Skoči na vsebino

Nakup 525d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
89 odgovorov v temi
sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 531
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Glede na hitre živce, boš hitro iz novega BMW-ja nazaj na zanesljivi Mazdi  :-D

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 854

Glede na hitre živce, boš hitro iz novega BMW-ja nazaj na zanesljivi Mazdi  :-D

Kolega prodal stranki 530xd,letnik 2012 z pravimi 140000 km.Na avtocesti pri 180km/h razneslo visokotlačno črpalko,in poškodovalo še motor-baje da je to hiba,vem pa ne.

Škode bo xxxx €,upa na kulanco z strani bmw šrot fabrike.

Zadnjič podoben primer z 520dA... :crazy

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 174
  • Avtomobil: F10

Shebo, ti pa res znaš prispevat k smislu forumov.  :ok

Res smo si jaz in še kdo, ki se zanima za nakup, ful pomagali s tvojimi prispevki...

Urejal Katunga, 26.05.2016, 09:08.

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484

Kako da ne? Ugotovili smo, da je lahko notranjost lesena  :laugh

Kar se tiče zanesljivosti in morebitnih napak, pa si malo preberi podforum F10. Večina ugotavlja, da so novejši BMWji čezdalje večja jajca. Obstajajo tudi BMW loverji, ki bodo verjetno trdili, da je popolnoma normalno, da ti pri 150k km odtrga verigo in da se ti pri 50k km razleti xdrive pogon.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Uglavnem, glede cen, bo po moje najbolj racionalno počakati na izid novega modela 2017. Katerega meseca pa to bo, pa še ne vem...Vmes bom pa res šel vozit 525, 520, morda še 528, čist, da vidim kateri motor mi za tako težo avta najbolj odgovarja...

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Uglavnem, glede cen, bo po moje najbolj racionalno počakati na izid novega modela 2017. Katerega meseca pa to bo, pa še ne vem...Vmes bom pa res šel vozit 525, 520, morda še 528, čist, da vidim kateri motor mi za tako težo avta najbolj odgovarja...

Prihod novega naj bi bil 03/2017.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 311

In cene bodo opazno padle šele 2018.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 786
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

In cene bodo opazno padle šele 2018.

Konec 2018 pod 40k €, 2020 pa pod 30k €. Dve leti še vozim f11, potem pa mislim da bo pri meni na vrsti novi MB E, izdelan letos.
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Nov MB E mora bit kr ornk napimpan z opremo, da izgleda dober. Brez dodatne zunanje opreme izgleda čist penzija. Boš moral kr konkretno skeširat... :laugh

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 566
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Vse kar rabiš doplačat, je športna maska in ena platišča. Pa zgleda MB E zelo solidno, predvsem pa svetlobna leta bolj prestižno in ceni primerno od BMWja. Za moj okus :ok

BMW ima v letvicah pravi les in ne imitacije. Celo 1. stran ste potrebovali, da so ti to dopovedali :laugh če ti les ni všeč, pač glej avte z drugačnimi letvicami, ali pa kupi avto, kupi nove letvice in lesene prodaj.

In ja, moj oče je isto prešel iz mazde 6 na BMW 520d e60, nov avto, ne rabljen. Še danes se mu kolca po stari dobri mazdi. Jaz pa tudi o naslednjem avtu razmišljam o mazdi 6, zdaj imam e39 530iA.

Urejal x-driver, 26.05.2016, 22:14.

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Kaj zdej me boste spet nazaj na Mazdo prepričevali na BMW forumu?  :crazy

Pa malo prej sem poslušal da avto za 60 jurjev je vse oh in sploh, zdej pa izpade, da se ful kvari...Pač kot vsi avti, saj tudi o mazdah slišim veliko zgodb o okvarah, čeprav z mojo je vse ok. Pač vsak avto se lahko pokvari, ampak mora pa bit medtem ko dela kar višji komfort v bemfi 5, kot pa v mazdi 6 si mislim...Tudi na izgled deluje precej bolj prestižno..

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: E39

Kar se tiče zanesljivosti in morebitnih napak, pa si malo preberi podforum F10. Večina ugotavlja, da so novejši BMWji čezdalje večja jajca. Obstajajo tudi BMW loverji, ki bodo verjetno trdili, da je popolnoma normalno, da ti pri 150k km odtrga verigo in da se ti pri 50k km razleti xdrive pogon.

Velikokrat je težava v tem, ker je 150k kilometrov samo na števcu, realnost pa je ponavadi precej drugačna.

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Velikokrat je težava v tem, ker je 150k kilometrov samo na števcu, realnost pa je ponavadi precej drugačna.

Tudi res samo se jih pa prevec razleti tja do 150000 km.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 311

Če bereš ta forum in jemlješ preveč resno potem se razletijo dobesedno vsi :) Koliko se jih res pa naj pokažejo številke. Razne gostilniške debate v stilu vsak drugi pač ne pijejo vode, ko je treba iz denarnice potegnt 30k€. Takrat je stvar resna in fajn je imet prave podatke.

