Skoči na vsebino

ABS - lučka

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3 odgovorov v temi
Rado
Rado

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 018
  • Avtomobil: Mitsubishi ASX

Zdravo!
Ali kdo ve zakaj mi v trenutku ko "zaštartam" motor, zagori (ABS) lučka? Ko motor zalaufa, ugasne. To se mi dogaja samo ko je motor mrzel, ko je topel se ne prižge ?? :confused .
Hvala in Lp
BMW = veselje v vožnji

Član KOS
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

Ko daš kontakt, se prižge kontrolka za ABS (preverjanje sistema), po par sekundah ugasne. To je normalno.

Nadaljevanje je zgolj teorija:

ABS, ASC,...in podobni sistemi delujejo na podlagi el. impulzov s senzorjev in so precej občutljivi na spremembe napetosti. Če akumulator ni več najmlajši in v najboljši kondiciji, se to hitro pokaže ravno pozimi, pri nizkih temperaturah, ko je treba zjutraj prvič startat. Takrat zaganjač potegne preveč toka in preveč pade napetost, zato se ABS kontrolka ponovno prižge (ponovno preverjanje sistema), ker sistem misli, da si za sekundo odvzel kontakt. Vsekakor je tudi to normalno in ni skrbi za strah. ABS deluje popolnoma OK.

Preveri pa stanje destilirane vode in opravi kakšno daljšo vožnjo, da se akumulator popolnoma napolni (kratke mestne vožnje + prižgane luči niso ravno idealni pogoji za polnjenje). Če pa je akumulator star 4, 5, 6 ali več let, pa razmišljanje o zamenjavi v naslednjem letu ne bo napačno.
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

Rado
Rado

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 018
  • Avtomobil: Mitsubishi ASX

Zdravo

UDM hvala za informacijo, in kot vedno do sedaj imaš popolnoma prav :ok . "Krivec" za prižiganje (ABS) lučke je moj že 5 let star akumulator :frown (isto informacijo dobil včeraj na Integri ). Bo treba nabaviti nov :jok .
Na Integri sem bili, ker se mi je prižgala lučka za Air bag. Priključili na tester, izključili lučko in mi povedali, da če se bo še prižigala, da bo treba zamenjati zategovalce varnostnega pasa pri vozniku. :dead .
Presenečenje; zopet so mi to naredili "ZASTONJ" :)
Lp
BMW = veselje v vožnji

Član KOS
Prikaži več možnosti

Stilus
Stilus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 791
  • Avtomobil: BMW 520d F10 SophistoGray

Lučka za airbag tudi meni najeda živce, na BMW 318i E46. Ampak sem našel učinkovito zdravilo...

Odšraufaš števec, ga razdreš, poiščeš okenček z osvetlitvijo znakca za airbag, ter ga prelepiš s par milimetri debelim kartončkom. Sestaviš nazaj in se ne vidi več, da kaj sveti. :))

Res... mel sem poln kufr te lučke. Menjali so mi vse, od ponjave, kablov, ... so mi rekli da bo treba še zategovalnike, ker za trenutek zgubijo stik in to računalnik beleži. Sicer zadeva deluje kljub lučki brez problema. Tko da... prekriješ pa imaš mirno življenje. ;)

Lep pozdrav!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.