Skoči na vsebino

25 km/h skuterji

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
353 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 951
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mislim da še nimamo teme o teh zadevah. Oče bi rad kupil en 25kmh skuter za fure od doma do mesta in podobno, mogoče sem in tja celo do Lj. V TC Motoshopu je gledal enga Baotiana, katerega bi že skoraj kupil. Kupil bi najverjetneje novega, ker na avto.net so same stare precenjena zadeve.

Ker noben od naju nima pojma o tej sceni, kaj je OK in kaj ne, sprašujem tu. Baotian pride jurja evrov, tam nekje gleda. Mora bit do 25kmh, bi pa mogoče ga dal kasneje "optimizirati". Vsaj v TCju mu je prodajalec rekel da se da.

Mnenja, nasveti?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 819
  • Avtomobil: R6 topless

Če že kitajec, je potem little fish za cca 800€ verjetno boljša izbira.

Sodelavec ima Baotiana in so same težave, jaz pa z little fishom jih praktično nisem imel (čeprav sedaj govorimo o 7-ih letih nazaj).

No, kakorkoli že, sam bi se š emalo stegnil in dodal 300€ ter za 1300€ kupil Sym-a, kateri bo ziher delala boljše kakor kitajc.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 312
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

A TOMOS Flexer mu pa ne sede, lahek in okreten skoraj kot kolo? Lahko tudi pobere ven blokade in gre tistih 45 km/h potem :ok

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

To je tudi ena od opcij, ja. Je za odtenek dražji, če se ne motim (1,1k€?).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 422
  • Avtomobil: Citroen AX

Zakaj pa mora biti 25km/h? Nima izpita oce? Sicer ne vidim poante. Da bi se hotel vozit brez celade, je nevarno, da ne recem neumno, da bi sparal pri registraciji pa tudi, saj je poceni. Sploh, ce se kaj zgodi. Predstavljaj si, da povzrocis prometno nesreco in poskodujes nek fensi nov avto  :eek .

Odpreti se seveda da tak motor. SAmo potem si v nasprotju z zakonom. Verjemi, da imajo kapsi najraje takega, ki ga izmerijo v naselju vec kot 25km/h. Potem ti obesijo ne le kazen, pac pa se sum na predelano vozilo, izredni tehnicni, .....  Lahko si tule preberes, ceprav epiloga se ne vemo, a sigurno ne bo poceni + skoda zivcev: http://motosvet.com/...motorja/?page=1

Urejal miha84, 05.05.2016, 06:36.

Prikaži več možnosti

mark_7
mark_7

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 523
  • Avtomobil: E36 323ti

Zakaj pa mora biti 25km/h? Nima izpita oce? Sicer ne vidim poante. Da bi se hotel vozit brez celade, je nevarno, da ne recem neumno, da bi sparal pri registraciji pa tudi, saj je poceni. Sploh, ce se kaj zgodi. Predstavljaj si, da povzrocis prometno nesreco in poskodujes nek fensi nov avto  :eek .

Odpreti se seveda da tak motor. SAmo potem si v nasprotju z zakonom. Verjemi, da imajo kapsi najraje takega, ki ga izmerijo v naselju vec kot 25km/h. Potem ti obesijo ne le kazen, pac pa se sum na predelano vozilo, izredni tehnicni, .....  Lahko si tule preberes, ceprav epiloga se ne vemo, a sigurno ne bo poceni: http://motosvet.com/...motorja/?page=1

Verjetno želi vozit po kolesarskih stezah  

Urejal mark_7, 05.05.2016, 06:37.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ne, začasno ne sme voziti avta, na žalost. Ni razlog stroški.

Imam kolegico katero so namerili z navadnim 45km/h skuterjem pri cca 70km/h in ji ga odvzeli. Ne vem ali ga je dobila nazaj, ampak ji je mož še preden se je vse razpletlo, kupil drug skuter.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, začasno ne sme voziti avta, na žalost. Ni razlog stroški.

Imam kolegico katero so namerili z navadnim 45km/h skuterjem pri cca 70km/h in ji ga odvzeli. Ne vem ali ga je dobila nazaj, ampak ji je mož še preden se je vse razpletlo, kupil drug skuter.

To je pa druga zgodba. Ce je zacasno, naj kupi nekaj poceni, da ne bo prehude izgube, ko bo menjal. Aja, on bi verjetno potem prehomologiral v 45km/h?

Dober moz  :eek

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Pomoje ne bi on nič prehomologiral. :-D Najbrž bi ga vozil, ko pa dobi nazaj izpit pa prodal. Ironično je par let nazaj že imel Tomos Youngsterja, pa ga je prodal ker mu je bil prepočasen. Ta denarna izguba ga toliko ne boli pomoje.

Ja, in kolegica in njen mož se oba vozita v LJ z motorjem oziroma skuterjem. Pa ne zaradi stroškov, mislim da, vsaj v njenem primeru, je razlog bolj parking okoli službe.
Jo moram prav vprašat če je kdaj dobila tastar skuter nazaj.

Urejal Nixxon, 05.05.2016, 07:44.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 312
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Kupi naj rabljenega Flexer-ja za 500-700 EUR :ok

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Se mu zdi precenjeno.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 591
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Odpreti se seveda da tak motor. SAmo potem si v nasprotju z zakonom. Verjemi, da imajo kapsi najraje takega, ki ga izmerijo v naselju vec kot 25km/h. Potem ti obesijo ne le kazen, pac pa se sum na predelano vozilo, izredni tehnicni, .....  Lahko si tule preberes, ceprav epiloga se ne vemo, a sigurno ne bo poceni + skoda zivcev: http://motosvet.com/...motorja/?page=1

Čisto odvisno na kakšnega policaja naletiš. 

Sam sem tudi v najstniških letih imel flexerja (25km/h), ki niti pod razno ni šel samo 25km/h in sem se vedno skliceval na nalepko, nikoli problemov. Nisem se nikoli repenčil, malo neumnega naredil ali pa kakšno neumno rekel  :-D in vedno samo iz opozorilom šel dalje. Mogoče imajo zdaj malo bolje porihtano policaji in so bolj ''pedantni'' pri tem. Čeprav še vedno gledam v Lj koliko ljudi se ilegalno vozi iz tistimi Piaggoti (Ciao in Bravo), ker to niso mopedi 25km/h. Ciao mislim da ima tovarniško hitrost 34km/h, Bravo pa 42km/h, če se prav spomnim. 

Moje mnenje je Flexer, nevem zakaj se mu zdi precenjen.

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 338
  • Avtomobil: S-max + RT

sam sem si lastil Flexerja kar nekaj sezon. Tudi moj kmalu po nakupu ni šel samo 25kmh, ampak cca 40. Če se prav spomnim sem samo izpuh zamenjal za "avtomatikovega" in tisto podložko pred izpuhom sem odstranil.

Iz lastnih izkušenj je tako. S to hitrostjo si na kolesarski (sploh na tistih, ki so na pločnikih) prehiter, na cesti (kjer ni kolesarske urejene) pa krepko prepočasen.

Tomosove mašine so nasplošno neuničljive, oz. moraš biti malo "smotan", da ti to uspe. 

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

Čisto odvisno na kakšnega policaja naletiš. 

Sam sem tudi v najstniških letih imel flexerja (25km/h), ki niti pod razno ni šel samo 25km/h in sem se vedno skliceval na nalepko, nikoli problemov. Nisem se nikoli repenčil, malo neumnega naredil ali pa kakšno neumno rekel  :-D in vedno samo iz opozorilom šel dalje. Mogoče imajo zdaj malo bolje porihtano policaji in so bolj ''pedantni'' pri tem. Čeprav še vedno gledam v Lj koliko ljudi se ilegalno vozi iz tistimi Piaggoti (Ciao in Bravo), ker to niso mopedi 25km/h. Ciao mislim da ima tovarniško hitrost 34km/h, Bravo pa 42km/h, če se prav spomnim. 

Moje mnenje je Flexer, nevem zakaj se mu zdi precenjen.

Itak, po Lj. se vozi cedalje vec mularije v svetlecih trenirkah in s tipicnim naglasom brez celad, registracije in se cesa. Za 25km/h tudi se niso slisali. Zakaj jih ne polovijo kot zajce, mi ni jasno. Ampak, sam zase vem, da se ne bi zajebaval in jih oponasal. Mi je skoda zivcev in dnarja, ce se kaj zakomplicira. Upam le, da enega takega kdaj ne dobim na havbo  :fight

Prikaži več možnosti

mark_7
mark_7

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Itak, po Lj. se vozi cedalje vec mularije v svetlecih trenirkah in s tipicnim naglasom brez celad, registracije in se cesa. Za 25km/h tudi se niso slisali. Zakaj jih ne polovijo kot zajce, mi ni jasno. Ampak, sam zase vem, da se ne bi zajebaval in jih oponasal. Mi je skoda zivcev in dnarja, ce se kaj zakomplicira. Upam le, da enega takega kdaj ne dobim na havbo  :fight

Meni je pa zanimivo kako se po LJ vozijo brez registracje z Tomosi Automatic A3, kateri nima ne pedalov (tisti ki imajo ciaote se sklicujejo kao na pedale) in gre tovarniško 45km/h. Enkrat sem videl kako se je en tak lagano po kolesarski peljal mimo policaja, pa ga policaj niti pogledal ni.

Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

http://www.24ur.com/...-skuterjev.html

Obstaja možnost, da bojo kmalu se ti skuterji rabili registracijo.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 492
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Po moje je bolje da si kupi električno kolo.
Prikaži več možnosti

mark_7
mark_7

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

http://www.24ur.com/...-skuterjev.html

Obstaja možnost, da bojo kmalu se ti skuterji rabili registracijo.

za to so pa največ krivi skuterji piaggio zip 25, na katere paše mašina od zip 125 (končna hitrost 100km/h).

Urejal mark_7, 05.05.2016, 20:58.

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 631
  • Avtomobil: srebrni traktor

Po moje je bolje da si kupi električno kolo.

:ok ... ki ga bo nato imel Nixxon za v službo ...

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Hehe. :-D

Tudi na električno kolo sem že pomislil, mu bom tudi to predlagal, čeprav predvidevam da ne bo za to.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.