Skoči na vsebino

530d problem na dovodu goriva

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
34 odgovorov v temi
Dajmi
Dajmi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: Bmw 530d

Imam e39 530d let.2002 Na avtocesti se je kr ugasnil prizgala se je dde lucka. Na testeru mi je izpisalo :
3505 glow plug
1260 delivery pump control system
09f6 rail pressure monitoring: too low during start
1190 rail pressure control valve

Ko dam kontakt se slisi crpalko pod sedezem (kr glasno).

A je znano komu, se komu sanja kaj je tu narobe? A kupim novo crpalko al bi lahko vzrok lezal drugje?
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 334
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Glede na moje znanje in že podoben rešen problem bo to kar pumpa za gorivo.... Tista pod sedežem si pa tako rekel da se jo sliši.... Potem drugo ne more bit.

LP

Dragan

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 192
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

če se sliši uno pod sedežem, bi rekel da deluje na ''prazno'' in je guznla podajalna črpalka v rezvoarju....

Prikaži več možnosti
    • TIN je všeč

Johan22
Johan22

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 355
  • Avtomobil: Bmw e39 525d

Črpalka v tanku 100%..imel enak problem prejšnji mesec in sem ga rešil z menjavo črpalke v tanku
Prikaži več možnosti

zlabo
zlabo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 365
  • Avtomobil: E46 325ci FL

Pred kratkim sem reševal eno e46 320d, ko je včasih vžigala, včasih pa ne. Podobne napake (rail pressure monitoring: too low during start).

Problem se je rešil z menjavo releja za črpalko. Tako da najprej preveri če pumpa dobi elektriko, da ne zapravljaš za brezveze

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 872
  • Avtomobil: Božje vozilo

če se sliši uno pod sedežem, bi rekel da deluje na ''prazno'' in je guznla podajalna črpalka v rezvoarju....

Ja pomoje bo to.

Mi je enako naedilo pred leti na avtocesti  z 15+litri goriva po števcu.  Mi pa itak ne deluje črpalka v rezervoarju in se vozim zmeraj z vsaj 15 + litri goriva v rezervarju :)

Avto je ugasnil in izpisalo dde.

Nalil sem dobrih 10 litrov goriva malo dlje verglal in se odpeljal .do prve črpalke.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 380
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

To bo to, ja... če rabiš črpalko imam na zalogi eno malo rabljeno, dam jo za 50 eur  :ok

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Dajmi
Dajmi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: Bmw 530d

Zamenjana crpalka, tista pod sedezom in avto dela...ceprav se vedno spusca cuden zvok. Mogoce ker nisem nabavil orginalne?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Zamenjana crpalka, tista pod sedezom in avto dela...ceprav se vedno spusca cuden zvok. Mogoce ker nisem nabavil orginalne?

Zna bit, ja. Slabe kopije so glasne in ne delajo dolgo, pomojem si vrgel denar stran - ni pa nujno, mogoče bo delala. Če ti bo šel zvok na živce in bi želel imet originalno pumpo ki deluje neslišno, moja ponudba še vedno velja.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni.

Ali bi bil kdo pripravljen,nalepit slike ,ali film kako se zamenja oz.preveri črpalka ali rele črpalke v rezervoarju.

Hvala

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pozdravljeni.

Ali bi bil kdo pripravljen,nalepit slike ,ali film kako se zamenja oz.preveri črpalka ali rele črpalke v rezervoarju.

Hvala

Ti raje povej kakšni so simptomi in ti bom jaz povedal ali je za to kriva pumpa v tanku ali kaj drugega. Torej, kaj te muči?

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 551
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Verjetno je filter goriva zrel za menjavo.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti raje povej kakšni so simptomi in ti bom jaz povedal ali je za to kriva pumpa v tanku ali kaj drugega. Torej, kaj te muči?

Ja ko imam v rezervarju 15 litrov goriva to mi kaže kazalec,enostavno avto ugasne in se ne zažene več.

Sedaj me zanima ali je rele,ali črpalka. Kako to preverim,še prej ,pa kako podrem zadnje sedeže in pridem do črpalke.

Sicer sem nekaj gledal že na you tubu,sam ni lih to to.

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: E39

Imam enako težavo...ko se približuje na 15 litrov, smatram to kot 0 in grem tankat  :ok2

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Imam enako težavo...ko se približuje na 15 litrov, smatram to kot 0 in grem tankat  :ok2

jst tudi že 5 let :)

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak tudi mene včasih "matra", da bi dal to zamenjati...pa četudi je zamenjava s kakšno rabljeno zadevo, samo da je brezhibna.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

To kar vaju matra je črpalka, ni rele. Potrebno jo je zamenjat ker s tem ko verglaš na prazno nič ne koristiš motorju, druga nizkotlačna črpalka (tista pod pragom) in visokotlačna črpalka na motorju ob tem vlečeta zrak in ker ju ta ne maže (nafta ima med drugim nalogo, da maže in hladi črpalke goriva), deluje na suho in se obrablja. To sicer lahko počneš poljubno dolgo, včasih imaš srečo in par let ne bo nič, lahko pa te sreča že jutri zapusti in bo ob prvem ribanju na prazno pumpa dokončno zaribala. Ko se to zgodi ne kaže nič dobrega, ponavadi ob zaribavanju nastane veliko opilkov ki potujejo čez cel sistem in uničijo vse po spisku, od pump do injektorjev, pa še tank je treba komplet očistit in čisto vse cevke dovoda goriva, ker je vse polno opilkov - skratka cel sistem dovoda goriva je uničen. Zaradi tega bi vama svetoval da se ne zafrkavata s tem ampak reskirata tistih 100 eur kolikor stane dobra kopija take pumpe (dobijo se sicer že za 50 eur, ampak so preverjeno zanič kvalitete) in mirno spita ker vesta, da pumpe ne bojo zaribale.

Zadnje klopi pri E39 ni težko odmontirat, pri limuzini jo samo potegneš navzgor, pri karavanu moraš pa kolikor vem odšraufat držala za rolo ki se nahajajo pri nogah potnikov in se potem klop sname, upam da sem si dobro zapomnil ker kljub temu da sem to že najmanj 30-krat podiral imam problem s spominom in si zadeve zelo slabo zapomnim kar se šraufarije tiče. @magic man, poskusi najprej sedalni del samo potegnit navzgor, če ne bo šlo pa pošraufaj tiste nosilce in bi jo moral dobit ven.

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri meni ni verglanja v prazno...samo gorivo tankam, ko pride kazalec na 15 litrov :)

Prikaži več možnosti

Nemesis
Nemesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 814
  • Avtomobil: BMW e39 (528i, 540i)

:jerry  :jerry  :jerry

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pri meni ni verglanja v prazno...samo gorivo tankam, ko pride kazalec na 15 litrov :)

V tem primeru ni škode, edino malo zoprno je ker imaš manjši range, sicer pa ni panike, če se ti da to počet  :ok

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.