Skoči na vsebino

E36 M3 - BMWslo mokre sanje o rasti cen ali grda realnost ?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
40 odgovorov v temi
nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 768
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Zdej vidim, da sem mojega še prepoceni prodal oz. da po delu katerega je na njem opravil novi lastnik že skoraj lahko kupi hišo.  :)

Lp, Samo

Urejal nightmare, 12.02.2016, 08:43.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 67 666
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ampak a nismo bral nekje pred kratkim na tem forumu priporočilo, da se v Angliji prodajajo m3 e46 za 5K€ katere so odlične, ta je dal za e36 m3 več in je podrtija? 

Brali smo o tem da se tam dobijo E46 M3 za 5.000 eur (ki seveda niso odlične) in E46 M3 za XX.XXX eur ki so odlične, oboje skupaj bo pa malo težje izvedljivo.

Everyone is gifted, some open the package sooner!

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 344
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Itak. Samo če bi to naredil nebi mogel jokat in se ob tla metat, kar je bistvo njegovega videa. Mulc hoče bit očitno nekakšen nov Jeremy Clarkson, ampak mu ne uspeva najboljše. Jaz še vedno ne štekam v čemu je bistvo videa ki ga posnameš zato da svetovni publiki pokažeš kakšen bedak si, ampak OK, vsak lahko počne kar mu paše.

Tip ima en video kjer primerja različne generacije M3k in že tam je govoril da bo nabavil E36 M3, tko da pomoje je bilo pri nakupu preveč navdušenja in premalo pameti. :-D Podobno kot sem jaz svojga kupu 12 let nazaj. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pa ne verjameta resno, da ta avto nima tudi vse ostalo pregnito, če ima že take luknje po podnu zaradi rje, da lahko prste notr vtikaš in tepih ravnaš kr čez poden? Drugje je verjetno rja pač zakrita, pa jo ni videt na prvi pogled, sigurno pa je rja tudi druje. Jst se ne bi niti vsedel v avto s takimi luknjami od rje na podnu, da slučajno kje med vožnjo s sedežem ne pristanem na cesti. :ok2

LOL Rottie, E36ke niso prerustane kante zaradi nekaj rje ki jo ima modra na posnetku. :-D Ti bi moral kake druge videt. :ok2

Drugače pa res nič posebnega za avto s 5 lastniki 200kkm in 20 let. Je pa tip res amater da ni dal avta prej pregledat, že če bi se sklonu malo bolj pod avto bi moral videt da stabilizator ni pritrjen.

Če je pa tole pregnit e36, potem pa ne vem, kako se pri nas sploh še vozi vsaj polovica e36 haahah :-D  :blabla

meni se zdi tale m3 nadpovprečno ohranjena glede na stanje v slo,....  :ok2

Kar se tiče ohranjenosti E36 M3 v SLO ... pri nas je bila večina teh avtov že 12 let nazaj razvaline, ko sem še jst gledal za njo. Kakšni so ti danes, raje ne pomislim.

Urejal Rottie, 12.02.2016, 09:12.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Glavni deli za rjo na E36 so:
- pragovi - ni
- zadnja vezna stena - tam jo je bilo malo
- okoli pokrovčka za tank - ni
- okoli rezerve in prostora za akku - ravno pravi čas odkrili
- obrobe blatnikov - ni

Ni to mint condition, ni pa tudi katastrofa. Če se resno loti lahko porihta da še bo za nekaj časa, če dodatno zaščiti še toliko bolj.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 363
  • Avtomobil: e61, r55, ka9

Če ste mnenja, da je ta e36 rjasta, si poglejte njegovo prejšnjo MX5

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Pa kakšna glupa imena daje avtom? "Phil". Avtom bi morali dajati lepa ženska imena. :crazy

Moja bivša E36 je bila Calypso. For obvious reasons. :-D
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 788
  • Avtomobil: Bmw

Seveda je še drugje rjav če ima luknjo skoz in skoz na podu in vsi dvojni spoji cvetijo. Sicer pa dokler ne bo potegnil obrob pragov dol ne ve nič in če se ne motim je rekel, da ima nekaj rje okoli dvižnih mest in pa ko bo začel sanirat trenutno vidno rjo se bodo pokazale prave razsežnosti.

Sicer pa če bi se samo prepognil pod avto bi vse to videl, tako da imam občutek, da je vedel za rjo ker ne morem verjet, da niti toliko ni pogledal po podvozju in da ni videl vode pri rezervnem kolesu.

lp

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Če ste mnenja, da je ta e36 rjasta, si poglejte njegovo prejšnjo MX5

Vprašanje, če ne bi bila tudi ta 36 taka, če bi začel pobirat blatnike itd dol. 

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Menda so mu mehaniki to preverili.

Očitno je temu avtu voda notri vdirala, mogoče ravno zaradi tiste napake okoli bočnih oken, katera omenja.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

EdgE
EdgE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 424
  • Avtomobil: M6 GT

Glavni deli za rjo na E36 so:
- pragovi - ni
- zadnja vezna stena - tam jo je bilo malo
- okoli pokrovčka za tank - ni
- okoli rezerve in prostora za akku - ravno pravi čas odkrili
- obrobe blatnikov - ni

Ni to mint condition, ni pa tudi katastrofa. Če se resno loti lahko porihta da še bo za nekaj časa, če dodatno zaščiti še toliko bolj.

Za pragove preverit bi moral vzeti dol M plastične pragove. Glede na to, da ima avto strešno okno ga zna čakati presenečenje ko bo dvignil tepih. Pregnito dno na sovoznikovi strani je lahko posledica nabiranje vode od odtokov strešnega okna.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ja, to je res, vendar pa na seznamu ki ga našteva na koncu ni videt da bi tam našli rje, če pa niso pogledali, potem so pa res amaterji. Se pa strinjam glede šibedaha.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 021
  • Avtomobil: e90 M3

Jaz tudi ne zastopim zakaj so kakšne e36 CSL vredne 50.000€+.... Isto ne razumem kako se lahko e30 M3 prodajo za 150.000€+.....

Moraš bit res ORNG ljubitelj, da to kupiš, ker za tak denar je ogromno drugih avtov... Recimo novi M3, ferariji, lamboti,...

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

LOL, od kje je ta komentar? :laugh Nov Ferđo pa M3 za 50 jurjev, kje?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Nihče ni rekel nov ferđo. rekel sem nov M3, ferđoti, lamboti... cene rabljenih ferđotov so že od 40k€ dalje za 360-ko in pol več € več muske.

Novejši ferđoti pa to leti bolj na rabljene e30 M3, ki se prodajajo za 150k+€...

Zadnjič sem gledal na youtube en review za e36 m3 csl, kjer se tip tko kot jaz sprašuje kaj gre ljudem po glavi, da  plačajo za tak avto (star) 75.000+k$, ker sam voz ni nič posebnega in eksotičnega, on pa je ceno zanj na koncu postavil na okroglo 100k$, kot dilerček.

Kako? Zakaj? Če mi to kdo lahko razloži bom hvaležen :)

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 546
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

M3 e36 csl? Verjetno si mislil e46 m3 csl?

Nov m3 za 50k? Kje?

Rabljen e30 m3 za 150k je sigurno kakšna posebna maloserijska evo edicija, rally specialka ali kaj podobnega..,sigurno ni "navaden" e30 m3.

Primerjava s Ferrariji pa je, oprosti, smešna, nakupna cena tukaj ne igra vloge, poglej si malo po netu koliko te pride vzdrževanje F360, koliko stanejo rezervni deli..sploh če primerjaš z e36 m3, to sta 2 različna svetova glede lastništva.

Če bi se vsak zase brigal,bi imel vsak posameznik za celo življenje dela:)
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 519
  • Avtomobil: star

ne ni mislil e46 CSL ampak ameriški light weight bele rarve z nalepkami... tudi sam sem videl tisti video pa mi tudi ni jasno... in kdo pa govori sploh o nobih za 50k€. tuki je govora o rabljenih za 50 100 ali 150K€ in kaj dobiš drugega za enak dnar enako eksotičnega. recimo 360 chalenge stradale kateri je precej redek avto ga dobiš že za 150K€. tolk kot nekega e30 M3 kaj ti jaz vem kateri edition. da ne govorimo o tem kolk bo ta Ferrari stal ko bo imel 30+ let

vzdrževanje je pa tam tam. itak oba stojita v garaži :-D

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

@etore

To sem imel v mislih ja.

Nisem govoril o novih ferarijih in M3-jih in nevem kaj še vse...

Ja za ceno e30 M3 ki jih občasno videvam na mobile.de se dobi že nova F30 M3 z vso možno opremo in še kakšno nadgradnjo lahko narediš zraven za isto ceno.

Govoril sem o tistem ameriškem ja. 100k$ za e36 M3 CSl... Tam so Evropski avti itak cenjeni ohoho več kot pri nas. 

Ferari 360 ni noben bav bav za vzdrževanje. Saj je na youtube recimo dober primer na kanalu @superspeedersrob, ki opiše stropke F360 za 2 leti lastništva in letno cca 10000 milj pride cca 6000$/leto za popravila in vzdrževanje (brez registracije in goriva) pa je tip kupil več al manj po posnetkih sodeč limono od ferarija... Ni poceni, ni pa tudi nek ekstremno visok znesek za take kilometre letno.

Drugače ima tip zanimiv kanal :) si ga lahko ogledate:)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Brez zamere, primerjaš najcenejšega Ferrarija in najdražji M3. Ne štekam kaj te to tolk boli, ceno ima tako ker je nekdo očitno jo pripravljen plačat. In je ORNG ljubitelj. Pika.

Kaj dobiš za ker denar je pa itak butasta debata. Za ceno rabljenega M3 dobiš pa dva Megana RS, za ceno enga Megana RS pa nek hud motor. Za ceno...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 768
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Res je zanimivo brat ko se čez ceno pritožujejo ponavadi niti ne potencialni kupci. Tako kot v temi e46 M3. Če je predrag se obrni in išči drugje, kako enostavno je to.

Lp, Samo

Urejal nightmare, 29.02.2016, 11:30.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.