Skoči na vsebino

Nakup 525d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
89 odgovorov v temi
Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 166
  • Avtomobil: F10 520 M sport paket

Pozdravljeni, 

sem čisto nov tukaj okoli. :-)

V bližnji prihodnosti bi rad prešel iz Mazde, nad katero nimam nobenih pripomb v nobenem pogledu, na avto višjega razreda in sicer sem si nagledal 525-ko. 

Nagledal sem si mobile.de, autoscout24, avto.net in si ustvaril neke kriterije, naprimer:

- l.2014

- velik monitor

- nov tip volana

- notranja dekoracija ne sme biti imitacija lesa

- sedeži ne smejo biti komplet usnje, ampak le delno oz. platno

- najraje bi M optik, ampak bo verjetno previsoka cena  

Torej bi bil pripravljen vzet nekaj za do cca 26K. To opremo kar sem naštel se mi zdi da so bolj okoli 35K.  :ok2

Zdaj me zanimajo vaši nasveti, če je potrebno na kaj posebno pazit pri nadaljnih ogledih takih avtov. Ali je morda bolje pogledati za kakšno 528 bencin? 520 se bojim, da mi bo malo švoh. Švoh avto mam že zdaj. Ali se tak avto izplača povlečt iz nemčije? Ali se izplača počakat na izid novega modela, ki bo v začetku prihodnjega leta, da se bo na trgu ustvaril nov presežek trenutnih modelov, koliko je realno pričakovat nato padec cen trenutnih modelov? Do začetka 2017 bi bil pripravljen počakat za kakih 5K razlike v ceni, saj mi trenutni avto odlično služi, le malce švohcen je....

Lep pozdrav

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 683
  • Avtomobil: BMW

Odkrito povedano se izplača počakati in to zaradi :
- padca cene ob predstavitvi novega
- boljše izbire - namreč veliko kupcev bo menjalo
- če prav razumem gledaš bencinarja?
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Sicer bom delal malo kilometrov letno, cca 15K, vožnje pretežno lokalne, ampak vseeno gledam dizla, ker se mi zdi, da bo vseeno cenejše gorivo in na avtu bom manj izgubil ko ga bom sam prodajal čez 5 let....

Prikaži več možnosti

frizo
frizo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 334
  • Avtomobil: F10 530d

F10 še nisem videl z imitacijo lesa. Edina "lesna opcija" je furnir

Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 329

Tvoje zahteve se ne ujemajo z budgetom, 525d, ki so bili novi po 50-60k, trenutno ne boš dobil 2 leti starih za 26k,

Za ta denar boš letnik 2012 lahko poiskal dobrega 525d, pa še to bo problem, ker jih ima veliko usnje, katerega nočeš, xdrive, katerega na obali verjetno ne rabiš, M sportpaket imajo redki...

Z budgetom 26k in željo po 2014+, počakaj vsaj pol leta do leto, da cene še padejo, medtem pa pelji kakšnega 520d, če boš imel priložnost, da vidiš če je res tako počasen, pa poglej vse ostale teme v podforumu o f10.

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

F10 še nisem videl z imitacijo lesa. Edina "lesna opcija" je furnir

Ravno sem videl na avtonet; 2013 letnik z rjavo imitacijo lesa. Avto je temno moder.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: prdalica

Imitacije niso v uporabi niti pri srednjih razredih. Ves furnir za vw in bmw je narejen pri nas v žalcu. Končen produkt ali letvice po domače...

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Ravno sem videl na avtonet; 2013 letnik z rjavo imitacijo lesa. Avto je temno moder.

Evo slika, dokler je na netu, bo delala...To so te grde imitacije o katerih govorim...

9.jpg

So pa začeli v Mercedesih delat ene solidne imitacije, ki so bolj temne, antracit, porozne površinske strukture, so pa prav vredu....

Urejal Katunga, 24.05.2016, 20:39.

Prikaži več možnosti

frizo
frizo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

to kar vidiš nasliki ni imitacija :crazy . To je celo boljša opcija lesa. Morda te je zavedlo da se na sliki ne vidi vseh detajlov.  Malo bolje se boš moral pozanimati predno pišeš o imitacijah. Pa tudi Mercedes ne vgrajuje imitacij

Prikaži več možnosti

MihaK3
MihaK3

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 628

Imitacije lesa imajo radi Američani, v višjih razredih jih pa načeloma ni.

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

to kar vidiš nasliki ni imitacija :crazy . To je celo boljša opcija lesa. Morda te je zavedlo da se na sliki ne vidi vseh detajlov.  Malo bolje se boš moral pozanimati predno pišeš o imitacijah. Pa tudi Mercedes ne vgrajuje imitacij

Uglavnem nimam se kej pozanimat, jaz že vem da mi ni všeč ta insert v rjavi barvi, ki izgleda kot kao les. Zdaj al je to furnir, trogir, parket, laminat, karkoli, ni mi všeč in ga nočem. 

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Se strinjam. To so lesene letvice. Daš za avto 50 jurčkov, pa ti bodo dali imitacijo, ja pa kaj še.

Če se ne motim, so te letvice Dark Red Sycamore - lesene!

To, da ti pa ni všeč, je pa druga stvar - samo ni imitacija!!

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Aha celo pravi les jeto....bljak

Pri Mercedesih mi je pa celo všeč tale nov tip kao lesa:

2015-mercedes-benz-c-class-interior-phot

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 890
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Zate je les še vedno kao les al resno misliš da ni les. Ne razumem pisanja.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 643
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Nov tip lesa, lol.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 402

Aha celo pravi les jeto....bljak

Pri Mercedesih mi je pa celo všeč tale nov tip kao lesa:

2015-mercedes-benz-c-class-interior-phot

A spet "kao les"?

Ne vem ali trolaš ali si pa zabit. Če ti 5 forumašev napiše, da je to les, pa še kar modruješ po svoje.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti
    • asmircar1 je všeč

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Pizda ste agresivni in žaljivi na tem forumu. Poslušaj ti idiot Shebo, bolj kot nabijam da mi ni vsec to rjavo in da me boli kurac kateri material je, bolj mi hočte razlagat o materialu. Bistvo mojega prispevka je da mi ni všeč. Kaj be boli kurac kakšen je to material. Ok je les in zdej? Mi ne spremeni nič. A zdej sem se uredu uklopu u to sredino?
Prikaži več možnosti

frizo
frizo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

mater ti grejo hitro obrati gor. Samo še CAPS lock si pozabil :-D  Glej če se zanimaš za nakup avtomobila greš na konfigurator in preveriš kakšne opcije so ti vščeč. Tam vidiš da ni opcije imitacije lesa in tudi katere vse variante dobiš. Tudi BMW ponuja temen les in pa alu inserte. 

Prikaži več možnosti
    • asmircar1 je všeč

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Sorry ampak ne moreš takoj začet žalit, sploh ne pri debati o nekih brezveznih dekorjih. Saj ta dekoracija je itak bolj redka in je le ena točka izmed ostalih v postu, tko, da mislim da ni fokus na debato o tem materialu, ampak na splošno o nakupu določenega vozila in na kaj bi moral pazit pri nakupu, morda kakšna posebnost, ki jo poznajo lastniki, mnenje vseznalcev glede gibanja cen ob prihodu novega modela, ipd...

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 402

Ne ti meni idiot. Tako lahko samo sebe označiš, saj če bi se prepoznal kot trol-a bi bila to zajebancija. Ker se pa počutiš užaljeno, si pa očitno res zabit.

PS: če voziš Mazdo in nimaš problemov, potem ne kupuj BMWja.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti