Skoči na vsebino

Nakup rabljene serije 3, F3x

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1902 odgovorov v temi
hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 239
  • Avtomobil: F30 13' 318d

Jaz sem prišel do iste ugotovitve. Kolega ima 328i, osnovi isti motor pa je ful zadovoljen. Gre proti 200kkm, težav nima, pije kolikor ga tiščiš, zgornja meja je visoka, spodnja pa tudi nizka. 

Nope, 328i je N20 motor

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

martin11
martin11

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 103

Če pobrskaš po spletu so za ta motor  značilni problemi vanos ,vžigalne tuljave ,injektorji in klasika  vseh bmw motorjev verige.B48 ima še poleg tega pri določenih mesecih izdelave zaribavanja  motorjev Sicer pa je max. samo deset procent bencinskih motorjev in ni veliko napisanih o njih Praktično že nekaj časa ni motorja,ki bi bil imun na okvare.

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 729
  • Avtomobil: bmw

https://www.avto.net...EASING ZA TUJCE

Nekam ugodna cena
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 576
  • Avtomobil: Suši

Ker? Od opreme ima malo navi pa led....in volan

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • bmwgavrin je všeč

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 392
  • Avtomobil: 3er

V naslednjih mesecih bi kupil 320d 2016+ (lahko ED ali 190km), obvezno ročni menjlanik, LED luči, do 150k km, 1.barva, 2 conska klima in razširjen števec, NBT EVO id5, strešne sani, velika želja je še vlečena kljuka in sport sedeži. Okvirno je to to, ponudbe do 13k z vključenim zimskim setom gum :)

navadna klima, navaden števec, 180k km, brez tempomata (samo LIM vidim), pdc samo zadaj, navadni sedeži... tole je v nemčiji cca. 2 jurja cenej (zate, diler dobi še za manj), dmvja in homologacije je pa recimo 300eur + pot :)

Urejal BMW RALLY, 31.10.2020, 14:17.

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kako to misls navadna klima,k ni avt.
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik

To je, ni pa 2 conska, brez zračnikov zadaj, brez displaya... To mi je enako kot E46, ki je leta 2003 imela kasetar :blackeye

Če že gledaš ta rang avta ene stvari mora imeti! Sicer so samo minusi, ki ti pri prodaji zbijajo že tako slab interes za te kante.

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik

To pomen da ne piha tistim k sedijo zadej ojoj,hvala za odgovor
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, saj vidiš na sliki, da je samo tisti predalček na sredini namsto rež :)

Ni za kaj... aja mogoče še to, mislim da LED meglenke pomenijo adaptivne led luči, če so navadne so pa tudi žaromet "navadni" led.

Tako da OK, ta plus mu štejem...za več pa preverit po šasiji ampak meni se zdi izguba časa, si prihraneš jurja+ če si sam takega pripelješ oz. dobiš več za 13k

npr. unfallfrei kar ta celjski nima obkljukano

https://suchen.mobil...88-072a12830c04

tisto res drugemu kot "tujcu" ne boš prodal :-D

Urejal BMW RALLY, 31.10.2020, 17:08.

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 496
  • Avtomobil: E91 LCI

V naslednjih mesecih bi kupil 320d 2016+ (lahko ED ali 190km), obvezno ročni menjlanik, LED luči, do 150k km, 1.barva, 2 conska klima in razširjen števec, NBT EVO id5, strešne sani, velika želja je še vlečena kljuka in sport sedeži. Okvirno je to to, ponudbe do 13k z vključenim zimskim setom gum :)

Tole je pa mal long shot. Jaz sem takega (+avtomatik) iskal za 16k+ pa ga nisem našel. Najbližje temu sem bil z enim 2017, ki je imel še kup druge opreme za 17k, ampak se je prodal preden v roku parih ur.

Do 2015 za PFL model, bi še mogoče našel kaj. LED luči imajo vsi FL.

Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa vem, meni se ne zdi...Tale je že vsaj 2 tedna gor pa očitno ni tako ugoden, če ga noben ni vzel.

https://suchen.mobil...83-7dd7f812d0fa

2016' bo čez 2 meseca šlo že v peto leto starosti in sigurno no bo šel gor s ceno :)

Čim manj brezveznih posrednikov mora biti vmes. Pri zgornjem mi še barva ustreza max. samo sedeži so žalost ti ravni

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

Ampak nič od tega ne dobiš za 13k in z zimskimi gumami. Ta tvoj primerek v najboljšem primeru dobiš za dobrih 14k, če ga sam uvoziš, če ti ga bo pa podjetje bo pa cena 14.5-15k. Ko ga bo pa podjetje uvozlo za preprodajo bo pa 16k v Sloveniji.

Mogoče bi dobil kakšno 318 ali 316 za ta denar.

Ta je najcenejši... Imaš še športne sedeže. Servisi niso bili redno delani.

https://suchen.mobil...ab-adb0825812d2

Dvomim, da bo na ta račun še kaj padla cena. F serija je že itak doživela padec cen zaradi G serije.

Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta je pod črto še precej dražji...mala navi,slabša klima,navadni števec,prekoračene servise si že sam izpostavil,zahtevna barva(subjektiven kriterij) brez asistenčnih gumbov pod volanom :) nima dachreling(vozim kolesa) in še kaj.
Z ostalim se strinjam,so pa pod 10k že tudi samo z 200k+km sploh 18ke ja. Eno iz šentjurja mojster redno obnavlja pod zadnjih 100 (11.900)
zimske so pa čisti princip in ne pristanem na to ciganijo,ker jih vsak dilerček dobi zraven in jih tudi sam dam z avtom če jih imam...
G20 bi bil top,ampak nevem če bom s prehodnim sekretom zdržal toliko časa da bodo tisti recimo po 16
P.s. Led nimajo vsi lci,zadnje ja...:)
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

Ta je pod črto še precej dražji...mala navi,slabša klima,navadni števec,prekoračene servise si že sam izpostavil,zahtevna barva(subjektiven kriterij) brez asistenčnih gumbov pod volanom :) nima dachreling(vozim kolesa) in še kaj.
Z ostalim se strinjam,so pa pod 10k že tudi samo z 200k+km sploh 18ke ja. Eno iz šentjurja mojster redno obnavlja pod zadnjih 100 (11.900)
zimske so pa čisti princip in ne pristanem na to ciganijo,ker jih vsak dilerček dobi zraven in jih tudi sam dam z avtom če jih imam...
G20 bi bil top,ampak nevem če bom s prehodnim sekretom zdržal toliko časa da bodo tisti recimo po 16
P.s. Led nimajo vsi lci,zadnje ja... :)

Brez ciganije za tak denar ne boš našel avta. Če pa boš, pa počakaj še par mescev po nakupu, do takrat se bo vse pokazalo.

Sem jaz tudi začel pri 15k, pa sem šel gledat 6-7 avtov pa vsakič dvignil zgornjo mejo. Večinoma je bilo povsod preveč ciganije.

No ja glede LEDik... jaz gledam ali ima adaptivne ali navadne LED. F31 s halogenkami niti pod razno nočem. Ni pa več xenonk, to sem mislil.

Urejal J9320, 02.11.2020, 13:34.

Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno to, na koncu je vedno še to treba nekaj dokupiti, pa tisto, pa ta dodatek...

Gume so že en tak primer.

Potem pa senzorji, premontaže... Ne, ne dosti €€ je predvidenih naj bo to kar vse zraven, itak ne pričakujem novih! in s ciganijo mislim na prakso, da jih trgovec "skrije" ter proda posebaj (z doplačilom)

Mi pa 16" več kot ustrezajo (poraba/obraba, lahko jih pelješ v prtljažniku, poceni gume, ne trpi podvozje...

Prejšnjega sem dobro zadel pa je bil model 3 leta komaj zunaj in zato pričakovano dražji kot sedaj ko ima že zamenjavo. Danes ga vozi kolega, ki bo naslednje leto prebil 300k km in se ni še nič kaj "pokazalo", tako da kar zaupam svojem občutku pri teh stvareh :)

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 961
  • Avtomobil: OOOO

Mel par nadpovprecno opremljenih avtov. Nikoli (razen zadnjega, ker se mi je mudilo) nisem prodal pod ceno. Sem pa se vedno pogodil s pravim kupcem. Ampak tak ni nikoli kupoval po sabloni.
Pri vsakem avtu se spomnem da sem zimski ali letni komplet (feltne+gume) ponudil poleg za pol trzne cene. Itak so vsi zavrnili in itak so potem cez mesec/dva ko so rabili jokali.

Po sabloni je lepo kupovat, dokler ne srecas lastnika, ki izjemno skrbi za svoj avto. Potem ti ostane, da se z njim pogodis ali pa vzames nekaj iz morja povprecja, kjer pac sprejmes vse kompromise, samo da si se v nekem okviru. Ampak, vsak zase najboljse ve kako in kaj. Srecno pri nakupu ;)
Pa ni res, da je vedno treba kaj dokupit.
Moja ex F22 je imela 3000km na zimskem kompletu, nove zadnje letne 18", prednje stare 1.5 leta, menjano ketno, menjane komplet zavore za /M zavore, narejen servis na 15k itd. Takih avtov je 3% od teh ki se prodajajo. Zal v sablono ne pasejo. Ce pa bi reximo kupoval f22, verjami da si dam jajca odrezat, da bi se ti ga za obdobje naslednjih 7 let splacalo vzet ;)
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 481
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

https://www.avto.net...g - BERI OPOMBE

Za tale avto lahko rečem, da je dober nakup. Govorim za tiste, ki bi radi res lepo ohranjen avto in vas ne moti veliko število kilometrov. Avto je vožen izključno po ac zato tudi toliko kilometrov. Lastnik je vesten in predvsem umirjen voznik. Prodaja ga zaradi nakupa tesle 3. Sam sebi pljuvam v skledo, ker sem mu obljubil da ga jaz odkupim od njega, če ga ne proda, samo sem mu ponudil precej nižjo ceno. Pri ceni je kar nekaj rezerve, ga je pa treba poklicat in se z njim dogovorit. Avto je vsak dan v ljubljani in tam ga bo najlažje tudi pogledat v teh časih. Je pa avto res redno servisiran in to na uradnem servisu. Za več informacij pokličite lastnika, ne ve pa nič, da sem mu tukaj na forumu naredil reklamo, tako da bom vesel, če mu omenite, da ste na forumu slišali dobro besedo zanj.
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

Če kdo išče kaj takega:

https://avto.net/Ads...TEPTRONIC 190KM

Se mi zdi precej dober deal za 2018 in 100 kkm. Vprašanje samo zgodovina. 

UPDATE:

Šele zdaj opazil in pregledal opremo. Zgleda da je od policije. Med opremo je weapon box in nekaj dodatne opreme po naročilu. Plus čepki poleg prestavne ročice. 

Zgodovina znana.  :beer

Urejal J9320, 25.11.2020, 11:55.

Prikaži več možnosti

jan1k
jan1k
  • Uporabnik
  • Sporočil: 38

Tale če spusti še par 100€ ni slab:

https://suchen.mobil...a1-6a3bfa02bea3

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 041
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Tale če spusti še par 100€ ni slab:

https://suchen.mobil...a1-6a3bfa02bea3

Tole je PFL (N47 motor), pa še ED sodeč po motorni moči... Je pa lepo opremljen. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.