Skoči na vsebino

Nakup 525d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
89 odgovorov v temi
Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 230
  • Avtomobil: F10

Stroski lastnistva BMW in Mazde so svetlobna leta narazen. Ti povem iz lastnih izkusenj. Nisem preprican iz tvojih postov, da ti je to jasno. Ce bos kupil 5 karavan, pricakuj menjavo blazin 2x cca. 650 eur. Meni so tudi ful odsvetovali 525d, zaradi turbin in sem na okncu raje vzel 530d, ki naj bi bil bolj bulletproof. Razlika v ceni ni tako velika. Drugace pa sem jaz z obema petkama zadovoljen, mogoce celo malo raje vozim staro e60 kot novo f11.

Kaj pa vem, jaz za mazdo v 7 letih nisem porabil niti 100€ za popravila, ker pač nič ni crknilo. Težko sprejmem filozofijo, da, če maš 30K za avto (bmw), pol morš met tud 2 jurja na leto za popravila...wtf! Po drugi strani pa ste me nekateri zgrizli, ker mi ni všeč les na armaturni in mi 2 strani nabijali kako je to ta prav les ker to je avto za 60K. Nekako mi to ne gre skupaj. 

Pri takem avtu nikakor ne morem sprejet kot normalno da gre ketna tako pogosto, kadarkoli, tudi pri 200K km.

Sicer moram it še sprobat avto, ampak ste me malo kar odvrnili od avta.

Pa včeraj je ena nova 520ka tako neumno vozila po primorki....tip se je v strnjeni koloni na AC lepil vsakemu na rit, dokler se mu ni umaknil, valda je tudi po desni prehiteval. 5ka pa črna in je mela zadaj nalepljene srebrne črke neke kratice imen T+Z al neki tazga...Se mu je blazno mudilo na kavico u Portorož...

Prikaži več možnosti

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 447
  • Avtomobil: VW Passat, BMW F32

Ce ga bos sel probat, ga bos kupil. Za vozit je f10, se precej bolj kot f11, odlicen. To kar smo vsi pisali glede servisov pa kar drzi. Kaksna 2 jurcka na leto je fajn imet pripravljena. Ni nujno, da bo tolk, ampak en gaberit pa je, da ves v kaj se spuscas. Nenazadnje je recimo akumulator za 3.0d 400 eur. Za Mazdo pa 100, recimo.
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 507

Kaj pa vem, jaz za mazdo v 7 letih nisem porabil niti 100€ za popravila, ker pač nič ni crknilo. Težko sprejmem filozofijo, da, če maš 30K za avto (bmw), pol morš met tud 2 jurja na leto za popravila...wtf! Po drugi strani pa ste me nekateri zgrizli, ker mi ni všeč les na armaturni in mi 2 strani nabijali kako je to ta prav les ker to je avto za 60K. Nekako mi to ne gre skupaj. 

Pri takem avtu nikakor ne morem sprejet kot normalno da gre ketna tako pogosto, kadarkoli, tudi pri 200K km.

Sicer moram it še sprobat avto, ampak ste me malo kar odvrnili od avta.

Pa včeraj je ena nova 520ka tako neumno vozila po primorki....tip se je v strnjeni koloni na AC lepil vsakemu na rit, dokler se mu ni umaknil, valda je tudi po desni prehiteval. 5ka pa črna in je mela zadaj nalepljene srebrne črke neke kratice imen T+Z al neki tazga...Se mu je blazno mudilo na kavico u Portorož...

Kdo te sili kupit bmw ? Ali je nuja zaradi značke na haubi ? Nekaj bi rad kupil po drugi strani pa sam sebe prepričuješ da je sekret ker crkuje to in ono...

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 169
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

Ce ga bos sel probat, ga bos kupil. Za vozit je f10, se precej bolj kot f11, odlicen. To kar smo vsi pisali glede servisov pa kar drzi. Kaksna 2 jurcka na leto je fajn imet pripravljena. Ni nujno, da bo tolk, ampak en gaberit pa je, da ves v kaj se spuscas. Nenazadnje je recimo akumulator za 3.0d 400 eur. Za Mazdo pa 100, recimo.

zakaj je pa za 3.0d accu tako drag... a je kak poseben BMW-ev ???

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 721

Kupi si raj mazdo 6. Ne priporocam nobenega evropskega avta ce si mel mazdo ker se ti bo zmesal od stalnega jebanja z mehaniki.
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Kupi si raj mazdo 6. Ne priporocam nobenega evropskega avta ce si mel mazdo ker se ti bo zmesal od stalnega jebanja z mehaniki.

Nova Mazda ni nič dvignila nivo kakovosti izdelave. Zaželel sem si avto malce višjega nivoja v vseh pogledih in to bi bila 5-ka. Drugegea praktično ni...

Prikaži več možnosti

frizo
frizo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 336
  • Avtomobil: F10 530d

no sej vse ni tako slabo.BMW 5 je dober avto in oprema, ki jo nudi je top. V kolikor vzameš od 2013 dalje je večina napak odpravljenih. Moraš pa vseeno upoštevati, da kupuješ rabljen avto in da so rezervni deli in potrošni material dragi

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 369

frabz-not-sure-if-sarcasm-or-the-sad-tru

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Sem vozil torej 520 x drive, m oprema, star en mesec...jah, ta avto je res super. Ok, motor bi vzel raje močnejši, vendar je tudi 2.0 čisto dovolj vidim, vozne lastnosti res super. Ok, armaturna je malce primitivna, precej zaostaja za Lexusom IS recimo, vendar avto je res mega, Je moj favorit. Sicer imam v planu sprobat še ene 2 vozili, pa bom potem videl kaj vzeti. Uglavnem, avto je res the best, je pa morda le malce precenjem, sicer razumljivo, tako, da je potrebno bit na preži za kakšno ugodno priložnost...

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Imam nagledano eno 520d v nemčiji. Kako vem, če je avtohiša kredibilna, če na autoscout24 nima še ocene in kako izvem kaj v vezi z vozilom z vIn številko?  :-D

Urejal Katunga, 17.06.2016, 23:41.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 721

Katero mazdo mas zdej? Ker te stare mazde so sicer res nepokvarljive, obcutek med voznjo je pa bolj za silo. Zato se ti pol 520xd zdi avijon. V primerjavi z novo mazdo 6 pa ce vzames 175konjskega dizla pa ni take razlike verjemi.
Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 349
  • Avtomobil: BMW E39

Pizda ste agresivni in žaljivi na tem forumu. Poslušaj ti idiot Shebo, bolj kot nabijam da mi ni vsec to rjavo in da me boli kurac kateri material je, bolj mi hočte razlagat o materialu. Bistvo mojega prispevka je da mi ni všeč. Kaj be boli kurac kakšen je to material. Ok je les in zdej? Mi ne spremeni nič. A zdej sem se uredu uklopu u to sredino?

agresivn in trmast ni kaj :) drgač pa kar se okrasnih letvic tiče je pa vseeno kake so, itak si lahko zalimaš gor folijo v kateri koli barvi...za 30-60 evrov dobiš 1m kvalitetne folijo, pa maš lahko karbon, mat barve ali pa brušen aluminij....al pa tvoj "kao les"...

Kako da ne? Ugotovili smo, da je lahko notranjost lesena  :laugh

Kar se tiče zanesljivosti in morebitnih napak, pa si malo preberi podforum F10. Večina ugotavlja, da so novejši BMWji čezdalje večja jajca. Obstajajo tudi BMW loverji, ki bodo verjetno trdili, da je popolnoma normalno, da ti pri 150k km odtrga verigo in da se ti pri 50k km razleti xdrive pogon.

vse od 2003 leta naprej je čisto sranje...to ti bo zatrdil vsak, ki je imel več različnih bmw-jev dalj časa ali pa ki se ukvarja s prodajo bmw-jev...

tko da jst ostajam na e39, ko mi pa dosadi pa prešaltam na e46.

Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 349
  • Avtomobil: BMW E39

Stroski lastnistva BMW in Mazde so svetlobna leta narazen. Ti povem iz lastnih izkusenj. Nisem preprican iz tvojih postov, da ti je to jasno. Ce bos kupil 5 karavan, pricakuj menjavo blazin 2x cca. 650 eur. Meni so tudi ful odsvetovali 525d, zaradi turbin in sem na okncu raje vzel 530d, ki naj bi bil bolj bulletproof. Razlika v ceni ni tako velika. Drugace pa sem jaz z obema petkama zadovoljen, mogoce celo malo raje vozim staro e60 kot novo f11.

si sprobal e39 3.0d ? me zanima če je res boljši kot e60 v vožnji....vsaj tko sem slišal...sem dolgo razmišljal a bi kupil e39 al e60,

no bomo vidli, čez 2 leti ko bom kupoval drug avto, bom itak sprobal tud e60...drgač pa me privlači samo zato ker ne rjavi kot e39.

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Katero mazdo mas zdej? Ker te stare mazde so sicer res nepokvarljive, obcutek med voznjo je pa bolj za silo. Zato se ti pol 520xd zdi avijon. V primerjavi z novo mazdo 6 pa ce vzames 175konjskega dizla pa ni take razlike verjemi.

mam tole, pa tudi ni bil tak blazen preskok v 5-ko, ker ta mazda je že super, vendar sem pač vzel najbolj švoh motor....

2009050804491729433.jpg

Prikaži več možnosti

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 447
  • Avtomobil: VW Passat, BMW F32

zakaj je pa za 3.0d accu tako drag... a je kak poseben BMW-ev ???

Ja, za 3.0d je nek poseben akumulator, ki napaja vso elektro stimungo, ki jo ta avto premore. Tudi, ko je iztrosen te ne pusti na parkiriscu, ampak postopno izklaplja elektriko...recimo leaving home funkcijo, multimedijo v mirovanju, vedno pa naj bi imel toliko moci, da zavergla avto. Potem je tu se start stop, itd...
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 59 704
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Električne stvari so avti ob oslabljenem akkuju/alternatorju odklapljali avti že 20+ let nazaj.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Uzivac
Uzivac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 590
  • Avtomobil: BMW 530xD G30

pozdravljen

Če boš kupoval dizla na vsak način vzemi 6 valjnika.

525d  z 3000 ccm imam 4 leta. Kupil sem novega in v tem času naredil 165000 km. Nobenih problemov!!!

Nizka poraba in zadosti močan motor za tako velik avto.

Imel sem prej dve seriji 3 z 2000 ccm in kar naprej popravljal....

Kar lasje mi gredo pokoci ko berem da bodo v novo serijo 5 vgradili 3 valnji dizel. Če mi ga šenkajo ga ne maram.

Serija 5 mora imeti 6 valjni motor

L.P.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 169
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

pozdravljen

Če boš kupoval dizla na vsak način vzemi 6 valjnika.

525d  z 3000 ccm imam 4 leta. Kupil sem novega in v tem času naredil 165000 km. Nobenih problemov!!!

Nizka poraba in zadosti močan motor za tako velik avto.

Imel sem prej dve seriji 3 z 2000 ccm in kar naprej popravljal....

Kar lasje mi gredo pokoci ko berem da bodo v novo serijo 5 vgradili 3 valnji dizel. Če mi ga šenkajo ga ne maram.

Serija 5 mora imeti 6 valjni motor

L.P.

pojdi takoj verigo menjat :skrbast

Prikaži več možnosti

discover0709
discover0709
  • Uporabnik
  • Sporočil: 150
  • Avtomobil: bmw 5

- tudi sam kupujem f10 oz f11 zanima me tipka za nacin voznje ob menjalniku. Je to kaj pametnega oz. koristnega ali samo 1 vecja moznost okvare?
- zakaj imajo nekateri f serije nad gumbom za gretje sedezev nek gumb za usmerjanje ventilacije drugi pa tega nimajo?
- kaksen je rocni menjalnik za vozit ali se ga sploh splaca izbrat glede na to da avtomatik dela bp
- nekateri volani imajo pod trobljo krom letvice ali je to samo slabsa oprema ce je ni ?
hvala
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 935
  • Avtomobil: Od žene

Meni so na servisu rekli, da priporočajo menjavo verige pri 200 000 km. 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.