Skoči na vsebino

Pravna pomoč v zobozdravstvu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
mitja.
mitja.

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 237
  • Avtomobil: E90 LCI

Po preteku ortodontskega zdravljenja in posledično prekinitvi zdravljenja zaradi ortodontskega mnenja, me zanima glede na to, da se težava po parih letih spet ponavlja, kako je možno k temu pristopiti ?
Izgovori se kar vrstijo, od problematike pri starših, ki so vztrajali pri prekinitvi, do neupoštevanja zdravljenja, do neizdaje dokumentacije in "kvazi" zavržene dokumentacije razen ortodontskega kartona, zaradi poteka 10 let zakona o arhiviranju, pa me zanima, če je na tem forumu morda kdo, ki bi znal izmenjat kak post ali dva, kako k temu postopat, sedaj ko ortodont trdi, da je možno le še samoplačniško zdravljenje, da so starši odklanjali (brez nekega pisnega dejstva), ne želi predlagati moje osebne dokumentacije itd...

Kakršnakoli informacija bo v pomoč, hvala!

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 406
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...moje mnenje ti ne bo všeč, ampak verjemi, da je dobronamerno :) ...pojdi k privat ortodonu :ok ...lahko ti dam tudi naslov za enega izmed boljših, ampak pojdi....

...moji zamali so v ZD dali aparat in rekli kako naj ji ga zategujemo, ker fiksnega tako majhnim otrokom ne dajejo   (cca 10 let)...in ko sem vprašal laj pa če se ne bo dalo tako popraviti, ker ponoči ga ne more nositi, v šoli tudi malo težje, na treningih pa sploh ne, preostane samo čas doma po šoli in treningih in vikendi....mi reče ortodontkinja.....ja bo pa škrbatsa, saj ne more bizi vsak lep :eek ...nisem vedel, al bi ji pokazal kako je to, če bo bi bila še grša kot je bila al pa kaj drugega, pa sem se vzdržal in poiskal privat ortodonta, potem ko so mi trije različni ljudje, različnih generacij in iz različnih delov SLO pripotočili ISTEGA....

....tamala nima stale petice, ker pač ni zrasta, stalni dvojka in trojka, sta bili še v dlesnih zamenjani na poziciji....od takrat je tamal imela en operacijski poseg, da se je trojka pokazala izven dlesni in se je potem "vlekla" na pravo mesto in takoj je dobila fiksni aparat....letos teče 5-o leto odkar ga ima...zobje so vsi na svojem mestu,sedaj se zobovje samo še "ravna" da bo ugriz na pravem mestu in se "vleče" določen zob na pozicijo....ves proces me je stal 2k€...plačuješ lahko kakor želiš, samo do konca zdravljenja mora biti poravnan...mislili smo, da bo trajalo samo 2 leti, tako, da smo dolg že davno poravnali in od takrat nimamo nobenega stroška več, čeprav hodi na preglede ali menjave skoraj vsak mesec.....sedaj pa traja kot pravim že 5-o leto...v ceni je zajeto kompletno zdravljenje z vsemi pregledi, menjavami aparata, gumicami, žičkami itd.....edino opreativni poseg pri kirurgu je bilo potrebno plačari posebej 300€, lahko pa bi ščo tudi preko napotnice, samo takrat nismo želeli čakati 2 meseca.....

...tako, da iz lastnih izkušenj...poišči si raje kvalitetnega privatnega ortodonta

lp

joda

Urejal joda, 16.03.2016, 02:04.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 662

Enako mnenje.. Tako zobozdravnika kot ortodonta imam za otroka privat. Žalostno ampak tako je če hočeš da je narejeno tako kot mora biti.

lp

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 073
  • Avtomobil: OPC

Opozorilo za mlade starše - otročka začnite prav čas navajati na trdo hrano. Eden izmed mnogih pokazateljev nepravilne rasti zobovja, je predolgo hranjenje na žlico. Res je, da vzame dlje časa in pozornosti, vendar bodo stroški pri ortodontu potem manjši ;)

Urejal ŽigecBMW525, 16.03.2016, 08:12.

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 614
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kako to misliš predolgo hranjenje na žlico?

Se pa te teorije spreminjajo skoraj z letnimi časi. Ko se je sin rodil so rekli nič hrane pred pol leta starosti, ko se je hči dobre dve leti zatem, je bilo že drugače. :crazy
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 073
  • Avtomobil: OPC

Predolgo hranjenje s tekočo hrano, sem imel v mislih.

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Enako mnenje.. Tako zobozdravnika kot ortodonta imam za otroka privat. Žalostno ampak tako je če hočeš da je narejeno tako kot mora biti.

lp

...no vsak to se da dobit super, tudi, če ni privat :) ...sicer je bila prva zobozdravnica na Viču več kot katastrofa na kubik, zraven se je pa še grdo obnašala do tamale (ni čudno, da je dobila strah prd zobarjem in inekcijami, ki se je do sedaj že bistveno izboljšalo, ampak je bilo potrebno velliko časa in potrpežljivosi, tako, da se je že meni skoraj sfuzlalo) tako, da sem na koncu uletel skoraj v ordinacijo in jo poprašal po zdravji...dejansko sem trkal toliko časa na vrata, da je sestra odprla in sem rekel, da tako, se ne bo pogovarjala in drča na mojega otroka in da greva domov....

....na srečo je potem na mojo prošnjo njen ortodont priporočil zobozdravnico (se je prej pozanimal pri svoji ženi, katera je OK...žena je namreč tudi ortodont in dela v javni ustanovi) v Mostah in smo prezadovoljni :ok . no pomagal  nam je pa tudi malo verjetno partizanski narodni heroj :)

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mitja.
mitja.

BMW ljubitelj

• Uporabnik

No jaz se sicer kot najstnik/otrok ne spomnim točno kako je ta zadeva potekala kaj si lahko dobil pri koncesionarju, kaj ne itd., to je zdaj stvar, ki je itak prepozno razglabljat, meni zanimajo tri bistvene stvari, mimogrede za vse, ki se mi trudite pomagat, gre za ORTODONTA, torej ne zobozdravnika, z zobozdravnikom nimam najmanjše težave, tudi osebno je pristopil na ta moj problem in mi podal par namigov kako bi se lahko tega lotil, ampak začel sem najprej z obiskom pri ortodontu, da vidim kaj se bo zgodilo.

Se naročim na navadni samoplačniški (ker sem prestar baje) pregled, pridem tja in potarnam, da se mi zadeva sili v slabše stanje, torej ugriz, tiščanje zob navznoter, navzven ipd., najprej valjda brez rokavic in samo pod tekočo vodo umitimi rokami (njegova standardna praksa, spominjam se vnetosti ust po slehernem pregledu pri njem) prične pregled po zobovju, pove to kar je logično in kar sam vidim, potem pa samoiniciativno prične nalagati, pardon izrazu "bullshit", kako so starši to komplicirali, prekinjali, tralala, pravljice, da smo mi večni laiki trdili kak aparat bom jaz imel in kaj ne in zakaj, kaj bo moja mati če je ekonomistka, govorilo o tem, če nima pojma, niti oče ki je programer nima tri čiste o tem, in vem da nikoli nista govoričila o tem kaj bo in kaj ne, vem da je bila zadeva rešena iz njene strani in vem, da so zobje bili tudi urejeni, ni pa mi pustila ne žičke, ne trajnega snemnega aparata, ki bi ga zaradi retenzije moral nositi vsako noč.

Dokumentacijo trdi, da je odvrgel (baje za njih velja isti 10-letni zakon o arhiviranju), ima samo ortodontski karton, popisan s svinčnikom oh in ah češ kaj vse se je dogajalo, zakaj pa ne s kulico, če je zadeva potem tako trdno sigurna kot trdi ?

Zanima me torej; kako priti do te dokumentacije, kako preveriti kredibilnost teh zgodb po tej dokumentaciji in kako si ponovno omogočiti zdravljenje, ki je bilo po našem mnenju krivično in površno zaključeno pa zaradi mene pol-samoplačniško pol-koncesijsko, čeprav bi v primeru dokazljivosti malomarnosti bil ortodont tisti ki bi moral omogočiti normalno koncesijsko zdravljenje zaradi malomarnosti.

Vseeno se priporočam za kontakt, kakšnih dobrih ortodontov, ki bi omogočili zdravljenje, lokacija mi ni pomembna dokler je storitev res opravljena kot mora biti in relativno cenovno primerna.

Hvala vam za odzive!

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...saj govorimo o ortodonih :ok , zobozravnike smo omenili samo v duhu debate, da ni dolčas :)

...še enkrat....pozabi na tvojega ortodonta in prečrtaj zadevo, ker bi te stalo preveč časa, živcev in denarja in pojdi naprej....

...tole je naš ortodont in ti ga toplo priporočam :ok...pokliči,se naroči in poročaj....

http://www.ortodont.info/prva-stran

lp

joda

Urejal joda, 16.03.2016, 11:23.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 404
  • Avtomobil: BMW logicno

Pa zavedaj se še nekaj, na napotnico boš čakal, deležen boš najslabših materialov, pač toliko, da ti zobje ne pogledajo ven čez kožo ....  ;)

Na samoplačniško pa dobiš zadeve takoj, najsodobnejše in ja povsem drug pristop ....

...........pa , da ne bo kdo narobe razumel ni kriv izvajalec teh storitev, samo mora pač tako delati, tako in toliko časa mu namreč plača zavarovalnica in tudi naroči kaj in kako bo delal, tako, da tudi če nek izvajalec ki dela in privat in za zavarovalnico obvlada do perfekcije mnogo boljše načine in materiale zdravljenja nekega problema tega ne more izvesti, saj mu zavarovalnica tega ne plača, ljudje pa največkrat na žalost niso pripravljeni vase prav nič vložiti .

"Skratka, avto mora biti top of top, ja zobe pa ortodonte, ja dajte mi vse najboljše, kar plača zavarovalnica .....  :(  . ,   in ker ta plača pri zobarju samo amalgamske plombe ja pa naj bodo te,, tudi če me malo zastrupljajo, važno je, da slovencelj imam zadnji tip avta na fula . "

Namerno karikiram, da sprevitite, kje je navadno težava .. ;)     PS  Sam hodim izključno na privat .....

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pa zavedaj se še nekaj, na napotnico boš čakal, deležen boš najslabših materialov, pač toliko, da ti zobje ne pogledajo ven čez kožo ....  ;)

Na samoplačniško pa dobiš zadeve takoj, najsodobnejše in ja povsem drug pristop ....

...........pa , da ne bo kdo narobe razumel ni kriv izvajalec teh storitev, samo mora pač tako delati, tako in toliko časa mu namreč plača zavarovalnica in tudi naroči kaj in kako bo delal, tako, da tudi če nek izvajalec ki dela in privat in za zavarovalnico obvlada do perfekcije mnogo boljše načine in materiale zdravljenja nekega problema tega ne more izvesti, saj mu zavarovalnica tega ne plača, ljudje pa največkrat na žalost niso pripravljeni vase prav nič vložiti .

"Skratka, avto mora biti top of top, ja zobe pa ortodonte, ja dajte mi vse najboljše, kar plača zavarovalnica .....  :(  . ,   in ker ta plača pri zobarju samo amalgamske plombe ja pa naj bodo te,, tudi če me malo zastrupljajo, važno je, da slovencelj imam zadnji tip avta na fula . "

Namerno karikiram, da sprevitite, kje je navadno težava .. ;)     PS  Sam hodim izključno na privat .....

Klinac dobiš kaj drugega kot na koncesijo ... iste stvari, samo da jih polno plačaš. Če hočeš pa boljše materjale, je pa še dražje. Tudi izvajalci so različni ... ni nujno, da je privat pa dober ali koncesionar slab. Tudi pri koncesionarju lahko doplačaš za boljše materjale. Edina prava razlika med koncesionarji in samoplačniškimi je ta, da si takoj na vrsti, če sam plačaš 100%. Pa pri koncesionarju imaš zdravljenje, rentgen itd krito s strani zavarovalnice, pri samoplačniški varjanti ti pa vse mastno zaračuna. Sem tudi jst leta hodil privat, pa spoznal, da je to samo metanje denarja stran ... samo poiskat je treba dobrega koncesionarja, pa doplačat, kar želiš nadstandardno izvedbo in je to najboljša varjanta.

Urejal Rottie, 16.03.2016, 14:01.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!!

...vsakemu svoje...jaz lahko brez lažne skromnosti trdim, da imam če že ne najboljšega zobarja pa vsaj enega izmed njih in tamala najboljšega ortodonta....vi si pa mislite svoje

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 404
  • Avtomobil: BMW logicno

Klinac dobiš kaj drugega kot na koncesijo ... iste stvari, samo da jih polno plačaš. Če hočeš pa boljše materjale, je pa še dražje. Tudi izvajalci so različni ... ni nujno, da je privat pa dober ali koncesionar slab. Tudi pri koncesionarju lahko doplačaš za boljše materjale. Edina prava razlika med koncesionarji in samoplačniškimi je ta, da si takoj na vrsti, če sam plačaš 100%. Pa pri koncesionarju imaš zdravljenje, rentgen itd krito s strani zavarovalnice, pri samoplačniški varjanti ti pa vse mastno zaračuna. Sem tudi jst leta hodil privat, pa spoznal, da je to samo metanje denarja stran ... samo poiskat je treba dobrega koncesionarja, pa doplačat, kar želiš nadstandardno izvedbo in je to najboljša varjanta.

Rottie ne bom se prepucaval se mi ne da, stvar je problematična, ker zavarovalnica plača XY eur za vrtanje in ga ni zobarja, ki bi v nulo nulo nulo očistil karies v predvidenem času za ta denar in ti potem še pokazal z ogledalom, da ti vidiš da je res, ker 98% tega sranja npr odstrani na zobu v 5- 8 minutah, če bi hotel še zadnja 2% pa rabi še nadaljnjih 8 minut, ki jih nihče ne plača, zato pač naredi 1 del , potem pa z kislino "ubije" preostali karies, kar je tudi skladno z pravili stroke in poka plomba amalgam, ja ti pa doplačaš za belo OK.

Samo še vedno ti bo čez 5 -10  let ta karies spet oživel in boš še enkrat popravljal.    Pa kaj misliš, da lahko vse doplačaš, npr za bolj detaljno odstranjevanje kariesa :)  :) :) .  POZABI ....  Poznam solidno eno zobozdravnico upam se trditi, da je vsaj TOP 5 v Ljubljani in dela na koncesijo in brez in mi razloži, če pa ti misliš, da lahko za ceno KIE CEED dobiš BMW F11 potem se pa kar slepi, da je tako, kot se ti zdi .....  ;)

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

:ok Mat....ko sem jaz pri zobarju, sem na stolu, če ni samo kontrola in malo pucanje kamna, vsaj pol ure, včasih pa tudi 3x pol ure za isti zob :)

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Rottie ne bom se prepucaval se mi ne da, stvar je problematična, ker zavarovalnica plača XY eur za vrtanje in ga ni zobarja, ki bi v nulo nulo nulo očistil karies v predvidenem času za ta denar in ti potem še pokazal z ogledalom, da ti vidiš da je res, ker 98% tega sranja npr odstrani na zobu v 5- 8 minutah, če bi hotel še zadnja 2% pa rabi še nadaljnjih 8 minut, ki jih nihče ne plača, zato pač naredi 1 del , potem pa z kislino "ubije" preostali karies, kar je tudi skladno z pravili stroke in poka plomba amalgam, ja ti pa doplačaš za belo OK.

Samo še vedno ti bo čez 5 -10  let ta karies spet oživel in boš še enkrat popravljal.    Pa kaj misliš, da lahko vse doplačaš, npr za bolj detaljno odstranjevanje kariesa :)  :) :) .  POZABI ....  Poznam solidno eno zobozdravnico upam se trditi, da je vsaj TOP 5 v Ljubljani in dela na koncesijo in brez in mi razloži, če pa ti misliš, da lahko za ceno KIE CEED dobiš BMW F11 potem se pa kar slepi, da je tako, kot se ti zdi .....  ;)

Sem tudi prej hodil k zobarci, ki ne dela na koncesijo in lahko komot rečem, da je 3x slabša kot ta, ki ga imam sedaj in dela na koncesijo. Uni se je šlo samo za denar, delala je pa površno, če si kaj reklamiral, je bila pa še užaljana ... pa so jo tudi hvalili, ko sem iskal zobarja (prejšnji moj je nehal delat in sem ga moral menjat). Imaš pa tudi zobarje, ki so res nadstandardni, samo imajo tudi cene potem take ... in jst 100€ za plombo pač ne dam.

Urejal Rottie, 17.03.2016, 08:49.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

MihaR
MihaR

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 450

Poznam solidno eno zobozdravnico upam se trditi, da je vsaj TOP 5 v Ljubljani in dela na koncesijo...

A lahko napišeš teh top 5 zobarjev v Ljubljani, me res zanima, verjetno bo še marsikomu prišlo prav, ko bo iskal...me pa znima na podlagi česa si jih ocenjeval....

kar se tiče trotija pa nima smisla zgubljat časa, raje se ne obremenjuj z njim ker ti bo repliciral v nedogled....

tol bi bilo primerno zanj, ker išče pocen

Urejal MihaR, 17.03.2016, 11:21.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Mihec, če si ti đajič, ni treba, da ga še drugi. Jst sem imel pač slabe izkušnje z zobozdravnico in njenim delom, čeprav je bila kao priporočena (imela je tudi skoz gužvo) in ni delala na koncesijo. Pač povem, da ni avtomatsko sedaj pa vse super, če zobar nima koncxesija in dela le na keš. Prav tako lahko delajo s poceni materjali in površno, ker pač gre s tem več zaslužka v njegov žep. 

Da ti je pa kultura v podnu, pa že vemo... ne rabiš res v vsakem postu dokazovati, da si užaljen kot mali otrok in kuhaš mulo sedaj.

Urejal Rottie, 17.03.2016, 12:04.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Mihec, če si ti đajič, ni treba, da ga še drugi. Jst sem imel pač slabe izkušnje z zobozdravnico in njenim delom, čeprav je bila kao priporočena (imela je tudi skoz gužvo) in ni delala na koncesijo. Pač povem, da ni avtomatsko sedaj pa vse super, če zobar nima koncxesija in dela le na keš. Prav tako lahko delajo s poceni materjali in površno, ker pač gre s tem več zaslužka v njegov žep. 

Da ti je pa kultura v podnu, pa že vemo... ne rabiš res v vsakem postu dokazovati, da si užaljen kot mali otrok in kuhaš mulo sedaj.

...in takšnih je v Lj 97%, na žalost....

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Poznam solidno eno zobozdravnico upam se trditi, da je vsaj TOP 5 v Ljubljani in dela na koncesijo in brez in mi razloži, če pa ti misliš, da lahko za ceno KIE CEED dobiš BMW F11 potem se pa kar slepi, da je tako, kot se ti zdi .....  ;)

Lahko našteješ teh 5 top zobarjev, da vidimo kateri so ... marsikomu bo to prav prišlo, ko bo iskal ali menjal zobarja.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

mitja.
mitja.

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Vidim, da smo kar malo skrenli s poti, ampak nima veze, še vedno smo tu-tu kar se tiče pogovora. :blabla

Torej iz vseh odzivov sem uspel prebrati, da obstaja tudi opcija kombinacije delne koncesije z doplačilom, če se ne motim ?

Zakaj mislite recimo, da bi mi reševanje v sklopu te malomarnosti ortodonta vzelo toliko časa in živcev ? Je že kdo imel s tem izkušnjo, je kdo kaj poizkusil in uspel, zgrešil ? Vsa mnenja so full super, mi pa gre vseeno za to da se lahko bolj naslonim na dejstva. Dejstvo je, da bom itak plačal, kar mi ni toliko sporno, mogoče malo bolj sporno je, kaj bom plačeval in komu.

Kakšna presoja ortodontov na Štajerskem koncu tudi nebi manjkala, če je kdo slučajno kaj v teh koncih s kakimi izkustvi okrog tega.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti