Skoči na vsebino

Katero kosilnico?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 798
  • Avtomobil: FR-V

Ker ste tukaj vse sorte strokovnjaki, sam pa sem pred dilemo me zanima vaše mnenje in nasveti  :blabla

Torej kupujem vrtno kosilnico. Imam cca 1600m2 trave, nekaj v ravnini nekaj hribčka. Travnat teren ni ravn kot bi si želel (še), torej tu in tam kakšna izboklina in jamica.

Se pravi rabim samohodno z večjimi kolesi, to mi je jasno. Toda kaj vzeti? Kaj je isto, da dobiš za pameten denar (300-400€) pametno zadevo, ki bo opravljala svoje poslanstvo.

Vaše mnenje?

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ker ste tukaj vse sorte strokovnjaki, sam pa sem pred dilemo me zanima vaše mnenje in nasveti  :blabla

Torej kupujem vrtno kosilnico. Imam cca 1600m2 trave, nekaj v ravnini nekaj hribčka. Travnat teren ni ravn kot bi si želel (še), torej tu in tam kakšna izboklina in jamica.

Se pravi rabim samohodno z večjimi kolesi, to mi je jasno. Toda kaj vzeti? Kaj je isto, da dobiš za pameten denar (300-400€) pametno zadevo, ki bo opravljala svoje poslanstvo.

Vaše mnenje?

Za tak denar ne boš kaj dosti dobil od samohodnih kosilnic. Pa kupi kakšno solidno znamko, ne te kitajske sestavljanke iz Bauhausa, če nočeš imeti nonstop težav.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 592
  • Avtomobil: skunk :)

Doma imamo že 16 let Solo 550R.

Prvih 10 let se je vsako leto menjalo olje, sedaj na dve leti. Stroškov nobenih, crkne nič. Potrošni material - filter, svečka,...

Ok, lani je bil na izrednem servisu, ker je ena plastika pri pogonu odletela, pa prva vrv za vžiganje se je nacefrala.

Je pa cenovno pozicionirana ene 2-3x višje od tvojega budgeta.

Pa ne kosi male površine, v uporabi pa vsak teden.

Kakšna kvaliteta je pa za 300€ pa ne vem :confused

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik

če dam še 100€ zraven za kaj takega

https://www.ceneje.s...ica-al6-53-sbeq

Prikaži več možnosti

farmer
farmer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 48

če dam še 100€ zraven za kaj takega

https://www.ceneje.s...ica-al6-53-sbeq

Sam nebi kupoval take, ki ima elektro vžig. Še ena nepotrebna reč, ki lahko povzroča probleme. Kak mesec nazaj smo bili ravno tako v nakupu nove kosilnice. Svetovano nam je bilo da naj vzamemo tako, ki bo imela Briggs & Stratton ali Hondin motor. Pomenbno je Še je pogonski jermen dobro zaščiten, ter da so kolesa oležajena. Pogledat smo šli kar nekaj kosilnic, ter ugotovili, da ogrodje dela več ali man eno podjetje, so le manše razlike med njimi. Zavedat se pa moraš, da današnje kosilnice, ne bodo zdržale 20 let, kot so včasih.

Drugače pa imaš podobno zgornji https://mtehnika.mer...vrtna-kosilnica

lp

Prikaži več možnosti

Costella
Costella

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 533

http://www.honda-avt...honda-kosilnice

Jaz uporabljam doma takšno in nimam pripomb.

Bavarska polka.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 361
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ja, Briggs&Stratton motorji so zakon, to res ne crkne, prej kosilnica prerjavi. Mogoce za tvoj budget najdes kaksno staro, dobro kosilnico, poglej malo :ok
Pa pazi kaksen naklon imas, da ni prevelik.
Prikaži več možnosti

migros
migros
  • Uporabnik
  • Sporočil: 86
  • Avtomobil: ni dnarja

Mi imamo doma eno kosilnico z briggs and stratton motorjem, cca 10let, olja nisem menjal niti enkrat niti filtra, dela pa vsake 10 dni, v sezoni,samo benz in gasa, b in s je zakon

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 621

Jaz imam kake 1800-2000m2 trave za pokosit, in sem nabavil Hondo, enkrat so imeli akcijo za 500eur novo, 52cm sirina rezila. Zakon!
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 698
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Mi imamo že 13 let Stigo z Briggs&Stratton motorjem, tankamo bencin in kosimo travo. Edino pogonski jermen smo enkrat menjali, ker se je raztegnil, če se prav spomnim. 

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik

staro imam sedaj z B&S motorjem, ki še vedno vžge v prvo :-D , vendar pa sem okvir že 5x flikal in švasal pa res ne gre več. Zavedam se, da nova sigurno ne bo toliko zdržala. Celo premoženje pa res ne mislim dati za kosilnico. Čeprav sem imel tudi idejo, da bi vzel rabljeno tako z grebenom  :-D .

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa AL-KO?

Prikaži več možnosti

blade
blade

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 109

ko sem kupoval kosilnico v bauhausu me je prodajalec uprasu a samohodno al navadno.in pol ko sem ugotovil kaj je samohodna sem bil takoj pametn pa sem mu reku "ce ne morem porint kosilnce pol pa naj vse zaraste".ok realnost je pa taka ko sem v klanc ene tridesetkrat porivu-vleku na vse mozne kombinacije sem sam sebe preklev kaj sem bil pametn,tko da samohodno pa tud ce nimas klanca razen ce hoces met roke pa noge kot conan ......

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pa še en nasvet ... če ni ravno čisto raven teren in ne kosite vsak teden, da zraste malo večja trava, vzamite kosilnico, ki ima večja pogonska kolesa in bolj grob profil na "gumi", da se lepše pelje ter zadaj pogon, kjer je večina teže pri kosilnicah, sploh ko je poln koš.

Urejal Rottie, 22.03.2016, 12:54.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Danijel 83
Danijel 83

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 399
  • Avtomobil: bmw e90

Poglej tud kakšno rabljeno, mal boljšo kosilnico (Stiga, Husqvarna, Murray,...)

Samohodno pa res vzami z zadnjim pogonom in se ta naj bo kvaliteten, ker drugače se tam rada trava nabere in potem ti bolj malo koristi.

Lp :)

Prikaži več možnosti

migros
migros
  • Uporabnik
  • Sporočil: 86
  • Avtomobil: ni dnarja

... jaz kosim vse ravnine in brege tudi zelo strme z navadno in priznam imam noge in roke kot conan barbar :-D , sem pa lani probal pri sosedu novo čunga lunga firma samohodko, razlika je svetove, te kar vleče za sabo, tako ,da za kakšne brege vsekakor samohodko

Prikaži več možnosti

bassko
bassko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 885

Ja, Briggs&Stratton motorji so zakon, to res ne crkne, prej kosilnica prerjavi. Mogoce za tvoj budget najdes kaksno staro, dobro kosilnico, poglej malo :ok
Pa pazi kaksen naklon imas, da ni prevelik.

Se strinjam, to so res večni motorji. Mi imamo doma eno že 20 let, pleh je že zdavnaj pregnil, motor smo samo prestavili na drug pleh in veselo dela naprej.  :ok2

Kakšen avto pa si, če nimaš pogona zadaj? :ok2
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 592
  • Avtomobil: skunk :)

Obstajajo tudi samohodke s sprednjim pogonom? Kako pa to vleče za sabo poln koš?

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

PRASEC
PRASEC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 514
  • Avtomobil: Mini Cooper S

Obstajajo tudi samohodke s sprednjim pogonom? Kako pa to vleče za sabo poln koš?

Pri nas jo imamo, ne vem kera firma je, ampak ima B&S moped.

Sprednji pogon maš lahko skos vklopljen, kosilnico dvigneš na zadnje gume pa obrneš za pol kroga naprimer. Po ravnem dobr vleče, klancev pa nimamo pri nas.

Lp

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 397

Ga ne vleče, ker ga nima (koša) :-D

Mi imamo dve samohodne - ena ima pogon spredaj, druga pa zadaj. Koša nima nobena, ker se mi ne da še s tem zajebavat.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti