Skoči na vsebino

Nakup rabljene serije 3, F3x

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2046 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 896
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Start-stop gumb je samo namesto obrata ključa. Pri E60 si recimo moral vstaviti ključ v režo in stisniti start-stop za zagon. Keyless pa pomeni, da ne rabiš ključa nikamor vtaknit, lahko ga imaš v žepu, pomembna je le njegova prisotnost ob avtu. Lahko odkleneš in zaženeš avto brez uporabe ključa/daljinca.

Pri F30/31 ni treba ključa nikamor vtikat. Dokler se nahaja v vozilu avtomobil štarta, pa tudi če ga imaš v hlačnem žepu. Je pa zanimivo, da če je ključ samo par cm izven karoserije ga ne zazna več. In to je serijska funkcija pri vseh.

Seveda pa je druga če se ta avtomobil tudi odklene brez da bi rabil stisniti tipko na ključu.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

jWill
jWill
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: Opel Astra

start-stop je sistem, ki ugasne motor npr. pred semaforjem, to že ima serijsko od F90 LCI.

Navadne luči so navadne luči, saj od žarnice z žarilno nitko 55W ne gre pričakovati čudežev in je že z Xenon razlike, da ne omenjam LED.

Pri tem sicer piše, da ima sprednje LED luči, čeprav se mi po slikah zdi, da nima?

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri tem sicer piše, da ima sprednje LED luči, čeprav se mi po slikah zdi, da nima?

LED luči so s faceliftom. Pred tem pa kvečjemu Xenon ali navadne halogenke. Že na daleč jih ločiš, ker Xenon ima LED Angeleyes, medtem ko so pri halogenkah samo pozicije na dnu fokusa.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

jWill
jWill
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: Opel Astra

Hvala za razlago, samo mi je še manj jasno kot prej :D

http://www.avto.net/...11107216&show=1

So tukaj LED ali halogenke? Pri LED bi verjetno morali biti vidni obročki?

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 717
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Avto je pred LCI, torej sploh ni imel opcije LED žarometov. Na sliki so halogenke, vidiš tudi na eni sliki prižgane rumene pozicije.

Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 935
  • Avtomobil: F 31 M & Honda REPSOL

Star/stop je bila opcija že pri E9x Lci, niso pa jo imeli vsi. Keyless pa imajo že vse F3x, vendar nekatere z senzorji na kljukah, pri ostalih pa ga odkleneš/zakleneš ročno.
:bmw BMW- uzitek v voznji :3gears
Prikaži več možnosti

DavidwBMW
DavidwBMW

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: F30 318dA

Pozdravljeni,

Da ne bi smetil z novimi temami, bi kar tukaj odprl vprasanje.
Zanimam se za nakup tega avtomobila:
http://www.avto.net/... 3: 316D LUXURY

Malce sem tudi na tem forumu bral o izkusnjah z AH Mesko in vecina vas ni imela precej dobrih, pa me zato malce skrbi stanje avta. Za sam avto vem da se prodaja vsaj 1 leto, kajti takrat sem ga prvic zasledil na avto.net, takrat je bila cena 24.999€. Sedaj so jo znizali in prodajalec mi je rekel da jo lahko da za 22.000€. 

Z avtom sem bil tudi na testni voznji. Pred tem pa ko smo ga prizgali je javljal napako da je akumulator prazen in je komaj vzgal. Na testni voznji pa je bil pripravljen, ampak po 1-2 km pa je javil napako za pritisk v pnevmatikah. Sicer nisem mehanik, ampak to mi je bilo se logicno, saj je avto verjetno dolgo stal zunaj.
Ampak kljub temu ko smo pnevmatike napihnili, se mi je zdelo kot da avto se vedno malo vlece v eno smer. Na racunalniku pa se mi je nenavadno zdelo spreminjanje prikaza trenutne porabe goriva - zelo hitro se je spreminjala, pa nisem kaj pospeseval ali pa imel nemirne noge (npr od 3L - 9L v sekundi, pogosto).

Na racunanliku je mozno videti opravljen servis le pri 30.000km (sedaj ima 75.000km) ter pri pregledu stanja pravi da je potrebna menjava zavorne tekocine, ostalo pa je vse OK. 

Osebne izkusnje s prodajalcem Denisom so mi vredu. Ne deluje kot da bi mi hotel kaj prikrivati, morda pa je problem v meni in se me hitro zavede.

Imate kako mnenje ? Je mogoce kdo bolj izkusen od mene si ze ogledoval ta avto - in kaj vas je odvrnilo od nakupa ?

Najlepsa hvala za morebitne odzive.

David

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 063
  • Avtomobil: skunk :)

Servis bi moral biti narejen na 60kkm.

Drugače pa http://www.24ur.com/...-kilometre.html

Ter osebno poznam primer, ko so kupili avto pri njih in se je kasneje ugotovilo, da je imel prevrtene kilometre. Ali jih je vrtel Meško ali so jih v Nemčiji se pa ne ve.

To, da ima pa prazen akumulator, nenapolnjene pnevmatike,.. ti da pa lahko vedeti kako skrbijo za vozilo. Kot da je res tako težko priklopiti akumulator na polnilec in 1x mesečno zalaufati vozilo, narediti krog okoli firme in oprati vozilo :blackeye

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

Da ne bi smetil z novimi temami, bi kar tukaj odprl vprasanje.
Zanimam se za nakup tega avtomobila:
http://www.avto.net/... 3: 316D LUXURY

Malce sem tudi na tem forumu bral o izkusnjah z AH Mesko in vecina vas ni imela precej dobrih, pa me zato malce skrbi stanje avta. Za sam avto vem da se prodaja vsaj 1 leto, kajti takrat sem ga prvic zasledil na avto.net, takrat je bila cena 24.999€. Sedaj so jo znizali in prodajalec mi je rekel da jo lahko da za 22.000€. 

Z avtom sem bil tudi na testni voznji. Pred tem pa ko smo ga prizgali je javljal napako da je akumulator prazen in je komaj vzgal. Na testni voznji pa je bil pripravljen, ampak po 1-2 km pa je javil napako za pritisk v pnevmatikah. Sicer nisem mehanik, ampak to mi je bilo se logicno, saj je avto verjetno dolgo stal zunaj.
Ampak kljub temu ko smo pnevmatike napihnili, se mi je zdelo kot da avto se vedno malo vlece v eno smer. Na racunalniku pa se mi je nenavadno zdelo spreminjanje prikaza trenutne porabe goriva - zelo hitro se je spreminjala, pa nisem kaj pospeseval ali pa imel nemirne noge (npr od 3L - 9L v sekundi, pogosto).

Na racunanliku je mozno videti opravljen servis le pri 30.000km (sedaj ima 75.000km) ter pri pregledu stanja pravi da je potrebna menjava zavorne tekocine, ostalo pa je vse OK. 

Osebne izkusnje s prodajalcem Denisom so mi vredu. Ne deluje kot da bi mi hotel kaj prikrivati, morda pa je problem v meni in se me hitro zavede.

Imate kako mnenje ? Je mogoce kdo bolj izkusen od mene si ze ogledoval ta avto - in kaj vas je odvrnilo od nakupa ?

Najlepsa hvala za morebitne odzive.

David

Glede vlečenja vozila. Če je s podvozjem vse OK in je v gumah pravilen tlak mora avtomobil voziti naravnost, razen če je cesta v zelo slabem stanju (luknje, velik nagib v eno stran ali kolesnice), kar pa bi verjetno opazil. Trenutna poraba je nekaj kar se nikdar ne gleda... Že če se naklon ceste spremeni za par stopinj poraba pade ali naraste za par litrov... Kolikor toliko realna je trenutna poraba na AC in s tempomatom, saj je elektronika precej bolj natančna z doziranjem plina kot tvoja noga.

