Skoči na vsebino

Okvara menjalnika na X5 E70 3.0sd

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
464N
464N
  • Uporabnik
  • Sporočil: 118
  • Starost: 31
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljeni,

pred par mesci smo kupili zgoraj omenjenega Bmwja, kateri ima 180.000 prevozenih kilometrov.

Med vožnjo po AC, ko dam v šesto prestavo in pohodim plin malo močneje, da avto "potegne" mi v tistem trenutku zdrsne menjalnik. Najprej sem mislil, da je krivo olje v menjalniku in tako so mi tudi ostali svetovali, da cim prej menjam. Tako, da sem menjal olje karter filter in vse. Zdej pa je še slabše sem mislil, da bo nehal drset itd ampak zal neuspesno. Ko mehanik preklopi avto na racunalnik mu vrze napake katere so spodaj na sliki.

Bi dodal se to, da med normalno voznjo npr v 1,2,3,4,5 prestavi dela menjalnik odlicno !

Ce ima kdo kaksno mnenje ali pa pozna cloveka kateri se ukvarja s tem, vas iskreno prosim, da mi to sporocite.

Hvala ter lep pozdrav !
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 792
  • Starost: 47
  • Avtomobil: BMW logicno

Ne morem linka prilepiti linka po goglaj avtomatski menjalniki Lesce je na forumu g. Rok.

Prikaži več možnosti

464N
464N
  • Uporabnik

Ne morem linka prilepiti linka po goglaj avtomatski menjalniki Lesce je na forumu g. Rok.

Zdravo,

Sem ga ze kontaktiral in je rekel okvirno naj bi bilo popravilo za 1300€ ampak ne ve tocno kaj je lahko. Zanimajo se mnenja drugih mogoce je ze kdo imel kaksne izkusnje s tem.
Prikaži več možnosti

464N
464N
  • Uporabnik

Evo napake katere javlja računalnik

Urejal 464N, 25.06.2016, 06:34.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 177
  • Starost: 29
  • Avtomobil: Volvo XC60 D3A,Fiat 500C

Poglej, voznja avta z menjalnikom v okvari je traparija, pelji cimprej dokler se zadevo da resit, ker ce ti crkne menjalnik pripravi za obnovo min 2.500€. Rok je pa itak edini ki bobzadevo saniral 100%
Prikaži več možnosti

bmw-expert
bmw-expert

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 886
  • Starost: 39
  • Avtomobil: E61

Poglej, voznja avta z menjalnikom v okvari je traparija, pelji cimprej dokler se zadevo da resit, ker ce ti crkne menjalnik pripravi za obnovo min 2.500€. Rok je pa itak edini ki bobzadevo saniral 100%

A tako?

:serviser

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 304
  • Starost: 37
  • Avtomobil: Ruzak

Zdravo,

Sem ga ze kontaktiral in je rekel okvirno naj bi bilo popravilo za 1300€ ampak ne ve tocno kaj je lahko. Zanimajo se mnenja drugih mogoce je ze kdo imel kaksne izkusnje s tem.

Ha, ha, ha!!!!!!!!!!!

Pa kakšni so to mehaniki. Ne pozna diagnoze in pove, da je stroška za 1300 eur. Se pravi, če bi bila neka banalna napaka, bi ti vseeno vzel 1300, če pa kakšne druga, pa malo več, manj sigurno ne?

Povprašaj koga drugega, ni edini sploh pa ne najboljši, je zgolj povprečen...tako sem slišal od parih dobrih mehanikov, tudi forumašev - mehanikov, ki so popravljali za njim.

Jaz z njim nisem imel izkušnje...

Urejal M Kompakt, 25.06.2016, 09:30.

Prikaži več možnosti

///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 530
  • Starost: 24
  • Avtomobil: VW CC, W211, W123

To je tipično za Slovenijo, kakor hitro nekdo naštudira popravilo neke malenkost bolj kompleksne zadeve, ki je ne popravlja glih vsak vaški mehanik je tarifa od jurja naprej. Neglede na dejansko napako.

Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 238
  • Starost: 44
  • Avtomobil: 3x merc (samo en V6)

To je tipično za Slovenijo, kakor hitro nekdo naštudira popravilo neke malenkost bolj kompleksne zadeve, ki je ne popravlja glih vsak vaški mehanik je tarifa od jurja naprej. Neglede na dejansko napako.

Hmnjah, malo preveč posplošuješ..., dejstvo je, da je skoraj za vsako zadevo, ki je malo bolj kompleksna kot menjava olja in filtra v današnjih avtih treba kakšno knjigo odpret in malo pomislit zraven, tudi ta čas je treba obračunat, pa čeprav takrat nisi držal francoza v roki.

Glede napake, ki se pojavlja v tem menjalniku mi opis in fotka govorita, da je dejansko problem samo v sklopki E, glej jpg.

Predpostavljam seveda, da gre za pred lci e70 in šest stopenjski menjalnik.

Po mojih izkušnjah bo treba menjalnik čimprej na mizo preden se pokvari še kaj drugega, ko bo odprt pa se bo lahko definiralo kaj in za koliko.

Pripete slike za predogled

• logika sklopk 6_hp26.JPG
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 304
  • Starost: 37
  • Avtomobil: Ruzak

Že, že...ampak razpon popravila je pa lahko od kaj pa vem 200 do 3000 jurje, je tako? Ne pa takoj cifra od 1300 pa gor. A za manj se pa ne da zrihtat?

Kr kocine so mi šle pokonc...

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 521
  • Starost: 32
  • Avtomobil: LPP Urbana

Nisem strucko ampak...ena izmed napak je lahko po anglesko tourqe converter ( nevem kako je po slovensko) in pa gearbox band ( obroc v samem menjalniku, ki je popustil).

Najprej je treba razstavit menjalnik pogledat.

Urejal bancnik, 25.06.2016, 13:27.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjetno clovek na podlagi izkusenj pove kak je z nardit in koliko to stane? V cem je problem?
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 458

nobeno popravilo na menjalniku ni pod jurja to ste lahko ziher. Ker je treba vzet menjalnik dol z avta, spraznit olje, podret zadevo. Potem se pa vidi al je 1300 al je 2600 stroska. Ko je menjalnik podrt je smiselno zamenjat se ostale lamele in tesnila da je pol vsaj za nekaj casa mir.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 15 249
  • Starost: 30
  • Avtomobil: Trese, smrdi in ropota

Pred časom sem bral na enem tujem forumu, da se DCT oz DKG menjalnik iz M-ov sploh ne da podirati. Tam pride v poštev samo nov menjalnik. Sam menjalnik brez dela je pa 14k€ :blackeye

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 946
  • Starost: 27
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

Že, že...ampak razpon popravila je pa lahko od kaj pa vem 200 do 3000 jurje, je tako? Ne pa takoj cifra od 1300 pa gor. A za manj se pa ne da zrihtat?

Kr kocine so mi šle pokonc...

Za 200 ga kvečjemu dol vzameš in daš nazaj. 

Pri taki napaki ni nujno da samo sklopka drsi, lahko je ventil na mehatroniki, ... lahko je kombinacija obojega... Lahko je več stvari hkrati. Ko odpreš menjalnik je treba olje ven spustit, strošek novega olja in filtra je 200€-300€. Glede na to da je sklopka drsela so po menjalniku verjetno smeti in prah, računaj še 3-4 ure za pucanje vseh sklopov menjalnika oz 80-100€ v urah.

Torej začetni strošek za nič narejenega je 500€, a ni pol bolje naredit komplet ker vemo da menjalnik enkrat bo crknil namesto reševanje napake za napako, ker nakoncu bo dec vozil mesec ali dva pa bo druga stvar začela kakati na menjalniku? Narediš komplet v štartu in je stvar rešena za nadaljnih 200kkm. 

A ni škoda da bi mehanik moral računati 10 ur ali kaj podobnega za diagnozo napake (katera se morda kasneje ponovno ponovi ker menjalnik je le sklop 500-600 kosov ki morajo delati vsi) samo da bi eliminiral napako?

Tisti ki to popravlja mora bit hudo hudo stabilen človek. Jaz nebi mogel, sem pa imel to smolo da sem si ga moral sam zrihtati na E39 ker je bil Rok na dopustu. Hvala lepa in nikoli več.

Ne zastopim pa kako se lahko pričakuje da bo nekdo zapravil 500.000€ za opremo, da lahko sploh take stvari dela, pričakuje pa se da bo delal za 4€ na uro zato ker je nekomu jurja pač veliko... Vsak ki je imel spodoben avto ve da je že na E39 jurja bolj malo če hočeš kaj narediti na avtu...  Itak bo crknil menjalnik prej ali slej... Bolje eliminarati problem takoj kot plačevati 4x za popravila... 1x 2500 ali 4-5x 800€ je razlika...

Objavljena slika
Avto brez avtomatike preprosto ni avto :-D
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 787
  • Avtomobil: 523i

A ne fura ta tip ferrarija? Tko za neke male pare verjetn ne dela.

BMW serviser iz nm voz x6 pa novga GSa pa nevemkajsevse.
Nevem, a se sam men zdi al so pac ene zadeve cist precenjene zato da placujes luksuz drugim...
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 946
  • Starost: 27
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

A ne fura ta tip ferrarija? Tko za neke male pare verjetn ne dela.

BMW serviser iz nm voz x6 pa novga GSa pa nevemkajsevse.
Nevem, a se sam men zdi al so pac ene zadeve cist precenjene zato da placujes luksuz drugim...

Pa? Greš na BMW če ti je tukaj predrago naročiš novega odkartaš in ne plačuješ nobenemu luksuza, razen državi ki te ocuri za lep DDV, marže dilerju in podobno.. Sorry sam ta način razmišljanja mi je čisto mimo... Zdj pa bojkot mehanikov in ljudi ki se vozijo s "prestižnmi" avtomobili? Njegov Ferrari je v cenovnem nivoju F10, ne ve pa nihče da je dec včasih tudi 12-16 ur v delavnici?

Na Dunaju se prodaja F10 M5 za 38 jurjev rahlo udarjen, za 3 jurje ga maš na cesti, na Avstrijske table se še DMVju izogneš... Res problem met Ferrarija ali X6. Lahko za podoben dnar kupiš tudi Caravello ali Multivana ali M3 E92 ali F30 330d ali ... Pač stvar izbire?

Urejal Sassho, 26.06.2016, 17:20.

Objavljena slika
Avto brez avtomatike preprosto ni avto :-D
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja zato ker vozi Modeno je nesposoben in nategun in mora delat za 4€/uro. Eni ste res bolani do fundamenta, ni cudno da je drzava u pizdi bog nedej da bi nekdo ki je cel dan v delavnici imel X6 ali pa Modeno. Ce je tok na izi popravljat menjalnike nastudiri pa zacni pa bos tut ti vozil Modeno, al pa se kej hujsga. Zato ker je to res cist na izi, skor se lazje kot menjat olje imas odlocen servis menjalnikov na vsakem semaforju
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 787
  • Avtomobil: 523i

Men se zdi pa bolno da je ljudem danes normalno placevat take cene. Konec koncev se govori o avtomehaniki, ne neki atomski fiziki. In ce kot mehanik vozis avto za 100 jurjev, ga vozis na racun svojih strank. Vsi pa vemo da dan je dolg 24 ur. In vsaka stranka to placa. Sej primer je karikiran, dejansko pa je tako.

Kdo pravi da je nategun? Nategunske so samo cene in postavke, sej ti pa more bit to jasno. Ne samo v tem primeru ampak v razlicnih branzah.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 381
  • Avtomobil: F45

Men se zdi pa bolno da je ljudem danes normalno placevat take cene. Konec koncev se govori o avtomehaniki, ne neki atomski fiziki. In ce kot mehanik vozis avto za 100 jurjev, ga vozis na racun svojih strank. Vsi pa vemo da dan je dolg 24 ur. In vsaka stranka to placa. Sej primer je karikiran, dejansko pa je tako.

Kdo pravi da je nategun? Nategunske so samo cene in postavke, sej ti pa more bit to jasno. Ne samo v tem primeru ampak v razlicnih branzah.

Gre se samo za ponudbo/povpraševanje...vsak sam sebi postavlja ceno s svojim znanjem. Boljše biti vrhunski mehanik kot slab odvetnik/zdravnik,.... Nategunsko je pa samo to, da če nekdo nekaj zaračuna kar ne naredi in nič drugega. Dokler stranka sprejme ceno in mehanik opravi to kar je ponudil, da bo naredil za to ceno, je to čisto fer biznis. 

Meni je jasno, da če peljem avto k Podlesniku, ima sprejemnika, da lahko dobim fiksen termin, opravi storitev na pričakovanem nivoju in po ceni 70% pooblaščenega servisa, sem samo vesel, da imam to opcijo in z veseljem plačam 40 eur/uro. Isto je s strokovnjaki kot je Rok, ali pa Boštjan. 

Veš kdo mi pa gre na živce? Forumaške brihte, ki šraufajo na črno ali pa dilajo ebay dele in imajo zmeraj neke super ugodne varjante brez računa. Po možnosti pa še komentirajo kako so pravi mojstri dragi in jih ali preko socialne ali preko javnih služb financiramo mi, ki delamo po vsaj 10 ur dnevno in niti dan ne mine, da ne bi bil miselno pri poslu, tudi na dopustu.

Lp,M

Urejal bmw330cd, 26.06.2016, 20:19.

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov