Skoči na vsebino

Popravilo e34

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
67 odgovorov v temi
Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 532
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Zakaj odtoki vode na tleh? Saj nesme voda pritekat v avto.
Torej odtocne cevi sibedaha bom spucal in napeljal drugje, te luknje na podu bom probal prebit. Torej kaj se? Menjat vsa tesnila okrog vrat, na avtu ko so vrata?
Potem kako spredaj posusit pod?

Ali morda veš, da eno tesnilo vrat stane preko 100 €

Se strinjam z Azael-om! Vrni avto, saj je čista razvalina. Vsaj motor s periferijo bi moral bit tipi topi, prav tako hladilni sistem, klimatska naprava, gretje, vodni krog, termostati, sonde ... sem prepričan, da 3/4 od tega ne deluje.

Urejal Warden, 17.02.2016, 11:31.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 422
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Situacija je ba sliki. Je prehudo?

Problem je najbolj v tem, da je šalabajzarija, da glava peče in posledično lahko sklepaš kako je ostalo na avtu. To je šele par procentov. Bolj ko boš kopal, slabše bo, več najdeš.
In kot vidiš je nekdo pacal z nekim kitom, rja že seka skozi. Spodaj je še slabše.

To je neverjetno. Sprednji del tepiha samo dvignem, sploh ne rabim stiskat ampak samo dvignem pa voda kar tece ven

V bistvu je to normalno, za avto, ki je požrl precej vode. To s fotke je lahko že posledica ene konkretne nevihte. Glede na trenutno situacijo si lahko imel avto eno popoldne zunaj pa je. Saj vidiš kako debel je pod, ki je navadna goba. Sem ti napisal prej, da imaš komot za kako kanto ali več vode v podu.

In zdaj ti je jasno, zakaj tega ne boš mogel posušit s kaloriferjem. Razvlaževalec, in kolikor se le da rzastavit, ali pa vse ven.

Pa še to bi bilo fino, da vsaj zaustaviš rjavenje po podu, ker bo šlo naprej.

Normalno, saj je iz tvojih slik razvidno, da so na tleh bile zamazane vse odprtine za odtok vode.

šibedah  / šipa ali kaj drugega dozira vodo na voznikovo stran spredaj.

Te odprtine niti nisem siguren, če so res odtoki, a ni to za odtekanje barve in te fore, montažna stojala pa to?
Itak pride načeloma še tisti "bitumen" plata tovarniško čez.

Se pa strinjam, voda nekje zamaka, jaz bi sumil na vetrobran.
Če šibedah toliko zamaka se načeloma čuti na stropu ker je vlažen, razen če zamaka takoj pod neko plastiko ali pa odteka nekje dol. Voda vedno najde pot in ta je lahko precej zavita.

Vetrobran pri e34 je poleg tesnila kasneje zapet še s sponkami, čez pridejo še letvice, okoli stekla je tesnilo.
Skratka čez prst stane menjava vetrobrana 600€. Vem, ker ima od lani moja e34 NOVO original steklo in letvice.
Večinoma se tega ne menja ampak le steklo, potem če ni izkušenj še pacajo in "bolje več kot premalo" napacjo sike čez in je vse šalabajzasto. Letvice se reciklirajo in smo tukaj.
Sem imel na posegu en opfel z original menjanim vetrobranom in je potegnil le za centimeter premalo lepila, pa je v avto teklo hoho. NAjdet izvor je bil hudič, vse sem razdrl, ker je teklo gor v vogalu, pod plastično oblogo stebrička, pod armaturo, kjer se je zlivalo na sredinski tunel in prišlo ven nekje zadaj za ročno. :damn

Saj, za to pa folija, ker da boš našel tale izvor boš moral vse razdret. In nekomu se očitno ni dalo. Druge rešitve pa ni. Voda more nehati vdirati v avto, drugače bo VEDNO moker in vlaga in smrdljiv in rjavel še bolj kot sicer, ipd.

So pa še opcije da vdirat kje na požarni kjer pridejo kabli pa manjka kak "grommet", tesnilo skratka, ali pa je enostavno prag pri odvodu tako pregnit, da tam vdira.
Skratka spredaj boš moral podret.

Menjat vsa tesnila okrog vrat, na avtu ko so vrata?
Potem kako spredaj posusit pod?

Pozabi na tesnila, stanejo celega boga in tole niso tesnila, razn če ti ga pol manjka. PRi meni ne vem kaj jim je, kot da so se z leti (mogoče v Sahari? :-D ) skrčila, skratka na vrhu desno imam centimeter luknjo, pa nikoli ne piha skozi niti ne zamaka.
Naredil si boš stroška še pa še s tesnili, a voda ti bo še vedno zamakala.
Namesto da vse potencialno menjaš bo treba najprej najdet siguren izvor vode. To pomeni, da ko ti nekdo z visokotlačnim škropi po avtu, ti vidiš, kako voda teče v vozilo. In potem to rešit.

Za sušenje poda sem ti pa že napisal.

Poslji razglednico prejsnjemu lastniku...

A ni to eden od bivših avtov Bubere? :-D  Damnit no, a ta človek nima sreče da so vsi neka groza? Prodani pa tudi niso poceni.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Rookib
Rookib
  • Uporabnik
  • Sporočil: 41
  • Avtomobil: E34

Ma kaj cem vrnit avto.
Armaturko razdret in je to to.

Urejal Rookib, 17.02.2016, 12:42.

Prikaži več možnosti

Rookib
Rookib
  • Uporabnik

Kak predlog kako drugace vzet ven pod razen da se armaturka razdre? En je napisal da bi ga porezal ven, ampak kako pa potem nazaj dobit?
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Jaz sem ti napisal da bi ga porezal v skrajni sili, ampak kako točno ti ne vem povedat, ker sem pri e34 ga uspel le dovolj sprostit, da sem ga spredaj dvignil in prepognil.
Načeloma moraš tako, da ga boš lahko nazaj pričvrstil povsod kjer ga kaj pritisne in drži na mestu pa da ne bo vidno, če hočeš narediti okej. Torej režeš na pol pod sredinsko konzolo, ipd. Tako sem reševal eno Astro. Ker ta pod, ki je na dnu itak ne gre do konca z gobo vred, tako da moreš to nekako ven zvlečt. Problem bo, če ti zamaka nekje pod armaturo, ker pol lahko zveleč ven poden, pa še vedno ne boš vedel kje TOČNO zamaka voda, da lahko popraviš. Tam je pa druge vrste pena, ki je še bolj pričvrščena. Če bi odstranil to izolacijo in čim več materiala bi lahko poizkusil za silo tudi s kako močno lučjo in ponoči od zunaj pogledat, če kje vidiš svetlobo. Čeprav to je bolj tko "sretno Nazime".

Avto ni bil poceni, v kakem stanju je ostalo? Načeloma to že rešiš, ampak če je vse skupaj bogo je bolje v štartu najdet boljšo osnovo, kot pa da ti tole zagreni in se ti vse zameri do konca. Pa verjamem da je take nasvete težko brat, sploh če si kupiš prvi avto in preveč zanj, pa je pol bogi. Vseeno pa bolje, kot pa da še več denarja zmečeš nanj in bo še vedno bogi.

Prikaži več možnosti

Rookib
Rookib
  • Uporabnik

Spredaj bi mogo pod ven dobit nekak. Saj to ni strosek nek. Potem pregledam prage in ce so mogoce ok se tista rja na podnu zbrusi in premaze z primerjem premazem. Ostalo je vredu. Sem porihtal neke stvari ki so bile. Tako da sedaj mi samo to nagaja.
Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

Zakaj bi pa moral vrnit avto lastniku, kot to nekateri tu pravite? Je uporabnik @bubera dejansko vedel, kakšen je avto pod tepihi? To "svetovanje", da naj kar vrne avto lastniku je sfaljeno...

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti
    • agent47 je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Bo treba bolj prebrat po forumu in si ustvarit mnenje, pa potlej sodit kaj je sfaljeno.

Sicer pa evo prilika za nekoga drugega, za še kak € več:

http://www.avto.net/...10628974&show=2

:-D

EDIT: Zakaj je 96, če je v resnici 92?

Urejal Octopus, 17.02.2016, 14:34.

Prikaži več možnosti

Rookib
Rookib
  • Uporabnik

Jas sem ga kupil za 1500, porihtal sem alternator, oljni,zračni filter, olje v diferencialu, auspuh je bil v kurcu.... zato sem dal takšno ceno da dobim tolko kot sem dal jas. V prometni piše 96.

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 577
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Jas sem ga kupil za 1500, porihtal sem alternator, oljni,zračni filter, olje v diferencialu, auspuh je bil v kurcu.... zato sem dal takšno ceno da dobim tolko kot sem dal jas. V prometni piše 96.