Bolj pa me preseneča potreba po menjavi zavorne tekočine. Ta se menja na 150.000km ali 3 leta, morda še več, se ne spomnim točno kaj je zahteval moj. Koliko pa kaže BC da je še do menjave zavornih oblog? Glede na letnik izdelave vozila in na prevožene kilometre potrebe po menjavi zavorne tekočine in zavornih oblog še nekaj časa nebi smelo biti.

Če je v BC zaveden le servis na 30.000km pomeni, da je avtomobil videl pooblaščenca le takrat, ostali servisi pa vprašanje kje so se delali... Zelo čudno za vozilo SLO porekla, saj se pri nas večinoma prodajo vozila z BSI 5 let ali 100.000km.

Precej o avtomobilu bi povedala tudi VIN številka (oprema, ali je avtomobil imel BSI ali ne...), ob obisku pooblaščenca pa tudi kaj več o zgodovini. Prodajalci vozil pač sadijo rožice tudi tam kjer stvari smrdijo...

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 945
  • Avtomobil: Bmw

Naša e92 je imela menjavo zavorne tekočine pri cca 85000km.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Zavorna tekočina se menja, ko je vozilo staro 3 leta. Kilometri nimajo vpliva.

Če sedaj kaže, da je potrebna menjava, to pomeni, da je bil avto izdelan konec 2013.

Drugače pa 2014, dobiš v Dojčlandiji pri BMW dealerju za dosti manj - http://suchen.mobile...21&pageNumber=1

Tole ne bo prišlo na 20k€ v Sloveniji z plačanimi davki :ok

Prikaži več možnosti

DavidwBMW
DavidwBMW

Začetnik

• Uporabnik

Kaj se vam zdi malo se previsoka cena za omenjen model s temi specifikacijami ?

Drugace pa koliko % od cene na mobile.de (Netto) moram pristeti, da dobim avto v SLO (torej da placam davke, prevoz, homologacije,..) ? Vem da lahko varira glede na CO2 ipd, ampak ce obstaja neka okvirna cifra me zanima.

Hvala za odgovore in predlog!

David

Urejal DavidwBMW, 28.09.2016, 18:36.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 054
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Meni se zdi fajn predrag sploh glede na to da nima nic posebnega od opreme, jaz vec kot 20k ne bi dal
Prikaži več možnosti

DavidwBMW
DavidwBMW

Začetnik

• Uporabnik

Dejan, jaz sem tudi podobno razmisljal. Kot pravis ni kaj dosti opreme, ampak za mene je to dovolj kar ima. (Edino navigacijo bi si mogoce kasneje naknadno vgradil not, pri Selmarju v MB so mi rekli, da je to mozno pri placilu okrog 1000€). 
Jaz sem tudi upal se kaj znizat ceno za avto, ali pa res kaj iz Nemskega trga pogledat, pa mi mogoce uvozijo.

Hvala za pomoc pri nakupu svojega prvega BMW!

David

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Glej ce kupujes z gotovino sinpriprlji sam iz D avto to pa res ni noben problem
Prikaži več možnosti

deejayam
deejayam

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 260
  • Avtomobil: F31

Prevec nejasnosti in premalo opreme za tak denar! Sploh pa za 316d,....
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 973
  • Avtomobil: 535 PS

x2  :ok

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 336
  • Avtomobil: F30 LCI

Da ne odpiram nove teme.

Kako je  z garancijo avtomobila pri  montažo vlečne kljuke, seveda homoligirane, pri nepooblaščencu (kljuka westfalia, montira za to usposobljen servic npr. Šeško,....)

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Pozanimaj se pri pooblaščencu v kolikor je potrebno kakšno preprogramiranje hladilnega sistema.

Menjalnik imaš pa ročni, ne?

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz ko sem svojo RSko naroceval, so mi razlozil da pride s kljuko tudi drugacen hladilnik, da ne bi prislo do pregretja.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.