Skoči na vsebino

Visokotlačni čistilnik

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
255 odgovorov v temi
saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 601
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Jst sm z bencinskmu parkside na nogi posnel kožo:) ni prijetno, so bli pa tlakovci skoraj kot novi:D
Je treba kar pazit ne glede na tlake teh mašinc
Prikaži več možnosti

Foggy
Foggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 196

Res ne vem, zakaj bi si kdo želel probavati na kako blizu se lahko drži roka brez bolečine/poškodbe :crazy

Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: E60

Uporablja kdo teleskopsko cev? Zanima me predvsem kako je to stabilno in če je sploh uporabno? Da se ne zvija kot ribiška palica :D 

https://www.kaercher...-26423470.html 

Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 808
  • Avtomobil: E70 3.0d

Če misliš nekaj podobnega, je zadeva dokaj stabilna. Vendar je potrebno prati z manjšim tlakom, sploh če sprenjo šobo malo obrneš. Je pa kar težka in ni tako lahko prati z njo.

Pripete slike za predogled

• 146CC80B-2926-4AD3-9303-DF9395174BDE.jpeg
LP
Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: E60

Če misliš nekaj podobnega, je zadeva dokaj stabilna. Vendar je potrebno prati z manjšim tlakom, sploh če sprenjo šobo malo obrneš. Je pa kar težka in ni tako lahko prati z njo.

To sem mislil ja. Nisem pripel pravi linka.. 2,3kg naj bi imela cela. Sklepam, da je spodnji del najtežji. Bi pa moral probati nekje ja.. Druge rešitve pa verjetno ni za fasado ne? 

https://www.kaercher...v-26423470.html

Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 658
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

To sem mislil ja. Nisem pripel pravi linka.. 2,3kg naj bi imela cela. Sklepam, da je spodnji del najtežji. Bi pa moral probati nekje ja.. Druge rešitve pa verjetno ni za fasado ne? 

https://www.kaercher...v-26423470.html

Druga rešitev je zidarski oder ali pa košara in se voziš sem in tja. Je pa vse precej dražje kot tale teleskopska roka. Me čaka nekaj podobnega, vendar se bojim, da višine cca 10m ne bom dosegel z nobenim teleskopom. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 298
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Jst sm z bencinskmu parkside na nogi posnel kožo:) ni prijetno, so bli pa tlakovci skoraj kot novi:D
Je treba kar pazit ne glede na tlake teh mašinc

Samo razlika je, da ima benz parkside dejansko deklariran obratovalni tlak 180bar (max 220), večinoma pa proizvajalci deklarirajo max tlak, kateremu v praksi odbiješ tam 40bar, da dobiš dejanski obratovalni tlak  :laugh  

Prikaži več možnosti

wildy
wildy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 91

Kaksen se vam zdi tale lavor:

https://www.mimovrst...?tab=parameters
Prikaži več možnosti

AD1
AD1
  • Uporabnik
  • Sporočil: 29

Uporablja kdo Hoferjev (Ferrex) visokotlačni čistilec? Glede na podatke izgleda ok, alu črpalka, brez časovne omejitve uporabe, 3 leta zagotovljenega delovanja za 100€. Po tej logiki bi mi moral Karcher za 300€ zdržati vsaj 9 let, kar pa, glede na plastično ohišje črpalke, močno dvomim.  :confused

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 245
  • Avtomobil: VW TOURAN

Tole je best buy za 99€ me ima da bi kar kupil enega, ceprav sem lani ravno k7 kupil...

https://www.hofer.si...ni-cistilnik-2/
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaksen se vam zdi tale lavor:
https://www.mimovrst...?tab=parameters

Popolnoma enakega imam doma. Perem tlakovce tudi po 2 uri skupaj in dela. Star ne 6 let. Super hobby zadeva. Vendar pa je treba kupiti novo visokotlačno cev, ker tale je plastična in je za en kurac. Jaz sem jo dal naredit, 10m cca 70€

Druga rešitev je zidarski oder ali pa košara in se voziš sem in tja. Je pa vse precej dražje kot tale teleskopska roka. Me čaka nekaj podobnega, vendar se bojim, da višine cca 10m ne bom dosegel z nobenim teleskopom. 

LP Tristan01

Pozabi 10 m s teleskopsko..... tudi če bi se dalo nastavit tako visoko, je na najmanši tlak ne bi obdržal. Ker to, ki sem jo v prejšnjem postu prilepil, popolnoma raztegnjeno tudi ne obdržiš. Je kar jeba delat s temi teleskopi.
LP
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator

To imam jaz (samo moj je še pod znamko workzone, je pa razen napisa popolnoma identičen). Dela odlično, priključki so lavor se mi zdi. Ogromen plus je dolga cev (je pa trda, ni gumijasta) , ki brez prekladanja omogoča pranje celega avta. Pritiska ni za primerjat s kakimi profi zadevami (max 150Bar, nominalni je 110Bar), ampak solidno opravlja svojo nalogo.

Všeč mi je tudi, da je pištola vrtljiva na polovici in omogoča  enostavno manevriranje. Takoj po nakupu sem imel maraton 3h+ s pranjem škarpe, obrobe vrta in rastlinjaka, pa navkljub max. obratovalnem času 30min, še danes (2 leti) dela brez problema. 

Posoda za šampon tudi funkcionira, boben za navijanje cevi je tudi uporaben. 

Kupil sem tudi foam lance (kitajc MJJC) in že z navadnim petrol šamponom naredi noro peno :laugh

Za svojo ceno in garancijo 3 leta ni slab nakup. :)

Doma je še en ElektroMachinen čistilec, ki je cenovno bil 3kratnik tega hoferjevega, pa priznam, da ga ne uporabljam več...efektivnost je ista, če ne boljša, praktičnost je pa zaradi dolžine cevi in prijaznejše pištole nasploh boljša.

Prikaži več možnosti

wildy
wildy

Začetnik

• Uporabnik

Kupil sem tudi foam lance (kitajc MJJC) in že z navadnim petrol šamponom naredi noro peno :laugh
 .

Kje si vzel foam lance? Das link?
Prikaži več možnosti

wildy
wildy

Začetnik

• Uporabnik

Glede na pozitivna mnenja kupil hoferjevega, pa da vidimo :))

Hvala vsem in lpu
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator

Kje si vzel foam lance? Das link?

Aliexpress...

https://www.aliexpre....5b5369b3uX4wXu

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 946
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Koliko časa se čaka pa ali je to sigurno pride.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 658
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Naslednji vikend me čaka štrafix party z mojim Lidlčkom.... Za oprati je nekaj tlakovcev, del fasade, zunanje žaluzije in dva avtombila. 

Poročam, kako bo preživel. Je že kdo menjaval visokotlačno cev na teh igračkah? Imam tisto trdo plastično in bi zamenjal za gumo (ja vem, da bo stalo skoraj toliko kot nov aparat)... 

Koliko časa se čaka pa ali je to sigurno pride.

Saj imaš buyer protection, če ne pride narediš claim in se vrne denar. Čaka se cca 45-60 dni, v času korone smo čakali nekatere stvari tudi 3 mesece... 

Splača se poiskati dostavo iz EU skladišča. 

LP Tristan01

Urejal tristan01, 22.03.2021, 13:18.

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 946
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Hvala :ok

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 774
  • Avtomobil: BMW

Naslednji vikend me čaka štrafix party z mojim Lidlčkom.... Za oprati je nekaj tlakovcev, del fasade, zunanje žaluzije in dva avtombila. 

Poročam, kako bo preživel. Je že kdo menjaval visokotlačno cev na teh igračkah? Imam tisto trdo plastično in bi zamenjal za gumo (ja vem, da bo stalo skoraj toliko kot nov aparat)... 

Saj imaš buyer protection, če ne pride narediš claim in se vrne denar. Čaka se cca 45-60 dni, v času korone smo čakali nekatere stvari tudi 3 mesece... 

LP Tristan01

Kako se ti obnese pranje fasade?

Uporabljaš kakšno čistilo?

Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

LP Tristan01

Meni je lokalni privatnik, ki se ukvarja s tem, naredil 10m cevi in uporabil stare priključke. 60€.
LP
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.