Skoči na vsebino

Z4 - rezervni dela za EU in USA model

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 135

Živjo

A mogoče kdo ve, če so rezervni deli za evropski in ameriški model enaki? Načeloma sta bila oba modela proizvedena na isti liniji, vendar me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje kako je z vzdrževanjem USA verzije Z4.

Malo sem iskal po spletu, vendar vse kar sem zasledil je, da ima USA verzija malo manjšo moč zaradi različnih okoljevarstvenih zakonov. Najverjetneje to pomeni le drugačno mapo ECU-ja. Nisem pa prepričan. Ostalih razlik se ne omenja. Ve kdo kaj več?

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Preveri okoli luči ... to bi znalo biti tudi različno, 

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik

OK, hvala. Vidim da so drugačni odsevniki.

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 755
  • Avtomobil: Nemški

Kaj točno te pa zanima?

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 336
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Vzdrževanje je identično kot EU verzija, saj je motor in ostalo več ali manj isto. Nekaj je sicer sprememb kar se tiče vizualnosti: odsevniki, sprednje in (zadnje?) luči, števec,...

Poraba in ostali servisni posegi pa ne odstopajo. Kaj konkretno te zanima, rabiš skupaj spraviti avto, ali boš kaj uvažal,...?

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik

Zanimalo me je vzdrževanje: motor, menjalnik, podvozje... če lahko dobim rezervne dele pri nas, ali zna biti dobava delov problem. No če je avto pod pokrovom identičen, potem ni problema.

Kaj pa menite za avtomatski menjalnik v e85? Je avto zaradi tega manj športen in mnogo zahtevnejši za vzdrževanje?

Kupujem Z4, pa me zanima če je smiselno gledat USA verzijo :)

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimalo me je vzdrževanje: motor, menjalnik, podvozje... če lahko dobim rezervne dele pri nas, ali zna biti dobava delov problem. No če je avto pod pokrovom identičen, potem ni problema.

Kaj pa menite za avtomatski menjalnik v e85? Je avto zaradi tega manj športen in mnogo zahtevnejši za vzdrževanje?

Kupujem Z4, pa me zanima če je smiselno gledat USA verzijo :)

Mislim, da je to logično že samo po sebi ... avtomatski menjalnik je manj športen, tako po performancah https://www.bmwslo.com/avtomobili/E85/ , kot po občutku, ki ga daje vožnja avtomatika. Pa vzdrževanje avtomatike je vedno dražje kot pri ročnem, pa še večji riziko je, da kaj dragaga crkne v menjalniku. Jst se bi na tvojem mestu avtomatike v takem avtu na daleč izognil.

Urejal Rottie, 22.02.2016, 16:23.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 755
  • Avtomobil: Nemški

@Rottie si si lastil kakšen E85 ali govoriš na splošno oz. na pamet?

@Mitchman, če si boš uvozil Z4 iz USA ni nobenih drugih večjih razlik, kot so že zgoraj omenjene. Gledaš FL ali predFL modele?

LP

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

@Mitchman, če si boš uvozil Z4 iz USA ni nobenih drugih večjih razlik, kot so že zgoraj omenjene. Gledaš FL ali predFL modele?

LP

Sem imel avtomatika 2 leti (Mercedesa), pa peljal tudi par BMWjev z navadno avtomatiko in ni to niti "š" od športnosti, tudi v sport programu ne, ker ima tisti klasičen občutek avtomatika, ko pospešuje. Nisem ga pa še vozil v E85, ampak je to čisto vseeno ... navadna avtomatika ni športna že po občutku, pa tudi številke k temu pritrdijo (zato sem dal link, da se vidi kolk izgubi na performancah). 

Urejal Rottie, 22.02.2016, 16:34.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 114
  • Avtomobil: OPC

Ne bi si predstavljal, da bi imel v Z4 avtomatika.

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik

LP

FL mi niti ni tako pomemben. Seveda bi raje čimmlajšega, všeč mi je tudi ideja o 6 prestavah.... vendar je ponudba predFL modelov bistveno večja.

Sicer sem pristaš ročnega menjalnika. Avtomatiko sem testiral, ročnega še ne. Prepričan sem bil, da če bom avtomatiki sam dajal ukaze v kateri prestavi vozim, da bo to svetovno. Bile je zgolj delno svetovno :) Menjam prestavo nižje...WTF dela toliko časa... OK, sedaj je prestavil... Čakaj, v katero je sedaj prestavil :) Druga težava je, da ni sklopke. Ne vem kako bi izgledala malo bolj brutalna speljevanja.

Za vzdrževanje sem spraševal delno tudi zaradi menjalnika. Vem da so v USA avt. blazno priljubljeni, tu pa ne. Zato sem se bal, da gre za večje težave glede rezervnih delov.

Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 266

avtomatik, hja, kaj pa vem...če misliš malo uživat, je sigurno dosti boljše ročni menjalnik..tudi dolgoročno gledano, ko ga boš hotel prodat...tako ali tako je Z nepremičnina, z avtomatom pa ga maš res do smrti :D si hodil že kaj gledat slovenske primerke iz aneta ? 

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 336
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Vzemi M54B25/30, malce predelav-optimizacija pa problem rešen. Seveda svetla barva in svetla notranjost z vsaj delnim usnjem, če že ne v kpl. usnju (sedeži).

Kar pa se tiče ročke, v dobrega roadsterja ne gre drugo kot ročni menjalnik in čim več drobne opreme (xenon oz. bi-xenon, el. sedeži z memory, gretje sedežev, el. pomična streha, dober Hifi, AC pa niti ni bistvena, je ročna vrh glave, ostalo pa niti ne rabiš več imeti (npr. tempomat, Navi, meglenke,...). :)

Urejal Taucher, 07.03.2016, 12:37.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik

se strinjam, če boš kupil, res vzemi 3 literskega, vsem, ki smo vzeli manj, nam je žal  :ok   če pa ti bo "preveč" pa še vedno lahko z mano zamenjaš  :laugh  :ok2 drugače pa pubeci, letos bi pa že res bil čas, da bi se spravli z zajci vsaj na kako panoramsko  :)

Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik

Vzel sem 2.5i, avtomatik, bordo rdeč, bež usnjena notranjost, bež streha. Zakaj avtomatik? Ker je bil avto izjemno ohranjen, dovolj močen motor (dobro ni 3.0, je pa bolje od 2.2 ali 2.0), lepa barvna kombinacija, ponudba na avtonet skopa, v nemcijo se mi ni dalo it iskat. Mogoče čez dve leti :) Zaenkrat mi je avtomatik zelo všeč. Moramo pa enkrat it vzporedno, da vidimo razliko :)

Potrjeno so rezervni deli za EU in USA model kompatibilni. Menjal sem letvico okrog vetrobranske šipe. Trenutno se ukvarjam s xenon lučmi, nato moram preverit stanje lopute za zrak. Ozvočenje imam hifi, ampak nimam mp3/aux/ipod, tako da moram rešit se ta problemček.

No če kdo ve za koga, ki programira light control module (tisto za stikalom, kamor zaprogramiras VIN in kilometrino), ga bom prosil za kak namig. Mislim da bo treba menjat :)
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

doni
doni

Novinec

• Uporabnik

prvo čestitke za nakup, naj ti služi :)  kako pa kaj streha po teh letih zgleda, glede na to, da je bež ? moremo pa ob priliki res sprobat na kakšnem semaforju, me že dolgo zanima, če je neka "bistvena " razlika med 2.5 in 2.2   :-D

Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik

Sem priložil kar slike. Eno od blizu, drugo od daleč. Na blizu se po zgibih (med zadnjo šipo in vrati) vidi obraba. Na sliki je streha še malo mokra (po obrabljenih delih se počasneje suši), zato je še bolj vidno. Pred nakupom sem mislil da bo v slabšem stanju :)

streha.PNG

Razmišljal sem tudi o obnovi strehe. Dobi se soft top reviver. Žal se ne dobi v bež barvi. Malo razmišljam o dark red ali pa brown. Valda bi najraje original barvo., Nisem še prepričan če bom to polil gor, ker še nisem preveril kaj gre lahko narobe :-D

Tukaj je en primer dark red.Ampak za osnovo je bila črna streha:

dark-red.PNG

Jaz sem pred nakupi precej prebral in bolj malo testiral različne motorje. Ampak nekako vsi pravijo da ni neke velike razlike med 2.2, 2.5 in 3.0. Niti po pospeških, niti po porabi :)

Prikaži več možnosti

Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 905
  • Avtomobil: Mazda MX-5

se strinjam, če boš kupil, res vzemi 3 literskega, vsem, ki smo vzeli manj, nam je žal  :ok   če pa ti bo "preveč" pa še vedno lahko z mano zamenjaš  :laugh  :ok2 drugače pa pubeci, letos bi pa že res bil čas, da bi se spravli z zajci vsaj na kako panoramsko  :)

https://www.facebook...37928649777015/
Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 511
  • Avtomobil: Fxx

Jaz sem pred nakupi precej prebral in bolj malo testiral različne motorje. Ampak nekako vsi pravijo da ni neke velike razlike med 2.2, 2.5 in 3.0. Niti po pospeških, niti po porabi :)

Sploh ni razlike pri pospeških 2.2/2.5/ 3.0.... 7,7s/7.0s/5,9s

Poraba je pa res tu-tu

Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik

jaz sem za svojo streho enako razmišljal o barvanju, da bi se teh nekaj sivih lis rešil,ampak nisem nekak poguma zbral, ker če bi bla na koncu flekasta se mi kr zmeša hehe, če boš pa kaj poskušal se pa priporočam za kako slikico rezultata  :ok

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.