Skoči na vsebino

Varčevanje (NLB)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
52 odgovorov v temi
Squirrel
Squirrel

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: /

Pravkar sem dobil tole reklamo:

Od 15. februarja do 31. marca 2016 lahko izkoristite priložnost in vplačate sredstva v nov investicijski paket NLB Vita Azija 2 v okviru naložbenega življenjskega zavarovanja NLB Naložba Vita Multi.

NLB Naložba Vita Multi vam nudi:
* Življenjsko in nezgodno zavarovanje za primer smrti brez plačila dodatne premije;
* 80-odstotno zaščito v investicijski paket vloženih sredstev na dan dospetja paketa;
* najmanj 5-odstotni donos, če je donos podsklada NLB Skladi – Azija delniški ob dospetju pozitiven;

Najmanjše vplačilo enkratnega zneska znaša 1.000 EUR. Datum dospetja investicijskega paketa je 23. januar 2027.

Kolega, sicer bančnik, mi je svetoval, da bi bilo pametno vložiti cca 10.000.

Sam sem pa vedno precej skeptičen do vseh varčevanj, kjer slišim besedno zvezo "življenjsko zavarovanje".

Bolj finančno pismeni forumaši - kaj menite, se splača?

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 523
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Obogatel ne boš, zavedaj se da so to dolgoročne naložbe, torej 10+ let. Bodi pozoren na pogoje "če"..., ker lahko konkretno spremenijo rezultat. Recimo pri donosu, najmanj v kombinaciji s če.... :ok2 . Preberi tudi drobni tisk, ki je vezan na morebitne stroške..., ljudje so včasih zelo presenečeni ko ugotovijo kaj so podpisali. Osebno bi v tem trenutku 10.000€ vložil v nakup nafte (naložbena zadeva ne sodov za v garažo :laugh ). Sedaj je cena nafte nizka, zna iti še dol zaradi vstopa Irana na trg, tu imaš lahko precej višji donos in v krajšem času, dosti nižje kot je sedaj pa naj ne bi šla.

Dva minusa sta plus!

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 452
  • Avtomobil: LPP Urbana

Obogatel ne boš, zavedaj se da so to dolgoročne naložbe, torej 10+ let. Bodi pozoren na pogoje "če"..., ker lahko konkretno spremenijo rezultat. Recimo pri donosu, najmanj v kombinaciji s če.... :ok2 . Preberi tudi drobni tisk, ki je vezan na morebitne stroške..., ljudje so včasih zelo presenečeni ko ugotovijo kaj so podpisali. Osebno bi v tem trenutku 10.000€ vložil v nakup nafte (naložbena zadeva ne sodov za v garažo :laugh ). Sedaj je cena nafte nizka, zna iti še dol zaradi vstopa Irana na trg, tu imaš lahko precej višji donos in v krajšem času, dosti nižje kot je sedaj pa naj ne bi šla.

prvič kar se nafte tiče nismo dosegli še "dna"...ko bo prišlo do prevzemov naftnih podjetij ( posledice stečajev ipd.) bo čas za nakup. zakaj stečaj: ker že sedaj nekateri črpajo nafto veliko dražje kot jo prodajajo na trgu. Saudska Arabija bo prvič v svojih zgodovini izdala obveznice, ker njihovi odhodki presegajo prihodke ravno zaradi padca cene nafte.

ko/če se približa cena nafte na npr. 10 USD ( po grobih ocenah strošek/črpanje) bo bankrotirala saudska arabija in takrat sledi kolaps celotnega sistema, še prej bo bankrotirala rusija, ki ima ceno črpanja veliko višje postavljeno.

drobni stroški? vstopni in izstopni stroški ter zavarovalniški davek. vse ostalo je odvisno od tečajev.

pri viti imaš po 10 letih garantiran donos... naj ti le-to kolega razloži ;)

Urejal bancnik, 01.03.2016, 15:07.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

http://knoema.com/vy...tion-by-country

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 455
  • Avtomobil: e91

u bistvu pri 20usd/bbl  lepo služijo. Pri 40 se preseravajo kar je več je pa....

