Skoči na vsebino

Letni stroški E92 M3

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
187 odgovorov v temi
Bencin
Bencin

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 59

Zelo enostavno - rečeno je bilo, da, "če m3 ne gre na polno, v čem je pol fora?".

Jaz trdim, da ga večino časa, ko je na cesti, ne moreš vozit na polno, saj razmere enostavno ne dopuščajo. Niti si ne predstavljam, da bi ga na polno vozil, ko je v avtu familija. In da je vožnja m3 - pa še marsikaterega drugega avta - tudi na recimo 70% njegovih zmogljivosti še vedno "fora" in užitek.

To lahko pomeni dvoje:
- da npr. jaz nisem kaj prida šofer (pa odmislimo, da imam za seboj tudi 13 let oz. dobrih 150.000 km kilometrine s hiper/športnimi motorji)
- da si npr. ti tako dober, da lahko m3 stalno voziš na polno. Verjamem, da ste tudi taki med nami, ampak taki se ponavadi v tovrstnih debatah izkažejo tudi s kakim dobrim časom kroga z npr. Grobnika ipd.., ne zgolj z nekimi pavšalnimi trditvami:)

Seveda - v kolikor je govora samo o pospeševanjih na relaciji semafor-semafor, pa moja trditev ne drži:).

Upam, da je zdaj kaj bolj jasno...

Uhm... Kaj točno je za obvladati če ga vrtiš? Sorry sam mi ni čisto jasen ta post...

E46 320d / E46 330 Ci / E91 335i / E92 M3 / E92 335i LCI Performance
Prikaži več možnosti
    • Eddy, MiranK in tismi uporabnikom je všeč to sporočilo

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

Napisal si, da je po tvojem mnenju, ker imaš nekaj pojma o sestavi motorja, ležaj obremenjen pri visokih obratih, zato ga nerad vrtiš nad 7k,

Ja jebiga model. Prodaj karjolo potem, pa kupi nekaj z LS motorjem, pa ne boš mogu vrtet na več kot 7k, ker ne gre, pa tudi zjebal ne boš ničesar.

Ali pa se ne sekiraj in stisni M3 do konca, ker mu nič ne bo.

Prikaži več možnosti
    • mstipic je všeč

Bencin
Bencin

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 59

No offense, ampak nisi dojel pointa...

Bom pa čez vikend, ko se pač najde čas tudi za m3, naredil to, kar si napisal v zadnjem stavku:)

Napisal si, da je po tvojem mnenju, ker imaš nekaj pojma o sestavi motorja, ležaj obremenjen pri visokih obratih, zato ga nerad vrtiš nad 7k,
Ja jebiga model. Prodaj karjolo potem, pa kupi nekaj z LS motorjem, pa ne boš mogu vrtet na več kot 7k, ker ne gre, pa tudi zjebal ne boš ničesar.

Ali pa se ne sekiraj in stisni M3 do konca, ker mu nič ne bo.

E46 320d / E46 330 Ci / E91 335i / E92 M3 / E92 335i LCI Performance
Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 151
  • Avtomobil: 2X BMW

Fant dregnil si v naše dirkalske forumaše in avto mora it stalno počez, bodi si z družino ali po mestu. Kjerkoli in kadarkoli, ne rabiš dirkališča.
Prikaži več možnosti
    • Pepsi, *hawk* in ily uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 237

Sej ne gre za stalno dirkanje, pac ga mal stisnes spotoma. Drugo do blokade, pol pa lepo kruzas naprej.
Prikaži več možnosti
    • BMW-Marko in 4banger uporabnikom je všeč to sporočilo

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

Zelo enostavno - rečeno je bilo, da, "če m3 ne gre na polno, v čem je pol fora?".

Jaz trdim, da ga večino časa, ko je na cesti, ne moreš vozit na polno, saj razmere enostavno ne dopuščajo. Niti si ne predstavljam, da bi ga na polno vozil, ko je v avtu familija. In da je vožnja m3 - pa še marsikaterega drugega avta - tudi na recimo 70% njegovih zmogljivosti še vedno "fora" in užitek.

Seveda - v kolikor je govora samo o pospeševanjih na relaciji semafor-semafor, pa moja trditev ne drži:).

Upam, da je zdaj kaj bolj jasno...

Se zastopiva, pač spregledal sem ta post glede tišanja na polno itd... No kakorkoli, mislim da se nihče tukaj ne vozi 100% nonstop ampak se razumemo da je to občasno. Gledati na obrabo mehanskih delov ko ga vrtiš čez 7krpm se mi zdi malce nesmiselno glede na to da do obrabe pride že ko zalaufaš avto, pač menjaš tiste ležaje na 80-100kkm in je to to...  Če se lastniki 20d ne pritožujejo ko menjajo ketne ki je približno podoben strošek potem... :)

Objavljena slika
Avto brez avtomatike preprosto ni avto :-D
Prikaži več možnosti
    • mstipic je všeč

F80
F80

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 257
  • Avtomobil: e90 M3

Fantje, katere gume kaj dajate na svoje stroje ?  :)

:mznak

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 314
  • Avtomobil: star

michelin a. vse ostalo je samo pribljižek perfekciji

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • F80 je všeč