Skoči na vsebino

Nov lastnik - nekaj vprašanj

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
314 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 220
  • Avtomobil: Rdeča raketa

V kabini ali motornem prostoru?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

spajdrmen
spajdrmen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 108
  • Avtomobil: F30

V motornem prostoru. Ni tako glasno, kot recimo da bi bil pod pokrovom prizgan fen, tako nekako.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 937
  • Avtomobil: skunk :)

Pozimi slišim pumpo, katera poskrbi za kroženje hladilne cca 1 minuto, ko ugasnem vozilo.

Poleti še nisem nič slišal. Glavni ventilator se ti ne vklopi?

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

spajdrmen
spajdrmen
  • Uporabnik

Ne vem mogoce je to glavni ventilator?

Nisem imel se tako novega avta zato mi je cudno da ko ugasnem in zaklenem ne slisim nic, potem pa sem cez nekaj casa slucajno prisel mimo in slisal potiho da dela nek ventilatorcek in predno sem videl ce se kaj premika je ze nehalo
Prikaži več možnosti

spajdrmen
spajdrmen
  • Uporabnik

Hej

Se eno vprasanje... Ali je mozno in komplicirano vgraditi samozatemnitveno ogledalo?

Namrec zelo ga pogresam.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 665
  • Avtomobil: OOOO

Hej
Se eno vprasanje... Ali je mozno in komplicirano vgraditi samozatemnitveno ogledalo?
Namrec zelo ga pogresam.

To ni tako zelo tezko. Zbidas ogledalo na ebayu, za slabih 50eur dobis kufatec kabel in obisces kaksnega elektricarja oz avtoelektroniko da ti vklopi, ceprav mislim da za ogledalo tako kot za bocno oporo sedezev pomembno le napajanje in nic k-can zic.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 824
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

To ni tako zelo tezko. Zbidas ogledalo na ebayu, za slabih 50eur dobis kufatec kabel in obisces kaksnega elektricarja oz avtoelektroniko da ti vklopi, ceprav mislim da za ogledalo tako kot za bocno oporo sedezev pomembno le napajanje in nic k-can zic.

Ni nujno, da bo tako enostavno. Če ima tvoj avtomobil slučajno avtomatski vklop/izklop dolgih luči ali celo aktivne žaromete pa bo zadeva precej dražja, saj je kamera za njihovo delovanje skrita v ogledalu. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

spajdrmen
spajdrmen
  • Uporabnik

Nima teh funkcij... Tudi alarma nima
Prikaži več možnosti

Malecky
Malecky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 892
  • Avtomobil: BMW E91 318d

Nadgradnja xenon na F seriji s FEM je skorajda nemogoča. Šumi je samo kimal z glavo, dvomim da se bi lotil je pa ta info star kako leto.

Prikaži več možnosti

gapytrga
gapytrga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: bmw 318i CA91

Zdravo!

kupil sem bmw 318i tip: CA91 in me zanima katero olje je najbolj za ta motor? lp

Prikaži več možnosti

s3c
s3c
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: karavan u Lublan

Pozdrav vsem! Če bo vse prav, bom konec tedna postal lastnik rabljene F31, letnik 2013. Že nekaj dni z veseljem prebiram ta forum in lahko rečem da je pravi izobraževalni

leksikon :)

Po vozilo grem v Munchen in glede tega imam vprašanje. V vozilu je vse v nemškem jeziku (tako armatura, kot v iDrive). Se to da spremeniti na preprost način? Dovolj bi mi že bilo če bi bilo v angleščini in še boljše v slovenščini. Vnaprej hvala za pomoč!

lp, Marjan

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 824
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Pozdrav vsem! Če bo vse prav, bom konec tedna postal lastnik rabljene F31, letnik 2013. Že nekaj dni z veseljem prebiram ta forum in lahko rečem da je pravi izobraževalni

leksikon :)

Po vozilo grem v Munchen in glede tega imam vprašanje. V vozilu je vse v nemškem jeziku (tako armatura, kot v iDrive). Se to da spremeniti na preprost način? Dovolj bi mi že bilo če bi bilo v angleščini in še boljše v slovenščini. Vnaprej hvala za pomoč!

lp, Marjan

V nastavitvah I drive imaš tudi jezikovne nastavitve. Samo prestaviš na angleško. Glede na to, da boš avto verjetno vzel iz avto hiše pa jih prosi da ob pripravi vozila na predajo naredijo še to. Vazme ravno 30 sekund.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 225
  • Avtomobil: 2X BMW

V slovenščino pa ne bo šlo, ker je to možno od 14 letnika dalje.
Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: F 31 M & Honda REPSOL

Tudi jaz sem probaval pa ni šlo. Samo NBT idrive se da. Tako da bo angleški.
:bmw BMW- uzitek v voznji :3gears
Prikaži več možnosti

s3c
s3c
  • Uporabnik

Hvala za odgovore! Danes sem bil v Munchenu in skocil se na ogled avta. Nastavitve sem hitro nasel in tudi ze prestavil na UK. V petek ga prevzamem. Vprasanje za Vas, ki ste ga uvozili sami. Ste vzeli 5 ali 30 dnevne zoll tablice? Avto je v tem primeru samo osnovno zavarovan in posledicno voznja malenkost rizkantna. Prav tako ni zavarovan proti kraji. Je bolje vzeti 5dnevne in avto parkirati v garazi dokler se ne uredi dmv? Verjetno stvar posameznika.
Zanima me tudi kje dobiti tisti nastavek za telefon ki je v sredinjski konzoli. Notri je za android, potreboval bi pa za iphone6. Tisto podarim, ce kdo potrebuje ;)
Prikaži več možnosti

slyder3
slyder3
  • Uporabnik
  • Sporočil: 53
  • Avtomobil: BMW F31 320d 2015

V slovenščino pa ne bo šlo, ker je to možno od 14 letnika dalje.

Ne bo držalo, je bila že prej SLO, moj je dec 2013 in že ima SLO ima pa kolega začetek 2013 pa naj še nebi imel tako da so vmes enkrat dodali zgleda :)

Prikaži več možnosti

deejayam
deejayam

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 260
  • Avtomobil: F31

Z 5 dnevnimi tablicami (rumenimi) se lahko vozis samo po nemčiji,... kazen je od 450-2500€ ce te dobijo Avstrijci, plus tega ce si ti povzrocitelj nesrece izven DE krijes svojo in se preostalo skodo! Dejansko je za izvoz najmanjse zavarovanje 9dni in pa kupis rdece table.

Ne se hecat z tem! Ker ce se zaletis v kakega drugega Bavarca je lahko skode takoj za vec 10k €! To kaj folk vozi dol z rumenimi tablami je prevlko tveganje, plus baje so sedaj policaji kr pozorni na to na mejah!

Pa se nekaj ce je avto starejsi od treh let mors gori se tehnicnega naret za rdece table! Zato vsi vzamejo rumene, katere so za nemce, da lahko avto pelejo na tehnicnega, ker uradno tud za rumene rabis tehnicnega, ampak so misljene za transport od lokacije avta do tehnicnega in na obcino,....

Mene je stalo cca 1mesec nazaj,....35€ rdece table, 75€ zavarovanje za 9dni, 35€ prepis in 93€ tehnicni! Potem pa sem dobo se po posti 17€ za cestnino za 9dni trgajo direkt iz tvojega TRR ki si ga povedal na obcini!

In se nekaj ne kupovat tablic od onih ko stojijo pred obcino in prodajajo zavarovanja in tablice, ker so za cca 40% drazji, kot tisti ki imajo pisarne v blizini občine!

Urejal deejayam, 06.10.2016, 20:11.

Prikaži več možnosti
    • leonT je všeč

s3c
s3c
  • Uporabnik

deejayam, vse je tako kot si napisal ;) Danes šel v Munchen po mojo F31. Tehnični me je prišel 91€, ostalo pa še cca. 220€ (vzel sem 30dnevne rdeče tablice). Vse skupaj pa mi je vzelo 4 ure. Prilagam še slike mojega prvega bmw-ja v življenju :) 

p.s.: pa še to... Kupiti avto prav v mestu, kjer se je "rodil" je prvovrstna izkušnja tudi zato, ker potem sledi 4 ure čiste uživancije na poti do Slovenije :)

571.jpg

57-4.jpg

57-7.jpg

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

spajdrmen
spajdrmen
  • Uporabnik

Zdravo!

kupil sem bmw 318i tip: CA91 in me zanima katero olje je najbolj za ta motor? lp

Si ze nasel odgovor?
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 176
  • Avtomobil: F10

deejayam, vse je tako kot si napisal ;) Danes šel v Munchen po mojo F31. Tehnični me je prišel 91€, ostalo pa še cca. 220€ (vzel sem 30dnevne rdeče tablice). Vse skupaj pa mi je vzelo 4 ure. Prilagam še slike mojega prvega bmw-ja v življenju :)

p.s.: pa še to... Kupiti avto prav v mestu, kjer se je "rodil" je prvovrstna izkušnja tudi zato, ker potem sledi 4 ure čiste uživancije na poti do Slovenije :)

571.jpg

Lep. Ćestitke. Jaz sem prav tako svojega prvega BMWja v preteklem mesecu sam pripeljal iz nemčije. Za odmero dmvja sem čakal 9 dni. Sem pa imel 15 dnevne tablice in mi je bilo dovolj. Za se vozit z nemškimi tablicami brez kaska več kot je nujno mi ni odgovarjalo. 

btw. Zakaj maš pa že kljuko gor?  :-D

Urejal Katunga, 08.10.2016, 08:30.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.