Skoči na vsebino

Letni stroški E92 M3

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
187 odgovorov v temi
SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 167
  • Avtomobil: e39 530iM

Mogoce je, vendar kraja vozila oz. kakrsna koli poskodba vozila plačas sam iz svojega žepa. jaz ga imam kar celo leto, ker se mi neda zajebavat, ko pride do problema. :)

Od tebe bi pričakoval da si pod prvo rešiš problem kraje pri teh vozilih.. strošek je zanemarljiv za nekoga ki ve kaj dela..kot drugo si kupiš winterwagen.. m3 odjaviš.. postaviš v garažo pod streho na suho..priklopiš na vzdrževalec aku..itd.. 

Urejal SONiK, 22.03.2016, 22:03.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 168
  • Avtomobil: BMW

Ja no, sam če ga uporabljaš kot daly drive. Če pa ne, so pa stroški precej manjši no. Tudi ne rabiš ga met čez zimo registriranega. Sej kako je z zavarovanjem, če ga iz prometa čez zimo odjaviš? Je to sploh mogoče?

Glede na to kake švoh zime so pri nas je škoda ceramonij z odjavami sploh pa je tudi pozimi ogromno sončnih dni, ko je tak avto veselje voziti!

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik

Se vidi, da tisti ki nimajo v lasti tega vozila nimajo pojma kakšen je to letni strošek, če želiš seveda tako vozilo ohranjati na nivolju.

Mene je vzdrževanje v letu 2015 z M3 e92 za cca. 10.000km koštalo cca. 10.000 -11.000€.

- 2000€ gorivo

- 1500€ kasko

- 600€ cestnina

- 4500€ menjava ojničnih ležajev, potrosni material ki se je zamenjal ob odpiranju motorja, delo mehanika, preventivno zamenjane komponete in tesnila ki sodijo zravn, menjava vseh tekočin in olja

- oljni servis 400€

- stabilizatorji 200€

- akumulator 150€

Gume, in ostali potrošni material sploh ne štejem, ker mnogo tega še dodatno zapraviš pa pozabiš enostavno. Tako, da pametovanje kako in kaj pri tem vozilu je brezvezno dokler si ga ne lastiš. Zanimivo je tudi to, da lahko kupiš super ohranjen primerek, in vse duleje extra odlično, pa ti po 500km uporabe samo vozilo zaropota in gre vse v motorju. Vozilo je zelo zanimivo, ampak ko kupuješ je dobro kupovati samo vozilo ki ima dokazila o menjavi vsega nastetega oz. vzdrževanja, ali pa še bolje da se pozna osebno mehanika, kateri lahko potrdi menjavo vsega prej omenjenega, pa še takrat ti reče ''ni garancije, to je M, vozi 320d pa bo vse za ziher'' :D veselo gledanje in nakupovanje M3 :D

Pozabil si še dodati izgubo vrednosti vozila!! Mah kaj češ razlagat internetnim sanjačem kaj stroškovno pomeni imeti tak avto če jim je verjetno že mesečni strošek interneta previsok zalogaj.

Na letni ravni gledano si avto ranga E92 M3 lahko za normalno uporabo privošči nekdo ki ima cca 30.000 € neto prihodkov . Tisti ki ima majn si sicer lahko kupi tak avto ampak bo zelo težko shajal oziroma bo suženj svojega avta in namesto da bi v vožnji užival bo samo razmišljal koliko ga kej stane!  

Življenje je danes drago luksuz pa sploh!!

Urejal prekov, 22.03.2016, 22:39.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 702
  • Avtomobil: LPP Urbana

Pozabil si še dodati izgubo vrednosti vozila!! Mah kaj češ razlagat internetnim sanjačem kaj stroškovno pomeni imeti tak avto če jim je verjetno že mesečni strošek interneta previsok zalogaj.

Na letni ravni gledano si avto ranga E92 M3 lahko za normalno uporabo privošči nekdo ki ima cca 30.000 € neto prihodkov . Tisti ki ima majn si sicer lahko kupi tak avto ampak bo zelo težko shajal oziroma bo suženj svojega avta in namesto da bi v vožnji užival bo samo razmišljal koliko ga kej stane!

po kaksni racunici si prisel do 30.000 eur? Bruto ali neto?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik

po kaksni racunici si prisel do 30.000 eur? Bruto ali neto?

Ja to je pa preprosto,po računici življenskih izkušenj. Življenske stroške se pa plačuje z neto prihodki  :ok  

Z 1.000 € neto plače si takega avta ne moreš privoščiti pa če samo od kruha in vode živiš!

Z 2.000 € neto plače si tak avto lahko privoščiš ampak ti za ostale življenske stroške bolj malo ostane, torej.......

Za moje pojme je rek da si nekdo lahko avto privošči v praksi to da komot plačuje vse stroške v zvezi avta + izgubo vrednosti.

V realnosti je pa tako da si folk kupuje avte preko svojih zmožnosti in potem avtu z muko privošči nove svečke in pa kao nove gume ( stare z dosti profila ) in ko se avto prodaja je pa super duper!!

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 702
  • Avtomobil: LPP Urbana

ne sprašujem te o tem kakšni so stroški ... sprašujem te o tem kako si določil koliko mora nekdo imeti letnega prihodka za takšen avto... no saj nima veze, ker je point nekje drugje.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 320
  • Avtomobil: star

Pozabili ste tudi morebiten strosek leasinga oz kredita kar je hitro 300-500eu
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Z 1.000 € neto plače si takega avta ne moreš privoščiti pa če samo od kruha in vode živiš!

Hudo, pravkar sem izvedel da sem imel jaz pri svojih 18 letih 3000 eur plače oziroma žepnine od staršev (v resnici nisem imel nič in za žepnino nikoli niti slišal nisem), da sem si takrat lahko privoščil 750i, no v bistvu sem imel celo 6000 eur prihodkov, ker sem imel DVE sedmici V12 v lasti... kaj vse človek ne prebere na tem forumu, lolololoLOLOLOLolololol! :rofl :rofl :rofl :lmao :lmao

Pozabili ste tudi morebiten strosek leasinga oz kredita kar je hitro 300-500eu

Ja res je, pa najboljše da še kredit za bajto in hrano tudi seštejete zraven, saj moraš konec koncev tudi jest in nekje spat če želiš vozit tak avto, ne moreš živet na drevesu... ja ja, za M3 moraš imet najmanj 5 jurjev prihodkov! :umruodsmeha :umruodsmeha :umruodsmeha :umruodsmeha :umruodsmeha

Urejal Jerry, 23.03.2016, 07:57.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • re5pector in tipmisle uporabnikom je všeč to sporočilo

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 320
  • Avtomobil: star

Torej pravis da z jurcka na mesec si lahko lastis e92m3 brez nekih vecjih mankotov pri drugih stvareh. No daj prosim razlozi mi kako ker potem bi ga imel tudi sam.

Skratka jerry saj nisi tko slab sam to kar ti pravis glede zmoznosti lastnistva m3 z tisocakom dohodka na mesec to je totalen bullshit. Dej uklopi malo mozgane zacni malo mislis, sestej kolko je samo to kar bom nastel kar je obveza pri letnih 10kkm in deli z 12. 1500 kasko 500 cestnina, 3500 gorivo, 500 osnovni servis, 750 gume.ce nekdo vzame kredit lahko pristejes se 4000. Brez kakega izrednega servisa na motorju zavorah ali podvozju. In znese koliko na mesec. Ah brez veze. Ne stekas al pa noces.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 668
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Seveda imaš lahko samo 1000€ plače in se zapelješ z M3..., to pa je razlika od voziti se in imeti..., vsak avto lahko človek zapelje kak krog ali dva, ga natanka in potem proda...

Ko bo Jerry imel kak tak avto dve leti in ga redno uporabljal, potem bo lahko realno ocenil stroške, na tak način kot ga ima Jerry bi jaz lahko rekel, da je Bently "đabe" za vzdrževanje...

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 967
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

anigif_enhanced-16296-1408476591-5.gif

moje mnenje, če se odločiš za e92 m3...ne kalkuliraš ampak kupiš, ker ga kupiš za svoje veselje in ne za zabijat ure in ure ter preračunavat kaj in kako boš zapravil več s takim avtom.

Prikaži več možnosti
    • kn3z007 je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

anigif_enhanced-16296-1408476591-5.gif

moje mnenje, če se odločiš za e92 m3...ne kalkuliraš ampak kupiš, ker ga kupiš za svoje veselje in ne za zabijat ure in ure ter preračunavat kaj in kako boš zapravil več s takim avtom.

Ampak to moraš izračunat pred nakupom, drugače po nakupu lahko samo še raćunaš kako ne moreš živeti, če si šel z nakupom čez svoje zmožnosti ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak to moraš izračunat pred nakupom, drugače po nakupu lahko samo še raćunaš kako ne moreš živeti, če si šel z nakupom čez svoje zmožnosti ;)

Nekateri to dojamejo šele po nakupu, posledica so slabo vzdrževani primerki, ki razen bencina niso videli nobenega vložka. Primerno vzdrževanje M3 pač košta in to je dejstvo.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 797
  • Avtomobil: Becikl

No saj vemo kak je @Jerry-jev pogled na stroške avtomobila

post-423-14530424527868.jpg

Z 1000 eur plače ti še za navaden avto konc mesca zmanjka oz. moraš malo gledat da se ne voziš za brezveze, ne pa za M3. Razen če nimaš nobenih stroškov in lahko 1k eur zagoniš za stroj. 

Pa saj a je treba kaj dodat 

Mene je vzdrževanje v letu 2015 z M3 e92 za cca. 10.000km koštalo cca. 10.000 -11.000€.

- 2000€ gorivo

- 1500€ kasko

- 600€ cestnina

- 4500€ menjava ojničnih ležajev, potrosni material ki se je zamenjal ob odpiranju motorja, delo mehanika, preventivno zamenjane komponete in tesnila ki sodijo zravn, menjava vseh tekočin in olja

- oljni servis 400€

- stabilizatorji 200€

- akumulator 150€

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • Pepsi je všeč

Undisputed
Undisputed

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 784
  • Avtomobil: renault 5

Da ne citiram več sporočil bom napisal kar se da na kratko. Vidim, da so nekateri dojeli kaj pomeni imeti v lastništvu,servisirati in vzdrževati, ter nekateri ki niso dojeli in mislijo da je lastništvo to, da ima 2 vozila sicer ne M, da vozi oba na iste tablice ki pripadata 3 vozilu, ki sploh nima kaska in ni naredil niti 5000km niti je vložil 1 cent na servis, kaj šele ostali stroški. Te dilerske zgodbe so zopet razred zase.

Kot so zapisali nekateri prej, ki so poanto razumeli je realna slika taka, da te vzdrzevanje in servisiranje vozila M3 e92 košta cca. 1000€ / mesec, če narediš cca. 10.000km letno. Realan slika je nažalost takšna. Naj še dodam, da je pridemo do take številke v primeru da si vozilo že odplačal oz. kupil takoj za denar. Ker kot je že nekdo prej omenil, če ga imaš na leasingu je to hitro dodatnih cca. 300€/ mesec in to še dodatno znese cca. 3600€. Amapak pustimo ta strošek, ker ga nekateri zopet ne vidijo kot vzdrževanje oz. da ti na konec meseca ta denar trgajo z računa.

Mešati stanovanja, hiše in osebne položnice z  vozilom je brezpredmetno in ga lahko navede kot primer samo ''norec'', ker sploh nima veze. Vozilo je luksuz kot jahta, kupil si ga boš samo če si ga boš lahko privoščil in seveda tudi prodal v prvem primeru če boš lačen in v krizi. Oziroma če je nujno zlo si boš kupil novega clia in dobil zraven še vseh 5 let delovanja brezplačne servise. Vse je zelo simpl za razumet, kdor hoče razumeti.

Urejal Undisputed, 23.03.2016, 09:51.

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Je pa res, če imaš 1000€ plače in jo lahko nameniš-porabiš izključno za vzdrževanje vozila, potem imaš lahko M3 e92 in ga BP vzdržuješ. Torej moraš biti vzdrževani družinski član, sin po poklicu oz. nekaj podobnega.

Urejal andy, 23.03.2016, 10:02.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik

Hudo, pravkar sem izvedel da sem imel jaz pri svojih 18 letih 3000 eur plače oziroma žepnine od staršev (v resnici nisem imel nič in za žepnino nikoli niti slišal nisem), da sem si takrat lahko privoščil 750i, no v bistvu sem imel celo 6000 eur prihodkov, ker sem imel DVE sedmici V12 v lasti... kaj vse človek ne prebere na tem forumu, lolololoLOLOLOLolololol! :rofl  :rofl :rofl :lmao :lmao

Ja res je, pa najboljše da še kredit za bajto in hrano tudi seštejete zraven, saj moraš konec koncev tudi jest in nekje spat če želiš vozit tak avto, ne moreš živet na drevesu... ja ja, za M3 moraš imet najmanj 5 jurjev prihodkov! :umruodsmeha :umruodsmeha :umruodsmeha :umruodsmeha :umruodsmeha

Ja super,samo te dve sedmici si ti imel v prejšnem tisočletju, registracija je bila takrat smešno poceni,da ne omenjam kaj si takrat lahko kupil za bivših miljon tolarjev! ( glih ene dve sedmici V12 )

Urejal prekov, 23.03.2016, 10:16.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pa kolker se spomnim, je Jerry tudi rekel, da si v tistih časih ni nič privoščil (pijačke, žuranje, itd), je vse šlo za avte.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa kolker se spomnim, je Jerry tudi rekel, da si v tistih časih ni nič privoščil (pijačke, žuranje, itd), je vse šlo za avte.

No evo, kot sem napisal...če je imel npr. jurčka (protivrednost SIT) na mesec prihodka in je vse zmetal v kripe, potem je šlo čez. Jedel je verjetno pri mami, živel tudi....

Urejal andy, 23.03.2016, 10:39.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 669
  • Avtomobil: skunk :)

Hudo, pravkar sem izvedel da sem imel jaz pri svojih 18 letih 3000 eur plače oziroma žepnine od staršev (v resnici nisem imel nič in za žepnino nikoli niti slišal nisem), da sem si takrat lahko privoščil 750i, no v bistvu sem imel celo 6000 eur prihodkov, ker sem imel DVE sedmici V12 v lasti... kaj vse človek ne prebere na tem forumu, lolololoLOLOLOLolololol! :rofl  :rofl :rofl :lmao :lmao

Jerry, dej ne seri, no.

10k€ je čisto realen letni strošek za M3. Poleg tega je številko podal nekdo, ki si tak avto celo lasti.

Sicer nimam Excela pri sebi, ampak računam, da me bo 420d v enem letu stala dobrih 3k€, s tem, da ni nobenega servisa, nobenih gum, brez izgube vrednosti,... Julija bom napisal točne številke.

Da pa ne zaidem preveč - si pozabil kaj je napisal @x-driver za E39 530iA?

Lani skoraj 6k€ stroškov, predlani 8,5k€.

Tema - https://www.bmwslo.c...60#entry2609660

In potem je 10k€ enormna številka? O c´mon...

P.S. Spet bo šla tema v odvojitev, ker nekateri pišete ...  :napaka

Urejal Bavaria fan, 23.03.2016, 11:19.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti