Skoči na vsebino

2005 E61 535dA M-optic

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
134 odgovorov v temi
BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 753
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Retrofit lane departure sistema si si kaj ogledal? Kolikor gledam so 3 komponente. Kamera (okoli 60e), tipke na volanu drugačne (ravno tako okoli 60) in računalnik (drago...).

Mi poveš mogoče kje si našel info, od katerega leta naprej je ACC z stop & go funkcijo? :confused

Pri tvojem se desno ogledalo nagne navzdol, ko daš v vzvratno prestavo?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 541
  • Avtomobil: E61 535D

Retrofit lane departure sistema si si kaj ogledal? Kolikor gledam so 3 komponente. Kamera (okoli 60e), tipke na volanu drugačne (ravno tako okoli 60) in računalnik (drago...).

Mi poveš mogoče kje si našel info, od katerega leta naprej je ACC z stop & go funkcijo? :confused

Pri tvojem se desno ogledalo nagne navzdol, ko daš v vzvratno prestavo?

Za lane departure rabiš še volan z vibro, ki ga je zelo zelo težko dobiti in je kar drag, zato sem se jaz odločil da tega ne dam noter.

Sem pa dal High beam assist in Homelink, tu rabiš samo ogledalo pravo (s tipkami in kamero spredaj). Homelink ne rabi kodiranja, FLA (High beam assist) pa rabi.

ACC2 s stop&go gre na modele od 9.2007, če se ne motim. Je pa dosti bolj zakompliciran za montažo, ker je še treba zraven radar leče še dodat dva bližinska senzorja spredaj za odbijač.

Gre ogledalo dol ja, ko dam v vzratno prestavo ja. Pravijo da je pogoj za to paket memory v E6x. Stikalo za izbiro ogledala moraš imeti na voznikovo ogledalo, takrat se premakne navzdol.

Urejal panki_86, 04.09.2019, 23:37.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Za lane departure rabiš še volan z vibro, ki ga je zelo zelo težko dobiti in je kar drag, zato sem se jaz odločil da tega ne dam noter.

Sem pa dal High beam assist in Homelink, tu rabiš samo ogledalo pravo (s tipkami in kamero spredaj). Homelink ne rabi kodiranja, FLA (High beam assist) pa rabi.

ACC2 s stop&go gre na modele od 9.2007, če se ne motim. Je pa dosti bolj zakompliciran za montažo, ker je še treba zraven radar leče še dodat dva bližinska senzorja spredaj za odbijač.

Gre ogledalo dol ja, ko dam v vzratno prestavo ja. Pravijo da je pogoj za to paket memory v E6x. Stikalo za izbiro ogledala moraš imeti na voznikovo ogledalo, takrat se premakne navzdol.

Aha ok, fino bi bilo, če bi lahko lane departure uporabil nekako, da bi ti volan držalo v linijah (vrjetno bi potreboval še aktivno krmiljenje) , kar bi skupaj s tempomatom kar lepo špilalo  :-D

Mi poveš kako se High beam asist uporablja :confused luči imam na auto in v iDrivu imam opcijo vklopljeno. 

Paket memory prepoznaš po tem, da ti volan in sedeže pri vklopu avta nastavi na prej izbrane nastavitve? hmm vidiš stikalo imam pa menda res na sovoznikovo nastavljeno, ....bom probal jutri preklopit.

Moj je 27-9-2007  :frown  :frown  :frown  Torej bi rabil že stop &go

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Aha ok, fino bi bilo, če bi lahko lane departure uporabil nekako, da bi ti volan držalo v linijah (vrjetno bi potreboval še aktivno krmiljenje) , kar bi skupaj s tempomatom kar lepo špilalo  :-D

Mi poveš kako se High beam asist uporablja :confused luči imam na auto in v iDrivu imam opcijo vklopljeno. 

Paket memory prepoznaš po tem, da ti volan in sedeže pri vklopu avta nastavi na prej izbrane nastavitve? hmm vidiš stikalo imam pa menda res na sovoznikovo nastavljeno, ....bom probal jutri preklopit.

Moj je 27-9-2007  :frown  :frown  :frown  Torej bi rabil že stop &go

Ne, ne drži te v linijah, samo volan ti vibrira in sveti lučka v števcu pri kateri črti imaš stik. Samo opozorilo je to :) Moja mama ima to v Toyoti Yaris 2017 in je najbolj glupa opcija za mene kar jo je doplačala. Jaz si zmeraj to izklopim ko vozim, ker ko sečeš ovinek piska (pri Yarisu ne vibrira volan) in meni kar pogosto piska.

V idrive-u mora biti vklopljen, potem pa moraš zmeraj (pri zagonu vozila) ročico za dolge luči rahlo potisniti naprej, da ti v armaturki zasveti znak za avtomatske dolge luči. Načeloma deluje solidno, ga redno uporabljam.

To je memory ja, pa na sedežih imaš memory gumb in 1 in 2 za shraniti voznika/sovoznika. Memory deluje tudi preko ključa. Npr eden ključ je za tebe, drugi pa za boljšo polovico. S tem se ti potem nastavi sedež, volan, ogledala, radio in klima :)

Mislim da bi rabil stop&go ja.

Urejal panki_86, 05.09.2019, 00:04.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Torej je lane departure(če ravno ne spiš za volanom) precej brezvezna stvar ja.

Sem probal med vožnjo ampak mi samo fiksno dolge luči prižge :(
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Torej je lane departure(če ravno ne spiš za volanom) precej brezvezna stvar ja.

Sem probal med vožnjo ampak mi samo fiksno dolge luči prižge :(

Točno tako ja, meni je tudi brezvezna stvar, oziroma moteča stvar.

Če ni avta pred teboj, ali če ni dovolj svetlobe ti bo vklopil dolge luči. Ko pride avto, ti avtomatsko izklopi dolge luči, ko avta več ne vidi pa ponovno vklopi dolge luči...

Ravno berem tvoj post, Comfort sedeže imaš, ti mislim da so vsi z memory. Daj samo stikalo za ogledalo v levo. Lahko tudi med vzartno vožnjo preklapljaš, če te bo motilo (mene včasih moti).

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Še dve zadevi sem opazil z ACC tempomatom.

Če ti nekdo naglo zleti ven, ti obarva avto v štecu rdeče, začne piskati in zavirati kot nor, to jue tak kot ono za preprečevanje trka  :)

Na cesti zunaj naselja, kjer je naprimer omejitev 90kmh in greš v nagli ovinek, začne sam zavirati, četudi ni avta pred teboj, enako se mi je zgodilo pri 50kmh  :-D

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Evo večina materjala za naslednji retrofit je že doma  :metalc

Bo treba še armaturko rezati  :crazy

Pripete slike za predogled

• B10CA79E-7603-44D4-A667-23AD1CF87FB1.jpeg

Urejal panki_86, 19.09.2019, 14:14.

Prikaži več možnosti
    • DreamBMW, LEO37 in BMW_V10 uporabnikom je všeč to sporočilo

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 535
  • Avtomobil: E61 530dTA

Evo večina materjala za naslednji retrofit je že doma  :metalc
Bo treba še armaturko rezati  :crazy

HUD?

Lepo nadgrajuješ :)
LP
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

HUD?

Lepo nadgrajuješ :)

HUD ja. Mislim da bo to moj zadnji retrofit, ker imam že tak za mene preveč opreme  :-D

Hvala  :)

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Lepo! Za moje pojme zelo uporabna stvar, ker lažje vidiš hitrost. Tudi za navigacijo lepo kaže. :)
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 072

HUD ja. Mislim da bo to moj zadnji retrofit, ker imam že tak za mene preveč opreme  :-D

Hvala  :)

Sprednjo šipo si že menjal? :)

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Lepo! Za moje pojme zelo uporabna stvar, ker lažje vidiš hitrost. Tudi za navigacijo lepo kaže. :)

Tudi Aktivni tempomat bo kazalo  :beer

Sprednjo šipo si že menjal? :)

Nisem še, se bo pa menjala ja z originalno laminirano s podporo za HUD  :ok  

Vem da je treba šipo menjati, ker bo podnevi zamegljena slika. Ponoči pravijo da je ok tudi z normalno šipo  :)

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Zimske pnevmatike so danes prišle :)

Enake kot prej, samo da bom zdaj imel vse 4 enake, ker pač širša guma zadaj za pozimi ni najboljša  :fight 
So pa pred tremi meseci prišle iz tovarne :)

Pripete slike za predogled

• A96EDC09-28EE-47BD-B3FB-E5E3C949105D.jpeg
  • C58B1405-94DB-4497-B261-14F5590C6833.jpeg

Urejal panki_86, 20.09.2019, 13:02.

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 431
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Top gume. Jst mam enake za zimo. V kombinaciji z xdrive komi cakas da sneg zacne padat. :-))
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč