Skoči na vsebino

Nakup rabljene serije 3, F3x

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1542 odgovorov v temi
jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 945
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

Ce smem vprasat, s cim se pa tam ukvarjas? :)

oj delam v Senecuri kot  zdravstveni tehnik

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 987
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ce smem vprasat, s cim se pa tam ukvarjas? :)

A lahko kaj vec poves na to temo? Ko sem jaz cipal dizla avtomatika, sem se se posebej pozanimal glede tega pri tunerju pa je rekel ni problema (saj na bi avtomat zdrzal nekaj vecji navor po specifikacijah). Tako, da se potem nisem kaj posebej sekiral.

Moja osebna izkušnja z 318dA. Avtomobil je blokiran na 210km/h (večkrat preverjeno v DE, tudi po klancu navzdol). Po besedal PSC Molk je to z razlogom zaščite menjalnika. Po občutku pa je motorne moči dovolj za končno preko 230km/h.  V eni drugi temi, pa je pri čipanem avtomatiku kupec ugotavljal, da menjalnik občasno potresuje in avtomobila zato ni kupil, v nekaterih drugih temah pa se omenja tudi, da so določeni deli menjalnika poddimezionirani - informacija naj bi bila iz preverjenih virov (dobavitelji delov BMW in nekateri serviserji). 

Informacije ki sem jih uspel zbrati iz različnih tem tule gor. Nekaj informacij se najde tudi v pdoforumu o F10/11.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: F 31 M & Honda REPSOL

A imajo že vse F3x serije elektronsko servisno knjižico oziroma kako je s tem, ter ali je možno da nima Bluetooth prostoročnega telefoniranja.
:bmw BMW- uzitek v voznji :3gears
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 987
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

A imajo že vse F3x serije elektronsko servisno knjižico oziroma kako je s tem, ter ali je možno da nima Bluetooth prostoročnega telefoniranja.

Servisna je vedno elektronska. Bluetooth pa je vprašljiv pri primerkih brez navigacije, če se dobro spomnim iz konfiguratorja. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanima me tudi sledeče. Imam navigacijo, ki pa ko avto prizgeš dela normalno, po parih minutah pa napiše da da ni USB ja oziroma da jo je potrebno nadgraditi. V čem bi bila vinta?
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836

oj delam v Senecuri kot  zdravstveni tehnik

A to je v Gradcu? Sem mislil, da si nekje na relaciji turske AC ...

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 945
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

A to je v Gradcu? Sem mislil, da si nekje na relaciji turske AC ...

to je v Schladmingu.... turska avtocesta ????????? kaj tebi dizlski hlapi preveč v kabino udarjajo :-D :-D je trava bolj zdrava za vdihovat  :ok2  :ok2 

Prikaži več možnosti

athlon
athlon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 356
  • Avtomobil: E91 320 d

Tukaj imaste dosti rabljenih f 3x!

http://www.automobil...icolazione=2013

Prikaži več možnosti

phantom
phantom
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: BMW F31

Pozdravljeni ,

tudi jaz bi potreboval vašo pomoč . Odločujem se za nakup 316  F31 ročni menjalnik , uvoz iz Belgije . Vozilo je letnik 2013  ima  180.000km , ali imaste kakšne izkušnje ,kako je z motorjem pri teh kilometrih ima kakšno hibo, je potrebno pričakovati kakšen dodaten strošek okrog 200.000km in ali so kakšne druge pomanjkljivosti na ostalih delih vozila . 

V servisnem meniju iDrive-u so zavedeni servisi na 35.000 km.

Tnx

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 761
  • Avtomobil: new age e39

to je v Schladmingu.... turska avtocesta ????????? kaj tebi dizlski hlapi preveč v kabino udarjajo :-D :-D je trava bolj zdrava za vdihovat  :ok2  :ok2

Tauernbahn. Ture, turska AC. Boš vsaj vedu kje se voziš :)

Urejal damirkos1, 25.08.2016, 10:07.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • zigi in _peters_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni ,
tudi jaz bi potreboval vašo pomoč . Odločujem se za nakup 316  F31 ročni menjalnik , uvoz iz Belgije . Vozilo je letnik 2013  ima  180.000km , ali imaste kakšne izkušnje ,kako je z motorjem pri teh kilometrih ima kakšno hibo, je potrebno pričakovati kakšen dodaten strošek okrog 200.000km in ali so kakšne druge pomanjkljivosti na ostalih delih vozila . 

V servisnem meniju iDrive-u so zavedeni servisi na 35.000 km.

Tnx

Motor je enak kot pri e9x Lci modelih. Pri teh kilometrih je samo odvisno kako so z njim ravnali predhodniki. Jaz sem pri svojem bivšem e91 pri 160kkm menjal sklopko ter verigo. Verigo smo menjali preventivno in takrat še ugotovili da bi bilo fino menjati še sklopko, ko je ravno vse razdrto. Avto sem nato prodal pri dobrih 210kkm in brez problemov.Tako da odvisno kaj je že bilo narejeno. Malo je loterija, drugače pa naj bi mašince delale. Samo redne servise nekje na 15-20kkm.
Prikaži več možnosti

mihovc
mihovc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: AUDI

Zdravo, malo me zanima nakup omenjenega vozila v LINKU: http://www.avto.net/... xDrive M Sport

in me zanima kako je s tem vozilom in če ga kdo pozna?

Prikaži več možnosti

wenck
wenck

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 77
  • Avtomobil: F31 320dA

Glede na to, da ima francoska navodila za uporabo ( http://bimmer.work , F991695) verjetno ni res prvi lastnik.....

Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 436
  • Avtomobil: E30 325i MT2 & type R

Če kdo kupuje lepo slovensko z malo km ima moj kolega tole za prodat; http://www.avto.net/...251&display=BMW serija 3: Touring+1.LAST+SLO+69.000K...

poznam tako prodajalca kot lastnika vozila in vem, da je vozilo OK :) okoli cene pa tudi vem, da ase da še kar neki naredit :)

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

jWill
jWill
  • Uporabnik
  • Avtomobil: Opel Astra

Da vprašam kar tukaj... Ima kdo izkušnje s to avtohišo - http://www.avto.net/...11107216&show=1

Se mi zdi zanimiv nakup, mnenja?

Prikaži več možnosti

deejayam
deejayam

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 248
  • Avtomobil: F31

Ni slabo, vendar manjka xsenon,...vsaj meni ker brez mu spredaj nekaj manjka,... je pa pro navi velik plus, ce ti je to pomembno,....jaz imam bussines in je cist ok za to kaj se rabi,....

Preveri po VIN ce ima res keyless ali samo start brez kljuca( to imajo vsi), start stop imajo vsi, pomoc za speljevanje v klanec imajo vsi, multifunkcijo imajo vsi, potovalni racunalnik imajo vsi,... v glavnem ne pozabi peljat na Selmar in placat pregled pred nakupom,... ostalo je vse ugibanje,....

Urejal deejayam, 20.09.2016, 19:04.

Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 304
  • Avtomobil: F30 LCI

Da vprašam kar tukaj... Ima kdo izkušnje s to avtohišo - http://www.avto.net/...11107216&show=1

Se mi zdi zanimiv nakup, mnenja?

Klasično Nemško službeno vozilo za potnika, kar pomeni Bussiness navigacija, ostala oprema pa več ali manj serijska/osnovna. Volan je osnovni, Xenon manjka, sedeži osnovni, ni PDC senzorjev,...

KeylessGo že imajo vsi F30 modeli.

Ne pravim, da je slab nakup, če ti je oprema OK.

Urejal halozan, 20.09.2016, 19:38.

Prikaži več možnosti

jWill
jWill
  • Uporabnik
  • Avtomobil: Opel Astra

Hvala  za odgovor. Ja, xenon mi manjka, ker ga imam na trenutnem avtu in menim, da bo pretežko nazaj šaltat na navadne luči. Moram sprobat. 

Kaj pa je razlika med Keyless go in start-stop? 

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 027
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Start-stop gumb je samo namesto obrata ključa. Pri E60 si recimo moral vstaviti ključ v režo in stisniti start-stop za zagon. Keyless pa pomeni, da ne rabiš ključa nikamor vtaknit, lahko ga imaš v žepu, pomembna je le njegova prisotnost ob avtu. Lahko odkleneš in zaženeš avto brez uporabe ključa/daljinca.

Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 304
  • Avtomobil: F30 LCI

Hvala  za odgovor. Ja, xenon mi manjka, ker ga imam na trenutnem avtu in menim, da bo pretežko nazaj šaltat na navadne luči. Moram sprobat. 

Kaj pa je razlika med Keyless go in start-stop? 

start-stop je sistem, ki ugasne motor npr. pred semaforjem, to že ima serijsko od F90 LCI.

Navadne luči so navadne luči, saj od žarnice z žarilno nitko 55W ne gre pričakovati čudežev in je že z Xenon razlike, da ne omenjam LED.

Prikaži več možnosti