Skoči na vsebino

Vprašanja o E46

* * * * - 6 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8372 odgovorov v temi
Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 873
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Pozdravljeni, zanima me kake so izkušnje kej z enomasnim vztrajnikom. Ker mi je začela sklopka drset pa je zdaj prilika da še to menjam. Ali se splača tko za daily, slišal sem pač hitreje vrtijo obrati prav tako hitreje zavira. Se mogoče zmanjša življenjska doba sklopke? Zato ker kar velikokrat clutch-kickam avto. Vsaka informacija/priporočilo koristi. Prav tako baje je pol menjalnik mal glasnejši oz. rožlja v prostem teku? Avto pa je 2.5 6cyl

Da bi pasal kak enomasni vztrajnik na ta motor, ga ni, vsaj brez predelav ne. Razen neki aluminjasti, namenjeni driftu itd..pri nas se jih ne da dobit, v tujini so pa dragi.

Obstajajo pa predelani dvomasni vztrajniki na enomasnega + nekaj kilogramov so zlajšani. Cena je pa okrog 150€. Paše pa na tvojo org košaro in tvojo org lamelo
Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 153
  • Avtomobil: e46 323ci

Da bi pasal kak enomasni vztrajnik na ta motor, ga ni, vsaj brez predelav ne. Razen neki aluminjasti, namenjeni driftu itd..pri nas se jih ne da dobit, v tujini so pa dragi.

Obstajajo pa predelani dvomasni vztrajniki na enomasnega + nekaj kilogramov so zlajšani. Cena je pa okrog 150€. Paše pa na tvojo org košaro in tvojo org lamelo

Ja sej že mam enomasnega na zalogi, pač kolega ga ma ko prav dela to na teh mašinah, pač da paše. Je pa 8 kg teže, sam tko sem mislil če je to kul stvar pač tko za daily. Sej kaj sem zdaj malo bral okoli realno ni tak slabo oz. ni nekih velikih slabosti, mislim da prednosti vseeno prevagajo. Vsaj kolk sem do sedaj prebral.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 709
  • Avtomobil: Bmw

Dober vecer gospodje. Zanima me, na koliko tlaka imate pozimi v zimskih pnevmatikah. gre se pa za 225/45/17 spredaj in 245/40/17 zadaj ? Pri vulkanizerju so mi nafilali 2,4 spredaj in 2,8 zadaj, vendar je bil avto precej nemiren cez ovinke, čez lneravnine se mi je pa zdelo, kot da avto poskakuje... pa to je bilo prejsnje dneve, ko se ni bilo snega...

Podvozje je brezhibno.

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72 053
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Dober vecer gospodje. Zanima me, na koliko tlaka imate pozimi v zimskih pnevmatikah. gre se pa za 225/45/17 spredaj in 245/40/17 zadaj ? Pri vulkanizerju so mi nafilali 2,4 spredaj in 2,8 zadaj, vendar je bil avto precej nemiren cez ovinke, čez lneravnine se mi je pa zdelo, kot da avto poskakuje... pa to je bilo prejsnje dneve, ko se ni bilo snega...
Podvozje je brezhibno.

Še en vulkanizer za katerega bi bilo boljše, če bi zamenjal poklic. Za sneg in za to dimenzijo gum kot jih imaš gor pumpaj v povprečju vse 4 na 2.4 bara, če boš vozil v kakšen hrib in boš težko lezel gor jih še malo spusti, tako kot ti jih je on napolnil pa jih nafilaj samo za polno obtežen avto.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti
    • Milan P, symch in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 359
  • Avtomobil: avtomatik

Podvozje je brezhibno.

Na voznikovih vratih (natančneje na stebričku) imaš nalepko, na kateri imaš priporočene tlake za pnevmatike :ok.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Še en vulkanizer za katerega bi bilo boljše, če bi zamenjal poklic. Za sneg in za to dimenzijo gum kot jih imaš gor pumpaj v povprečju vse 4 na 2.4 bara, če boš vozil v kakšen hrib in boš težko lezel gor jih še malo spusti, tako kot ti jih je on napolnil pa jih nafilaj samo za polno obtežen avto.

Sem spustil na 2,1 spredaj in 2,4 zadaj pa da vidim.

Na voznikovih vratih (natančneje na stebričku) imaš nalepko, na kateri imaš priporočene tlake za pnevmatike :ok.

LP A.

Saj oni so tam gledali, samo je tak tlak pomoje bolj primeren za nalozeno vozilo... ali se motim?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

LP A.

Tocno tista nalepka je vzrok da ogromno stevilo uporabnikov gume napačno napolni, zelo redki si jo znajo pravilno razložit.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Sem spustil na 2,1 spredaj in 2,4 zadaj pa da vidim.

Saj oni so tam gledali, samo je tak tlak pomoje bolj primeren za nalozeno vozilo... ali se motim?

Ne motiš se. Vseeno pa je 2.1 spredaj kar malo premalo, za tale sneg bo OK, čez kak dan pa le napolni sprednje najmanj na 2.3 bara, sicer se ti hitro lahko zgodi da se začnejo nepravilno obrabljat in postanejo stopničaste.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Ne motiš se. Vseeno pa je 2.1 spredaj kar malo premalo, za tale sneg bo OK, čez kak dan pa le napolni sprednje najmanj na 2.3 bara, sicer se ti hitro lahko zgodi da se začnejo nepravilno obrabljat in postanejo stopničaste.

Bom potem dofilal sprednje ja, v tem snegu pa pomoje nic ne skoduje, saj se vozim po cpp z normalnim gasom. :ok2
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Bom potem dofilal sprednje ja, v tem snegu pa pomoje nic ne skoduje, saj se vozim po cpp z normalnim gasom. :ok2

Za sneg bo OK  :)

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 918
  • Avtomobil: Z4

Pozdrav!
Je imel že kdo na E46 M54 takšno težavo, ob menjavi rabljene servo črpalke?

Grdo pušča na tistem integriranem kolenu, kot kaže izvijač :(

Seveda tega ne moreš vedeti dokler ne zmontiras in se greš peljati?

Sledi nakup nove, ker rabljeni ne zaupam več in preveč dela oz. stroškov za tovrstne poskuse! :(

Pripete slike za predogled

• Lenovo_A1000_IMG_20201208_163620.jpg
  • Lenovo_A1000_IMG_20201208_163628.jpg
  • Lenovo_A1000_IMG_20201208_163725.jpg
Prikaži več možnosti

Tadej
Tadej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 197
  • Avtomobil: MB S205

Ko pa tole gledaš, te spet prime, da bi nabavil E46 in mal prčkal za dušo. Avto ima zelo malo rje rje! Je več delov, toda tale mi je najbolj zanimiv.

Ko pa tole gledaš, te spet prime, da bi nabavil E46 in mal prčkal za dušo. Avto ima zelo malo rje! Je več delov, toda tale mi je najbolj zanimiv.

Urejal Tadej, 09.12.2020, 08:56.

Prikaži več možnosti
    • krtinovec in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Ko pa tole gledaš, te spet prime, da bi nabavil E46 in mal prčkal za dušo. Avto ima zelo malo rje rje! Je več delov, toda tale mi je najbolj zanimiv.

Mam jaz enega touringa za drift z B30 motorjem. Z lahkoto prodam pa lahko prčkate po njem :rofl :rofl

Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 348
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

https://www.youtube....h?v=PGkTkImVSxg

Zelo dober in včasih tudi malo humorustičen youtuber. Sem naročen na njegov kanal :)
Prikaži več možnosti

medzvezdnik
medzvezdnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 63
  • Avtomobil: ...

Pozdravljeni.Mogoče kdo ve,ali paše karter iz m54b22 na m54b30.Hvala za odgovore.
Prikaži več možnosti

medzvezdnik
medzvezdnik

Začetnik

• Uporabnik

Pa še to me zanima.Ali lahko dam pokrov ventilov motor m54b30 v pomivalni stroj na ene 40 st.da grejo tiste saje stran.In da se nebi kej zvil pokrov,ker ni prišraufan.
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Pozdravljeni.Mogoče kdo ve,ali paše karter iz m54b22 na m54b30.Hvala za odgovore.

Paše :ok
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Pa še to me zanima.Ali lahko dam pokrov ventilov motor m54b30 v pomivalni stroj na ene 40 st.da grejo tiste saje stran.In da se nebi kej zvil pokrov,ker ni prišraufan.

TEGA NE DELAJ!!
Zapacal boš pomivalni stroj, svinjarije se neboš znebil cel mesec. Če mi ne verjameš, probaj :ok2

Če bi rad opral pokrov ventilov, vzemi meglio, krtačko in vodo, priporočeno kar visokotlačni čistilec in je to to. Najboljše bi bilo v kakšni pralnici ali kaj podobnega kjer imajo vročo vodo.
Nekateri to sicer čistijo z breakcleanerji. V glavnem, po želji, opcij imaš kar nekaj, vsekakor pa pomivalni stroj ni med njimi :ok
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

medzvezdnik
medzvezdnik

Začetnik

• Uporabnik

[quote name="Matejkec" post="3204345" timestamp="1607801408"]Paše :ok[/q
uote]
Super hvala

TEGA NE DELAJ!!
Zapacal boš pomivalni stroj, svinjarije se neboš znebil cel mesec. Če mi ne verjameš, probaj :ok2
Če bi rad opral pokrov ventilov, vzemi meglio, krtačko in vodo, priporočeno kar visokotlačni čistilec in je to to. Najboljše bi bilo v kakšni pralnici ali kaj podobnega kjer imajo vročo vodo.
Nekateri to sicer čistijo z breakcleanerji. V glavnem, po želji, opcij imaš kar nekaj, vsekakor pa pomivalni stroj ni med njimi :ok

Ma za pomivalni stroj me ne skrbi itak bo šel na odpat.Najlažje bi mi blo notr vršt in da se opere.
Prikaži več možnosti

Invader
Invader
  • Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: E46

Včeraj so se mi med vožnjo naenkrat prižgale lučke za ročno, ABS in DSC. Kateri senzor je najverjetnejši krivec? ABS senzor?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.