Skoči na vsebino

Nakup 525d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
89 odgovorov v temi
Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 174
  • Avtomobil: F10

Chivas@ A si jo je sam uvozil, ali preko dilerja? Sicer pa ker sem očitno z budgetom rahlo prenizko za želje, bom morda res počakal eno leto na nov model, pol se bo verjetno dobilo 2014, M-optik ali pa navadnega z vso opremo za cca 26K.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 738
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

@Katunga iz prve roke, ali mi je žal da sem se pred dvema letoma odločil za serijo 5 f11? NE NIKAKOR! Edina okvara v dveh letih in 45k km je bila leva blazina. Pri hiši še imamo eno f10 2.0, pa tudi deluje več kot dve leti brez okvare. Zanimivo je da vedno crkujejo najbolj tistim, ki sploh nimajo takšnih avtomobilov.
Napake serije 5 f10/f11
-Veriga
-Sprednje roke
-zadnje blazine touring f11
-pokvarljivi x drive pogoni
-slabo usnje na volanih-hitra obraba
-odstopanje inoxa na vstopnih letvicah-pragih

To je to, ostalo laufa. Avto je za vozit fenomenalen, perfomanse 2.0 d so čisto spodobne za normalnega uporabnika, avtomatski menjalnik je 1A-tudi na testih ga ne morejo prehvalit.
Zadnjič smo na na ac preizkusili f11 520DA 2011 vs. Mercedes limo E 250 cdi 2015, proti mojim pričakovanjem baverec pelje scat meco?
Ps. Meca je bila rwd, da ne bo kateri Amerike odkrival. Šlo se je pa za pospeševanje od 100km/h,pa do 200 km/h.
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

kaj je mišljeno s to levo blazino? Sem že nekje zasledil to težavo pa mi ni blo jasno kj je to...

Edit: aja, pa kolko pride menjava ketne preventivno pri 150K km, če ni treba menjat že prej?

Urejal Katunga, 29.05.2016, 09:44.

Prikaži več možnosti
    • davidr je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

kaj je mišljeno s to levo blazino? Sem že nekje zasledil to težavo pa mi ni blo jasno kj je to...
Edit: aja, pa kolko pride menjava ketne preventivno pri 150K km, če ni treba menjat že prej?

Blazine crkujejo na touring-karavanskih izvedbah. menjava verige pri nepooblaščencih je cca. 800 do 900€, pri uradnih serviserjih pa cca. 1500€. Intervala menjave ni predpisanega, enim delujejo avtomobili z 250k km in prvo verigo, nekateri jo pa menjuje že pred 100k km. V praksi se verige pri 2.0d menjujejo ko začnejo oddajati specifičen zvok šelestenje, vsak dober mehanik bo takoj po poslušanju motorja vedel kdaj je veriga zrela za menjavo.
Prikaži več možnosti

Chivas Regal
Chivas Regal

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 729
  • Avtomobil: E46

Chivas@ A si jo je sam uvozil, ali preko dilerja? Sicer pa ker sem očitno z budgetom rahlo prenizko za želje, bom morda res počakal eno leto na nov model, pol se bo verjetno dobilo 2014, M-optik ali pa navadnega z vso opremo za cca 26K.

Sam si jo je uvozil, realno njemu se je dalo s tem ukvarjati, jaz bi raje plačal in mir.

Ima pa ogromno opreme, od M navlake ima samo volan kar je meni super, mu pa manjka šibedah in pa ima ročni menjalnik ampak njemu je tako bolje.

F10 je vrhunski avto, nasploh BMW 5 je najboljše razmerje udobja in dinamike, sedaj imam 3-ko in lahko samo rečem, da komi čakam da se vrnem na 5-ko, je 3-ka fajn za peljat a ji manjka tista eleganca ki jo premore 5-ica.

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Kaj pa je to blazina? Zračna blazina airbag? Kaj pa crkne na tej blazini? Ne razumem.
Prikaži več možnosti

jozy3
jozy3

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: E60

Kaj pa je to blazina? Zračna blazina airbag? Kaj pa crkne na tej blazini? Ne razumem.

http://xn--zrane-blazine-rvb.com/BMW
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Zračna blazina na podvozju, katera upravlja funkcijo vzmeti na zadnjih obesah modelov touring. Torej touring ima zračno vzmetenje na zadnji osi, tudi če ga naložiš ga kompresor vedno zadaj uravna-avto ne "glisira".
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 031

Pizda ste agresivni in žaljivi na tem forumu. Poslušaj ti idiot Shebo, bolj kot nabijam da mi ni vsec to rjavo in da me boli kurac kateri material je, bolj mi hočte razlagat o materialu. Bistvo mojega prispevka je da mi ni všeč. Kaj be boli kurac kakšen je to material. Ok je les in zdej? Mi ne spremeni nič. A zdej sem se uredu uklopu u to sredino?

Kvaliteta foruma pada na dnevni ravni? Kako je lahko to sprejemljiv post? (ceprav je zabaven, no)

Kaj zdej me boste spet nazaj na Mazdo prepričevali na BMW forumu?  :crazy

Pa malo prej sem poslušal da avto za 60 jurjev je vse oh in sploh, zdej pa izpade, da se ful kvari...Pač kot vsi avti, saj tudi o mazdah slišim veliko zgodb o okvarah, čeprav z mojo je vse ok. Pač vsak avto se lahko pokvari, ampak mora pa bit medtem ko dela kar višji komfort v bemfi 5, kot pa v mazdi 6 si mislim...Tudi na izgled deluje precej bolj prestižno..

Ja to so pa nekateri nasi forumasi, ki bi se raje vozili s cizo kot pa z bemflo. Zakaj so na bmw forumu je ukanka tudi meni.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Jah, vseeno kot berem kaže na večje stroške z 5-kami kot imam zdaj z Mazdo...Ker nekdo je prej omenil, da mu je v 2,5 letih šla samo blazina! Meni v 7 letih ni šlo nič na Mazdi in ker 5ka stane duplo od mazde 6, sem pričakoval tudi višjo kvaliteto, ali vsaj podobno...No ja, če sem malo sarkastičen, važno da je tisti kao les v resnici pravi les, če pa bom v 7 letih na 5-ki porabil 10K za razna popravila to pa kao ni bistveno....Halooo. :blabla

Vsekakor mi je 5-ka v tem segmentu najbolj všeč avto in grem v tej smeri...Meni itak ne bo crknila... :ok

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Drugače pa ima bmw vpoklic za te blazine, torej jih brezplačno menjujejo na pooblaščenih servisih.
Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 365

Drugače pa ima bmw vpoklic za te blazine, torej jih brezplačno menjujejo na pooblaščenih servisih.

kakšen vpoklic? mogoče ko je avto v garanciji, ti zamenjajo zastonj

danes mi je šla blazina, 380e blazina+delo na pooblaščenem servisu

aja op se sploh ni razjasnil ali kupuje karavan ali ne, limuzina nima blazin

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Gledal sem limuzino. Torej se me blazine ne tičejo... :ok2 no, vsaj to...še vedno me bo skrbela ketna...

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

kakšen vpoklic? mogoče ko je avto v garanciji, ti zamenjajo zastonj
danes mi je šla blazina, 380e blazina+delo na pooblaščenem servisu
aja op se sploh ni razjasnil ali kupuje karavan ali ne, limuzina nima blazin

Pred tremi tedni so mi jo brezplačno menjali iz preventive, v sklopu servisa seveda.
Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 365

kateri letnik pa imaš in kilometrino?
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 841

Sicer je E60,pa vseeno,mogoče pozna kdo??

http://www.avto.net/...ija 5: 525d Avt.

http://www.avto.net/...ja 5: 525 D AUT

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 308

Res je E60 in piši v E60 drugače bo vse skupaj en drek ratal, no sej je že :) 

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 924
  • Avtomobil: Božje vozilo

Ne ti meni idiot. Tako lahko samo sebe označiš, saj če bi se prepoznal kot trol-a bi bila to zajebancija. Ker se pa počutiš užaljeno, si pa očitno res zabit.

PS: če voziš Mazdo in nimaš problemov, potem ne kupuj BMWja.

+1 :ok   :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Prikaži več možnosti

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 447
  • Avtomobil: VW Passat, BMW F32

Stroski lastnistva BMW in Mazde so svetlobna leta narazen. Ti povem iz lastnih izkusenj. Nisem preprican iz tvojih postov, da ti je to jasno. Ce bos kupil 5 karavan, pricakuj menjavo blazin 2x cca. 650 eur. Meni so tudi ful odsvetovali 525d, zaradi turbin in sem na okncu raje vzel 530d, ki naj bi bil bolj bulletproof. Razlika v ceni ni tako velika. Drugace pa sem jaz z obema petkama zadovoljen, mogoce celo malo raje vozim staro e60 kot novo f11.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

kateri letnik pa imaš in kilometrino?

Narejen: Novembra 2010, 142000 km, servisiran na pooblaščenih servisih.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.