Skoči na vsebino

Vprašanja o E46

* * * * - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7503 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 753
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Varovalka 33 ven... Ja drži, vožnja je normalna vendar se je vmes izkazalo, da imam tudi problem tudi z vžigom. Na poti sem se enkrat ustavil in avto mi je komaj vžgal. Sedaj, ko sem na cilju vžiga normalno :-)

Potem te pa očitno akumulator jebe. Vžig nima veze z ASC enoto, očitno gre za dve različni napaki.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Denox
Denox
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: BMW 318i

Potem te pa očitno akumulator jebe. Vžig nima veze z ASC enoto, očitno gre za dve različni napaki.

Kaj pa vem... Akumulator je nov 02/2018.
Se bo že pokazalo kaj je s tem, če ne drugače, ko bom odrinil proti domu. Haha

Kakšen strošek pa lahko pričakujem, kar se ASC sistema tiče?
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 587
  • Avtomobil: E46 320Ci

Še preden googlam preveč, je to mogoče znan problem, meni svetita zdaj 1 teden obe lučki (rdeči) za zadnje luči. Pa sem preveril, zadnje luči delajo vse (zavorne, vzvratna)

Actually, zdaj ko vam tule jamram sem se spomnil da pozicijskih nisem preveril če delajo. Vseeno, če je to znazn problem verjetno že kdo ve :)

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Denox
Denox
  • Uporabnik

Še preden googlam preveč, je to mogoče znan problem, meni svetita zdaj 1 teden obe lučki (rdeči) za zadnje luči. Pa sem preveril, zadnje luči delajo vse (zavorne, vzvratna)

Actually, zdaj ko vam tule jamram sem se spomnil da pozicijskih nisem preveril če delajo. Vseeno, če je to znazn problem verjetno že kdo ve :)

Preveri tudi luči za tablico. :-)
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 053
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Slaba nitka v žarnici, slabi kontakti ali pa stopljene plastike nosilca žarnic. Lahko tudi slaba masa
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Preveri tudi luči za tablico. :-)

Bom pogledal.

Slaba nitka v žarnici, slabi kontakti ali pa stopljene plastike nosilca žarnic. Lahko tudi slaba masa

Ok, nitko lahko preverim tako da zamenjam žarnice z novo, samo kako bi pa maso ali kontakte lahko stestiral? Multimeter in osnove elektrotehnike imam, samo ne ravno v avtu :D

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 778
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Verjetno ti ne sveti ena lučka za osvetlitev tablice.

Pa v tisti letvici tako znajo oksidirat kontakti in ti lahko javlja napako... Vidiš pa da ena sveti manj kot druga recimo ali pa sploh ne kljub novi žarnici...
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 296
  • Avtomobil: Z4

E46 ima zadaj podvojene žarnice v lučeh in če ti le 1 guzne, ti sveti opozorilo.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Evo live report, ravno se vrnil iz parkirišča: lučke mi niso več svetle. Sem pa menjal nedolgo nazaj prednjo žarnico (dolge luči), ker je pač pregorela. In zgleda nisem dovolj zataknil tiste plastike, je bil žarnica malo ven iztaknjeno in je malo popraskana :napaka Jao jaz.

Torej ja, lučke zadaj sta izginile, verjetno se mi bojo ponovile če je slaba masa ali problem z kontakti? Pomojem najboljše da najdem kakšnega, ki se spozna na elektriko pa mi reši, samo konec koncev je pa že par ur dela za njega in dejansko brezveze porabljen denar, dokler luči delajo normalno.

Edino tisto glede dveh žarnic nisem siguren, samo dvomim da bi obe dve naenkrat crknali in da bi lučka potem kar izginila.

Urejal Maticb, 29.07.2019, 16:04.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 753
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kaj pa vem... Akumulator je nov 02/2018.
Se bo že pokazalo kaj je s tem, če ne drugače, ko bom odrinil proti domu. Haha

Kakšen strošek pa lahko pričakujem, kar se ASC sistema tiče?

Tudi če je bil nov to še nič ne pomeni, lahko da ni dovolj napolnjen. Če zdaj po daljši vožnji vžiga normalno, prej pa ni, je bilo očitno premalo štroma. Pri kratkih vožnjah se akumulator včasih ne napolni dovolj in je lahko konstantno napol prazen.

Kar se ASC sistema tiče ni nujno da je enota, lahko je tudi senzor ali kaj drugega. Težko je govorit o stroških, niso to neke hude cifre. Najdi si dobrega štromarja, ki bo postavil pravilno diagnozo, da ne boš "popravljal" stvari ki delujejo, napaka pa bo ostala - to je bistvo.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Denox
Denox
  • Uporabnik

Tudi če je bil nov to še nič ne pomeni, lahko da ni dovolj napolnjen. Če zdaj po daljši vožnji vžiga normalno, prej pa ni, je bilo očitno premalo štroma. Pri kratkih vožnjah se akumulator včasih ne napolni dovolj in je lahko konstantno napol prazen.

Kar se ASC sistema tiče ni nujno da je enota, lahko je tudi senzor ali kaj drugega. Težko je govorit o stroških, niso to neke hude cifre. Najdi si dobrega štromarja, ki bo postavil pravilno diagnozo, da ne boš "popravljal" stvari ki delujejo, napaka pa bo ostala - to je bistvo.

V redu, bom pozoren glede akumulatorja.

Kar se ASC enote tiče pa sem naročen pri Kokalju. Upam, da bo ok.

Hvala za vse informacije!
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 641
  • Avtomobil: BMW x

ASC je najbolj občutljiv na prenizko napetost in se hitro prižge njegova lučka.

Se zna zgodit, da ko bo akku lepo napolnjen, bo tudi lučka ugasnila ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Denox
Denox
  • Uporabnik

No... Dejansko je šel impulz geber. Ostalo pa se je prižgalo, ker se je računalniku zmešalo. :-)

Z varovalko (ki sem jo odstranil) pa je bilo očitno zgolj naklučje da se je izšlo.

Lp

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

mura
mura

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 147
  • Avtomobil: bmw e-46 320d A

Jermenica glavne gredi.

Včeraj sem menjal jermenico na glavni gredi. Ko smo odvili vijak in jemenico potegnil dol, se je iz luknje vijaka pojavilo olje. Ušlo ga je eni desetek kapljic, vijak pa je bil v olju. Ali je to vredu in odkod olje v vijakovi lukni. Semering ok. in vse drugo. Sicer pred menjavo jermenice ni bilo olja niti malo okoli.

Prosim za mnenja.

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 155
  • Avtomobil: Megane , Scarabeo 200

Zadnje čase se mi pojavlja vse pogosteje, da ob zagonu motorja traja kake pol do ene sekunde, da motor ne zavergla, nato pa steče. pred mesecem je bilo to 1x na teden, sedaj praktično vedno, če avto stoji npr. čez noč. Če se vklopi ponovno po par urah, zamika vžiga ni. Sem dogovorjen z mehanikom za pregled, a je vrsta (itq)+ morje... 

Telefonska diagnoza predvidoma štarter. Štromar sumi prevsem avtomat štartarja. Slednji sicer še ni bil obnovljen (330dt cca 240k km). Bila pa je omenjena tudi neka pogosta napaka na ključavnici vžiga?

Naj bi to zdržalo še ene dva tedna, da se da štarter dol? Štromar rekel, da bo... :confused

Kdo izkušnje s tem?

Krivec je bil regler štarterja ali nekaj takeka. Sedaj po obnovi vžiga s5 kot mora.

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Pozdravljeni poznvalci!

Na touringu 2001 letnika 318i mi levo zadaj nekaj poka, ko vozim po neravninah (ležečih policajih in raznih luknjah, ki jih mrgoli po naših cestah) in je neko tako hecno guncanje, pa obenem še smešen zvok. No to se dogaja v suhem vremenu. Ko je deževno, ta zvok izgine. 

Kaj je problem v tem primeru? 

(že večkrat sem bral, da ima E46, zlasti touring krepko pod-dimenzionirane zadnje amortizerje in vzmeti, da ne zdržijo prav dolgo). :P

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 022
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Pokajo škripajo ponavadi balljoint-i. KLIK pod št. 2

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

OK; hvala za info :)

Prikaži več možnosti

318iS
318iS

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 228
  • Avtomobil: E46 328 Ci

Pozdravljeni!

Na mojem E46 Ci mi ne dela več odmik stekla pri odpiranju-zapiranju sovoznikovih vrat.To je tisti zadnji cm hoda stekla za zatesnitev.Prav tako se ne prižge osvetlitev kabine če se odpre sovoznikova vrata.Ali je za to isto stikalo in so napake povezane?Kje je to stikalo?

LP

E46 328Ci
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 162
  • Avtomobil: Bangle box

Kaj je to? Nahaja se desno spredaj na talni zaščitni plastiki pri meglenki.

DC22F683-7B29-4F0E-A179-4AFF6C1ADF8F.jpeg
I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti