Skoči na vsebino

Visokotlačni čistilnik

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
255 odgovorov v temi
urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 256
  • Avtomobil: VW TOURAN

Aliexpress...

https://www.aliexpre....5b5369b3uX4wXu

Jaz sem vzel tega iz spodnje povezave, danes dobil in sprobal pa nisem preveč navdušen, oz. verjetno se bo potrebno malo navaditi :)

https://www.aliexpre....7edb4c4dtUZTjY

Misliš, da je velika razlika med tvojim in mojim razen v ceni?

Pa se to, kaj ne bi morala biti soba postavljena vodoravno in navpicno (glej sliko)?

Pripete slike za predogled

• 9D9992C7-0D06-4874-8F36-DD395DE5A550.jpeg
  • 1C692814-B8A4-4F55-9E62-56EE21DC84CD.jpeg

Urejal urbanbevk1, 31.03.2021, 13:33.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 751
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Kako se ti obnese pranje fasade?

Uporabljaš kakšno čistilo?

Fasado je kar muka oprati, ker so velike površine, pa še dosežeš težko višja nadstropja. Paziti je treba na ustrezno nizek tlak v šobi... drugače hitro opereš stran cokel, pa tudi kakšno staro fasado bi znal poškodovati... Drugače pa je tole super zadeva za pranje rolet, žaluzij in podobnega, prava razdalja in dovolj nizek tlak, malce univerzalnega čistila in v 5 min narediš kar bi na roke drgnil celo uro. 

Do sedaj sem jo pral kar z vodo, prah ki se čez zimo nabere na stenah se lepo spere. Sedaj sem prvič preizkusil eno čistilo ki sem ga slučajno nabavil v Lidlu in ni videti neke razlike, res pa je da je fasada stara šele par let... Baje se dobi še od Kärcher ena namenska zadeva - videl sem jo le v 5 litrskem kanistru in ni po spominu ni bila ravno poceni. Tudi Konex naj bi imel neko čistilo, spet blizu 50 EUR za kanister... Malce drago za preizkusiti ali je čistilo res učinkovito.

Največja muka pa so tlakovci- ker zahtevajo visok tlak in imaš posledično majhno površino curka, okrog hiše pa konkretno čez 100 kvadratov za oprati... 

Jaz sem vzel tega iz spodnje povezave, danes dobil in sprobal pa nisem preveč navdušen, oz. verjetno se bo potrebno malo navaditi :)

Pa se to, kaj ne bi morala biti soba postavljena vodoravno in navpicno (glej sliko)?

Šoba je postavljena logično za pranje levo in desno, tako imaš širok curek, ko jo zapreš. Če bi rad nanašal peno v smeri gor dol, pa bi morala biti obrnjena. 

LP Tristan01

Urejal tristan01, 31.03.2021, 14:31.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 813
  • Avtomobil: BMW

Fasado je kar muka oprati, ker so velike površine, pa še dosežeš težko višja nadstropja. Paziti je treba na ustrezno nizek tlak v šobi... drugače hitro opereš stran cokel, pa tudi kakšno staro fasado bi znal poškodovati... Drugače pa je tole super zadeva za pranje rolet, žaluzij in podobnega, prava razdalja in dovolj nizek tlak, malce univerzalnega čistila in v 5 min narediš kar bi na roke drgnil celo uro. 

Do sedaj sem jo pral kar z vodo, prah ki se čez zimo nabere na stenah se lepo spere. Sedaj sem prvič preizkusil eno čistilo ki sem ga slučajno nabavil v Lidlu in ni videti neke razlike, res pa je da je fasada stara šele par let... Baje se dobi še od Kärcher ena namenska zadeva - videl sem jo le v 5 litrskem kanistru in ni po spominu ni bila ravno poceni. Tudi Konex naj bi imel neko čistilo, spet blizu 50 EUR za kanister... Malce drago za preizkusiti ali je čistilo res učinkovito.

Največja muka pa so tlakovci- ker zahtevajo visok tlak in imaš posledično majhno površino curka, okrog hiše pa konkretno čez 100 kvadratov za oprati... 

Šoba je postavljena logično za pranje levo in desno, tako imaš širok curek, ko jo zapreš. Če bi rad nanašal peno v smeri gor dol, pa bi morala biti obrnjena. 

LP Tristan01

Sam imam eno steno za oprat. Ampak bom nato pobarval z silikonsko barvo za fasade.

Hvala bogu da nimam višine - najvišje je okrog 2,3m.

Mene bolj moti mufa, ki se nabira na severni steni. Sosed mi je priporočil eno čistilo, ki se najde v Merkurju, pa bom še s tistim pošprical.

Veš še kaj me zanima - kako se obnese tole : Kärcher čistilo za površine T-Racer T 7 Plus (2.644-074.0) | mimovrste=)

Za pralne plošče pred hišo je uporabno ali prešibko.

Urejal simply, 01.04.2021, 07:34.

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Sam imam eno steno za oprat. Ampak bom nato pobarval z silikonsko barvo za fasade.

Mene bolj moti mufa, ki se nabira na severni steni. Sosed mi je priporočil eno čistilo, ki se najde v Merkurju, pa bom še s tistim pošprical.

Veš še kaj me zanima - kako se obnese tole : Kärcher čistilo za površine T-Racer T 7 Plus (2.644-074.0) | mimovrste=)

Točno tole sem jaz dobil zraven K7, vendar še nikdr uporabil. Imam pa namen probati oprati porfido naslednji teden, če bo vreme.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 751
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Severna stena je vedno kritična, opažam pogosto madeže na fasadah. S to napravo nimam izkušenj, pri meni je navadna rotacijska krtača, ki je bolj ali manj neuporabna. Za pralne plošče bi tole znalo biti, za tlakovce pa zaradi poroznosti ne.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 337
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Kaj ti pa ni všeč, oz, kaj je narobe? Drugače za res topšit peno verjetno rabiš namenski šampon (meni je naredil delux peno z navadnim šamponom, ampak je pač dokaj hitro odtekla). Verjetno pa je razlika tudi v izdelavi pištole...cena ponavadi tudi ne laže.  Ko naslednjič perem avto, bom poslikal, kako zgleda (če se bom spomnil :laugh)

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Kaj ti pa ni všeč, oz, kaj je narobe? Drugače za res topšit peno verjetno rabiš namenski šampon (meni je naredil delux peno z navadnim šamponom, ampak je pač dokaj hitro odtekla). Verjetno pa je razlika tudi v izdelavi pištole...cena ponavadi tudi ne laže.  Ko naslednjič perem avto, bom poslikal, kako zgleda (če se bom spomnil :laugh)

Sem se navadil sedaj, me je jeb.ala samo karcherjeva "digitalna" pištola za nastavljanje pritiska, sedaj je ok :)

Uporabljam pa namensko čistilo ja, in sicer tole iz spodnje povezave:

https://avto-kozmeti...dpranje-penece/

Prikaži več možnosti
    • M power je všeč

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 337
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Odlično potem...jaz sicer nisem expert za to, ampak mislim, da itak za boljšo peno  rabiš max. pritisk ki ga da čistilec?  Jaz si moram tudi omislit en namenski šampon, da sprobam če sploh ima kaj efekta...samo 10kg verjetno ne bom porabil ama nikoli... :laugh

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Odlično potem...jaz sicer nisem expert za to, ampak mislim, da itak za boljšo peno  rabiš max. pritisk ki ga da čistilec?  Jaz si moram tudi omislit en namenski šampon, da sprobam če sploh ima kaj efekta...samo 10kg verjetno ne bom porabil ama nikoli... :laugh

Jaz sem imel na max in mi je curek prekinjalo, se mi zdi da je potem avtomatsko celo zmanjsalo moc...

Ja, 10l bo kar za dolgo in ce tako gledas niti ni tako drago glede na to kolikokrat lahko operes avto :)
Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 435

Jaz sem prejšnji teden poskusil tegale lavorja, katerega sem kupil jeseni

Do sedaj sem imel le tri - karherja 110, einhal 145 in sedaj lavorja 160.

Ta je sicer najmočnejši, težko pa ga primerjam z kakšnim še boljšim/močnejšim/profi, ampak za 1x bo ok

Cev je res trda za navijat, zna bit, da bom dal predelati, kot ste že nekateri naredili.

Ker se mi je nabralo ogromno maha in trave po tlakovcih in režah, ne gre ravno hitro stran, a od omenjenih najbolje naredi, ker ima tudi največji pretok/pritisk, sem bil pa usran do ušes..

Po dveh urah uporabe (brez predaha) ni še nič "jamral"

Vidim, da je še vedno "ugodna" cena glede na karakteristike.

http://www.voc-trgov...or-stm-160-wps/

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 427

kakšna so kaj mnenja o temu:

https://www.a1.si/vi...er-control-home

je ok ali se bolj splača K5? rabim pa za čiščenje dvorišča in okolice hiše + oprati kakšen avto.

hvala

Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 435

@nixx, jaz karcherja nikoli več, pa če pogledaš tega, ki sem ga kupil, je skoraj 1/3 cene pa višji tlak in pretok..

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 958
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

@nixx, jaz karcherja nikoli več, pa če pogledaš tega, ki sem ga kupil, je skoraj 1/3 cene pa višji tlak in pretok..

pa črpalka ni plastična in soft zagon ima, no moj 160 digitalni.

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

to verjetno govorita o temu?

http://www.voc-trgov...or-stm-160-wps/
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 958
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Jaz o tem

sedaj sem opazil moj je 180 digit

https://en.lavorwash...dator-180-digit

VISOKOTLA%C4%8CNI%C4%8CISTILECLAVORPREDA

Prikaži več možnosti
    • nixx je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

hvala...bom preveril  :ok

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.