Skoči na vsebino

Odlomljen ročaj pri sovoznikovem predalu v E34

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
Miha-e34
Miha-e34

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16
  • Avtomobil: polo

Pozdravljeni,

sem nov na forumu, kupil sem si e34 525i, ki je tudi moj prvi avto imam pa ga že skoraj pou leta...podn je popolnoma brez rje, ki pa se na žalost pojavi le na vogalih vrat in še to v minimalnih količinah tako da sem kar zadovolje...avto bom se kasneje podrobneje predstavil ko bo porihtan kot se za ta avto spodob ;)...

Sedaj pa da preidem k zadevi, odpadla mi je kljukica na predalu na sovoznikovi strani, nič ni odlomljeno le en štiftek je ven padu...porajtu sem da se da to use lepo porihtat pa posraufat edini problem a je ta da jest tega predala zdej ne morem odpreti, če ima gdo kaksen predlog bi biu zelo hvaležen, ne želim pa ga zlomit...

lp in se že vnaprej zahvaljujem za odgovore :)

Prikaži več možnosti

Miha-e34
Miha-e34

Začetnik

• Uporabnik

nima noben nobene ideje? 

Prikaži več možnosti

MihaK3
MihaK3

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 623

Mora biti nekje točka, kamor je ročaj vpet in katero bi se moralo dat toliko zahakljat z nečim (izvijač, ta ozke električarske klešče ali namensko zakrivljen kos močnejše žice), da boš predal odprl. Potem ga bo najlažje vzeti ven (minuta dela) in zadevo porihtati zunaj, nato pa ga dati nazaj.

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 524
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Ali ima ključavnico?

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

To nebi smel biti problem, če je to problem, bodo ostale stvari šele preglavica, star avto, drag in je veliko stvari dotrajanih, ker večina itak nič ne popravi.

(To da je pa avto rjav le na robovih vrat in podobno so bolj pobožne želje, če je tam, je še (marsikje) drugje. Ne da ti zbijam veselje, le reality check, da nisi potlej slabe volje.)

No skratka, za začetek imaš zadaj na obeh straneh predala plastični sponki, ki sta hkrati utor za zadnje "pante predala". Z njimi nastavljaš zračnost in odmik spredaj, da se lepo poravna z armaturko.

Odpni zaponki in razmigaj, da se ti spredaj naredi več prostora, da boš videl "zapah". Potegni k sebi in dol, da dobiš spredaj čim večjo režo.

Od desne proti levi vtakni med armaturko in zapah nekaj ploščatega, pazi na armaturko in predal, moral boš sprostiti zapah.

Kako točno ga moreš odpret se znajdi, jaz nisem še počel. Je pa notri nek medeninast štift, ki se menda pogosto zlomi.

Tukaj se lepo vidi kako približno je, je enostranski sistem in še gre, pri e39 je dvostranski.

IMG_0772.jpg

Načeloma bi to moral zrihtat tudi prek mehanizma, če maš odlomljeno kljuko?

Če pa ti ne bo šlo, si načeloma blizu mene in če res ne bo šlo, lahko prideš en dan meni težit, ko bom doma, da ti odprem, ti zastonj pomagam. Ampak najprej se boš moral sam pomatrat, ker če se ne boš te zaprem v ta predal. :-D

Prikaži več možnosti
    • Kodr in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

Miha-e34
Miha-e34

Začetnik

• Uporabnik

oo najlepša vala za odgovore, jutri morem pogledat še kko pa kaj je...je pa bivše policijsko vozilo zaato je predal pravzaprav okvir od radia(postaje)prav tako pa ja kljukica ima tudi ključavnico....sicer pa ja bom probou porihtat potem pa bom avto še predstavil, saj ta teden dam gor se style 32 deljene dimenzije ;)

Prikaži več možnosti