Skoči na vsebino

Gibljiva cev izpuha.

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
minicooper
minicooper

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27
  • Avtomobil: bmw 1

Pozdravljeni
Ker mi ob speljevanju ob malem gasu zdrni izpuh in tudi ko pozimi zastartam avto in medtem ko zapiram garazo tudi slisim izpuh , ker ima avto visje obrate, me zanima kako lahko preverim, ce je v resnici kriva gibljiva cev na izpuhu . To mi je diagnosticira mehanik na bmw samo ko je stal zraven avta medtem ko sem peljal iz njihove delavnice iz rednega servisa. Pri njih menjajo pol izpuha z filtrom vred.Teh tezav poleti ne zaznavam.
Hvala lp
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Domnevam da na 1ki, ki jo imaš napisano v podatkih?

Preveri se fizično z avtom na kanalu. Če je original predrag, potem se ponavadi kupi univerzalne gibljive cevi, ki so krajše, za preostanek pa se gor našvasa cev da se podaljša original izpuh.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

ales.
ales.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 798
  • Avtomobil: BMW

max. popravilo gibljive cevi  je 20-30€ +delo  da ne boš plačeval preveč!

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 022
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

V  naših koncih je kompleten strošek 60€

Prikaži več možnosti

minicooper
minicooper

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za nasvete tudi na servisu so mi rekli da naj grem k komu ki popravlja izpuhe ker oni zamenjajo samo z orginalom ki je pa v kompletu z filtrom trdih delcev in je strosek 10x vecji le da moram biti pozoren , ker ce ni vredu narejeno lahko prihajajo vibracije na izpuh in posledicno na karoserijo in tudi poci lahko drugje. Sem namrec bolj kompliciran in perfekcionist in imam rad vse cimbolj 100%, ce bi imel orodje bi najraje sam naredil. Na kanalu sem pogledal in se nic ne vidi. Dozdeva se mi da je premehka ,ko zaniham izpuh naprej in nazaj. Mogoce je eden imed notranjih slojev pocen saj je cev vecslojna to pa jaz ne vidim. Tresljaje pa namrec cutim tudi pri hladnem motorju pri 1700 obratih predvsem v tretji in cetrti predstavi ko dobi motor najvecji navor a ni tako motece saj menjam tam pri 1850-1900 in ze popuscam gas. Ko je vse ogreto teh tezav ni in tudi menjujem tam pri 2200 da je motor v optimalnem navoru ,saj vecina vozi dizle absolutno prenizko.
Lp
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 022
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Pri mojem dizlu so tam pri katalizatorju tudi neki kovinski nosilčki, v bistvu dva nosilčka. Na prvi pogled je bil nosilček cel, dejansko pa je bil počen ravno na sredi in to je bil izvor rožljanja pri meni. zvok kot pri otroški ropotulci ....

Preveri če so tudi pri tvojem tam kak nosilček. Škodit ne more. nosilček sem naredil sam .... Strošek 0€

Urejal tratnika, 16.03.2016, 09:52.

Prikaži več možnosti

minicooper
minicooper

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za odgovor
problem je ,ker je spodaj plasticno dno in je ogromno vijakov da snamem plastiko dol. Ali se tista mala nosilca pri katalizatorju vidita ali sta skrita?
Zanima me tudi, ce primes izpusno cev pri zadnjem odbijacu ,ce je ona fiksna trdna , ker mojo lahko par centimetrov porinem naprej in nazaj pri sodelavcih na 3 pa sta dokaj fiksni a imata 318d in 320d jaz pa 116d?
Hvala
Prikaži več možnosti

Mainz
Mainz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 30

Meni so pri Lavšu v BTCju svinsko olupili, sem sam odmontital DPF in nesel, so mi racunali 80€ z delom + material

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 752
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ta varjenja so draga, sploh tista, ko se vari katalizatorje. Se mi zdi, da sem jaz placal pred leti na 320i enemu, da mi je povaril katalizator okoli 60 EUR.
Prikaži več možnosti

exmitko
exmitko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11

Pozdravljeni,

na forum se obračam z vprašanjem in sicer: danes sem opazil "lužico" pod avtom na tleh in sicer približno pod prednjima sedežema, malce več kot polovice dolžine avtomobila gledano od zadaj. Bi to lahko bil znak počene gibljive cevi, namreč posebnih čudnih zvokov ni, niti ob mrzlem vžigu.

Je pa ta lužica brez nekega posebnega vonja, pa tudi izhlapi skoraj v celoti.

Hvala za pomoč

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 641
  • Avtomobil: BMW x

To je potem samo kondenz iz klime ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • sash in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo