Skoči na vsebino

2005 E61 535dA M-optic

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
174 odgovorov v temi
panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 603
  • Avtomobil: E61 535D

Pozdravljeni pred kratkim sem si kupil E61 535dA.

To je moj drugi BMW.

Pred desetimi leti sem imel 95 letnik 318 limuzino.

Avto je 2005 letnik 11ti mesec in ima 210000km za seboj.

Pod havbo se nahaja 3.0 dizelski mašin z dvema turbotoma, ki da ven 272 konjev (200kW)

Je Steptronic seveda :D

Je temno modre barve z M-optic paketom in 19" Style 121 platišči :D

Od opreme ima sledeče:

-ABS,DSC,...

-Airbagov nevem kolko ima, ima jih tudi v zadnjih vratih.

-Nadzor zračnega tlaka v pnevmatikah

-Senzor za dež
-Adaptivni Xenon
-Meglenke

-Bež usnje

-Comfort sedeži z nastavljivim oprijemom,ramenskim delom, podaljškom,...

-Popolno električno nastavljivi sedeži

-Gretje, hlajenje in masaža prednjih sedežev

-Paket Memory na prednjih sedežih,volanu, ogledalih radiu in klimatizaciji

-Memory deluje tudi preko ključa, ki ima polnilno baterijo

-Avtomatska dvopodročna klimatska naprava

-4x el. pomik stekel
-El. nastavljiva ogledala s premikom za vzratno vožnjo

-El. nastavljiv volan
-Zavesice na zadnjih štirih steklih

-Parkirni senzorji spredaj in zadaj z vizualnim prikazom na zaslonu

-Navi Professional CCC z velikim zaslonom in DVD kartografijo 2016

-Bluetooth vmesnik

-MP3 predvajalnik preko CD in DVD enote

-Hifi ozvočenje z ojačevalcem in dvema wooferjema pod prednjimi sedeži

-Start-Stop sistem vžiga vozila

-Webasto

-Aktivno podvozje

-M podvozje

-M volan

-Panoramska streha

-Dvojno dno prtljažnika

-Soft close prtljažnika

-Dvojno odpiranje prtljažnika (gre samo steklo tudi)

-Notranjost je z imitacijo lesa

-Na levi strani je predalček s pokrovom (to sva z Jerryjem ugotovila da nimajo vsi enako)

-V zadnji sredinski konzoli sta dve 12V vtičnici

-Tempomat

-Avtomatske dnevne luči (Xenon)

-SOS tipka na strehi

-Daljinsko centralno zaklepanje in odpiranje/zapiranje stekel

-Ko vgasneš vozilo se volan samodejno da gor in sedeži se odprejo (oprijem na sedežih se odpre)

-Rolo in mrežica prtljažnega prostora

-predpriprava za telefon je bila, samo sem vzel ven iz sredinjskega predala, da je več prostora

-Vlečna kljuka

-Hladilni sredinski predal

-Run flat pnevatike Dunlop

,...

V kratkem bo sledil servis in sicer menjalo se bo olje, oljni, zračni in dva kabinska filtra, naftni filter, zadnje zavorne ploščice.

Menjalo se bo tudi olje v menjalniku in diferencijalu.

Pozimi se bodo barvala platišča, ker se luščijo.

Par malenkosti je še na avtu za porihtat.

Verjetno se bo 1x dal optimizirat na 320PS in izklopit blokado hitrosti

Ohranjen je za te km odlično od zunaj in od znotraj.

Upam da bom imel s tem majn težav, kot s prejšnjo Peugeot 407ko :D

Pripete slike za predogled

• 20160406_173617.jpg
  • 20160406_173624.jpg
  • 20160406_173648.jpg
  • 20160407_104535_001.jpg
  • 20160406_141328.jpg
  • 20160407_104409.jpg
  • 20160407_104844.jpg
  • 20160406_145641.jpg
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 178
  • Avtomobil: E46, E34

uau :) Super avto! Bi bilo skoraj boljše, da bi naredil seznam česa nima :laugh Srečno vožnjo :ok

Urejal ALFAinBMW, 17.04.2016, 11:26.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

uau :) Super avto! Bi bilo skoraj boljše, da bi naredil seznam česa nima :laugh Srečno vožnjo :ok

Ja je res super, moreš prav razmišljat kaj vse ima :D Nima vse opreme, jo pa ima kar dosti :)  Hvala :D

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Kaj si milsil s tem?

M optic??? Glede na to, da nima shadowline, črn strop, pa za M se mi zdi malo visok, da so menjani le odbijači in volan??

Tole tudi?

-Aktivno podvozje

-M podvozje

enega in drugega ni možno da ima? M ima, če so/ste ga naknadno gor dali. Glede na višino mi ne deluje m? Aktivno podovzje je pa dynamic drive?

Imaš sliko tega?

Kaj si pa milsil s tem?

Drugače pa ja, kar lepo naložen, slovenski verjetno ni? Kilometri so realni?

Urejal M Kompakt, 17.04.2016, 12:23.

Prikaži več možnosti

tipmisle
tipmisle

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 460
  • Avtomobil: Honda EJ9 1.4i, 545i

Kaj si pa milsil s tem?

Verjetno misli da ko izbereš določeni profil, da se naštimajo zici, volan, ogledalo, radio in klima.

From A to BMW.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Kaj si milsil s tem?

M optic??? Glede na to, da nima shadowline, črn strop, pa za M se mi zdi malo visok, da so menjani le odbijači in volan??

Tole tudi?

-Aktivno podvozje

-M podvozje

enega in drugega ni možno da ima? M ima, če so/ste ga naknadno gor dali. Glede na višino mi ne deluje m? Aktivno podovzje je pa dynamic drive?

Imaš sliko tega?

Kaj si pa milsil s tem?

M odbijače, m volan in pragove ima več avtov s svetlim stropom, poglej malo po netu, zdaj pa če je bilo menjano na tem pa nevem. Kako ugotoviti?

Aktivno podvozje je, ker niso navadni amortizeri, ampak so električni (tak mi je mehanik ki dela pri Selmarju rekel). Pri višjih hitrostih postane avto bolj trd in ko je zadaj polno naložen, se zravna v horizontalo (sprobano z moje strani). V računalniku nimam nič za nastavljat podvozja. Roke in čeljusti pa naj bi bile enake kot pri M modelu.

Hladilni predal za pijačo je v sredinskem naslonu, deluje preko klime.

Ko vstaviš ključ noter se ti nastavi volan, ogledala, radio in klimatizacija na tvojo nastavitev. To je mišljeno če napr. vozita avto dva in imata vsak svoj ključ.

Slovenski ni in si tudi ne želim da je, je uvožen iz Nemčije in narejen je v Dingolfingu, tako koti ti ki so kot novi prodani v Sloveniji.

To kar se dela za naš trg ni enaka kvaliteta materijalov kot za zahodni trg, sploh pa naši nimajo toliko opreme kot jo lahko dobiš pri zahodnjih vozilih.

Ne govorim na pamet, verjami. Delam po Nemških avtotovarnah ;) Trenutno sem v Leipzigu v Porscheju :P

Km ima realne.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Kar se tiče avta za Slo trg(mi se žal še vedno štejemo kot jugoviči) in zahodnji trg ti bom dal primere na mojih vozilih:

BMW 318i 95 letnik je imel dvopodročno klimo, pa vsa stekla na roke, el ogledala, meglenke in to je to (slo avto)

Ford Focus 2003 2.0 Zetec, Imel je Pot. računalnik, avtomatsko klimo, ESP/ASR (v sloveniji sploh tega ni bilo na voljo) Ko sem šel k Šerbineku mi niso verjeli da ima avto ESP, dokler niso sprobali, bila je tudi tipka ob menjalniku za izklop. (uvožen iz Švice)

Peugeot 407 2004 2.2 16v ST Sport bencin, predelan na LPG, opreme je imel kar ogromno, uvožen iz Francije. Foter je imel istočasno 407 3.0 Executive avtomatik (slo vozilo) z enakim podvozjem in na izgled enakimi usnjenimi sedeži kot moj, samo razlika v sedenju je bila zelo različna. Moj Sport verzija je bil udobnejši in to lahko potrdijo vsi v družini,......

Tak da jaz dejansko bežim od Slovenskih avtov :D

Urejal panki_86, 17.04.2016, 13:52.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 755
  • Avtomobil: new age e39

M odbijače, m volan in pragove ima več avtov s svetlim stropom, poglej malo po netu, zdaj pa če je bilo menjano na tem pa nevem. Kako ugotoviti?

Aktivno podvozje je, ker niso navadni amortizeri, ampak so električni (tak mi je mehanik ki dela pri Selmarju rekel). Pri višjih hitrostih postane avto bolj trd in ko je zadaj polno naložen, se zravna v horizontalo (sprobano z moje strani). V računalniku nimam nič za nastavljat podvozja. Roke in čeljusti pa naj bi bile enake kot pri M modelu.

Hladilni predal za pijačo je v sredinskem naslonu, deluje preko klime.

Ko vstaviš ključ noter se ti nastavi volan, ogledala, radio in klimatizacija na tvojo nastavitev. To je mišljeno če napr. vozita avto dva in imata vsak svoj ključ.

Slovenski ni in si tudi ne želim da je, je uvožen iz Nemčije in narejen je v Dingolfingu, tako koti ti ki so kot novi prodani v Sloveniji.

To kar se dela za naš trg ni enaka kvaliteta materijalov kot za zahodni trg, sploh pa naši nimajo toliko opreme kot jo lahko dobiš pri zahodnjih vozilih.

Ne govorim na pamet, verjami. Delam po Nemških avtotovarnah ;) Trenutno sem v Leipzigu v Porscheju :P

Km ima realne.

Vau, super za nemce, da kar dobivajo dodatno oporemo. Božiček tam res dela na polno.

Drugače pa lepa gajba :ok

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

trt
trt

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: Twingo GT

Lahko bi vedel, da M odbijaci, kromane letvice in svetla notranjost v originalu ne morejo bit v istem avtu. Kot tudi dynamic drive in M podvozje ne... VIN vpisi v dekoder in bos dobil kak je bil avto v originalu.

Ne res, imajo en trak posebej za za vzhodnjake, ker "mi" zivimo na drevesih in itak ne vemo kak je in kak mora biti avto. Ce na seznamu, ko kupujes avto, odkljukas vse, bos dobil vse, v J.Afriki, Azerbajdzanu, Sloveniji, Franciji ali Nemciji. Dobil bos enak avto povsod (razen par malenkosti, ki so pogojene s pogoji uporabe).
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Vau, super za nemce, da kar dobivajo dodatno oporemo. Božiček tam res dela na polno.

Drugače pa lepa gajba :ok

Hehe nisem tak mislil. Ponavadi so rabljeni avti iz uvoza bolj bogati z opremo  ;)

Lahko bi vedel, da M odbijaci, kromane letvice in svetla notranjost v originalu ne morejo bit v istem avtu. Kot tudi dynamic drive in M podvozje ne... VIN vpisi v dekoder in bos dobil kak je bil avto v originalu.

Ne res, imajo en trak posebej za za vzhodnjake, ker "mi" zivimo na drevesih in itak ne vemo kak je in kak mora biti avto. Ce na seznamu, ko kupujes avto, odkljukas vse, bos dobil vse, v J.Afriki, Azerbajdzanu, Sloveniji, Franciji ali Nemciji. Dobil bos enak avto povsod (razen par malenkosti, ki so pogojene s pogoji uporabe).

Na kateri dekoder na primer?

Dejansko se na regije delajo avti, verjami in serijska oprema je od države do države zelo različna, lahko si pa tudi zbiraš kaj želiš od opreme normalno...

Prikaži več možnosti

trt
trt

Novinec

• Uporabnik

Sem naprimer, zadnjih 7znakov VIN.
http://www.bmwarchiv...in-decoder.html
Regijska serijska oprema je sigurno razlicna, ampak to s kvaliteto ali nekvaliteto avta nima cisto nic skupnega.
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Sem naprimer, zadnjih 7znakov VIN.
http://www.bmwarchiv...in-decoder.html
Regijska serijska oprema je sigurno razlicna, ampak to s kvaliteto ali nekvaliteto avta nima cisto nic skupnega.

Type NJ91 Model 535d - EUR Development Code E61 Chassis TOUR Steering LL Doors 5 Engine M57X Displacement 3.00 Power 200 Drivetrain HECK Transmission AUT Color Monacoblau Metallic - A35 Upholstery Leder Nasca Beige - U6BA Production Plant DINGOLFING Production Date 2005-11-09

Standard Equipment 216 Servotronic Servotronic 534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik 540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung 548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho 785 White Direction Indicator Lights Weisse Blinkleuchten 851 Language Version German Sprachversion Deutsch

Options 205 Automatic Transmission Automatic Getriebe 229 Dynamic Drive Dynamic Drive 235 Trailer-hitch With Removable Head Anhaengerkupplung,kopf Abnehmbar 261 Side Airbag For Rear Passengers Seitenairbag Fuer Fondpassagiere 320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall 386 Roof Rail Dachreling 402 Panorama Glass Roof Panorama Glasdach 417 Roller Sunblind, Rear Side Windows Sonnenschutzrollo Hintere Tuersch. 423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours 428 Warning Triangle Warndreieck 438 Wood Trim Edelholzausfuehrung 442 Cupholder Getraenkehalter 453 Active Seat Ventilation, Front Aktive Sitzbelueftung Vorn 455 Active Seat F Driver And Front Passenger Aktivsitz Fuer Fahrer/beifahrer 456 Comfort Seats, Electric. Adjustable Komfortsitze Elektrisch Verstellbar 502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage 508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc) 522 Xenon Light Xenon-licht 524 Adaptive Headlights Adaptives Kurvenlicht 536 Auxiliary Heating Standheizung 6AA Bmw Teleservices Bmw Teleservices 609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional 612 Bmw Assist Bmw Assist 616 Bmw Online Bmw Online 620 Voice Input System Spracheingabesystem 633 Prep.mob. Ph. Business Bluet.interf. Handy Vorb. Business/bluetooth-sch. 676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem 698 Area-code 2 Area-code 2 8SA Country Spec. Release Of Navigation Laenderspez. Navi.-freischaltung 8SP Cop Control Cop Steuerung 801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung 863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa 879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

Tak je. Kaj pomeni potem da so odbijači, pragovi, volan, roke in čeljusti bile menjane?

Urejal panki_86, 17.04.2016, 14:28.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 261
  • Avtomobil: OOOO

Tak je. Kaj pomeni potem da so odbijači, pragovi, volan, roke in čeljusti bile menjane?

Ja.
Nevem zakaj bi bile celjusti :)
Pa si ti kaj avto preveril, pleh, podvozje in diagnostika s postenim testerjem da se ti se kaj drugega ne ujema slucajno?
Prikaži več možnosti

trt
trt

Novinec

• Uporabnik

Verjetno ni dosti gledal, saj je iz Nemcije in kot tak boljsi od teh, ki so od tu, kjer zivimo na drevesih.
No, salo na stran, saj ni nujno da je avto slab, je pa sestavljanka. Tako da je zelo verjetno, da je pomenjano se marsikaj drugega iz takih ali drugacnih razlogov...
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Pleh sem preveril kolko sem lahko, motor mi je mehanik na hitro pogledal. Na tester se pa pride.
Trt jaz nisem nic omenjal da ti rastes na drevesu, to si sam povedal. Jaz sem samo rekel da so avti delani razlicno glede na trg...
Ok ne pomeni pa da je avto slab ce so odbijaci menjani, pleh mi zgleda ok, ruknjen je bil odzadaj to sem opazil in je tudi solidno popravljeno. Avto bo star 11 let in ni novi. To kar bo treba zamenjat bom menjal, nebo se sparalo, tak kot se tudi na nobenem mojem avtu ni.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 261
  • Avtomobil: OOOO

...takih kupcev je vsak diler vesel.
Nahitro pogledal motor in na oko dolocil kakovost popravila hehe :)

Daj me prosim samo se razsvetli, konkretno za bmw- imajo centralno skladisce za rezervne dele locene? Na razvit trg in na balkan? Glede na to, da odgovor poznam me razsvetli, kje tocno prihaja do razlik v proizvodnji in ali so na tekocem traku oznacena vozila za na balkan ;)
Prikaži več možnosti

trt
trt

Novinec

• Uporabnik

Sej se hecam, ampak kvaliteta vgrajenih stvari je enaka, povsod... In sem ti tudi napisal, da avto ni nujno slab zaradi tega :)
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Trdis da so km realni pa se na tester ga niste priklopl. Mal bosa ampak ok.
Poslikaj tisti hladilni predal,me zelo zanima.

Nastavitve poznam,ne vem pa kaj imata klima in radio pri tem? Se predvaja dolocen komad in drugacna temperatura? Dvomim saj se klima stela na gumbih in se ne morejo premakniti avtomaticno?

M odbijace in pragove je nekdo naknadno dal,kot vidis iz spiska opreme,tam M ni omenjen.

Celjusti,roke...to je vse standardno. Nima veze z M technikom.

Se pa strinjam s tem,da so avti delani za DE,CH ipd trge drugacni. To sem ze slisal od parih kompetencnih ljudi,ki delajo v tujih avtoproizvodnjah. S tem oprema nima veze...kvaliteta delov in sama sestava je drugacna.

Pri nas naroci brisalce in pa iz DE...bos videl, obcutna razlika. Jaz zadnje 2 leti vse narocujem iz DE in ne nase stare zaloge. Od dihtung, brisalcev do bremz...

Ne sparaj na slikah...
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 775
  • Avtomobil: LPP Urbana

konkretno dam primer, da je v CH vsaj za serijo 7 F01, ki jo je imel znanec obvezna dvojna požarna stena... že iz vidika varnosti so predpisi za CH strožji...

on topic:

lepa petka :ok

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 247
  • Avtomobil: A4 B8

Ha lepa mašinca.. Sam tud jaz dvomim da ima ravno teh magičnih 200k prevoženih.
Evo 2003 530dA :) pa je solidno ohranjen, razen to da je umazan usnje not :)

Pripete slike za predogled

• Snapchat-1406415766166802668.jpg
  • Snapchat-2728181883958785756.jpg
Prikaži več možnosti