Imaš podatek koliko je to preveč? recimo na 1000 vozil.

Dobro izhodišče je že pomoč na cesti recimo:

https://www.adac.de/...m68C5X3xLE4He2_

Urejal Plavi, 27.05.2016, 12:38.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bereš ta forum in jemlješ preveč resno potem se razletijo dobesedno vsi :) Koliko se jih res pa naj pokažejo številke. Razne gostilniške debate v stilu vsak drugi pač ne pijejo vode, ko je treba iz denarnice potegnt 30k€. Takrat je stvar resna in fajn je imet prave podatke.

Imaš podatek koliko je to preveč? recimo na 1000 vozil.

Dobro izhodišče je že pomoč na cesti recimo:

https://www.adac.de/...m68C5X3xLE4He2_

Jaz sem dobil v tem tednu,informacijo za dva.Jih je nekaj tudi že na forumu,famozni vpoklic za verige je vsem znan-šlamastika bmw.

Poznam tudi nekaj ljudi ki so po servisih-vsi mi govorijo v glavnem isto.

Kolega mi je rekel,da je tast kupil popolnoma novo 7,ter kar dosti problemov z njo,vozilo staro niti še dve leti,cca.40000km.

Po njegovem pogovoru na pooblaščencu,je še nekaj lastnikov sedmic ( rekel jih je pet ),ki imajo težave, v glavnem vedno nekaj,sicer ne kapitalne da se ne moreš voziti,ampak je vedno nekaj narobe,npr.klima piha zgoraj mrzlo,spodaj toplo...

Statistika je fajn,ampak v mojih očeh serija 5 ni več "to",pa čeprav tudi sam za njo ne najdem neke resne zamenjave v tem segmentu.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 566
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Nimajo problemov vsi, jih ima pa procentualno veliko več probleme, kot kakšna mazda. Torej obstaja veliko večja verjetnost, da boš imel stroške z BMWjem. Kakšne, pa piše dosti na forumu.

Prikaži več možnosti

frizo
frizo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 335
  • Avtomobil: F10 530d

Vse kar rabiš doplačat, je športna maska in ena platišča. Pa zgleda MB E zelo solidno, predvsem pa svetlobna leta bolj prestižno in ceni primerno od BMWja. Za moj okus :ok

BMW ima v letvicah pravi les in ne imitacije. Celo 1. stran ste potrebovali, da so ti to dopovedali :laugh če ti les ni všeč, pač glej avte z drugačnimi letvicami, ali pa kupi avto, kupi nove letvice in lesene prodaj.

In ja, moj oče je isto prešel iz mazde 6 na BMW 520d e60, nov avto, ne rabljen. Še danes se mu kolca po stari dobri mazdi. Jaz pa tudi o naslednjem avtu razmišljam o mazdi 6, zdaj imam e39 530iA.

meni je tudi všeč novi E in bo morda moj naslednji avto ampak glede izgleda se pa ne strinjam. Si videl E klaso z navadnimi števci ? Obvezno doplačilo in ni poceni. Predali v vratih so neobloženi (F10 ima to lepše rešeno). Zunaj pa avto deluje precej manjše kot je v resnici (v slabšem pomenu). BMW zgleda širok in impozanten v primerjavi. Poleg tega primerjaš staro F10 z novim E. Primerjaj raje prejšnjo generacijo E-ja pa mi povej kateri izgleda bolj prestižno

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 076
  • Avtomobil: E53 X5 FL

@katunga, če boš bral to temo, roko na srce, ne boš kupil bmwja. Vsak avto je odvisen od vzdrževanja. Dizelski motorji novejših bmwjev pač imajo hibo z verigo (verjetno še s čim). To je pač potrebno ob nakupu spregledat in preventivno menjat. Za tvojo kilometrino, priporočam, da nabaviš bencinarja.

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Jah, allternative tudi niso bajne....Lexus GS je predrag, IS je malce premajhen, nova Mazda 6 je cool, ampak bi malo zamenjal, BMW 3 malo premajhen...Vedno se vrnem na petko. Ok zdej ste mi petko malce skritizirali, ampak nisem še obupal...Pa dobro kolko stane zamenjava te verige, da ne grem zdej pol ure iskat po forumu...? Kaj še lahko pričakuješ za popravljat? Glede bencinarjev pa mam vprašanje koliko v resnici pijejo in če res malo hitreje pade cena? :)

Prikaži več možnosti

Chivas Regal
Chivas Regal

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 729
  • Avtomobil: E46

F10 525d (2.0 R4 TT) to je super avto, boljši je samo 530d ki pa je dražji in primernejši za AC, torej vsekakor vzami 525d, pojdi se peljat, moj kolega je ravnokar iz Nemčije uvozil 2,5leti staro za samo 28k €, tako da v akcijo, folku se kvari vse živo, ker resnici na ljubo jih večina niti nezna delati z avti.

Kupi tako 5ko ali pa počakaj da se nova E-klasa poceni.

LP

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.