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

u bistvu pri 20usd/bbl  lepo služijo. Pri 40 se preseravajo kar je več je pa....

Pocakaj, da pridejo pod 20 usd/sod ... bo veselica...edino, ce opec ne naredi neke stal. trenutno je nafte vec na trgu kot pa povprasevanja predvsem na racun kitajske, ki nekoliko zmanjsuje odvisnost od nafte.

Druga zanimivost je gradnja umetnega otoka, ki si ga je kitajska prisvojila. Gradijo vojasko bazo ravno na najbolj pomembni azijski trgovski poti - ladjarski prevoz in zacuda se tam na tej poti nahajajo ogromna naftna polja...torej?

Americani na drugi strani povecujejo vojasko prisotnost na tem delu sveta v imenu proste trgovske poti...in demokracije. Kasneje prilepim link do 'otoka'.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 378
  • Avtomobil: F10

Jaz bi v teh časih držal denar še kako leto, ker bo prej ko slej konkreten popravek navzdol in boš s čakanjem zaslužil več, kot potem v 10 letih ;)

Kar se pa nafte tiče, so pa vsi pametni kaj bo. Žal pa je cena nafte zgolj in edino stvar politike in je kot tako nemogoče napovedati kaj bo. Res, da se želi Rusijo spravit na kolena in bi SA pri tem bila koleteralna škoda ampak mislim, da ne bo to tako preprosto, kot se bere.

Urejal Plavi, 02.03.2016, 20:47.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

potonik94
potonik94

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: punto

Vlaganje v zavarovanje je odvisno od tega kakšne donose želiš. Če želiš zgolj, da denar ne izgublja vrednosti, ter je skoraj sigurno, da se bo denar oplemenitil, potem so za to sigurno zavarovanja, samo, da pri 5% procentem donosu na leto komaj pokriješ inflacijo, ki znaša okoli 3%. Če pa želiš višje donose, pa seveda denar izpostavljaš višjim tveganjem. Za tak primer so bolj primerni investicijski skladi, oziroma dejanski nakup delnic.

Pri vseh vlaganjih se je tudi potrebno pozanimat kakšen je davek na koncu (mislim, da so zavarovanje manj obdavčena, kot pa skladi oz. delnice), ter kakšni so stroški upravljanja premoženja (mislim, da to znaša par procentov).

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 790
  • Avtomobil: F11

Pozna kdo tole?

http://www.mojaelektrarna.si/

Neke varnosti ni če gre firma v stečaj npr...

Mnenja?

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Očitno se splača vlagat tudi v drevesa. :ok2

http://www.gwdforestry.com/

Naj ne bi bil scam.

http://www.scamadvis...gwdforestry.com

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 358
  • Avtomobil: Citroen AX

Pozna kdo tole?

http://www.mojaelektrarna.si/

Neke varnosti ni če gre firma v stečaj npr...

Mnenja?

Beri odgovor na vprasanje 30: http://www.mojaelekt...trarna-v-stecaj

Sicer pa, dajo ti 5%, od cesar moras placat davek 1,25%, se pravi, je donos 3,75%.

Spletna stran je narejena, kot poceni spletna trgovina za kitajske obeske za kljuce. Kar v kosarico das "panele" in nakazes par (deset) jurjev. Btw.: kupis lahko najvec 50 panelov, a v kosarico jih loh das tudi vec :D

Na koncu - ajde, obljubljajo ti vec, kot banka. Ampak, za teh par % raje denar porabim za kaj, kar me osrecuje. Danes.  

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Prej sem še pozabil napisat, da na FB rekllamirajo, da iz 5000$ narediš v 3 letih 9750$...

Očitno se splača vlagat tudi v drevesa. :ok2

http://www.gwdforestry.com/

Naj ne bi bil scam.
http://www.scamadvis...gwdforestry.com

Urejal Rottie, 09.02.2017, 09:43.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: E39

Pravkar sem dobil tole reklamo:

Kolega, sicer bančnik, mi je svetoval, da bi bilo pametno vložiti cca 10.000.

Sam sem pa vedno precej skeptičen do vseh varčevanj, kjer slišim besedno zvezo "življenjsko zavarovanje".

Bolj finančno pismeni forumaši - kaj menite, se splača?

Zavarovanje + varčevanje ne gre najbolje skupaj, odvisno kaj želiš. Je nesmiselno pričakovati visoke donose na račun polic, kjer imaš kritje za smrt 100% (ne može jare i pare). Kombinacije oz. različne police, če že greš preko zavarovalnic (davčne ugodnosti). Se pravi, posebej polica, namenjena življenjskemu zavarovanju s kakšno kombinacijo nezgodnega zavarovanja in pa posebej naložbena polica oz. kakšen drug naložbeni produkt.

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

:konj

če že hočete vlagat v "energijo" dajte potem zakupit sklad naravni viri, boste tako vsaj tveganje razpršili.

kar se življenskih zavarovanj z kombinacijo varčevanj tiče kot je to v temi zapisano pa, je to eden od načinov kako se izogniti sklepu dedovanja oz dedič dobi tu sredstva brez "čakanja" na obravnavo sklepa dedovanja in ima sredstva praktično "takoj".

sklep dedovanja pa zna trajat od 3-6 mesecev.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 387
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Kateri sklad pa garantira 3,75% donos v enem letu? Verjetno noben, ne?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Kateri sklad pa garantira 3,75% donos v enem letu? Verjetno noben, ne?

Povprecni donos najbolj uravnotezenega sklada ( 50% delnic,50% obveznic) je v zadnjih 12 letih znasal 5.07% bruto na letni ravni.

Na grobo to znasa 3.5% neto letno rast, ko odbijes vstopni strosek.

Urejal bancnik, 09.02.2017, 20:54.

Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 649
  • Avtomobil: g20 330i & e92 M3

Povprecni donos najbolj uravnotezenega sklada ( 50% delnic,50% obveznic) je v zadnjih 12 letih znasal 5.07% bruto na letni ravni.

Na grobo to znasa 3.5% neto letno rast, ko odbijes vstopni strosek.

Skratka cela mizerija, polom.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Skratka cela mizerija, polom.

na drugi strani imamo recimo sektor tehnologijo, ki je od leta 2006 do sedaj naredil +125%, kar pomeni, da če bi nekdo skozi celotno obdobje vlagal bi vsako leto dražje kupil oz bi bil donos manjši. kdor je leta 2006 vložil enkratni znesek in pustil zadevo "stati" 10 let ima sedaj kar lep "dobiček".

meni eden bolj zanimivih skladov oz trgov za vlaganje je balkan v katerega že vlagam in se lepo počasi dviguje. ta trg je izgubil 80% svoje vrednosti v času krize ( 2008-2009) torej ga 80% ceneje kupujem :ok je pa že naredil +30% v zadnjih 5 letih.

Urejal bancnik, 09.02.2017, 22:35.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 387
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Povprečen donos v preteklosti ničesar ne garantira. Pred krizo, če se prav spomnim si za vezane vloge na banki dobil ca. 4% na leto. Nekdo, ki je imel denar vezan, je tako pred krizo v povšrečju imel več dobička, pa še nič ni izgubil med krizo,

Ne verjamem, da je upravljalcem skladov najbolj pomemben moj dobiček, ampak jim je predvsem njihov, saj je logično da je tako, da najprej za sebe poskrbijo. Pa so se že sploh pobrali na vrednosti pred krizo, ali zna to trajat še kar nekaj let? Sem mi zdi, da si precej ljudi, ki so vlagali pred krizo v sklade, zdaj upa, da ne bodo prej od starosti umrli, preden bodo skladi zrasli vsaj toliko, da ne bodo na zgubi.

Sem totalen laik na tem področju ampak logično se mi zdi, da manjši povprečni donos ob večjem tveganju se ni izplačal. Vglavnem mene bo težko kdo prepričal, da se vlaganje v sklade splača komu drugemo kot upravljalcem. Izgubo na finančnih trgih si znam pridelat tudi sam brez pomoči "strokovnjakov" in visokih vztopnih in izstopnih provizij.

Te elektrarne pa ne vem, mislim da je vseeno malo bolje kot ta sklad s povprečnim donosom v preteklosti 3,5%. Vsaj garantirajo ti nek donos, ki za trenutne razmere ni tako slab. Čeprav je v resnici manjši kot se najprej zdi, ker tu ne velja obrestno obrestni račun. Vsako leto ti izplačajo dobiček in se ne moreš odločit, da bi ga pustil noter, da bi se tudi dobiček obrestoval. Vložka tudi prvo leto ne smeš ven pobrat, torej podobno kot vezava za eno leto na banki. Potem pa še nekaj let, če ga pobereš ven, moraš plačat 50€ kazni. Če se vmes vezane vloge dvignejo nazaj na 4%, bo to čez palec slabši donos kot, če imaš zdaj denar doma v zoknu in ga neseš ob dvigu obresti v prihodnosti vezat na banko. Pa tudi garancija enega d.o.o. ni enako kot garancija banke, za katero do nekega zneska (menda 20.000€?) jamči država.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • višnja je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Povprečen donos v preteklosti ničesar ne garantira. Pred krizo, če se prav spomnim si za vezane vloge na banki dobil ca. 4% na leto. Nekdo, ki je imel denar vezan, je tako pred krizo v povšrečju imel več dobička, pa še nič ni izgubil med krizo,

Ne verjamem, da je upravljalcem skladov najbolj pomemben moj dobiček, ampak jim je predvsem njihov, saj je logično da je tako, da najprej za sebe poskrbijo. Pa so se že sploh pobrali na vrednosti pred krizo, ali zna to trajat še kar nekaj let? Sem mi zdi, da si precej ljudi, ki so vlagali pred krizo v sklade, zdaj upa, da ne bodo prej od starosti umrli, preden bodo skladi zrasli vsaj toliko, da ne bodo na zgubi.

Sem totalen laik na tem področju ampak logično se mi zdi, da manjši povprečni donos ob večjem tveganju se ni izplačal. Vglavnem mene bo težko kdo prepričal, da se vlaganje v sklade splača komu drugemo kot upravljalcem. Izgubo na finančnih trgih si znam pridelat tudi sam brez pomoči "strokovnjakov" in visokih vztopnih in izstopnih provizij.

Te elektrarne pa ne vem, mislim da je vseeno malo bolje kot ta sklad s povprečnim donosom v preteklosti 3,5%. Vsaj garantirajo ti nek donos, ki za trenutne razmere ni tako slab. Čeprav je v resnici manjši kot se najprej zdi, ker tu ne velja obrestno obrestni račun. Vsako leto ti izplačajo dobiček in se ne moreš odločit, da bi ga pustil noter, da bi se tudi dobiček obrestoval. Vložka tudi prvo leto ne smeš ven pobrat, torej podobno kot vezava za eno leto na banki. Potem pa še nekaj let, če ga pobereš ven, moraš plačat 50€ kazni. Če se vmes vezane vloge dvignejo nazaj na 4%, bo to čez palec slabši donos kot, če imaš zdaj denar doma v zoknu in ga neseš ob dvigu obresti v prihodnosti vezat na banko. Pa tudi garancija enega d.o.o. ni enako kot garancija banke, za katero do nekega zneska (menda 20.000€?) jamči država.

manjši donos - večje tveganje? ti dve zadevi nista ravno povezani... manjši donos - manjše tveganje in obratno. 

veš včasih so bile obrestne mere 5.15% a sedaj so le 0.2% na letni ravni. to je isto ko si se včasih peljal po makedamu, sedaj pa po asfaltu.

a je kdo bral splošne pogoje te firme? al sem samo jaz to prelistal. so pa v lanskem letu lastniki dokapitalizirali firmo z 100.000 eur. no ja vsak se sam za sebe odloča kolikšen rizik bo sprejel v tem primeru, če pride do stečaja firme.

da bo vezava prišla nazaj na 4%? :lmao

jamstvo ni 20.000 ampak 100.000 eur

https://www.bsi.si/j...aId=18842#18842

Urejal bancnik, 09.02.2017, 23:21.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.