja, ampak mi način ni všeč, ker se deaktivirajo gumbi za urejanje. Prej sem lahko imel vse v kodi, samo urejanje se je pa še vedno dalo izvest s klikanjem ikon.

PS: Opazil sem še da mi besede na koncu vrstice ni premaknilo v drugo vrstico, ampak jo je naključno delilo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

BMWslo.com
BMWslo.com

Administrator

• Administrator

Pohvala za trud, a to ni to.

V HTMLu ni možno povečat teksta kot prej? Tudi v mobilni verziji ne.

Številke, ki prikazujejo št. strani v temi so bele v svetlo sivih kvadratkih na podlagi belega ozadja ... skoraj neberljivo.

Tale nova verzija je idealna za kvarjenje vida ...

Nekaj stvari s skoraj ne vidi, rdeči kvadrati NOVO in VROČE pa dobesedno sekajo iz strani ...

TESTERJI, slabo ste to testirali ... :fight

:ok2

Če je odtenek sive največji problem celotne prenove, potem se ni za sekirat. :)

Prikaži več možnosti

BMWslo.com
BMWslo.com

Administrator

• Administrator

Ja, ampak mi način ni všeč, ker se deaktivirajo gumbi za urejanje. Prej sem lahko imel vse v kodi, samo urejanje se je pa še vedno dalo izvest s klikanjem ikon.

PS: Opazil sem še da mi besede na koncu vrstice ni premaknilo v drugo vrstico, ampak jo je naključno delilo.

Potem ti bo naslednja verzija urejevalnika še manj všeč, ker gre v smer, da BB kod sploh ne bo več, ampak samo še WYSIWYG pogled. Zdaj je vmesna stopnja, ko se šteje, da lahko večino urediš v pogledu brez kode, če hočeš kaj specifičnega urejat, greš pa v urejanje kode in na roke popraviš.

Glede deljenja besede boš moral dat pa konkreten primer.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 707
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Da ne bom samo kritiziral... všeč mi je ker je forum zdaj hitrejši (upam da bo tako tudi ostalo), sploh pa so hitrejša privat sporočila, kar mi prihrani ogromno časa - pa našel sem smeškote, kuuuuuul :DDDDDDDDDDDDDDDD

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 172
  • Avtomobil: BMW x

Če je odtenek sive največji problem celotne prenove, potem se ni za sekirat. :)

Odtenek sive ni največji problem. Veliko večji je nezmožnost povečanja strani/teksta na html in mobil verziji, ko gledaš preko telefona. Na večini drugih strani to dela BP.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 535

Nekaj časa nazaj je bil predlog za podforum Izleti in potovanja. Pa sem mislil, da ga boste pri novem forumu zraven dodali.

Še like knof imamo po novem  :laugh

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

BMWslo.com
BMWslo.com

Administrator

• Administrator

Iztok, ne razumem, kaj hočeš povedat. Misliš objavo večjega teksta ali zoom in ob branju?

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 063
  • Avtomobil: skunk :)

Tomzl, sedaj razumem negodovanje določenih forumašev, ko pravijo, da jim citiranje ne deluje.

Sem ravno želel nekaj citirati in ni šlo ne prvič, ne drugič. Kje bi lahko bil razlog?

Prav tako nikakor ne morem prilepiti slike v sam post. Če klinem zgoraj okenček slika, dodam link, se ne zgodi nič, če kliknem v redu. Po dveh minutah klinem prekliči in spet nič. Želim ven, kliknem "x", spet nič.

Sliko sem želel vstaviti po starem med in mi sistem ne dovoljuje ničesar c/p na forum. Kot da paste ne dela. Prav tako linka ne morem prilimati semle (ctrl + v ali pa desni klik in prilepi. Enostavno ne gre.

Deli pa nekatere nicke, sem opazil - glej prilogo - to mi pa dela.

Edit: drugače pa pohvale za trud:ok

Edit 2: če želim post urejati, ko kliknem uredi se pojavi prazen zaslon. Šele ko kliknem na napredno urejanje se prikaže besedilo.

Pripete slike za predogled

• Untitled.jpg

Urejal Bavaria fan, 18.01.2016, 11:59.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 137
  • Avtomobil: creative technologie

Zoom normalno deluje s ctrl + + 

Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 525
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

Zaenkrat se mi zdi ok, mogoče kot so že napisali preveč bele barve in preveč luftov med posameznimi odgovori, se pravi posledično preveč scrolanja,...

drugače pa mi je všeč, je korak naprej itak je pa vedno, ko se gre na nekaj novega veliko pripomb, saj smo ljudje avtomatični cepljeni proti novim stvarem, ko je treba spet mal možgančke uporabit  :-D  :ok2

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Super je! Morda malce presvetlo ozadje. 

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

BMWslo.com
BMWslo.com

Administrator

• Administrator

Tomzl, sedaj razumem negodovanje določenih forumašev, ko pravijo, da jim citiranje ne deluje.

Sem ravno želel nekaj citirati in ni šlo ne prvič, ne drugič. Kje bi lahko bil razlog?

Prav tako nikakor ne morem prilepiti slike v sam post. Če klinem zgoraj okenček slika, dodam link, se ne zgodi nič, če kliknem v redu. Po dveh minutah klinem prekliči in spet nič. Želim ven, kliknem "x", spet nič.

Sliko sem želel vstaviti po starem med in mi sistem ne dovoljuje ničesar c/p na forum. Kot da paste ne dela. Prav tako linka ne morem prilimati semle (ctrl + v ali pa desni klik in prilepi. Enostavno ne gre.

Deli pa nekatere nicke, sem opazil - glej prilogo - to mi pa dela.

Edit: drugače pa pohvale za trud:ok

Edit 2: če želim post urejati, ko kliknem uredi se pojavi prazen zaslon. Šele ko kliknem na napredno urejanje se prikaže besedilo.

A citiranje sploh ne deluje ali samo prvič ne?

Sliko prav tako priletpim brez težav.

photo-thumb-1.jpg?_r=1453061085

Tudi copy paste deluje.

Se ti te težave stalno pojavljajo ali samo občasno? Kateri brskalnik uporabljaš?

Deljenje nickov je pa zadeva oblikovanja. Če je predolg, ga deli. Lahko popravimo, da ne bo delilo oz. prilagodilo širino, ampak še vedno bo nekje meja za dolge nicke, ki se bodo delili, samo kasneje kot sedaj oz. bodo morali biti daljši.

Prikaži več možnosti

BMWslo.com
BMWslo.com

Administrator

• Administrator

Čisto iz firbca, ali je belo ozadje problem samo zvečer ali tudi čez dan?

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 063
  • Avtomobil: skunk :)

Včeraj doma mi je citiranje delalo brez težav. Danes v službi mi ne deluje. Uporabljam pa sedajle IE 11. Doma imam isto IE, samo ne vem katerega.

Ne, potem pusti oblikovanje nickov kot je. Edino, če bi se dalo narediti, da je npr. BMW v prvi vrsti, duetschland v drugi. Da bi bil sistem tako pameten.

Bom probal še cookije in vse zadeve zbrisati, če ima kaj vpliva.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 281
  • Avtomobil: VW TOURAN

Kje so po novem tehnicni podatki avtomobilov, ker nikakor ne najdem?

Hvala
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827

Trenutno jih ni, bodo pa vsekakor kmalu nazaj.  :ok

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.