Skoči na vsebino

Rabim nasvet

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
Bieffe
Bieffe

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: P 207 HDi BMW R 1200 RT

Opazil sem da mi na levi ročici manjka vijak, izgleda kot da je odtrgan, zaenkrat je ročica fiksna, vijak je na sliki obkrožen z rdečim, kakšen namig za popravilo. Motor je BMW 1200 rt, l. 2007.

Pripete slike za predogled

• Zajeta slika.JPG

Urejal Bieffe, 02.06.2016, 16:24.

Prikaži več možnosti

pohorc
pohorc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 178

Gre za vijak M8 x 40mm, trdota 8.8

Poskusi bilokaterega M8 notri zašraufat... če ne gre, je verjetno utrgan... bo treba zavrtat s kontra vijakom in ven dobit, če bo šlo pa da ni locktittan preveč...

Sam osebno se tako ne bi vozil z takim krmilom... najverjetneje je sicer tesno nabito v kovani del (svetli del krmila) a vseeno ta vijak drži zadeve skupaj...

Preveč riskantno, da mi razpade me možnjo... raje ne predstavljam si...

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 744
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Da ne smetim okoli-ali moram biti pozoren kateri polnilec za vzdrževanje napetosti v akumulatorja motorja, ki je polnjen z gelom, je pravi za nakup?
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

kroflak
kroflak

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19
  • Avtomobil: BMW R 1100 R

Če je prav ali ne, ne vem...

Jaz uporabljam povsem navaden vzdrževalec zki stane 18E, ki ima tok polnjenja 0,75 A in do sedaj sem z njim zadovoljen. Gel akumulator  mi služi že 4. sezono, se pravi da je preživel 3 zime.

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 744
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Če je prav ali ne, ne vem...

Jaz uporabljam povsem navaden vzdrževalec zki stane 18E, ki ima tok polnjenja 0,75 A in do sedaj sem z njim zadovoljen. Gel akumulator  mi služi že 4. sezono, se pravi da je preživel 3 zime.

Super, vse jasno, hvala.

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

diabolik
diabolik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 94
  • Avtomobil: BMW r65

Jaz sem za mojega R65 akumulator kupil pri Grajzarju v Ljubljani. Je gelnat, kitajski firme Zenit. Kupil sem ga pred kakimi petimi leti. Na motor sem vgradil vtičnico za Garmin ali mobi-polnilec, preko nje pa tudi polnim-vzdržujem akumulator. Polnilec sem naredil iz napajalnika za laptop, napetost na izhodu pa stabiliziral s regulatorjem 7815. Akumulatorja seveda nimam priključenega non-stop, a polnjenje mu pozimi privoščim vsak mesec po 5 ur. Sicer pa agregat vžge kak mina, z zaugom, ampak tako je bil tudi koncipiran.

Vsem varno in prijetno sezono... :beer

Prikaži več možnosti