Skoči na vsebino

2005 E61 535dA M-optic

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
174 odgovorov v temi
M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

M kompakt predstavi ga, da pokomentiramo kilometre.  :laugh  Kaj skrivaš.  :eek

Bom kakšno sliko prilepil, v kakšni temi, BMW lepotci, recimo....predstavil pa verjetno nikoli. Kaj se z avtom dela, bom vedel le jaz in mehanik-i oz. vsi zapisi v servisni knjigi. Tega ne mislim deliti z nikomer, oz. ob prodaji še kupcu.

Avto imam za sebe, ne da se ku** po forumih. Take javne objave znajo tudi škoditi v smislu kraje, foušije in ostalega sra**

Zdaj pa on topic.

Ga kupim, ko/če se naveličam e39...i nemoj da te guja ujede da ga teraš preko džombe, razumeš!? I da redovno menjaš ulje, razumeš!?

hahahahahah, razumem, kume :-D

Prikaži več možnosti
    • Mishko in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 603
  • Avtomobil: E61 535D

Bom kakšno sliko prilepil, v kakšni temi, BMW lepotci, recimo....predstavil pa verjetno nikoli. Kaj se z avtom dela, bom vedel le jaz in mehanik-i oz. vsi zapisi v servisni knjigi. Tega ne mislim deliti z nikomer, oz. ob prodaji še kupcu.

Avto imam za sebe, ne da se ku** po forumih. Take javne objave znajo tudi škoditi v smislu kraje, foušije in ostalega sra**

Zdaj pa on topic.

Se strinjam s teboj, meni je že žal da sem avto predstavil, ker je res očitno preveč faušije pri nas v SLO. Jaz se nisem mislil v temi kur*citi z 11 let starim avtom, hotel sem ga samo predstaviti da se ve za kaj se gre...
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 895
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Tuja mnenja te ne rabijo prizadeti ali užaliti za kos pleha katerega si sam kupil s svojimi € ;).

Srečno vožnjo!

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 491
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

...bolš da ne napišem, koliko jih ima moj :blabla  :blabla , ker dizla s pod 300k km-ji ni...realnimi a ne? Ko bo šel od mene čez par let, jih bo imel pod 200. Po moje ga bo mislija nemogoče prodat, ker bodo vsi govorili, da so vrteni :-D 

Torej boš v bistvu prodal 535d, ki bo imela čisto zamorjeno mašino, zabit DPF in zapacane šobe?  :laugh  :laugh

Koliko prevoženih sploh ima tvoj?

Avtorju teme: ne se sekirati glede negativnih komentarjev. Avto je lep, četudi ni iz tovarne prišel z M paketom. Dokler si ti z njim zadovoljen, naj te ne moti nič drugega. Poišči si kvalitetnega mehanika iz tvojega konca in ko kaj crkne pač menjaš. Lahko bi naredili kak E61 meet, da malo pogledamo te naše kante in se zapeljemo kak krog.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej boš v bistvu prodal 535d, ki bo imela čisto zamorjeno mašino, zabit DPF in zapacane šobe?  :laugh  :laugh

Koliko prevoženih sploh ima tvoj?

Avtorju teme: ne se sekirati glede negativnih komentarjev. Avto je lep, četudi ni iz tovarne prišel z M paketom. Dokler si ti z njim zadovoljen, naj te ne moti nič drugega. Poišči si kvalitetnega mehanika iz tvojega konca in ko kaj crkne pač menjaš. Lahko bi naredili kak E61 meet, da malo pogledamo te naše kante in se zapeljemo kak krog.

Ga je pregledal dizel mojster Mihold in je vse še deviško čisto in delujoče. Avto se je šele dobro ogrel, 165000 km.

Za meeting pa sem vedno, lepo bi bilo videti ruzake na kupu :metalc

Prikaži več možnosti

semson
semson

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 245
  • Avtomobil: BMW 530d M-optik

M kompakt je tk pameten da se kr kadi pa vse ve in njegova e61je trenutno najboljsa v sloveniji za vse druge zna pokometirat naj svojo predstavi z REALNIMI 160.000km. Forum spremljam redno in kar nekaj komentira kdo ima kaksno opremo ovo ono kupil je e61 z mal bol nalozeno opremo in on zdej ugotavla kaj je naknadno pri drugih vozilih in ni da ni...
Prikaži več možnosti
    • tipmisle je všeč

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 214

@panki86, kako se obnesejo ta platišča?
Ker so ta prvotno namenjena za serijo 6 in kjer je ET zelo nizek, samo 14.
Ali pride zunanji rob pnevmatik zelo blizu blatnikov?

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 307
  • Avtomobil: Caravelle

Zdaj pa on topic.

Tudi ce se zajebavas, si skrajno neokusen, ce pa resno mislis, pa prepoln samega sebe. Imas prelep avto, da bi ga predstavil. A v vsaki temi je treba nabijat o super duper opremi, pa nizkih kilometrih, pa, kako ti vse narocis z Nemcije. Se zmeraj je le avto. Sam si res taprav, ..... (mislim, da ne rabim pisat)  :napaka

Naj ti najprej zaželim dobrodošlico na forumu in ti želim obilo užitkov in varnih kilimetrov z lepim avtom.

Je pa res, da te je očitno nekdo malo na hec vrgel, kot je prodal M Sport paket. Imaš odbijače, volan in to je to. Izravnavo višine zadnjega dela imajo vsi karavani. Sam imam origina M Sport, črn strop, napisi na pragovih, platišča,M podvozje,stopalka za počivanje leve noge, skratka vse, kar sodi v M Sport paket. Glede komentarjev o km je tu na forumu že klasika. Najbolje,da zaradi sebe to preveriš sam in ne preko prodajalca, ki naj bi delal na BMW servisu. So fantje namazani z vsemi žaubami in zagotovo ne bodo preverili stanje km naprimer na ABS modulu, kjer se jih ne da izbrisat.

Ne jemlji preveč osebno vseh komentarjev, navsezadnje je najpomembneje, da si ti z avtom zadovoljen, vse ostalo je brezveze.

Preskoči branje komentatorjev, da je avto narejen na posebnem traku za "balkanski "trg. Vedi, da ta  v tovarni BMW ni bil nikoli!

Sedaj pa gas...

A lahko opises, kako se preveri kilometre v abs senzorju? Tako, da bomo tudi laiki razumeli  :ok2

Prikaži več možnosti
    • krt in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

M kompakt je tk pameten da se kr kadi pa vse ve in njegova e61je trenutno najboljsa v sloveniji za vse druge zna pokometirat naj svojo predstavi z REALNIMI 160.000km. Forum spremljam redno in kar nekaj komentira kdo ima kaksno opremo ovo ono kupil je e61 z mal bol nalozeno opremo in on zdej ugotavla kaj je naknadno pri drugih vozilih in ni da ni...

Kaj pa je s tabo? Sem kaj narobe napisal? Avto ni M technik, nit M optik, kot je napisano v sami temi. Še kaj? Ne maram, da nekdo piše nekaj, kar ni res in popravim, da uporabnik ne živi v pravljicah. Čisto pošteno, kar je sprejel tudi avtor teme.

To ne pomeni, da pljuvam po njem, nit sem pljuval.

Tudi ce se zajebavas, si skrajno neokusen, ce pa resno mislis, pa prepoln samega sebe. Imas prelep avto, da bi ga predstavil. A v vsaki temi je treba nabijat o super duper opremi, pa nizkih kilometrih, pa, kako ti vse narocis z Nemcije. Se zmeraj je le avto. Sam si res taprav, ..... (mislim, da ne rabim pisat)  :napaka

A lahko opises, kako se preveri kilometre v abs senzorju? Tako, da bomo tudi laiki razumeli  :ok2

Kdo je napisal, da imam prelep avto, da bi ga predstavljal? Mi poveš prosim? Jaz? Resno? Kje? Res je lep, v mojih očeh najlepši, mogoče res celo prelep za forum in komentatorje kot so tu gor.

O opremi sem napisal že zgoraj. Preberi še enkrat in če ne razumeš še 5x, da bo razumljivo. Ja, povej mi kaj sem, daj....povej...

Kilometri se berejo še iz drugih komponent, kot so  ABS, Lichtmodul ipd..googlaj. Še bolje pa se to vidi na urah delovanja motorja, servisiranja, če obstaja servisna knjiga (koliko krat je bilo menjano olje v motorju, olje v zavorah, ipd...).

Prikaži več možnosti
    • Warden in Mishko uporabnikom je všeč to sporočilo

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Dovolj bo offtopica.  :nono

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 603
  • Avtomobil: E61 535D

@panki86, kako se obnesejo ta platišča?
Ker so ta prvotno namenjena za serijo 6 in kjer je ET zelo nizek, samo 14.
Ali pride zunanji rob pnevmatik zelo blizu blatnikov?

Niti ne, kar lepo sedejo na avto. Koliko je et za e60/e61? 20?
M kompakt brez zamere, samo od česa imam jaz odbijače, pragove in volan? Od katrce? M technik ni, je pa M optik, pa čeprav ni bil tak v originalu ;) Meni je všeč takšen kot je.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 766
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

To tudi mene ne moti, če je original oprema dana naknadno. Pač vsakemu svoje, izgleda pa lepo :ok

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Niti ne, kar lepo sedejo na avto. Koliko je et za e60/e61? 20?
M kompakt brez zamere, samo od česa imam jaz odbijače, pragove in volan? Od katrce? M technik ni, je pa M optik, pa čeprav ni bil tak v originalu ;) Meni je všeč takšen kot je.

Ne zamerim, bog ne daj. Samo izraz M optic ne obstaja, zato dobim pike. Je samo M technik oz. M sports paket in nič drugega. Vse ostal oje na pol.

M technik je še kaj več kot le odbijača, pragovi in volan. Tvoj seveda izgleda lepo, samo takih je po cesti cca 70%, notranjost pa vsi pozabijo s podvozjem vred...in potem je kao M optic?

To leti na splošno, ne na tebe.

Da si pač nalijemo čistega vina....

Ne šparaj s slikami. Slikaj ob straneh, da vidimo kako sedejo feltne gor. Sem tudi jaz gledal take, da bi jih nataknil. Bi jih dobil zelo ugodno.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 086
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Mene pa zanimajo detajli, zakaj naj bi bili avtomobili, delani za druga tržišča, različni?

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 678
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Po moje pri avtomobilih razlike ni, je pa res, da so po navadi Nemški bolj "naloudani" z dodatno opremo kot naši.

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik

Mene pa zanimajo detajli, zakaj naj bi bili avtomobili, delani za druga tržišča, različni?

Razlike v avtih ni, razlika je v delih, ki so vgrejni v avto in pa sama sestava le teh oz. karoserije ipd....Oprema je drugo, pač se naštima to, kar kupec hoče imeti.

Pri nas je v navadi to, da je v večini primerov BMW značka, kolesa, klopce, šoferski volan, klima...potem pa nadgrajevanje opreme in cenkanje, kok je vse drago.

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 678
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Za bmw ne vem točno, vem pa za gorenjeve hladilnike. Tam se za balkanske trge in nižje vgrajuje druge kompresorje, da so lahko konkurenčni oz sprjemljivi za njihov trg. Zato je potem hladilnik v makedoniji cenejši kot pri nas. Ali pa potem naši trgovci uvažajo nazaj....pa je ceneje...sam pol ni danfoss, potem je p.r.c. kompresor in še nekaj komponent.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 086
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ja, ampak drugačen kompresor ima drugo kataloško številko in je zelo verjetno fizično drugačen.

Glede na to, kar sem videl v tovarni, tega ne verjamem. Za karoserijo sploh ne. Pri opremi je logistično sicer izvedljivo, ker ima vsak avto sledljivost, ampak delavci za trakom niso nikdar prebirali vgrajenih delov. Najbrž tudi ne bi utegnili preveriti porekla avta in potem pravilno izbrati kosov, ker bi se trak že pomaknil naprej. Avtomobili se izdelujejo namensko in jih na koncu ne prebirajo kot to morda počnejo proizvajalci OE/OEM kosov.

Zato me res zanimajo te "insajderske" informacije, kako bi to naj potekalo. Sploh kako drugače izdelati karoserijo, kadar avto ni namenjen nemškemu trgu. Imajo ločene komore? Robote s selektivno kakovostjo?

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 214

@panki_86, preveri kakšno dimenzijo pnevmatik imaš spredaj.

Namreč zadaj niso ravno najbolj primerne dimenzije, kjer bi bilo bolje, da so 275/30/19 in za spredaj 245/35/19.

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 986
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

glede platišč in pnevmatik sem tudi jaz skeptičen. Nima pravih dimenzij in napačen ET.

Ker gre za hiter avto to malo preveri.

6ka ima drugačne dimenzije. Sicer ne vem kje so dobili te feltne, vsi se jih skušajo otresti iz 645 ali 650.

Srečno vožnjo, lep in zelo uporaben, končno nekdo ki kupi nekaj nad 520d mlinčkom. :)

Urejal mika2023, 19.04.2016, 08:34.

Prikaži več možnosti