Za približno takšen denar prodam jaz svojega.. pa je vse omenjeno že porihtano :)

Prikaži več možnosti

Rookib
Rookib
  • Uporabnik

Super pol pa prodaj ne samo prodajaj :)

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

V prometni piše 96.

Kaj ima to veze, če dobro veš, da ni niti v sanjah 96. Tipično slovensko, ko je treba prodat...

pa je vse omenjeno že porihtano :)

Ironično je ravno tvoj avto na isti način nekomu paral živce, ko ga je kupil forumaš od forumaša in ga je nadalje prodajal ravno.... glej no, bubera. :-D

Očitno bi morale bit take teme bolj javne (ti ga pa tudi brez nekega hudega razloga prodajaš za dvojno ceno, mimogrede).

https://www.bmwslo.c...36-e34-520i-95/

(EDIT: Glej poste od Alesia v gornji temi)

Urejal Octopus, 17.02.2016, 15:25.

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

Bo treba bolj prebrat po forumu in si ustvarit mnenje, pa potlej sodit kaj je sfaljeno.

Forum je en klinc vreden oz. merodajen, ko se gre za obligacijski zakonik. Ampak očitno forumaši po nakupu razštelajo avtomobil, ga razkopljejo in potem očitno vrnejo avtomobil nazaj, kot da gre za par čevljev? In kaj bi v tem primeru naredil uporabnik bubera, ko bi mu kupec prišel nazaj z avtomobilom in rekel, da je našel to in ono pod tepihom oz. podnom? Če ti turbina na avtu shodi en dan po nakupu, ti prodajalec gladko lahko reče, da se to ni moglo predvideti in da je pred tem še normalno delovala...recimo sam pa tudi ni strokovnjak za ugotavljanje mehanskega stanja vozila, ampak preprosto laičen uporabnik vozila.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Kaj to meni razlagaš, ko da sem jaz predlagal da avto vrne nazaj. Saj je logično da ga ne bo mogel, tako pač to je, vsak te proba nategnit. Zato pa imam sam svoje e34 obe preko 5 let, vijolično že dobrih 6, pa sem jo prav tako pri 19 letih dobro plačal forumašu brez vprašanja za konkreten denar, verjel na besedo, prišel domov in ugotovil da bi bilo treba takoj vržt vanjo kaka dva jurja, da bi avto bil, kot je rekel, da je.

Sicer si pa preberi temo, ki sem jo prej nalepil, linke v njej, pa še precej se najde.

Prikaži več možnosti

Rookib
Rookib
  • Uporabnik

Nevem kaj zdaj takšen problem. Cena je kaka je. Letnik sem spremenil. 2 sta mi do zdaj pisala in sem obema povedal kaj je narobe. Tako da nevem zakaj problem če ga prodajam. Če bi bil sam več v tem področju bi ga porihtal zdaj pa žal nimam te šanse ker moram skoraj vse nekomu peljat in je lažje prodat. Če koga kaj moti pa ni moj problem.

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj to meni razlagaš, ko da sem jaz predlagal da avto vrne nazaj. Saj je logično da ga ne bo mogel, tako pač to je, vsak te proba nategnit. Zato pa imam sam svoje e34 obe preko 5 let, vijolično že dobrih 6, pa sem jo prav tako pri 19 letih dobro plačal forumašu brez vprašanja za konkreten denar, verjel na besedo, prišel domov in ugotovil da bi bilo treba takoj vržt vanjo kaka dva jurja, da bi avto bil, kot je rekel, da je.

Sicer si pa preberi temo, ki sem jo prej nalepil, linke v njej, pa še precej se najde.

Nisem rekel, da si ti predlagal to...samo razložil sem, zakaj je sfaljeno, da bi to naredil. Sfaljena je seveda celotna situacija, prebral sem tudi tisti link, ko si ga napisal...škoda pač za vse skupaj. Od tistih, ki so predlagali vrniti avto lastniku...koliko jih je dejansko to sploh kdaj naredilo... :)

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 577
  • Avtomobil: Šel v škarpo

"Malo" smo zašli...

Kaj ima to veze, če dobro veš, da ni niti v sanjah 96. Tipično slovensko, ko je treba prodat...

Ironično je ravno tvoj avto na isti način nekomu paral živce, ko ga je kupil forumaš od forumaša in ga je nadalje prodajal ravno.... glej no, bubera. :-D

Očitno bi morale bit take teme bolj javne (ti ga pa tudi brez nekega hudega razloga prodajaš za dvojno ceno, mimogrede).

https://www.bmwslo.c...36-e34-520i-95/

(EDIT: Glej poste od Alesia v gornji temi)

To temo sem zdajle prvič videl :)
Temo od alesia sem že videl..videl sem tudi vse slike, zato vem kakšen je bil avto prej. In moram povedat, da se mi je smejalo ko sem videl kaj se je vse na avtu počelo. Ko sem ga kupil je bil avto v dokaj uredu stanju. Strop še visi, sedež je še popokan, rjo sem pa že omenil v moji prodajni temi. Seveda se najde še kar nekaj napak..ampak če primerjam slike iz alesiove teme..in sedajšne slike..je razlika vidna. :) 
Avto je drugače letnik 91, v prometni piše 95. Zakaj je tako..nevem  :)
Za kakšno ceno se je prodal pri alesiu nevem..no zdej vem :-D Vem koliko sem plačal jaz..in tudi vem za kakšno ceno se je prodajal ko je imel KK tablice (1800€..pa mlaislim, da je bila cena tudi 2k€). :)

Urejal Matejkec, 17.02.2016, 18:14.

Prikaži več možnosti

bubera
bubera

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 690
  • Avtomobil: Bmw e34 525i

No da se oglasim še jaz... čeprav sploh nevem zakaj bi vam na forumu polagal račune amapk vseeno...

1. Avto ki ga prodaja Matejcek al kakšen že ima nick:

- Kupil sem ga od @alesia za 500€...čez nekaj časa prodal za ENAK znesek naprej!Res se je oglaševal za višjo ceno ampak ker je bil trg v piz.. se je na koncu prodal za 500€. Ker se je dotični uporabnik počutil užaljenega ( oz kako se je počutil to sam najbolje ve) so se začele debate o preprodaji in nevem kaj...

2. Avto ki je pri Roku:

- kupil sem ga ta točno 1.500€ ( njemu lahko tudi pokažem kupoprodajno pogodbo, ostale vas briga!,...) in  prodal za enak denar naprej, nebom omenjal zneska ki sem v avto vložil...

- kupec je imel s seboj prijatelja mehanika, ničesar nisem skrival, vse kar sem vedel sem mu povedal, ponudil sem mu da naredi pregled na servisu kjer želi, prespi vse skupaj in se odloči za nakup,...povedal sem mu naj pregleda šibedah,za vse napake ki sem jih opazil v svojem 3 mesečnem lastništvu ( oz tu nekje sem si ga lastil), ponudil kontakt od prejšnega lastnika,... ponudil sem mu support in sva se vmes tudi slišala, dal cel kup delov ter Bentley navodila... 

In dragi moji forumaši, kje po vašem sem ga nategnil? kaj skrival? kje sem zaslužil?

Če pa kljub temu še koga kje srbi, častim pijačo in vabim na pogovor da izlijete svoja čustva o uporabniku @bubera

Kako ironično je da sem tudi od Petersana kupil e34 525i na plin za pičlih 400€ in jo čez 3 leta prodal Jerry-ju za ISTO vsoto, ki ga je potem prodajal po delih...

Prikaži več možnosti

Rookib
Rookib
  • Uporabnik

Tako je. Kaj je narobe z avtom se ve, in nisem niti enkrat rekel da si ti ali kdorkoli kriv za to. Ti forumasi pa itak samo blebetajo zdaj in jih pece ce se bo avto prodal za tak denar kot se.
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Blebetamo ja, dokler rabiš nasvete s(m)o pa dobri, a?
Mene briga če ga prodaš za 5 jurjev, na živce mi greste vsi, ko začnete lagat, samo da bi prodali za drobiž več, zakaj bi pisal letnik 96, ko avto ni niti blizu tega.

+ žalostno je da ni več nobenih konstruktivnih tem, že nekaj časa se pojavlja ta trend, da se samo nekaj napol flika, nekaj napol in prodaja naprej. Ne vem kdaj sem nazadnje videl koga, ki je odkartal in kupil kul primerek ali pa da kaj konkretno obnavlja v e34 sekciji na forumu, tehnične teme izginjajo in z njimi tudi kredibilni uporabniki. Izjeme seveda so, ampak jih večina piše na zs ali pa kar pokliče oz se raje vozi, na primer Cimpo. Pol te pa logično vse mine, da bi še karkoli pisal in zgubljal čas, kamoli šele objavljal svoje projekte.

Prikaži več možnosti
    • Warden in agent47 uporabnikom je všeč to sporočilo