Skoči na vsebino

Cena pregleda avtomobila pred nakupom?

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
17 odgovorov v temi
asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 232
  • Avtomobil: BMW E39 525dA Highline

Lep pozdrav, zadnjih nekaj mesecev iščem avto zase in sicer serijo e39 dizel do 2500ccm.

Zanima me kje v LJ je možno opraviti prednakupni pregled avta in koliko stane...

Namreč vem da Selmar v Celju ponuja pregled za 70 evrov,

ter AMZS ima 2 opcije in sicer prva je 100 evrov druga pa še bolj podrobna 180 evrov.

Nevem sicer zakaj ima amzs dražje cene od uradnih servisov, vem pa da pri njih traja

pregled 2-3 ure, pri selmarju pa 45 min.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 647
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

Zapelješ k dobremu mehaniku, ki se spozna na bmw (Tin, Schumi in še za enega vem v MB) predvsem pa na e39, na pooblaščencih je vedno manj e39 in so ponekod malo "iz vaje". Lahko naprosiš še kakšnega ličarja ali kleparja za karoserijski del. Zavedaj pa se da nedolžne e39 ne boš več dobil oz. če že boš, boš rabil res srečo in denar.

lp

Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik

Uradni: A-Cosmos

Neuradni: Šumi, Kokalj, Podlesnik

Govorim za okolico LJ, trenutno pa lih gledam po forumu kako imajo ljudje mnenje o njih....

Če kle nč ne zvem, bom pa jutri poklical po telefonu pa se pozanimal, v vsakem primeru bomo zvedeli ceno.

LP

PS...mogoče gdo ve kaka je razlika v registraciji ter cestnini med 525d in 530d automatic....namreč raje bi mel 530d,

ampak se mi zdi da je razlika več kot 250€ letno.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 885
  • Avtomobil: F30 335i

vzemi 530d. 525d so jajca. sem ga imel in ni šans da bi ga imel še kdaj. kupil sem ga pa iz enakega razloga kot ti. v smislu sej je tudi 164KM dovolj s tem da prišparam ene 100 na cestnini in pa ene 200 na zavarovanju... ne naredit iste napake kot jaz. kot drugo kar sem spoznal je da če gledaš za 300€ letne razlike potem ta avto ni zate. vedi da so stari, povečini imajo vsi 400Kkm+ POZABI o utopičnih 200-250. če jo kje zaslediš vzami ročni menjalnik... bistveno manjši stroški morebitnih popravil. kar se tiče pregleda. jaz ti svetujem k Podlesniku. Meni ni računal nikoli nič pa sem peljal k njemu 5 avtov na pregled je pa ponavadi tako da ti bo še prede ga zapelje na dvigalo povedal ali je primeren za nakup ali ne... drugače pa ura je 50€. nekaj v 1h že mora naredit drugače je pa 100€ do vrh glave. kot rečeno meni je že na dvorišču pred delavnico povedu za vseh 5 avtov da niso primerni. samo okoli avta je šel z merilcem, pregledu vse malo vizualno priklopil na tester povedu napake in se je ugotovilo da znese odprava le teh ponavadi 1/2 nabavne vrednosti avta.

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 945
  • Avtomobil: 535 PS

Jp, če bi kupil 2.5 raje kot 3.0 zaradi stroškov registracije, potem raje BMW-jev sploh ne glej. ;)  Tako kot ti je etore napisal, vedet moraš da boš zelo težko dobil avto kjer boš le tankal in vozil.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 335
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Jp, če bi kupil 2.5 raje kot 3.0 zaradi stroškov registracije, potem raje BMW-jev sploh ne glej. ;)  Tako kot ti je etore napisal, vedet moraš da boš zelo težko dobil avto kjer boš le tankal in vozil.

...ah dej no ne palamudi....itak, da bo tankal in vozil do...........................................................................mehanikov :-D  če vzame smrduha :ok2

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 405
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

@etore- ne vem kaj maš toliko proti 525, moj je šel za teh 164 zelo dobro in ni bil popravljan karkoli v smislu mapiranja. 19" je blo gor in se ni pritoževal. Je pa spet odvisno koliko pričakuješ od avta. Jst sem bil zadovoljen. Očitno sem imel dober avto.
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 647
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

525 gre dobro, če je mapiran s turbino od 3.0 in izpuhom in seveda ročni menjalnik. Da raje ne govorimo kako dobro gre mapiran 3.0 z večjo tubino in izpuhom :)

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 114
  • Avtomobil: G30 M

Js imam 525d z ročnim menjalnikom. Po obnovi turbine sem dal mapirati na 195HP. Avto je dobil povsem nov karatker in nič ne kadi več kot pa prej.

Plačujem nižjo zavarovalnino in cestni sklad, pa še vedno potegne bolje od stock 530d ;)

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 577
  • Avtomobil: Mašina

Sem imel oba, pa tudi oba mapirana...razlika je kot dan in noč. Tako kot 523i in 528i :) Pač je ni primerjave.

Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 066
  • Avtomobil: Bmw

Ce kdo vozi zjebanga 525d se ne pomeni da je ta model podhranjen.....
dober 525d cist u redu potegne, seveda je pa 530d se boljsi......
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik

Sem se učeraj naročil pri Kokalj-u pa mi je avto zlo dobro pregledal, sem zadovoljen....prisotna sva bila jst in prodajalec,

pa nam je serviser lepo vse razlagal po vrsti....kaj je narobe, kaj je treba popravit, kaj ni tok nujno "plastike, ohišje žarnice, itd...."

Cena pregleda: 20€ pregled podvozja in mašine, 16-17 evrov pa priklop na elektronko in pregled le te...uglavnem sem ga prosil naj se z

avtom še zapelje, saj ima on izkušnje, pa sem na koncu plačal 40 evrov, tistih par evrov sem ga častil, čeprav to ni veliko.

Uglavnem prodajalca itak ni nič zanimal ker se je bal zbijanja cene in se je držal po strani, jst sem pa bil vedno pod dvigalom pa gledal

in spraševal vse po vrsti, ker me je seveda zanimalo koliko bom še moral uložit v avto....

Sicer sem avto kupil, ker je treba samo zamenjat gibljivo cev ter spredaj levo "palčko" kar koli že to je....mislim da nek stabilizator al kar koli že.

Uglavnem vse skupaj manj kot 100 evrov popravil.

Me pa zanima kje na forumu je sekcija, kjer uporabniki predstavijo svoje konjičke, namreč rad bi odprl svojo temo,

kjer bom lahko predstavil svoj novi avto, ter pač updejtal čez čas, kaj se je avtu delalo in predelovalo....

Namreč nekaj takega imajo na fiat forumu in je super zadeva....

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 358
  • Avtomobil: Citroen AX

vzemi 530d. 525d so jajca. sem ga imel in ni šans da bi ga imel še kdaj. kupil sem ga pa iz enakega razloga kot ti. v smislu sej je tudi 164KM dovolj s tem da prišparam ene 100 na cestnini in pa ene 200 na zavarovanju... ne naredit iste napake kot jaz. kot drugo kar sem spoznal je da če gledaš za 300€ letne razlike potem ta avto ni zate. vedi da so stari, povečini imajo vsi 400Kkm+ POZABI o utopičnih 200-250. če jo kje zaslediš vzami ročni menjalnik... bistveno manjši stroški morebitnih popravil. kar se tiče pregleda. jaz ti svetujem k Podlesniku. Meni ni računal nikoli nič pa sem peljal k njemu 5 avtov na pregled je pa ponavadi tako da ti bo še prede ga zapelje na dvigalo povedal ali je primeren za nakup ali ne... drugače pa ura je 50€. nekaj v 1h že mora naredit drugače je pa 100€ do vrh glave. kot rečeno meni je že na dvorišču pred delavnico povedu za vseh 5 avtov da niso primerni. samo okoli avta je šel z merilcem, pregledu vse malo vizualno priklopil na tester povedu napake in se je ugotovilo da znese odprava le teh ponavadi 1/2 nabavne vrednosti avta.

Etore, tebi jasno da ni racunal pregleda, ker ve, da ko bos avto tja pripeljal, bos prec ob par jurjev :hihi

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 885
  • Avtomobil: F30 335i

Cakm petek da me bo oskubil. Porocam v moji temi :)

Ps svoj cas ko sem bil mulc je bil moj "bff"licar-klepar. Potem je zacel zidat hiso in sm reku da ce me stari vrzejo iz bajte zaradi pizdarij da je ena soba itak moja ker sem jo jst placal :)
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 645
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Uradni: A-Cosmos

Neuradni: Šumi, Kokalj, Podlesnik

Govorim za okolico LJ, trenutno pa lih gledam po forumu kako imajo ljudje mnenje o njih....

Če kle nč ne zvem, bom pa jutri poklical po telefonu pa se pozanimal, v vsakem primeru bomo zvedeli ceno.

LP

PS...mogoče gdo ve kaka je razlika v registraciji ter cestnini med 525d in 530d automatic....namreč raje bi mel 530d,

ampak se mi zdi da je razlika več kot 250€ letno.

Razlika je dobrih 100€ letno za cestni sklad, zavarovanje je pa itak odvisno od posameznika, koliko dobiš.

Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik

Razlika je dobrih 100€ letno za cestni sklad, zavarovanje je pa itak odvisno od posameznika, koliko dobiš.

tam nekje od 250-300 € če nimaš bonifikacije kot jst, ker je to moj prvi avto registriran name...

uglavnem sem hotu kupit avto od guzana, ker mi je bil res všeč...lihkar prepričujem mojga bratranca,

naj proda svojga e90 320d, pa da greva gledat tistga 525dA v Celje, če mu pa tist nebo všeč pa od guzana....

Uglavnem automatic je zakon, je pa res da je večina obsedena z ročnim menjalnikom.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 376
  • Avtomobil: LPP Urbana

za 2.5d = 161 eur

za 3.0d = 290 eur

cestnina.

skupno na registraciji vozila, zavarovanju tam nekje 200-250 eur... kot je zgoraj napisano.

zaradi motorja ni premija nič višja, bo pa višja zaradi "opreme", ki/če bo zavedena pod kasko.

Urejal bancnik, 19.02.2016, 17:18.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik

Evo sem kupil 525dA in sem zelo zadovoljen....tko da 530dA zame ni potreben, mogoče čez kakih 5 let, ko se naveličam, če se naveličam.....

Evo moja tema, če koga zanima, kle bom zapisoval vse kar se bo delalo na avtu....

https://www.bmwslo.c...highline/page-3

Drgač pa moderatorji temo lahko zaklenete.

LP

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.