Skoči na vsebino

Izkušnje z E46 M3 SMG

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
12 odgovorov v temi
Rocky88
Rocky88
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljeni forumaši

Sem nov na forumu, sicer sem že veliko prebral ampak kar me zanima nisem zasledil.

Zanimam se za nakum M3ja z smg menjalniko, zanima me kakšne težave so znane za ta avto.

Bral sem, da so bili neki problemi z ojničmi ležaji ali je to nekakšna fama ki je zakrožla?

in zanima me kako je s temi menjalniki SMG a so kakšne težave z njimi, če pač redno delaš servise?

in a imajo usi e46 SMGII ali je obstajal tudi z tastarim menjalnikom?

skratka par info bi rabil okoli težav tega avtomobila, če so kakšne res takšne da bi moral naredit obvoz :)

Najlepša hvala

LP

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 752
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Predlagam, da malo prebrskaš po forumu, o tem je že ogromno napisanega. Načeloma pa je avto, ki ga omenjaš čisto ok, seveda ob predpostavki, da je bil primerno vzdrževan in vožen.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 964
  • Avtomobil: কঠোর

Problem z ležaji so imeli modeli 2001 2002, ampak so itak vsi to že menjali, tako, da ni nobenga problema. Glede SMG-ja, to so vsi enaki in sicer 2 generacija (smg II) in tudi enaki so kot ročni, le da tu šalta robotika. Zdej pa tako: vsak stroj, če ga ne vzdržuješ, se pokvari. Zakaj se smg kao kvarijo? Zato, ker lastniki stalno DRKAJO po nastavitvah, gor pa dol. Smg se prilagaja vozniku, njegovemu stilu, po določenem času. Tako se pa ne more prilagodit. Nastavi se v eno stopnjo in potem se tako pusti. Jaz osebno imam nastavljeno na 1 stopnjo, ker imam večino časa umirjeno mestno vožnjo. Ko pa imam gorsko hitrostno etapo :-D , pustim nastavitve. Itak zamenja v 80 milisekundah. Nikoli ne vozim v avtomatiki. Dajem pa menjalniku ČAS, da lepo hidravlika, sklopka, sinhroni, bla,bla, oddelajo svojo delo. Tako nimam že leta nobenih problemov, samo enkrat sem zamenjal rele. To je to.

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Rocky88
Rocky88
  • Uporabnik

Problem z ležaji so imeli modeli 2001 2002, ampak so itak vsi to že menjali, tako, da ni nobenga problema. Glede SMG-ja, to so vsi enaki in sicer 2 generacija (smg II) in tudi enaki so kot ročni, le da tu šalta robotika. Zdej pa tako: vsak stroj, če ga ne vzdržuješ, se pokvari. Zakaj se smg kao kvarijo? Zato, ker lastniki stalno DRKAJO po nastavitvah, gor pa dol. Smg se prilagaja vozniku, njegovemu stilu, po določenem času. Tako se pa ne more prilagodit. Nastavi se v eno stopnjo in potem se tako pusti. Jaz osebno imam nastavljeno na 1 stopnjo, ker imam večino časa umirjeno mestno vožnjo. Ko pa imam gorsko hitrostno etapo :-D , pustim nastavitve. Itak zamenja v 80 milisekundah. Nikoli ne vozim v avtomatiki. Dajem pa menjalniku ČAS, da lepo hidravlika, sklopka, sinhroni, bla,bla, oddelajo svojo delo. Tako nimam že leta nobenih problemov, samo enkrat sem zamenjal rele. To je to.

Hvala za kratek in jedernat odgovor gigika !!
nekje sem zasledil naj bi bili problemi tudi z vanos-om ?
sepravi pri rednem vzrževanju ni hujšega? ker to po forumih prebereš veliko in na koncu niti en ni imel stika še z takim avtom.

zato mi je všeč, da pove nekdo s prve roke, ki je lastnik vozila

hvala

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 752
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Z vanosom so imele težave M5 e39, za M3 e46 mislim da ni teh težav.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj res, sem pozabil še vanos. Jaz sem konkretno na vanosu naredil to, da sem očistil filterček, prelotal spoje (mrzli spoji-gl.sliko) in zamenjal tesnilo. Strošek nekaj zanemarljivih €.

img_2320.jpg

image001.jpg

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 187
  • Avtomobil: e39 530iM

....samo enkrat sem zamenjal rele. To je to.

Pa ves zakaj "skuri" rele? :)

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

Rocky88
Rocky88
  • Uporabnik

hvala :)
zakaj pa gre rele sonik?

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 336

Elektrika vcasih crkne tudi brez razloga, cist brez stroskov pri 10 let starem sportniku ne bo slo. So pa dost nizki, ce se mal znajdes. Pa ce vozis lepo pocasi in z obcutkom.
Prikaži več možnosti

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa ves zakaj "skuri" rele? :)

Če pravilno sklepam na kaj ciljaš, jaz sem samo popravljal grehe preteklih lastnikov, sicer pa je rele bil še delujoč :)

Prikaži več možnosti

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 304
  • Avtomobil: E46 M3, E70 X5

Je čisto odvisno od primerka, ki ga boš dobil. Jaz sem že 7 let super zadovoljen, je pa res da delam letno malo kilometrov.

Poizkusi najti takega z čim manj prevoženimi, pa da ni bil kaj preveč potolčen.

Je super avto.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 729
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Je čisto odvisno od primerka, ki ga boš dobil. Jaz sem že 7 let super zadovoljen, je pa res da delam letno malo kilometrov.

Poizkusi najti takega z čim manj prevoženimi, pa da ni bil kaj preveč potolčen.

Je super avto.

Niti slučajno ne mislim namigovat, da tvoj avto ni super ampak mnenje od nekoga, ki se z avtom ne vozi pa čeprav si ga lasti že kar nekaj časa ne mora biti ravno merilo. Sam sem v svojega Ma zmetal ogromno denarja pa ni bil sekret po drugi strani je veliko uporabnikov na forumu kateri v svojega razen drugih rabljenih gum niso vložili nič pa zato še ni dober. Razlika je, da sem sam naredil z njim 50k km ostali(ne govorim, da vsi) pa niti 5k km.

Tako, da.... Tudi e46 M3 ni več nov avto, star je 10+ let kako se je z njim ravnalo pa ne boš vedel nikoli. Lahko si z njim praktično brez stroškov(kar težko verjamem) lahko boš pa v njega stalno nekaj vlagal vendar, če ga boš uporabljal ti bo to tudi vračal.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

Rocky88
Rocky88
  • Uporabnik

hvala za Odg. :)

še nekaj me zanima...najbolj me skrbi ta SMG, sicer avto ni imel grobih voznikov in kakšnih driftu in burnoutu, ampak kako je to kaj z menjavo olja da stvar lepo dela, na koliko km?

in sklopka in vztrajnik imata kake težave pri tem sekvenčnem menjalniku?

videl se, da prodajajo kite za popravila pomp olja za te menjalnike, ampak je težava če odpove samo pompa ali so tud drugi dejavniki tukaj?

hvala lepa :) 

LP

Prikaži več možnosti