Skoči na vsebino

e34 2.5 tds bosch pumpa

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
12 odgovorov v temi
Gapo1991
Gapo1991

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 133
  • Avtomobil: e36 325 coupe

Zivjo, imam sledec problem, ko avto vzgem, mi grejo obrati do konca, sumin da je napaka na bosch pumpi, se je to komu ze zgodilo?
Prikaži več možnosti

ALLY
ALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 400
  • Avtomobil: BMW

Če je imel mogoče kdo podobno težavo bi bila vesela informacij. Kajti na vozilu se je nekaj čaralo z napeljavo vozila in ne vemo točno kaj. Smo ga pa dali na tester in se vozilo kar premila( 20km/h ) čeprav miruje, prav tako vsi merilni senzorji čeprav so odklopljeni kar kažejo nihajočo temperaturo( ves čas se spreminja čeprav je vozilo ugasnjeno ), ter tempomat kaže da ima napajanje in da je vklopljen čeprav ga nima. Sem pomislil da je dal inštalacijo gor drugo ?  Gre se a za E34 525tds z motorjem od td ( naj bi bilo ) 

Prikaži več možnosti

frane 2
frane 2

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 124
  • Avtomobil: 525tds

Zivjo, imam sledec problem, ko avto vzgem, mi grejo obrati do konca, sumin da je napaka na bosch pumpi, se je to komu ze zgodilo?

Mislim,da ni bosch pumpa, ampak nekaj na instalaciji,ker ECU da komando pumpi,koliko naj da nafte,na podlagi informacij od senzorjev.

Od temp. motorja,temp. goriva pa verjetno še kaj...

Razen,če ni v pumppi kaj narobe z kotvo oz. navitjem,ki premika vzvod za doziranje.

Se da pa vse pomerit z ohm metrom...morda celo gas senzor...

Prikaži več možnosti

Gapo1991
Gapo1991

Novinec

• Uporabnik

Sedaj smo dali obnoviti pumpo in je stangas se malo spustil, samo se vedno se vrti na stangas, pa danes sem porajtal da obratomer ne dela, bilo je pa kao menjana instalacija, iz istega tds-a razen iz stem da ma ta instalacija dodano ac. Kaj veste kaj bi blo? Lp
Prikaži več možnosti

frane 2
frane 2

Začetnik

• Uporabnik

Sicer ne vem, ali so to M51 TDS ali kak drug typ motorja.

Me pa full zanima,kaj ste obnovili na pumpi ?

Če je bila na "prif stantu",potem naj bi pumpa delala normalno in je kvačka v računalniku ,ker daje pumpi napačne info...

So pa te pumpe sila teške okrog nastavitve in le redki jih znajo točno uskladiti oz nastaviti.

Kljub zagotovilom bošistov, jih je po navadi potrebno nastavljati na avtu in to z mini kladivom. Kajti,ko samo vijake popustiš in zategneš se že spremeni doziranje...

Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 274
  • Avtomobil: 525tds Touring

Zamenjajte kompleten števec - kar nekaj motornih senzorjev če že ne vsi gredo preko njega na motorni računalnik računalnik!

V kolikor pa ne bo spremembe pa je nekaj na instalaciji - ta motor se krmili komplet električno/elektronsko. Kako izgleda potenciometer v elektronski glavi Boschpumpe? Če je starejši letnik je tam navaden potenciometer ki je lahko zelo zapacan od biogoriva, če pa je novejši letnik pa je že elektronsko odčitavanje položaja vbrizga ki ga kontrolira Motorni računalnik...

...v glavnem dokaj picajzlasta zadeva: če hočeš da dela mora biti vse perfektno :(

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

Gapo1991
Gapo1991

Novinec

• Uporabnik

Sedaj smo zrihtali, avto dela brez bp. Bosch pumpo smo nastavili iz urco in smo jo nastavili v piko, potrebno jo je bilo treba pretesniti, ker je spuščala nafta in stestirati. Napaka je bila posledično na računalniku in avto je bilo treba sestaviti do konca.

Prikaži več možnosti
    • Dejan-V je všeč

muflon
muflon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 935
  • Avtomobil: 3x e34

Kdo ti je pa nastavljal bosch pumpo?

Objavljena slika
Lp :mznakare
Prikaži več možnosti

Gapo1991
Gapo1991

Novinec

• Uporabnik

Sam jo nastavil s pomocjo urce.
Prikaži več možnosti

Gapo1991
Gapo1991

Novinec

• Uporabnik

Verjetno mislis kdo mi jo je pregledal? Dal sem jo pregledati ter pretesniti Burji v kamnik.
Prikaži več možnosti

frane 2
frane 2

Začetnik

• Uporabnik

Zdravo

Če kdo rabi novo razdelilno glavo za Bosch pumpo M51 motor,jo imam  viška. Zakaj??

Zato kt jo znanec ni vzel,pa me je pizdonja fehtu,naj jo še njemu naročim...

kat. št. 2 468 336 013

Jst sm jo pri men zamenu, ena je pa na razpolago

Stane pa 93 ojru

lp.F.

Prikaži več možnosti

frane 2
frane 2

Začetnik

• Uporabnik

še slikca

Pripete slike za predogled

• 01102016(001).jpg
  • 01102016(002).jpg
  • 01102016(003).jpg
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 056
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Če rabi kdo pumpo ali pa kako glavo, turbino za zloveščega tds-a, se najde pri meni  :) 

Prikaži več možnosti