Skoči na vsebino

2002 E46 330Ci

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
286 odgovorov v temi
etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 372
  • Starost: 31
  • Avtomobil: 2x 3.0

Naj vam predstavim mojo novo pridobitev. Od prejšnje srede sem lastnik 330Ci titan silber metalic seveda ročni menjalnik Avto je letnik 04/2002.

Od opreme ni ravno fullloaded so pa dve stvari katere pogrešam. Športne sedeže in xsenon. Ima pa el usnjene sedeže, MF, športen volan in podvozje, PDC zadaj, platišča so style 44.

Morm rečt da sem si e46 coupeja z vsaj 2500ccm želel že dolgo časa. Verjetno kmalu po prodaji M3ja sem začutil pomankanje malo bolj zmogljivega avta kot pa je nek povprečen "150KM dizl". Zakaj e46? Predvsem ker sem iskal malo bolj primeren avto za vsakodnevno vožnjo. Kateri ima dobro zvočno izolacijo, ima malo več opreme je malo bolj varen manj zjeban ter ni toliko problemov z rjo. To govorim predvsem napram e36. e39 sem imel in mi ni všeč.

No kjub vsemu za vse te naštete zadeve veste da je veliko odvisno od prejšnjih lastnikov in ni vse odvisno od avtov samih. No preden sem kupil ta avto morm rečt da sem pregledal vsaj 10-15 avtov. gledal sem v rangu od 3-4,5K€. Primarno sem bil navdušen nad 330 in 328, pogojno 325. Precej avtov katerih sem šel gledat so bili dobesedno drvarnice k so ble vredne tam okoli 2K€. V mojih očeh. Prodajalci so sanjali o cenah x2. Ker sem obupal po dobrem coupeju z 190KM+ sem šel gledat vse sorte dizlov :) Toliko o povprečno zmoglivih 150KM dizlih :) V smislu da če že nemorem dobit avta kateri mi bo risal vsaj malo nasmeha naj bo pa vsaj varčen.

Šel sem gledat predvsem 320d 6 speed 330d 6 speed. Ker tudi tam nisem najdu nič kaj posebno pametnega sem kupil 318dT :) :) :) Razlog nakupa je bil ker je bil avto ful dobro ohranjen najbolje od vseh ogledanih čeprav je imel 330Kkm in je imel uničeno turbino. Je bilo videt da je bila lastnica starejša ženska ker je bil avto zelo dobr in cena tudi... potem sem ga peljal k Podlesniku zapravil 1,5K€ za temeljito popravilo in se vozu. Če že ni bilo nobenih užitkov od avta je bilo fajn vsaj to da tko poceni avta na km še nisem imel.

Ker pa se mi je pojavila prilika avto prodat za dober denar in je želja po KM še vedno tlela sem ga prodal in šel v ponovno iskanje coupeja. In tokrat sem ga našel. Avto mi je bil tudi od prej poznan, se je pa  sedaj lastnik pripravljen ločit od njega in smo se vse dogovorili... Zgodovina avta je taka da je bil leta 2008 z 110000Km pripeljan iz IT. Takratni lastnik si ga je sam uvozil preden so bili tej bolani davki... No tisti možakar ga je fural do 2013 in do 195Kkm potem ga je pa zamenjal staro za staro pri mojem sosedu kateri je pač takrat prodajal avte.

Avto se je leta 2013 prodal za 7K€ prejšnjemu lastniku kateri je v dveh letih naredil cca 35Kkm. Torej ima avto sedaj 230Kkm in jaz sem 3. lastnik v SLO. Ob uvozu in pri prvem lastniku je bil avto v prvi barvi prejšnji lastnih ga je pa rahlo butnil spredaj levo v zgornji vogal. Tko da se je zamenjal pokrov motorja, L luč, L smernik, L bčatnik in odbijač. to je to. Je imel pa avto kar nekaj drobnih napak katere me pa niso odvrnile od nakupa predvsem zato ker sem pregledal veliko drugih coupeju in ker nima NIČ rje in CELO karoserijo. Nekaj napak sem že odpravil nekaj me še čaka, sem pa sedaj predvsem skoncentriran na reševanje mehanskih pomankljivosti.

Avto sem kupil z sledečimi napakami:

-lučka od vitreksa sveti

-lučka AB sveti

-ful umazan avto

-luči so svetile v vse smeri razn na cesto ne

-prednje gume slabe zimske zadnje slabe letne

-ročna zavora bila visoka

-sredinjski predalček med sedeži in pokrovček je polomljen

-palčke stabilizatorjev so bile slabe

-notranji volanski končniki so bili slabi

-avto ima eno prasko oz manjšo udrtino zadaj na odbijaču

-PDC zadaj ne deluje

-pri daljinskem odkletanju se mi leva vrata ne odklenijo za zaklent ni problema

-prednja leva meglenka ne gori

-prednji desni ležaj je tulil

-prestavno ročico mi kadar je v leru vleče v desno

No veliko reči katere s svojim znanjem zmorem sam sem odpravil nekaj bodo mogli pa majstri tipa podlesnik/šumi.

Najprej sem zapeljal avto na informativni tehični pregled da mi povedo oni kaj je po njihovih pravilih slabo da popravim najprej tisto potem pa še vse ostalo kar vem. No na tehničnih so me opozorili na gume (itak) luči (itak) ročno zavoro (itak) končnike in to je to... zavore na splošno so dobre vse cevke zavor so dobre, izpušni plini so dobri in to je to... ker pa so fantje na tehničnih fantje in pol so/smo kar takoj nastavili luči (poleg napačnih smeri snopa svetlobe so bile tudi žarnice napačno obrnjene) in po tem sem šel dirita na dvigalo.

Še isti dan ko sem se peljal domov od prodajalca z novim avtom sem naročil material za popravila in servis tko da sem imel vse takoj pri roki. Najprej sem zamenjal gume in sicer sem zmontiral spredaj in zadaj 225/45R17 michelin PS2, potem sem zamenjal volanske končnike, palčke stabilizatorjev filter goriva ter ferode ročne zavore.

Ker je za menjavo volanskih končnikov in palčk potrebno demontirat zaščito motorja sem opazil da je motor malo masten odspodaj. Zaradi tega nisem zamenjal še olja in filtra ker bom zaradi drugih popravil avto peljal k nekomu kateri se spozna na druge zadeve da pogleda v čem je problem, da ga odpravimo in takrat vlijemo čisto novo olje. Ker se mi zdi brez veze in nesmiselno da ga sedaj ulijem notr in potem bo recimo nekdo od mehanikov metal karter dol če je recimo kak semering slab...

ko sem že bil na dvigalu sem popravil tudi prednjo levo meglenko, vzrok je bil odtrgana žička in zamenjam kolesni ležaj katerega mi je dal še prejšnji lastnik zraven. To je To. Avto spustim, zamenjam filter kabine in zraka, dolijem vitreks da se ugasne lučka in ugotovim da je posoda pušča nekje na sredini. Tko da je notri cca 3L...

No potem zapeljem avto na optiko kjer mi potrdi da avto ni bil huje karamboliran, vse vrednosti so brez večjih popravkov v zelenem območju in to je to. grem nazaj na tehnični kjer gre avto BP skozi (razn ročno sem na licu mesta natančno nastavil ker po menjavi je bilo odstopanje 40%).

sedaj so mi pa ostale še naslednje stvari:

-lučka od vitreksa sveti

-lučka AB sveti

-sredinjski predalček med sedeži in pokrovček je polomljen

-avto ima eno prasko oz manjšo udrtino zadaj na odbijaču

-PDC zadaj ne deluje

-pri daljinskem odkletanju se mi leva vrata ne odklenijo za zaklent ni problema

-prestavno ročico mi kadar je v leru vleče v desno

te reči z izjemo predalčka in odbijača bom pa peljal k nekemu mehaniku da reši zadevo kot se zagre, da pogleda zakaj je motor masten ter da mi sprogramira luči da ko ugasnem avto da se mi tudi luči ugasnejo.

kar se tiče umazanije sem avto čistil cca 4h. Ker je bil res svinjski. Avto sicer od nekadilca ampak blato, pesek papirčki itd. Sem celo demontiral sedeže da sem lahko vse okoli njih in pod njimi temeljito posesal itd...

Kakšni so plani za naprej? Nič posebnega. Mogoče bi mu dal kaka druga platišča style 32 od e46 ali pa od m3 style 24 ampak to pod pogojem da dobim ugodno ker mi je nepomembno. je pradvsem šminka na katero pa ne dam veliko. Rad bi imel športne sedeže, in o dm3 bolj debel volan, short shift, definitivno gre pa prvi višek denarja v špero... 100% da bom to reč nabavil ker brez tega je vse skupaj kar nekaj brezveze...

Mislim avto gre lepo vleče že iz nizkih (si nisem predstavljal da je avto tako dober v/iz nizkih obratov) 1000rpm 3 prestava 25km/h pohodiš gas in avti  vleče takoj. Moram rečt da je avto po mojih občutkih kateri so sedaj sicer stari 2 leti do 5000rpm dokaj enakovreden s50b30 potem pa M3 naredi svoje... sem pa nasplošno ful zadovoljen z kvaliteto vožnje, preglednostjo, izolacijo, muziko... imam občutek da bo kar en čas ostal pri hiši...

poraba je trenutno 12.3. Je pa tko, itak je visoka ker moram "vsakemu sopotniku pokazat" na njegovo željo koliko gre in pa itak imam samo mestno vožnjo.

Strošek do sedaj:

Olje motul 5W40 10L 75€

4x filter, ferode ročne zavore, palčke končniki 180€

4x gume 500€

optika 30€

slike sledijo ko bo kaj sonca;)

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 606
  • Starost: 34

Čestitke za avto, ampak tole je čisto neberljivo. Uporabljaj odstavke.

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)
Prikaži več možnosti
    • Gale in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Čestitke za avto, ampak tole je čisto neberljivo. Uporabljaj odstavke.

se bom potrudil. Shekaj tako da bom vedu za naslednjič kako naj zgleda;)

Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 087
  • Starost: 20
  • Avtomobil: Tak bel.. nemški avto

:brezslik 

:ok2

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 901
  • Starost: 34
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Srečno in uživaško vožnjo želim :ok

hhPTBZw.jpg

Prikaži več možnosti

bmw_soul
bmw_soul

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 328
  • Starost: 26

@tomzl, ti pa bi mogoče lahko odgovoril na kakšno privat sporočilo...

BMW - več pa ni :ok2
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 449
  • Avtomobil: e30

Me veseli, da si končno našel pravega zase.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

hvala vsem za lepe želje:) ja tudi sam sem ful vesel. M3 je dober surov ampak za vsak dan je pa to svetove boljše...

Prikaži več možnosti

TaDe330
TaDe330

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 671
  • Avtomobil: 330Ci FL

Čestitke :ok.

Lahko malo več napišeš, o 330ci vs m3 za vsak dan? :)

Prikaži več možnosti

Deyo
Deyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 781
  • Avtomobil: SilverArrow

Srečno vožnjo in čim manj popravil :beer

Čakamo slike :ok2

:bmw e36 318is coupe; e36 320i; e39 523i :jok ; e39 523i lpg; e60 530i; e39 540iA :coole39 530d "M"
Fact: "There`s no girl that has lines as pretty as the E39 M5!" :-D

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Srečno vožnjo in čim manj popravil :beer

Čakamo slike :ok2

hvala. res upam da nebo avto veliko na dvigalu zaradi okvar. glede na videno mislim da sem dobro izbral. slike bodo ko bo sonček. sedaj ta dež in megla sej nebi niti avta prepoznali :)

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Čestitke :ok.

Lahko malo več napišeš, o 330ci vs m3 za vsak dan? :)

govorim e36 m3. to primerjavo lohko dam glede na to da sem si ga lastil, 330 pa imam sicer kratek čas ampak določene zadeve je opazit. kar se tiče notranjosti 330 vs m3 je 330 svetove boljša.

notranjost:

-udobje (bolj prijetna plastika na otip prav tako usnje sploh na vratnih panelih, več odlagalnih površin in predalčkov ampak še vedno premalo, boljša zvočna izolacija motorja, podvozja, zraka, boljši org radio)

-ergonomija (boljše in na bolj vidna mesta postavljena stika, nastavljiv volan po globini in višini (zame zelo pomembno))

-opremljenost (načeloma je v e46 kar nekaj več opreme kot v e36) (digitalna klima, MF, el sedeži z memori, CD changer, entervalna nastavitev brisalcev). (navi, en kup tipk tam spodaj, xsenon sam moj etega nima))

-preglenost (kot da bi bilo več steklenih površin, armaturka pri sredinjskih zračnikih je nižja, ogledala so večja in boljše pregledna)

-kvaliteta izdelave (manj čričkov, manjše fuge, bolj skriti vijaki)

to je recimo meni za vsak danje vozilo ful pomembno

potem pa kar se tiče mehanike je pa tko.

-podvozje (tuki ni opazit neke bistvene razlike. glede na to da ima e46 coupe serijsko športno podvozje je že na nivoju m3 e36. pač leta razvoja geometrija itd naredijo svoje)

-zavore (prav tako tudi tukaj ni opazit razlike, mogoče celo bolje opravljajo svojo nalogo v 330ki kot v M3. ker po premeru so skoraj enake, debelina je majhna razlika, hlajene so enako vse, glede na to da ima avto 50KM manj in enako težo se lahko reče da so bolj primerne za opravljanje naloge kot pa tiste v m3.)  

-menjalnik (tuki spet ni dosti razlike praktično isto.  moj je sicer trenutno nenatančen ampak to je zaradi obrabe ne pa da bi bil tovarniško tak)

-motor (tuki se pa meni zdi da je v mehaniki krepko največja razlika (da nima e46 špere zanemarimo). Imam občutek da je M54B30 tja do 2500 bolj suveren. do 5000 sta enaka, nad 5000 je pa S50B30 poglavje zase. Ko začne 330ki že zmanjkovat začne m3 šele dihat. dejansko ti da tam še en šus kjer pri 330 tega ne doživiš. Osebno mi je karakter m54B30 bolj pri srcu ker pač avto uporabljam vsak dan za v službo in tamalga za zapeljat v vrtec... tam ne rabim da lima nad 5000. za kak obisk grobnika bo pa tudi 231KM dovolj... ima pa m3 boljši zvok;) in večjo porabo goriva:) lahko rečem da verjetno tam okoli 2L. Glede na to da ima pri 330 po prvem tednu kjer so bile tesne vožnje na dnevnem redu 12,3 al 12,7 nisem siguren, z m3 spod 13,7 kao neke normalne vožnje nisem mogel pridet.

druga zelo pomembna reč je, da po večini 8/10 m3 je zjahanih, razbitih večkrat, rjastih in so potrebni stalnega vložka da so izpravni za celih 14 dni. sploh me ne briga če se bodo sedaj lastniki m3 e36 upičili v to izjavo ampak tako je. vsi vlagajo v njih stalno. in kot drugo precej so podvrženi rji (v povprečju imajo 7 zim več za seboj) in si ne predstavljam da e36 preživi zimo in naredi 3000km brez da dobi vsaj nekaj rje... In potem imaš na pomlad ponovno delo z negovanjem karoserije. M3 je sedaj v taki fazi ko ga je za imet in imet sprvljenega v garaži ter se peljat 10x na leto v lepem suhem vremenu ko so ceste očiščene soli in peska. in potem ga oprat in spravt v garažo. to ni več primerno za vsak dan ko se boj ko ga boš parkiru pred merkatorjem in se bal da ti kdo udari z vrati v njega, da pada dež na njega ker bo segnil, da kje podrsaš slučajno kak robnik itd,.. za te namene je 330 zakon. sploh z ene 3K€ nadgradenj s čimer prideš na slabe e36 m3 rata v vsem boljši...  

na splošno bi reku da je 330Ci kot celota boljši paket. nikjer ne iztopa vse je na primernem nivoju dočim e36 m3 je pa motor, še enkrat motor in potem capa za njim vse ostalo. Tam res iztopa motor dočim.

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 881
  • Starost: 27
  • Avtomobil: E46 330i SMG

Imaš res samo mestno vožnjo, da imaš tako visoko porabo? Jaz ne pridem čez 9,5l

; 2007 E91 320dA ; 2002 e46 330i SMG/SSG

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Imaš res samo mestno vožnjo, da imaš tako visoko porabo? Jaz ne pridem čez 9,5l

samo mestno. kot rečeno najprej tamalga v vrtec in potem v službo. ob 15h obrnjen krog. je pa tko da ta tedn sm tko še kar precej pritiskal na gas, sploh prve dni kjer sem imel po drugem dnevu 15,8L povprečno. ob nakupu sem resitiral BC. tko da sedaj pada poraba. si pa mislim da bi z vožnjo kot jo prakticiram sedaj imel tam okoli 10-10,5L. Popolnoma sprejemljivo.

imam pa plan it na grobnik tam okoli marca da vidmo kako se bo avto obnesu kot serijski izdelek ob malo bolj resni vožnji. Porabo bo verjetno okoli 25L. glede na to da sem bil z e36 M3 samo enkrat dol in imel na voljo 5 krogov in dosegu čas 1,51,1 mi bo to iztočnica. osebno si mislim da je avto sposoben dosečt isti čas. malo sem skeptičen sicer zaradi pomankanja špere ampak grobnik je kar odprt tko da prav velikega pomankanja po njej upam da ne bo.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo obljubljene slike. Sicer nekaj na hitro pred službo sam vseeno ne me kregat glede kvalitete slik in  čistoče avta. kriva sta telefon in dež. Platišča so taka kot so je pa nekaj na nih dobrega. Da imajo v povprečju na sebi samo 30g uteži, so popolnoma ravna in praha od zavornih oblog ni videt :) kot rečeno če bi dobil kje ugodno style 32 jih bi zmontiral gor ampak so druge stvari/nadgradje bol pomembne.

20160201075616.jpg

20160201075633.jpg

20160201075647.jpg

20160201075702.jpg

20160201075847.jpg

20160201075732.jpg

Prikaži več možnosti

Obama
Obama

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 383
  • Starost: 39

330 je huda alternativa e36M. Sam imam s tem motorjem cabrio s cca 90k kilometrov na grbi, pa še nisem vozil M-a, ki bi šel bols. Pišem o seriji e36, da nebo vžiganj.

3.0 motor je top, močno vleče že od spodaj. Podvozje in menjalnik zaostajata, tudi, če je vse izpravno. Pač nemc je bolj splošen. Zato pa so mi všeč fokusirani Japonci iz 90tih. :ok2 

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 449
  • Avtomobil: e30

Pa M volan si privošči, je toliko debelejši, da je precej lažje motat. Tebi, ki rad hitro voziš, bo to koristen update.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa M volan si privošči, je toliko debelejši, da je precej lažje motat. Tebi, ki rad hitro voziš, bo to koristen update.

to pa bom ja. sam trenutno ni nobenga M3 k bi bil v delih da bi kupil še stole in pač volan...

Prikaži več možnosti

Himen
Himen

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28
  • Starost: 28
  • Avtomobil: enkrat bo BMW

Kaj pa teli?

http://www.avto.net/...=9825648&show=1

Vsak je svoje Tinkare Kovač...

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 161
  • Starost: 26

Tega sem pa vsak dan videl ko sem se peljal na šiht  :)  A je bil v preteklosti kaj razbit?

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov