Skoči na vsebino

Nasveti novemu lastniku E53 X5

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
46 odgovorov v temi
Debelinko
Debelinko
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: Bmw x5

pozdravljeni, sem nov lastnik e53 l 2004.

O ceni ne bomo debatirali, bila več kot primerna za avto ki je stal iz zdaj že nepomembnih razlogov.

Zanima me:

ne znam upravljati z navigacijo in TV - Navigacija ima vstavljen original CD, vendar kot kaže zemljevida, samo koordinate in nmv...?

Mi lahko kdo kaj več razloži o tem. TV tut neznam upravljati, pač ni slike.... zadaj pri vekslerju mi še ni uspelo odpret nit DVD niti vekslerja. za telefon me ne zanima....

Zraven sem dobil poleg vseh ključev še nek daljinec k je gor samo ON in OFF - kaj je to?

Pri avtu je bilo po 3eh letih potrebno zamenjat akumulator. Na bimmer forumih sem bral da je to ponavadi vzrok, da pri avtu potem ne delajo blazine, ( zadaj trde blazine, spredaj fedri) prav tako imam opozorilo "level susp inact". Tudi na prvi pogled se mi zdi da zadaj precej nizek - vendar so blazine trde, varovalke zaenkrat OK. Mogoče kakšna druga fora - na drugih forumih sem marsikaj prebral - preden kaj "probam" bi še tukaj vprašal za kakšno mnenje.

In še ena zadeva, ventilator piha, klima hladi na polno, webasto se vklaplja - se sliši, vendar avto ne greje - na treh rdecih pikacah je malo toplote, ampak ne kot recimo pri ostalih bavarcih...

To je vse, 

hvala za kakršno koli pomoč...

Debelinko

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 75 243
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Jaz se na štromarske posle sicer ne spoznam, sem imel pa podoben problem z gretjem enkrat pri enem drugem avtu in izkazalo se je da zelo slabo greje zato, ker je bil termostat zanič - preveri torej termostat.

Sicer bi bilo pa boljše kot da sprašuješ na forumu da zapelješ avto do mehanika, pa naj on pogleda kaj je s temi zadevami.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 233
  • Avtomobil: Ruzak

TV ti tudi v Slo ne bo delal, ker imamo digitalni signal, ni več analognega. V kakšni Bosni bi ti še delal.

Blazine tudi če so trde, verjetno niso zadosti trde, da bi avto stal v pozi, kot bi moral?

Tester bo vse razkril in marskiaj porihtal.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 189
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

se strinjam avto k mehaniku po možnosti k takemu kateri ima org tester pa naj ti ga pregleda od a do ž in to je to... plačaš pregled potem pa se zmeniš z njim kdo bo odpravljal napake. sam ali on...

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Debelinko
Debelinko
  • Uporabnik

sem bil že naročen za pregled, vseeno sme hotel vprašat tud tukaj...

gretje dela slabo, ker je temperatura vode prenizka - menjava 2eh termostatov...

blazine zadaj je bilo potrebno aktivirati ker je avto stal toliko časa, ubistvu nekak zbudit računalnik za kompresor, sedaj se je avto dvignil, potrebna pa bo še menjava enega od senzorjev...

ter še nekaj drugih zadev..., menjava kolektorja recimo....in jermen... to pa bo to...

Hvala za pomoč...

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 082
  • Avtomobil: BMW

Daljinec je za Webasto - on/off da lahko iz neposredne bližine vžgeš gretje.

Prikaži več možnosti

Debelinko
Debelinko
  • Uporabnik

Zanima me ce ima kdo izkusnje menjavo radio - navigacija BT dvd?
Konkretno z tole zadevo, ali kaj podobnega, kaj priporocate, ce je kdo menjal , in mi ve kaj vec povedat kko se obnese

http://www.ebay.de/i...o8AAOSw14xWPsHe

Hvala
Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 076
  • Avtomobil: E53 X5 FL

Pozdrav. No, da malo obudim temo.  Sem novopečeni lastnik e53 X5. Zanima me, kako je z pranjem avta v mrzlih dneh zaradi blazin? Lahko led pripomore k uničenju mehov?

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 700
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Blazine uniči edino obraba s kilometri. Pa na sediščih kakšne kamenček tud ni fajn da leži
Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik

Blazine uniči edino obraba s kilometri. Pa na sediščih kakšne kamenček tud ni fajn da leži

No, potem ni problem s pranjem avta v mrzlih dneh....? Na sediščih? To se verjetno počisti ob motnaži?

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 700
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

No, potem ni problem s pranjem avta v mrzlih dneh....? Na sediščih? To se verjetno počisti ob motnaži?

Ne vem kako ima x5 mislim pa da ni veliko stran od e39 in lahko prideš, ko menjaš kake gume zraven in malo tam okoli sedišča blazine "pospraviš" 

Pranje nima ne vem koliko veze z uničenjem, ker je voda trenutno vedno in povsod prisotna.

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem kako ima x5 mislim pa da ni veliko stran od e39 in lahko prideš, ko menjaš kake gume zraven in malo tam okoli sedišča blazine "pospraviš" 

Pranje nima ne vem koliko veze z uničenjem, ker je voda trenutno vedno in povsod prisotna.

Hja zaj ravno nebom menjaval gum  :)  Voda je že prisotna, ampak predvidevam da ob pranju bolj, ker pereš po kolotekom in po blazinah. No, so v prihodnjih dneh napovedane temperature v plusu, tak da bom takrat opral avto  :)

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 815
  • Avtomobil: bel traktore

Pereš čez dan, ko je kolikor toliko toplo. Potem pa narediš eno krajšo vožno.

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 537
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

sam eni res komplicirate
Prikaži več možnosti
    • Danijel S je všeč

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik

sam eni res komplicirate

Ne kompliciram, samo vprašam.

Kaj pa je pametno postorit pri tem motorju z 240k km?

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 126
  • Avtomobil: Suši

Bobro si preberi poste v tej tej meni in mi podčrtaj kjer si napisal kateri motor.

Če imap avtomatski menjalnik se raje sekiraj zaradi tega ker je totalen skret.

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik

Bobro si preberi poste v tej tej meni in mi podčrtaj kjer si napisal kateri motor.

Če imap avtomatski menjalnik se raje sekiraj zaradi tega ker je totalen skret.

Kaj mi hočeš z prvim odstavkom povedat?

Kolk sem bral, so bili problematični pfl menjalniki

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 505

Kaj mi hočeš z prvim odstavkom povedat?

Kolk sem bral, so bili problematični pfl menjalniki

FL menjalniki ZF6 so ok, samo vsakih 100.00km menjati olje in bo.  Drugače pa vse standardne stvari, kot pri vsakem starem avtu - šobe, turbo, termostata, vodna črpalka, ekspanzija, grelne svečke,... Preveri kaj je bilo menjano pred kratkim, ostalo pa zamenjaj/obnovi. 

Moje mnenje je, sploh pri tebi, ko si pedanten lastnik in imaš rad dober avto, da se ti splača v osnovi vse ste stvari tudi kaj preventivno urediti takoj na začetku, sploh če ga imaš namen imeti malo dlje. Ker drugače se bo ves čas skozi uporabo pojavljalo nekaj in boš imel občutek, da je z avtom vse narobe, ter ga po letu in pol prodal. Naslednji lastnik se bo pa potem lepo vozil brez problemov....:) 

Pa lepe praznike!

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik

FL menjalniki ZF6 so ok, samo vsakih 100.00km menjati olje in bo.  Drugače pa vse standardne stvari, kot pri vsakem starem avtu - šobe, turbo, termostata, vodna črpalka, ekspanzija, grelne svečke,... Preveri kaj je bilo menjano pred kratkim, ostalo pa zamenjaj/obnovi. 

Moje mnenje je, sploh pri tebi, ko si pedanten lastnik in imaš rad dober avto, da se ti splača v osnovi vse ste stvari tudi kaj preventivno urediti takoj na začetku, sploh če ga imaš namen imeti malo dlje. Ker drugače se bo ves čas skozi uporabo pojavljalo nekaj in boš imel občutek, da je z avtom vse narobe, ter ga po letu in pol prodal. Naslednji lastnik se bo pa potem lepo vozil brez problemov.... :)

Pa lepe praznike!

Olje in wandler bi naj že bila zamenjana, se bo pa olje preverilo, ko bom šel zamenjati olje v vtgju, oljni separator in termostata. To bo takoj po praznikih. Računalnik kaže, da so šobe brezhibne. Edino kakšen aditiv bi lahko preventivno nalil v tank. Sigurno maš kakšnega dobrega na zalogi? A ni forumaš iz primorske, ki čisti vbrizgalni sistem?

Ja, turbina se bo preventivno obnovila. Grelne svečke in rele so bile zamenjane pred kratkim, imam stari material. Ekspanzija? Ista hiba kot na e46 :) Bom dal zamenjati in pa vodno črpalko. 

Ja, to vse se bo uredilo po praznikih, da bo potem nekaj časa mir  :ok

Lepe praznike  :beer

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 125
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Antigrippante 25 je top shit! Kupis ga sedaj skoraj v vsaki avto trgovini, za prvo rundo nalijes polovico potem pa deci v vsak tank. Mehanik naj ti pogleda se jermenico in kolektor
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.