Skoči na vsebino

Letni stroški E92 M3

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
187 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 814
  • Avtomobil: LPP Urbana

ni point v tem koliko kdo zasluži in kaj si kdo z svojo plačo lahko privošči...

point je v tem, da nekdo, ki zasluži 1000 na mesec in vozi M3 lahko to sfolga brez problema, kajti mogoče pa ima žena 2.000 eur plače, mogoče je ta ista oseba podedovala XXXXXX vsoto in dela samo zato, da mu nebi bilo dolgčas...

nekaj takšnih poznam...no so tudi takšni, ki niti 1 dneva niso delali pa se vozijo v F30 335i, Ferraijih, in še kaj bi se našlo v garaži...no pa tudi kakšen AMG.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 799
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Eni pa res odkrivate toplo vodo. Stroški za rang vozila M3 na letni ravni je tako relativen, kot količina snegaza dotično zimo. Odvisno koliko bo vozilo voženo (kar s seboj lahko potegne seveda določene servisne intervale, popravila, pnevmatike, gorivo,.........) ali pa pač koliko bo to vozilo nevoženo. Če nekdo naredi s takšnim vozilom cca 5-10K na leto, bo seveda vzdrževanje neprimerno dražje, kot pri tistem, ki naredi 1000km na letni ravni.  Zdej razmišljati in primitivno razlagati......da nekdo z 2k na mesec ne more si lastiti takšnega vozila je butalščina, da ni večje.

Če imam npr. jaz v lasti M3 kot tretje vozilo, ga uporabljam samo za preživljanje prostega časa ob lepih vikendih, ga zaradi tega kasko ne zavarujem(zavarujem divjad, stekla, luči parkirišče), je bil od prejšnjega lastnika zelo lepo vzdrževan, ne kupujem vsako leto novih gum, ne naredim vsako leto velikega servise oz preventivne menjave ojničnih ležajev itd.....nikakor ne porabim zanjga 10k na leto. Pa ga kljub temu zelo lepo vzdržujem, po vseh predpisih o pravilnem vzdrževanju. 

Nekdo je napisal:

2000€ gorivo - relativno na prevožene km

- 1500€ kasko - ne zavaruješ kasko, imaš dobre opcije narediti ceneje(sploh, če imaš avto za dušo in ne dirkališče po navadni cesti)

- 600€ cestnina - mislim, da cestnina ni 600€, ker je nad 4000ccm 565€

- 4500€ menjava ojničnih ležajev, potrosni material ki se je zamenjal ob odpiranju motorja, delo mehanika, preventivno zamenjane komponete in tesnila ki sodijo zravn, menjava vseh tekočin in olja - to piše nekdo, ki dela 60k na leto al kaj????

- oljni servis 400€ - s to ceno se lahko hvali uradni servis, pri zelooo dobrem popoldancu je ta vrednost bistveno nižja

- stabilizatorji 200€ - če to menjaš vsako leto..ala ti vera, verjetno res delaš 60k na leto

- akumulator 150€ - fak.....akumulator ti zdrži eno leto????....plus to, da prodajam akumulatorje in so kar nekaj cenejši, razen, če ga kupiš pri uradnem servisu

Fantje, dejte se mal ustavit in svojih jeklenih konjičkov ne primerjajte z malokalibrsko jahto. Sej M3 je zverina, samo pisati o 10 000€ - 15 000€ na letni ravni je pa mal smešno. Lahko se zgodi ja, če ti gre kej v maloro, če naletiš na slab primerek ali če imaš vozilo za na šiht in nazaj.

Pač moje mnenje.....

Prikaži več možnosti
    • mico, Mishko in tipmisle uporabnikom je všeč to sporočilo

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 873
  • Avtomobil: Becikl

No ampak tale verzija da je pa M3 cenejši če ga imaš kot 3. avto je pa tudi malo bosa. Potem moraš z 1k eur vzdrževat tri avte, je pa res da je v tem primeru M3 cenejši za vzdrževat kot če je 1 avto.

Nekako takole zveni, pizda sej bi mel M3 sam ne vem če mam za ga vzdrževat.....mah ni panike kupi enga cliota za vsak dan, enga karavana za familijo in potem imaš M3 samo za nedelje. Potem pa niso več tako veliki stroški....

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

No ampak tale verzija da je pa M3 cenejši če ga imaš kot 3. avto je pa tudi malo bosa. Potem moraš z 1k eur vzdrževat tri avte, je pa res da je v tem primeru M3 cenejši za vzdrževat kot če je 1 avto.

Nekako takole zveni, pizda sej bi mel M3 sam ne vem če mam za ga vzdrževat.....mah ni panike kupi enga cliota za vsak dan, enga karavana za familijo in potem imaš M3 samo za nedelje. Potem pa niso več tako veliki stroški...

Govorimo o dotičnem vozilu, v tem primeru M3. Koga zanima, kaj imam jaz doma.......zato pa sem (če si dobro prebral moj post) napisal, da je strošek relativen. Za nekoga je lahko 10 000 na leto, za nekoga veliko manj. In ker ima večina razne eksote kot tretje vozila pri bajti.....je tudi strošek teh vozil manjši. 

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 724
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Govorimo o dotičnem vozilu, v tem primeru M3. Koga zanima, kaj imam jaz doma.......zato pa sem (če si dobro prebral moj post) napisal, da je strošek relativen. Za nekoga je lahko 10 000 na leto, za nekoga veliko manj. In ker ima večina razne eksote kot tretje vozila pri bajti.....je tudi strošek teh vozil manjši. 

Eno malenkost si pri vsej stvari pozabil..., kdor si lahko privošči tri avtomobile in ima npr. M3 za tretji avto, tak mora imeti več kot 1000€ prihodka ne? S 1000€ prihodka pa močno dvomim, da je vse to izvedljivo.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 873
  • Avtomobil: Becikl

Se strinjam s teboj. Sem mislil da smo še vedno na debati kaj lahko furaš z 1k eur. Mogoče sem malo nerodno odgovoril  :ok

Kolikor vem je debata tekla koliko prihodka rabiš za M3 e92. Iz tega sem potem izhajal.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Eno malenkost si pri vsej stvari pozabil..., kdor si lahko privošči tri avtomobile in ima npr. M3 za tretji avto, tak mora imeti več kot 1000€ prihodka ne? S 1000€ prihodka pa močno dvomim, da je vse to izvedljivo.

Zelo enostavno, poglej skozi okno in povej, koliko vozil je parkiranih pri sosedu, pa drugem sosedu, pa tretjem. In mi povej, kdo ima pred hišo samo en avto? In glede, da je povprečna plača v republiki Sloveniji cca 920€ neto, lahko na hitro izračunaš  :beer Poglej pred kakšen blok, recimo v Štepanjcu in povej, koliko avtov vidiš pozno zvečer?....verjetno več, kot je stanovanj. In dvomim, da vsi zaslužijo povprečno plačo, ane?

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

point je v tem, da nekdo, ki zasluži 1000 na mesec in vozi M3 lahko to sfolga brez problema, kajti mogoče pa ima žena 2.000 eur plače, mogoče je ta ista oseba podedovala XXXXXX vsoto in dela samo zato, da mu nebi bilo dolgčas...

nekaj takšnih poznam...no so tudi takšni, ki niti 1 dneva niso delali pa se vozijo v F30 335i, Ferraijih, in še kaj bi se našlo v garaži...no pa tudi kakšen AMG.

Mislim, da ni smiselno tu sedaj iskat izjeme, ampak je debata v tem kolk moraš imeti dohodka brez žene in kupčkov denarja iz neznanih virov, da lahko voziš in vzdržuješ M3, pa nisi lačen zaradi tega po 18-tem, ko poberejo za kartice denar na banki. :ok2

Urejal Rottie, 23.03.2016, 13:02.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • zigi, jocker in etore uporabnikom je všeč to sporočilo

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 252
  • Avtomobil: BMW

Mislim, da ni smiselno tu sedaj iskat izjeme, ampak je debata v tem kolk moraš imeti dohodka brez žene in kupčkov denarja iz neznanih virov, da lahko voziš in vzdržuješ M3, pa nisi lačen zaradi tega po 18-tem, ko poberejo za kartice denar na banki. :ok2

Podpis pod tole!!

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 724
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Zelo enostavno, poglej skozi okno in povej, koliko vozil je parkiranih pri sosedu, pa drugem sosedu, pa tretjem. In mi povej, kdo ima pred hišo samo en avto? In glede, da je povprečna plača v republiki Sloveniji cca 920€ neto, lahko na hitro izračunaš  :beer Poglej pred kakšen blok, recimo v Štepanjcu in povej, koliko avtov vidiš pozno zvečer?....verjetno več, kot je stanovanj. In dvomim, da vsi zaslužijo povprečno plačo, ane?

Jaz sem izhajal iz mojih izkušenj, v določenem obdobju sem tudi sam imel tri avtomobile, dva sta bila družinska (Audi A4, e39 525 d) in M3 (sicer e36) pa je bil namenjen "hobiju".

To sem si lahko privoščil ob precej višjem dohodku od 1000€ (nekajkrat več), s tem, da sem M3 uporabljal predvsem med vikendi, kako urico ali dve, stroški goriva za navedeno uporabo so bili cca 200€ mesečno (samo za M3)..., potem je bila registracija, gume....servisi. Skratka daleč od poceni zabave in to kljub temu, da je avto letno naredil do 5000 kilometrov. Želim povedati to, da s 1000€ pač to ne gre skozi, če pa je kombinacija večih vozil potem pa spet ne gre...ker so potem stroški dvojni, trojni..

Vem kaj si mislil, če avto več ali manj stoji v garaži potem z njim praktično ni stroškov, če pa se ga uporablja za kar je namenjen....je pa povsem druga pesem. Saj lahko tudi jaz vzdržujem kakega GT3, seveda ob predpostavki, da dobim praktično novega in je večino časa v garaži pod dekco. Za 100 litrov bencina letno bom zbral denar, pri registraciji pa se bo zapletlo (če je kak kasko v igri).

Mnenja, da se vozila ranga M3, AMG, RS in podobnih lahko vzdržuje praktično z minimalcem so meni smešna in hudo zavajujoča. Marsikdo si mnenje oblikuje na podlagi foruma in ljudje smo narejeni tako, da verjamemo tisti zgodbi, ki pelje vodo na naš mlin.... , da ne omenjam kaj se zgodi, če pri takem avtu odpove kaj večjega..., potem tak avto pri lastniku s 1000€ prihodka postane nepremičnina. Potrebno je upoštevati tudi izredna popravila in okvare, četudi je avto veliko časa pod dekco. Malo realnosti ne bi nikomur škodilo.

Recimo Leon zelo realno prikaže stroške, ki pridejo z roko v roki s takimi vozili, vse ostalo je pa bolj ali manj neutemeljeno natolcevanje oz. zelo pobožne želje.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Jest sm mel e90 m3 cca. 3, 4 nesece in naredil okoli 17, 18.000km z njim kar se v tej temi smatra kot neka letna uporaba.

Brez bencina, registracije in zadnjih gum stroski manj kot dva jurja + cca jurja za ogledalo, ki mi ga je en odbil med voznjo in je zavarovalnica placala polovico, kar ne stejem kot normalni strosek vzdrzevanja :)

Nobenega problema in nic.

Resnica je verjetno nekje vmes med mojo izkusnjo in desetimi jurji. Redni servisi in recimo jurja in pol za nepredvidene malenkosti, ki se zgodijo. Z nekaj rezerve recimo 4 - 5 jurjev na leto do 20.000 km.

Urejal dwdwdwwd, 23.03.2016, 14:20.

Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti
    • tipmisle je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest sm mel e90 m3 cca. 3, 4 nesece in naredil okoli 17, 18.000km z njim kar se v tej temi smatra kot neka letna uporaba.

Brez bencina, registracije in zadnjih gum stroski manj kot dva jurja + cca jurja za ogledalo, ki mi ga je en odbil med voznjo in je zavarovalnica placala polovico, kar ne stejem kot normalni strosek vzdrzevanja :)

Nobenega problema in nic.

Resnica je verjetno nekje vmes med mojo izkusnjo in desetimi jurji. Redni servisi in recimo jurja in pol za nepredvidene malenkosti, ki se zgodijo. Z nekaj rezerve recimo 4 - 5 jurjev na leto do 20.000 km.

Samo spet je tukaj pri tebi zelo kratko obdobje, isto kot pri Jerryju. Če kupiš avto, ki je bil dobro in redno servisiran prej in ga imaš le par mesecev, je velika verjetnost, da ne boš imel posebnih stroškov z njim neglede kako ga vzdržuješ, tudi če boš naredil 20k km z njim. Problem vzdrževanja teh avtov nastane, če si ga lastiš par let, ker bo treba vzdrževati / menjat tudi dražje stvari ali če kupiš slabo vzdrževanega, da potem tebi vse počez crkuje že na začetku.

Urejal Rottie, 23.03.2016, 14:33.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Sej tako kot sem napisal. Resnica je verjetno nekje vmes. Ce stejem pa registracijo, gume in bencin sem pa na dobri poti do stevilk, ki so jih imeli ostali pa nisem imel nobenih problemov. Se pa strinjam v tem da je razlika v stroskim v kratkem ali daljsem obdobju tudi pri istih kilometrih.
Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Jaz sem izhajal iz mojih izkušenj, v določenem obdobju sem tudi sam imel tri avtomobile, dva sta bila družinska (Audi A4, e39 525 d) in M3 (sicer e36) pa je bil namenjen "hobiju".

To sem si lahko privoščil ob precej višjem dohodku od 1000€ (nekajkrat več), s tem, da sem M3 uporabljal predvsem med vikendi, kako urico ali dve, stroški goriva za navedeno uporabo so bili cca 200€ mesečno (samo za M3)..., potem je bila registracija, gume....servisi. Skratka daleč od poceni zabave in to kljub temu, da je avto letno naredil do 5000 kilometrov. Želim povedati to, da s 1000€ pač to ne gre skozi, če pa je kombinacija večih vozil potem pa spet ne gre...ker so potem stroški dvojni, trojni..

Vem kaj si mislil, če avto več ali manj stoji v garaži potem z njim praktično ni stroškov, če pa se ga uporablja za kar je namenjen....je pa povsem druga pesem. Saj lahko tudi jaz vzdržujem kakega GT3, seveda ob predpostavki, da dobim praktično novega in je večino časa v garaži pod dekco. Za 100 litrov bencina letno bom zbral denar, pri registraciji pa se bo zapletlo (če je kak kasko v igri).

Mnenja, da se vozila ranga M3, AMG, RS in podobnih lahko vzdržuje praktično z minimalcem so meni smešna in hudo zavajujoča. Marsikdo si mnenje oblikuje na podlagi foruma in ljudje smo narejeni tako, da verjamemo tisti zgodbi, ki pelje vodo na naš mlin.... , da ne omenjam kaj se zgodi, če pri takem avtu odpove kaj večjega..., potem tak avto pri lastniku s 1000€ prihodka postane nepremičnina. Potrebno je upoštevati tudi izredna popravila in okvare, četudi je avto veliko časa pod dekco. Malo realnosti ne bi nikomur škodilo.

Recimo Leon zelo realno prikaže stroške, ki pridejo z roko v roki s takimi vozili, vse ostalo je pa bolj ali manj neutemeljeno natolcevanje oz. zelo pobožne želje.

Ujel si bistvo :beer Kot je relativen čas v vesolju, je relativen strošek pri avtomobilih. GT vozila so sigurno precej dražja za vzdrževanje, kot kakšen avto srednjega razreda. Je pa tudi nekaj res......da lahko z pametnim in varčnim(iznajdljivim)načinom vzdrževanja(s tem nikakor ne mislim slabšim vzdrževanjem), prišparaš kar nekaj denarja.

Prva naloga pa je, da kupiš lepo in vzdrževano vozilo, z znano zgodovino. Četudi je kakšen € dražje. Se pa strinjam, da je pri nas vsepreveč zjahanih GT vozil, ki čakajo menjavo lastnika. In zanimivo je tudi, da tisti, ki si jih lastijo, jih ne vzdržujejo... četudi bi jih lahko z svojo finančno zmožnostjo. Tako pa imaš možnost dobiti v roke nepreverjeno vozilo, ki lahko postane jama brez dna. A je...bi ga, tako žal je.....Nekateri pravijo denar mora krožiti, ne glede na kakšne reveže naletiš.

Kot je zanimivo, da strastni kadilec, ki pokadi 3 škatle cigaret na dan, jamra...da živi v eno sobnem stanovanju. Medtem, ko žena pokadi samo dve na dan. Narobe svet........Brez teh 5-tih škatlic na dan, bi lahko živel v dvosobnem stanovanju, pa kot drugi avto bi imel M3  :metalc

Prikaži več možnosti
    • tipmisle je všeč

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 956
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

da ne misliš slučajno Špirota ( diler, tožibaba ), ki je v Mostah živel  :ok2  :ok2 oziroma ima lokal pri Hoferju ...

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 814
  • Avtomobil: LPP Urbana

da ne misliš slučajno Špirota ( diler, tožibaba ), ki je v Mostah živel  :ok2  :ok2 oziroma ima lokal pri Hoferju ...

ah ne gre se za njega...gre za vse tiste, ki tako ali drugače izstopajo...no tudi brazilci se prevažajo v ferrarijih :ok2

primer:

moj sosed je imel: ferrarija, amg-ja S, A8-ico in slr parkiranega na dovozu...no pa je prišel rubežnik pa je natovoril avte in se odpeljal :blabla

Urejal bancnik, 23.03.2016, 16:12.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

ah ne gre se za njega...gre za vse tiste, ki tako ali drugače izstopajo...no tudi brazilci se prevažajo v ferrarijih :ok2

Ne vem zakaj jih ne imenujete to kar so ... CIGANI. Da jim pravite, da so brazilci, je isto neumno, kot da bi slovencu rekli, da je kitajc. :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Undisputed
Undisputed

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 784
  • Avtomobil: renault 5

Eni pa res odkrivate toplo vodo. Stroški za rang vozila M3 na letni ravni je tako relativen, kot količina snegaza dotično zimo. Odvisno koliko bo vozilo voženo (kar s seboj lahko potegne seveda določene servisne intervale, popravila, pnevmatike, gorivo,.........) ali pa pač koliko bo to vozilo nevoženo. Če nekdo naredi s takšnim vozilom cca 5-10K na leto, bo seveda vzdrževanje neprimerno dražje, kot pri tistem, ki naredi 1000km na letni ravni. Zdej razmišljati in primitivno razlagati......da nekdo z 2k na mesec ne more si lastiti takšnega vozila je butalščina, da ni večje.

Če imam npr. jaz v lasti M3 kot tretje vozilo, ga uporabljam samo za preživljanje prostega časa ob lepih vikendih, ga zaradi tega kasko ne zavarujem(zavarujem divjad, stekla, luči parkirišče), je bil od prejšnjega lastnika zelo lepo vzdrževan, ne kupujem vsako leto novih gum, ne naredim vsako leto velikega servise oz preventivne menjave ojničnih ležajev itd.....nikakor ne porabim zanjga 10k na leto. Pa ga kljub temu zelo lepo vzdržujem, po vseh predpisih o pravilnem vzdrževanju.

Nekdo je napisal:
2000€ gorivo - relativno na prevožene km

- 1500€ kasko - ne zavaruješ kasko, imaš dobre opcije narediti ceneje(sploh, če imaš avto za dušo in ne dirkališče po navadni cesti)

- 600€ cestnina - mislim, da cestnina ni 600€, ker je nad 4000ccm 565€

- 4500€ menjava ojničnih ležajev, potrosni material ki se je zamenjal ob odpiranju motorja, delo mehanika, preventivno zamenjane komponete in tesnila ki sodijo zravn, menjava vseh tekočin in olja - to piše nekdo, ki dela 60k na leto al kaj????

- oljni servis 400€ - s to ceno se lahko hvali uradni servis, pri zelooo dobrem popoldancu je ta vrednost bistveno nižja

- stabilizatorji 200€ - če to menjaš vsako leto..ala ti vera, verjetno res delaš 60k na leto

- akumulator 150€ - fak.....akumulator ti zdrži eno leto????....plus to, da prodajam akumulatorje in so kar nekaj cenejši, razen, če ga kupiš pri uradnem servisu

Fantje, dejte se mal ustavit in svojih jeklenih konjičkov ne primerjajte z malokalibrsko jahto. Sej M3 je zverina, samo pisati o 10 000€ - 15 000€ na letni ravni je pa mal smešno. Lahko se zgodi ja, če ti gre kej v maloro, če naletiš na slab primerek ali če imaš vozilo za na šiht in nazaj.

Pač moje mnenje.....

Seveda imaš lahko svoje mnenje, ki je zatebe dojemljivo. Vidi se, da si ga nisi lastil in tudi če si ga mogoče boš boš pač delal tako kot si opisal. Dobesedno smešen si , če ti lahko rečem.

Zakaj?

1. napisal sem da so bili to letni stroški za leto 2015 ne vsako leto.
2 kasko, a res nebi imel kaska, ko te pa premami tista veselja konjenica in imaš ravno ta dan smolo in pristanes v jarku, potem jok! kar se zelo hitro naredi, tu mi lahko potrdi še kakšen so forumaš ki si ga lasti, vozilo je nepredvidljivo, oz. greš na dopust in prideš vesel nazaj čez 14 dni in želiš naresti krog za malo veselja in opaziš da v garaži ni vozila, potem pa jok! itd in še bi lahko našteval!
3. cestnina kot sem opisal je tam cca 500 ali 600€, vem da je bilo ob novi reg račun za 700€ pa sem mislil da je cestina 600.
4. ojnični ležaji naj bi se menjali na 50 tisoč, ampak jaz vem da iz svojih izlušenj govorim in ta meja se je pri meni spustila na 30.000km, jaz zelo dobro vem zakaj!
5. oljni servis, a res??? ti kar vozi svoja vozila pod kozolec, odlično se hvališ. če vzames vse OEM material in neko povprečno delo mehanika pride cifra takšna pa ti lahko trobiš kar želiš, če ti kupuješ dele v Adelu oz podobnih vrjamem da prideš tudi magično pod 200€ pol pa jok ko rosijo šipe itd. ker ne kupijo original kabinskega filtra ipd.
6. stabilizatorji in akumulator so bili pač omenjeni za to leto, ampak ko vse to zamenjaš se pojavi drug problem. Kot mi je zadnjjič mehanik rekel, veš koliko jih zaribanih ali razbitih stoji, ker nimajo za popravila. Potem se pa začnejo različne zgodbe z nezgodami oz požigi, ampak hvala bogu tudi zavarovalnice niso več neumne.
Jaz vem da je mnogim to nerazmljivo ampak ze kupit jim ga je tezko kaj sele vzdrzevati. Eno je zelja eno realizacija. S 1000€ si takega vozila ne mores privoscit dajte no bit pametni.

Iskanje najcenejše poti, postane vedno najdražja pot!!!

Urejal Undisputed, 23.03.2016, 17:04.

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 153
  • Avtomobil: B8

Undisputed : cisto tako mimogrede, a si ti na lotu zadel? :) Z E60 525i na 645i, E92 M3, BMW 1000RR, 640d...dobro ti gre, ni kaj, s cim se pa ukvarjas ce nam se zaupas? :)

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Seveda imaš lahko svoje mnenje, ki je zatebe dojemljivo. Vidi se, da si ga nisi lastil in tudi če si ga mogoče boš boš pač delal tako kot si opisal. Dobesedno smešen si , če ti lahko rečem.

Zakaj?

1. napisal sem da so bili to letni stroški za leto 2015 ne vsako leto.
2 kasko, a res nebi imel kaska, ko te pa premami tista veselja konjenica in imaš ravno ta dan smolo in pristanes v jarku, potem jok! kar se zelo hitro naredi, tu mi lahko potrdi še kakšen so forumaš ki si ga lasti, vozilo je nepredvidljivo, oz. greš na dopust in prideš vesel nazaj čez 14 dni in želiš naresti krog za malo veselja in opaziš da v garaži ni vozila, potem pa jok! itd in še bi lahko našteval!
3. cestnina kot sem opisal je tam cca 500 ali 600€, vem da je bilo ob novi reg račun za 700€ pa sem mislil da je cestina 600.
4. ojnični ležaji naj bi se menjali na 50 tisoč, ampak jaz vem da iz svojih izlušenj govorim in ta meja se je pri meni spustila na 30.000km, jaz zelo dobro vem zakaj!
5. oljni servis, a res??? ti kar vozi svoja vozila pod kozolec, odlično se hvališ. če vzames vse OEM material in neko povprečno delo mehanika pride cifra takšna pa ti lahko trobiš kar želiš, če ti kupuješ dele v Adelu oz podobnih vrjamem da prideš tudi magično pod 200€ pol pa jok ko rosijo šipe itd. ker ne kupijo original kabinskega filtra ipd.
6. stabilizatorji in akumulator so bili pač omenjeni za to leto, ampak ko vse to zamenjaš se pojavi drug problem. Kot mi je zadnjjič mehanik rekel, veš koliko jih zaribanih ali razbitih stoji, ker nimajo za popravila. Potem se pa začnejo različne zgodbe z nezgodami oz požigi, ampak hvala bogu tudi zavarovalnice niso več neumne.
Jaz vem da je mnogim to nerazmljivo ampak ze kupit jim ga je tezko kaj sele vzdrzevati. Eno je zelja eno realizacija. S 1000€ si takega vozila ne mores privoscit dajte no bit pametni.

Iskanje najcenejše poti, postane vedno najdražja pot!!!

Ne si ga nisem lastil...sem si pa lastil še bolj eksotične avtomobile in tudi trenutni si lastim še bolj eksotičen primerek :beer , kot je M3 

Če bom izpadel smešen pri teh letih, potem pa tut prou. Veliko sem naredil v življenju, veliko še verjetno bom. Z avtomobili in motorji se ukvarjam že cirka 18 let... Tudi podjetje imam, ki se delno ukvarja z takšno branžo. Tvoje izjave so le replika nečemu, kar se ti zdi otročje smešno, ane? :ok Ne sprejmeš kritike in posplušuješ stvari.....

Če znaš *brati*, kar pomojem znaš, nikjer nisem omenjal 1000€, ne vem, zakaj to tako poudarjaš, kot drugo..zelo dobro veš, kaj sem mislil *popoldanci*, ki jim vozite v večini vsi. Te so zelo dobro mehaniki, ki delajo dopoldne pri uradnem servisu, popoldne pa še malo doma. Napisal sem cenejša pot, ki se z malo iznajdljivosti zelo lepo prileže eksotičnemu primerku. Če pa si ti tisti, ki vedno in znova išče najdražje variante, da s tem prepričuje ostale..kako si najpametnejši..pa je tvoj problem :beer . Če pri sosedu dobiš enako domačo salamo pol cenejšo, kot tisto v trgovino......kje jo boš vzel? :ok

In govoriš nekaj o kraji, smešen si no :napaka . Zakaj pa se voziš sploh v avtu, če je možno, da ti po tvojem delu ceste pripelje šleper poln smreke? Ves trud okoli kaska, najdražjih delov, domačih prihrankov in še česa bi bil zaman, ane..... Če če če.........dejte mal živet fantje, ne pa razlagat o če-jih. Če ti zapraviš za M3 10 in še več k-jev, super.....nekateri jih ne. Četudi imajo v garažo izjemne primerke. Lahk greva edin na pivo, da se nehajmo *forsirat* :beer

Prikaži več možnosti
    • sssimon je všeč