Skoči na vsebino

Iz oči v oči z Michelin Pilot Sport 4

* * * * - 2 glasov Premiera Test M6 F30 F31 F11

• Prijavi se za objavo odgovora
73 odgovorov v temi
Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 522
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Razporeditev teže pri e39 glede na os je 50:50.

Pri mirovanju in pri enakomerni hitrosti.

Ja, kadar je v enakomernem nepospešenem gibanju.

Pojdi na Youtube gledat slow motion posnetke raznih drag racov kaj naredi z pogonsko gumo, ko pohodiš na gas :)

Pri kakršnemkoli pospeševanju (naprej) se nekaj teže prenese na zadnjo os.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 915
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Lani nisem poročal rezultatih.

Zadnja "aktivna" obremenitev (poleg moje domače testne steze :laugh) je bil izlet v Dolomite, kjer pa sem staknil neko črevesno reč, pa sem moral voziti počasneje. Ampak zanimivo, ko je cesta res lepa, človek hitro pozabi na slabost. :ok2

Skupaj je s PS4 prevoženih okrog 13300 km, profil pa sem zradiral spredaj na slabih 6, zadaj pa na dobrih 5 mm. Se pozna, da je vsaka vožnja hitra, relacij pa v bistvu skoraj nič. Skratka, ne gre za dnevno rabo ampak za antistres terapijo. :skrbast

Nadaljujemo z letošnjimi izzivi, poročilo seveda sledi.

Pride pa tudi test modela Super Sport. Stay tuned!

Pripete slike za predogled

• dolomiti_2018_oktober.jpg

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Vnovič potrjeno, PS4 rabi par kilometrov ogrevanja, da ponudi konkretnejši oprijem. Slikano seveda prej, po par dinamičnih kilometrih bi se že videl zavorni prah. :-D

Tako, zdaj pa poiskati kakšen zanimiv prelaz za jesen! :obrvi

wax072019a.jpg

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • MG in m4tj4z uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 361
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Meni so gume zelo dobre in v primerjavi z GY AS2, bolj primerne za težje avtomobile, kot je recimo E39 530dTA.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 160
  • Avtomobil: OOOO

Meni so gume zelo dobre in v primerjavi z GY AS2, bolj primerne za težje avtomobile, kot je recimo E39 530dTA.

Se strinjam. Na mojem s 1600kg+ so mi super, na kolegovem s 300kg manj pa je ze druga zgodba. Na kaksno enko jih sigurno nebi dajal, razen mogoce za zadaj :)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

PS4 (sicer z oznako N) so tudi prvovgradnja na Panameri Turbo S Hybrid, tam je teža hitro blizu treh ton. Avto pa zato nič manj agilen. Skoraj neverjetno.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 697
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Danes sem spet skoraj odletel na ravnini, isti kot zadnjič, ko sem bil šokiran... Sinoči je močno deževalo, danes pa tudi nekaj pada. Bi sklepal, da bi morala biti kolikor toliko čista cesta... Avto mi je kar zaplesal sem in tja, sem se v redu prestrašil... Še nikoli prej doživel česa takega na tisti ravnini, pa se vozim po njej dostikrat... Zadnji par PS4 bo letel v smeti, dovolj imam. Pa tudi zradirane so že precej.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ti imaš res nenavadne izkušnje. Saj možnosti sta načeloma samo dve. Ali imaš slabo serijo gum ali pa z avtom nekaj ni v redu. Tretja bi teoretično bila, da imaš res huda pričakovanja. - ampak ker se ti to dogaja po ravnem, odpade tudi ta opcija.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem od včeraj, da bi imel huda pričakovanja.... Glede na normalne izkušnje z ostalimi gumami bi sklepal, da imam slabo serijo. Če je pa kaj z avtom, bom pa tudi hitro videl. Edino to me mogoče še okrog prinese, če so slučajno tudi sprednje gume problematične, ampak glede na pospeševalne zdrse dvomim v to.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 361
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ko sem jaz odlete so bile zadaj tudi stare in izrabljene Michelinke. Dez po 1 mesecu poleti je pa huda drsalnica, ce je se ovinek in gladek asfalt je pa itak zmaga.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Z nobenim avtom in nobenimi drugimi gumami na tem avtu tam še nisem niti malo zdrsnil....

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 443
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Naslednji vikend predvidoma pridem po karavana do Miholda. Ce si kje v blizini bova sla en krog s tvojim pa z mojim. Tu nekaj ne stima. Jaz pa super zadovoljen z pss, pa tudi ps4 mi niso bile slabe.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Če si za, bi kar moj zadnji par koles prešraufala na tvojega in greš probat svoj avto, da boš videl, če se prav obnaša ali ne :ok

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 963
  • Avtomobil: študentski

Sem vozil in se vozil isti dan po istih cestah v dežju z obema(@x-driverjevo in @majorjevo) in se je @majorjev avto res presentljivo dobro držal. @x-drivejreva je pa res hitro pobrskala zadaj.  Dvomim da bi bilo karkoli z x-driverjevo e39ko narobe, prej je nekaj v gumah ,jaz bi rekel da je problem kerverjetno  niso nove.. Kar imam jaz izkušenj z Michelinkami ,se jih otepam kot hudič križa,ker kakor ni nova je drsalnica v mokrem.

Ampak glede na videno/občuteno dvomim,da so Michelinke tako boljše kot zimske Nexenke stare 7let,glede na to kako sva sprobala ovinke z 540kama..  :hipi  @jerry ima prav to o staranju,kaj šele da bi bile Continetalke potem Michelinka ne bi imela za burek   :-D

Urejal blackberet, 07.07.2019, 20:03.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Označeno tudi z eno ali več od teh ključnih besed: Premiera, Test, M6, F30, F31, F11