Skoči na vsebino

Vprašanja o E46

* * * * - 6 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8372 odgovorov v temi
BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 326
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Si siguren, da je tak?  :confused Se spomnim teh balastov na E46 PFL, ampak so bili po spominu vsi pritrjeni spodaj direktno na luč, brez kabla...

mislim da to ni balast. Gre za "vžigalni element". Kataloška 63126904548.
Prikaži več možnosti

PedalkaDoZeleza
PedalkaDoZeleza
  • Uporabnik
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: E46 328Ci

Zdravo, danes sem menjal stransko ogledalo in opazil, da na prejšnem sploh niso bili priklopljeni kabli.

Ko sem odstranil stranico in poiskal priklop, sem opazil, da ima le 2 pina med tem ko ima ogledalo 5 žic. 

Ima kdo kakšne informacije o tej razliki ter kako bi se tega lotil?

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 961
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... prejšnje ogledalo je bilo ogrevano in električno pomično steklo novo pa je poleg tega še ele. zložljivo....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

PedalkaDoZeleza
PedalkaDoZeleza
  • Uporabnik

Hay!

... prejšnje ogledalo je bilo ogrevano in električno pomično steklo novo pa je poleg tega še ele. zložljivo....

lp

joda

Ja zdaj pa je problem priklopit to vse nazaj. 

Priklop na ogledalu:

IMG_20200922_162752.jpg

Priklop na avtu:

IMG_20200922_162557.jpg

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72 053
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kolikor se jaz spomnim ima navadno ogledalo 5 žic, zložljivo pa še precej več. Najprej preveri, če je tole ogledalo z dvema žicama sploh original.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

PedalkaDoZeleza
PedalkaDoZeleza
  • Uporabnik

Kolikor se jaz spomnim ima navadno ogledalo 5 žic, zložljivo pa še precej več. Najprej preveri, če je tole ogledalo z dvema žicama sploh original.

Sem preveril in je OEM ogledalo.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Sem preveril in je OEM ogledalo.

OK, potem rabiš pa shemo ali pa nekoga, ki se malo spozna na štrom

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 709
  • Avtomobil: Bmw

Ima kdo doma kaksno karoserijo e46 touring brez rje? Lahko manjka vso podvozje, masinerija in notranjost.. vazno je, da je lupina cela, z vrati in havbami..

Ps, ce ima sibedah se toliko bolje :ok2
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

e46n
e46n
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: e46

Mene zanima kaj je to e46 1,9 - 318 i:

1. Spredaj  sploh levo nekaj poka najprej malo in čez jame ko pa se avto zagreje pa vedno bolj tudi ob speljevanju in počasni vožnji, po AC nič...

2. Ob speljevanju  sploh v ovinek  oz manevriranju na parkingu ( pri hladnem oz  zelo zagretem motorju bolj - drugače ni pravila ) avto trese ob seplevanju in to kr močno kot da bi začel poskakovat ipd. Sklopka prime relativno visoko...

kaj bi bilo to ?

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 918
  • Avtomobil: Z4

Pozdravljeni!

Ima kdo dobrega "kleparja", za nastavit razmake med karoserijskimi deli (bil barvan blatnik in vrata, posledično dol odmontirano), kasneje ni bilo "u nulo" skupaj sestavljeno.

Najraje v 01 regiji, če poznate koga.

Cena mi ni bistvena, da bo le odlično opravljeno delo.

Še najraje bi kar koga, ki pozna konkretno BMW vozila in recimo dela na fuš.

Hvala za uporabne info!

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 434
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Ja zdaj pa je problem priklopit to vse nazaj. 

Priklop na ogledalu:

attachicon.gifIMG_20200922_162752.jpg

Priklop na avtu:

attachicon.gifIMG_20200922_162557.jpg

Da ni ta konektor za visokotonec slučajno? Kolikor vem imajo vsi bavarci električna ogledala, ogrevana pa ne. Samo z dvema žicama pa to ne gre.

Mene zanima kaj je to e46 1,9 - 318 i:

1. Spredaj  sploh levo nekaj poka najprej malo in čez jame ko pa se avto zagreje pa vedno bolj tudi ob speljevanju in počasni vožnji, po AC nič...

2. Ob speljevanju  sploh v ovinek  oz manevriranju na parkingu ( pri hladnem oz  zelo zagretem motorju bolj - drugače ni pravila ) avto trese ob seplevanju in to kr močno kot da bi začel poskakovat ipd. Sklopka prime relativno visoko...

kaj bi bilo to ?

1. Eden od krogelnih končnikov je vzel konec. Na dvigalo pa preverit kateri.

2. Vstrajnik- sklopka. Pomaga če nekajkrat spelješ v tretji, da malo zakuriš površine.

Urejal Coti, 23.09.2020, 20:44.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Da ni ta konektor za visokotonec slučajno? Kolikor vem imajo vsi bavarci električna ogledala, ogrevana pa ne. Samo z dvema žicama pa to ne gre.

Jaz tudi že ves čas študiram, kako za vraga lahko dela že samo pomik gor-dol in levo-desno samo na dve žici... pa sem bil raje tiho, ker se na štrom ne spoznam  :laugh Ampak očitno bolj težko, bo treba poiskat še kako žico  :ok2

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

confort 750il
confort 750il
  • Uporabnik
  • Sporočil: 185
  • Avtomobil: e46 323 ci ,e46 320 i

Pozz mam problem z nihanjem obratov sicer nihajo samo ko auto prizgem mrzel in traja ene 20 sekund potem se zgodi zadnji nih ki se slis k da skor ugasne masino , potem se pa normalizira in nobenga nihanje ni vec , do naslednjega zagona , kje naj zacnem ?? Aja gre pa za 323ci m52tub25 99letnik
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 709
  • Avtomobil: Bmw

Pozz mam problem z nihanjem obratov sicer nihajo samo ko auto prizgem mrzel in traja ene 20 sekund potem se zgodi zadnji nih ki se slis k da skor ugasne masino , potem se pa normalizira in nobenga nihanje ni vec , do naslednjega zagona , kje naj zacnem ?? Aja gre pa za 323ci m52tub25 99letnik

To te zafrkava senzor pretoka zraka. Probaj ga izkljucit (takrat avto laufa na tovarniskih nastavitvah) in ce bo avto normalno delal, je ta senzor fuč.
Mislim da mu recemo Lmm.
Nahaja pa se na cevi ki pride od zračnega filtra v motor. Viden takoj ko odpres havbo.

Urejal branevrankar, 26.09.2020, 06:43.

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Vanos boš moral pretesnit, to so značilni simptomi. Na forumu je o tem dosti pisal MehMan, poišči njegovo temo. Ni komplicirano, lahko sam narediš.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 231
  • Avtomobil: e46/5 325ti m54b30

Če nihanje po odklopu maf-a ne bo izginilo, se ti splača preveriti če ni slučajno zamašena cev sipke za olje na mestu, kjer se pridruži gumijasta cev iz oljnega separatorja - CCV. Če se ti ne bo dalo razstavljati (ni zares veliko dela), lahko pogledaš če je motor masten pod tem stikom (če je zamašena ti bo tu verjetno ven udarilo olje). 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

LMM nima veze s tem. Če je LMM zanič bo motor dušilo, ne bo dobro vlekel ne hladen in ne topel. Če obrati nihajo samo ko je hladen, potem pa nehajo je to vanos. Vsaj tako je bilo pri meni in pri MehManu.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 231
  • Avtomobil: e46/5 325ti m54b30

Hm zanimivo. Meni še ni odpovedal, je pa zato kolegu na m52tu. Tam je avto mrzel delal po 3-4 cilindrih. No pa saj ga nič ne stane da odklopi tisti kabel. Z vanosom je malo več dela.. :D 

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

AsdAsd
AsdAsd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 82
  • Avtomobil: E46 320i

Zdravo, zadnja dva mesca opažam da ob mrzlem vžigu, oz. ko par ur avto stoji, lučka za pritisk olja rabi cca 2s da vgasne, z glave motorja tudi slišim klakak, ki preneha takrat ko se lučka vgasne. Sumim na nepovratni ventil v ohišju oljnega filtra. Se je že kdo soočal z tem, je potrebno menjati celotno ohišje ali se da menjati samo ventil? Na internetu sem zasledil da nekateri menjajo samo ventil ampak je vse bol bogo opisano... Motor je 2.0, m52tub.

Prikaži več možnosti

PedalkaDoZeleza
PedalkaDoZeleza
  • Uporabnik

Zdravo, jaz sem kupo od Mstylinga smernik (https://www.mstyling...brio-mat-crni-1) in ko sem se loto vgradnje mi niso hoteli iti noter do konca in zdaj nevem kaj je problem. Avto je E46 328ci l. 1999
IMG_20201016_114742.jpg
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.