Skoči na vsebino

Povečanje glasnosti izpuha

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
Misho76
Misho76
  • Uporabnik
  • Sporočil: 9
  • Avtomobil: Mini One R56 JCW

Zdravo ekipa, imam Mini One R56 (2013) z JCW kitom, ki vključuje tudi original JCW izpušni sistem z centralnim dvojnim dušilcem. Avto ima načeloma lep zvok (za ženo še preglasen), vendar vseeno pogrešam kak decibel hrupa več ;)

Glede na to, da obstoječega in za moje pojme 'top' izpušnega sistema ne bom menjal, sprašujem, če je kdo od vas in kako dosegel večjo glasnost izpuha. Oziroma, če se kdo profi s tem ukvarja. Pa pls, ne mi pisat zvrti luknjo v auspuh :crazy

Hvala za koristne in uporabne informacije, lp Mišo :ok

Urejal Misho76, 30.05.2016, 14:14.

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 243
  • Avtomobil: Orientblau Metallic

Straight pipe?
My heart doesn't beat... IT REVS!
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 752
  • Avtomobil: LPP Urbana

Zdravo ekipa, imam Mini One R56 (2013) z JCW kitom, ki vključuje tudi original JCW izpušni sistem z centralnim dvojnim dušilcem. Avto ima načeloma lep zvok (za ženo še preglasen), vendar vseeno pogrešam kak decibel hrupa več ;)

Glede na to, da obstoječega in za moje pojme 'top' izpušnega sistema ne bom menjal, sprašujem, če je kdo od vas in kako dosegel večjo glasnost izpuha. Oziroma, če se kdo profi s tem ukvarja. Pa pls, ne mi pisat zvrti luknjo v auspuh :crazy

Hvala za koristne in uporabne informacije, lp Mišo :ok

jaz ti lahko zrihtam kontakt na koga se obrnit, za ceno se boš moral sam dogovorit.

meni je na original loncih naredil predelavo, da sem super zadovoljen :ok je pa tip stručko za subaruje, ker jih celo življenje že šaraufa in predeluje. no pa tudi njegove veze za subaruje gredo vse do angležev, ki so pa res mahnjeni na tuning.

meni je na mojem original izpuhu ( skoraj original) uredil PE MOD kar pomeni, da je lonce "izpraznil" :laugh :ok2  @gardener je bil priča zvoku.

Urejal bancnik, 30.05.2016, 15:46.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

No saj tako sem tudi mislil :ok

Straight pipe narediti cez original lonec :ok

Tega se letos lotim na svoji 320i saj je cisto pretih z R6 motorjem (320i izpuh je se dodatno "zaprt") :ok2

Odpreti lonec, izprazniti, narediti straight pipe z preferirano cevjo in okoli stekleno volno (da se dobi globji zvok).

Verjetno je tebi naredil isto ne? Ali pa ti je samo ven pometal vse?
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

leva stran pri 335i ima še dodatni resonator v loncu, tega smo pri meni pustili vse ostale cevi smo pa naredili na sistem straight pipe seveda smo volno vrnili nazaj na svoje mesto. če nič drugega bo manj vibracij.

od downpipe do loncev imam v originalu Xpipe.

razlika je kot dan in noč. za male pare je bila to kar dobra nadgradnja v smislu zvoka vozila :ok

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Aha :ok

Odlicno :ok

No jaz sem se odlocil, da bom naredil straight pipe z preferirano cevjo in okoli stekleno volno, da izlocim vibravije kolikor se le da, hkrati bo zvok tisji ob nizjih obratih pa tudi odtenek globji bi moral biti :ok

Drugace pa je tukaj odlicen posnetek, kjer govori oseba, ki ve kaj dela in v zelo priznani firmi - magnaflow

(Pri 21min govori o straight pipe sistemu :ok vseeno pa priporocam celoten ogled :ok)
Prikaži več možnosti

Misho76
Misho76
  • Uporabnik
  • Sporočil: 9
  • Avtomobil: Mini One R56 JCW

Hvala obema za odgovore in nasvete :ok @bancnik prosim pošlji mi kontakt od mojstra na ZS ... tnx, lp M

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala obema za odgovore in nasvete :ok @bancnik prosim pošlji mi kontakt od mojstra na ZS ... tnx, lp M

imaš.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 606
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

BMW<3, če boš odpiral samo zadnji lonec, verjemi, da neboš nič dosegel, razen tega, da bo ''piš'' glasnejši, e46 bolje da ne govorim, kakšne kače ima po loncih skrite. Bolj enostavno bo, če greš do nekoga mu poveš želje in ti naredi ''univerzalni'' srednji lonec in zadnji lonec. V kolikor želiš diy project lahko še vedno sam zmontiraš. 

Z FI-jem določaš globino zvoka, večji je fi bolj je globok zvok in posledično tudi kakšen db več. 

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem gledal posnetke na youtube straight pipov na 320i pa je meni cist OK. Ze zadnji lonec od kaksne 328i ogromno razliko naredi. Kot sem ze rekel, 320i je se dodatno zadusen zaradi "vstopnega razreda" verjetno. Jaz nocem ne vem kaksen rumble in ne vem kaj. Jaz hocem le malo glasnejsi zvok, katerega mislim, da bom dobil z odpiranjem zadnjega lonca. In kot sem rekel zgoraj, tako bom tudi naredil :ok

Imam pa soseda, ki dela z rosfreiom, tako, da bom lahko caral kakor bom hotel :ok2

Preprosto 20-ka ne da iz sebe zvoka niti ko ga tiscis, pa bi ga lahko :ok2 In preprosto imam dost tega :) letos se bo caralo z izpuhom :ok2 Dokler mi ne bo vsec ne bom odnehal, mada mislim da bo ze iz prve OK za mojo zeljo :ok
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 606
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

No sej bos videl. Jaz sem na e46 323ci izpuhu to delal, je bil swapan na 325 in ni dal nobenega zvoka od sebe, kar predvidevam 320 da se manj od sebe.
Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Od kje pol tem fantom taki zvoki? Pa naj bi bil samo zadnji lonec zamenjan z cevjo?

(Je res, da so M54 ampak ne vem kaksne ogromne razlike pa ja ne more biti...)

Se pravi z mojim nacinom, ki bo odtenek utisal zvok, bo zame to to :)

No, pa saj bom naredil video kaksen ;) v koncni fazi pa bos lahko tudi v zivo slisal, jaz pa se malo e28 poblizje pogledal :-D Solski odmori so prekrati za gledat oldie :ok2
Prikaži več možnosti