Skoči na vsebino

Visokotlačni čistilnik

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
140 odgovorov v temi
simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 100
  • Avtomobil: BMW

NI majhen denar je pa vroča voda bistvo vsega pri pranju.
Pritisk/pretok vode ne vem zakaj bi rabil še večji ker ne boš nič bolje opral ,kvečjemu manjši da pereš okoli motorja itd.
Moj nasvet je da malo še našparaš pa kupi nekaj na vročo vodo.

Meni je čudno zakaj bi wap če je tako dober sploh generalno obnavljal. Recimo FASA dela BP brez kakpnih general že 10+ let. Kar je bilo je bilo samo da je enkrat cev razneslo pozimi ker se ga je pozabilo notri dati. Enkrat pa en delček na motorju isto zaradi zmrzali vode.  Pač čisto zaradi neumnosti. Zato sem kupil LAVOR ker je zadeva pač že preizkušena. Nimam pa namena dati še enkrat več(1700€ naslednja stopnička pri topli vodi LAVOR-ja)ker ne bo čisto nič boljši.
Odvisno pač kaj rabiš,jaz sem zase ugotovil zmagovalno kombinacijo.

Menjajo se tesnila, na črpalkah se preveri delovanje, 20 min mora delat bp. Je ceneje pozamenjat kot pa potem pod garancijo servisirat.

Kolega ima avtopralnico in je kupil 2 rabljena, za vsakega je odštel 1300 eur, pač malo boljša modela kot sta omenjena zgoraj. Z njimi pere že 2 leti, bp.

900 eur se mi zdi predrago, če je možnost za isto ceno dobiti krepko boljši wap -resda malo rabljen ampak z enako garancijo kot jo ima lavor.
Je pa res, da je lavor dokaj kvalitetna zadeva, sami imamo cca. 15 njihovih sesalcev v proizvodnji in delajo bp. Sem pa zapazil, vsaj pri sesalcih, da so realne cene 35% nižje kot PC.

Je pa vroča voda zakon napram hladni, ne moreš primerjat.
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

EKbmw
EKbmw
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6

Vse je odvisno za kaj ga boš uporabljal. In temu primerno prilagodiš tudi budget. Kupovat 1k drag stroj, samo zato ker lahko uporabljaš toplo vodo, čistil boš pa avto in dvorišče 1x na leto je škoda denarja. Prav tako je s tlakom in pretokom vode. Če boš rabil večinoma za prat avto, ti visok tlak ne bo koristil, ker boš z njim samo uničil avto. S profesionalnimi čistilniki si takoj brez laka na avtu. Sam gledam čistilce v rangu 300-400 predvsem zaradi boljše kvalitete izdelave, pa še to pri nekaterih ne drži. Čeprav o kvaliteti izpred 20 let, lahko le sanjamo. Dandanes se pri vseh stvareh močno varčuje, stvari so izdelane manj kvalitetno, z namenom da se jih redno menja/servisira. 

Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 674
  • Avtomobil: E61 530dTA

Zadnjih 10 let kar pogosto uporabljam te zadeve. Seveda vse profesionalni progra. Od takšnih z toplo vodo do takšnih brez. Večkrat perem tudi po 10 ur skupaj. Se zgodi tudi, da 4 ure skupaj ne spustim pištole se pravi je zadeva zelo obremenjena.

Nimam se za nekega strokovnjaka ampak iz lastnih izkušenj vam povem, da je to najboljša stvar trenutno od Kärcherja. Relativno lahek glede na moč (mislim da močnejšega ni), okreten, enostaven za pospravit. Top

https://www.google.c...=_Sn0vzVy8ejMDM

Pa topla voda koristi le pri pranju lažje mastnih stvari, za vse ostalo je mrzla ok.

Urejal DreamBMW, 31.07.2020, 17:27.

LP
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 444

Jaz vam iz osebnih izkušenj odsvetujem nakup vsega kar je rumene barve pri Karcherju. To so top shop polizdelki namenjeni molzenju naivnega folka. In potem se grejo z nekimi ekrančki na pištoli in bluetooth nastavljanjem tlaka, mislim resno za bruhat? In to na napravi, ki ima 8 m dolgo cev s katero ne moreš priti niti okoli avta in moraš ročno prestavljati ta jajca okoli ampak ok, važno da ima ekran na pištoli. 

Jaz ima Kranzle, ki sicer stane nekje 3x več ampak ni mi žal niti centa. Sploh ker sem prepričan, da je glede ekonomskega vidika to najcenejša opcija na dolgi rok. Glede uporabe in veselja pri delu pa sploh, naprava te prosi da jo več ur skupaj goniš, ker bolj bolj jo goniš, bolje dela. Da ne govorim, da bi ga lahko vrgel iz strehe hiše in ne bi bilo praske na njem. 

V razvoju mehanike in hidravlike v zadnjih 50 letih v nekem smislu ni bilo narejeno milimeter premika. Kvaliteten Vap je vedno stal ali 100000SIT ali 1000DEM ali danes 1000€ in vedno bo, ker je nemogoče narediti kvalitetno pumpo za manj denarja. Edino kjer je bil razvoj je v tem, da so pogruntali kako narediti polizdelek, ki dela nekaj ur uporabe nato pa ga lahko neseš na smetišče in greš po novega za 300€.

Kdor je spraševal o razlogu za vročo vodo, fora je v tem, da ima voda pri višji temperaturi večjo topnost, kar se pri čiščenje odraža v tem, da gre vse lažje stran. Moj Kranzle je sicer na hladno vodo, lahko pa priklopim do 60 ali 80°C , točno se ne spomnim. Pri tistih na vročo vodo so pa cene itak x2 ali x3, tako da če res ne rabiš vsak dan, jaz ne vidim smisla.

Urejal portland, 31.07.2020, 17:32.

Prikaži več možnosti
    • DreamBMW, YUGONIGGA in oneill uporabnikom je všeč to sporočilo

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 221

Saj osnovni Kranzle ima tudi 8m cevi in stane 280€ ;) Tako da napiši kateri model imaš :) 

Drugače pa hvala vsem za razjasnitev glede tople vode, kot ste rekli za občasno pranje avtov jo ne rabim.

So pa cene za kärcher pri nas precej zasoljene, sem gledal K5 compact, ki bi bil ok za moje potrebe (dober pretok vode (500l), pa brez teh fensi dodatkov) in je v Nemčiji 199€, pri nas pa malo pod 300€ :/

Po tej strani škoda, da ne delam več v avto industriji, ko sem bil skoraj vsak mesec v Nemčiji :) 

Prikaži več možnosti

EKbmw
EKbmw
  • Uporabnik

Saj osnovni Kranzle ima tudi 8m cevi in stane 280€ ;) Tako da napiši kateri model imaš :)

Drugače pa hvala vsem za razjasnitev glede tople vode, kot ste rekli za občasno pranje avtov jo ne rabim.

So pa cene za kärcher pri nas precej zasoljene, sem gledal K5 compact, ki bi bil ok za moje potrebe (dober pretok vode (500l), pa brez teh fensi dodatkov) in je v Nemčiji 199€, pri nas pa malo pod 300€ :/

Po tej strani škoda, da ne delam več v avto industriji, ko sem bil skoraj vsak mesec v Nemčiji :)

Sem tudi sam gledal K5 compact, brez teh dodatkov in ekranov, saj so samo ena stvar več za se pokvarit. V slo imaš za 255€. Drugače pa sem dobil iz Nemčije za 215€ + poštnina. 

https://www.alternat...tm_term=1544535

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 926
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Te K5/K7 serije za 200,300,400 eur je nesmiselno kupovati. Daš zraven še 200 eur in imaš dejansko profi zadevo in ne igračko:

https://www.karcher-...-15-c-plus.html

Ali pa kupiš v Hoferju/Lidlu za 100 eur in pač menjaš ko crkne.

Urejal bmw330cd, 01.08.2020, 12:16.

Prikaži več možnosti
    • riky123 je všeč

riky123
riky123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 405
  • Avtomobil: A7 3.0 TFSI

Te K5/K7 serije za 200,300,400 eur je nesmiselno kupovati. Daš zraven še 200 eur in imaš dejansko profi zadevo in ne igračko:

https://www.karcher-...-15-c-plus.html

Ali pa kupiš v Hoferju/Lidlu za 100 eur in pač menjaš ko crkne.

V garanciji

Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 444

Lahko da ima Kranzle tudi za 280€, sam ga vseeno ne bi vzel. Je pa primerljiv Kranzle vedno vsaj 20% cenejši od Karcherja, ker nimajo imiđa in zelo malo vlagajo v marketing. Očitno so pa prisiljeni ponujati tudi hobby modele, ker današnji kupec je glup in se stalno trudi da bi na novo odkril kolo - dobil kvaliteten izdelek za pol cene, ampak žal to ni mogoče. 

Glede specifikacij je pa najmanj pomemben tlak, pol pa še ti budget proizvajalci vedno navajajo max nazivni tlak, ki je nekaj drugega kot delovni tlak. Najbolj pomemben je pretok vode, 500L ni dober ampak je minimum, da se naprava sploh imenuje visokotlačna. Za tlak pa itak pri večini lahko menjaš šobe in si lahko takoj tudi na 1000 barov curka, sam kot pravim to nima nekega vpliva, že ali ti držiš pištolo 10 cm ali 20 cm stran od podlage je 100% razlika v tlaku. 

Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 526
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

Mešate jabolka in hruške spet. Če ti pereš en avtomobil (ne kakšnih večjih strojev ali površin) recimo 1x na teden, ne rabiš ti industrijskega za 10x cene lol. So problemi pri cenejših s črpalkami drži, če ga preteraš sploh, če paziš nanj in nimaš 2 levih rok pa tudi ne crknejo kar tako. Iz prve roke čistilci ranga interdiskont za dobrih 100€ delajo 10+ let. Ni neke kvalitete napram Karcher K7 ali pa še bolje industrijskih, ampak tisti avto še opereš z njim brez problema.

Če pa pereš več zadev pa vsak dan je pa zadeva jasna, da vzameš industrijskega. Kar je treba pazit pri Karcherju, da te pri dražjih pa industrijskih nategnejo na polno še s predragimi dodatki, pa pri sesalnikih tudi. En primer original foam gun od K7 je 3x dražji pa precej slabši od najboljšega s kitajske.

K7 je nekaj vmes, in po ceni in po kupcih. Mene tudi moti tisti nepotreben ekran in pa zasoljena cena zaradi imena, ampak do danes nisem našel pametne alternative za isti denar. Velik faktor zame je tudi razširjenost aparata in podpora zanj, ker če karkoli crkne raje popravim kot da stran vržem ob najmanjši napaki.

Najdite mi boljšo alternativo s popolnoma enakimi specifikacijami in opremo kot tole spodaj za 400€ (za toliko se ga dobi) pa dopišite še točen model zraven pa da vidimo...

Karcher K 7 Premium Full control Plus

• Blagovna znamka
    Kärcher
  • Tlak (bar / MPa)
    20 - 180 / 2 - 18
  • Količina pretoka (l/h)
    600
  • Max. dovodna temp. (°C)
    60
  • Vrsta toka (V/Hz)
    230 / 50
  • Priključna moč (kW)
    3
  • Površinska zmogljivost (m2)
    60
  • Teža brez opreme (kg)
    18,01
  • Mere (D × Š × V mm)
    463 x 330 x 667

• Visokotlačne pištole, G 180 Q Full Control Plus
    • Navijanje visokotlačne gibljive cevi
    • Visokotlačna cev, 10m
    • Uporaba čistilnega sredstva s pomočjo, Plug 'n' Clean sistem
    • Teleskopski ročaj
    • Vodno hlajen motor
    • Soft Bag
    • Integrirani filter za vodo
    • Adapter za priključek vrtne cevi A3/4''
    • Multi Jet 3 v 1

Urejal BMW-Mojster, 01.08.2020, 17:36.

========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

EKbmw
EKbmw
  • Uporabnik

Mešate jabolka in hruške spet. Če ti pereš en avtomobil (ne kakšnih večjih strojev ali površin) recimo 1x na teden, ne rabiš ti industrijskega za 10x cene lol. So problemi pri cenejših s črpalkami drži, če ga preteraš sploh, če paziš nanj in nimaš 2 levih rok pa tudi ne crknejo kar tako. Iz prve roke čistilci ranga interdiskont za dobrih 100€ delajo 10+ let. Ni neke kvalitete napram Karcher K7 ali pa še bolje industrijskih, ampak tisti avto še opereš z njim brez problema.

Če pa pereš več zadev pa vsak dan je pa zadeva jasna, da vzameš industrijskega. Kar je treba pazit pri Karcherju, da te pri dražjih pa industrijskih nategnejo na polno še s predragimi dodatki, pa pri sesalnikih tudi. En primer original foam gun od K7 je 3x dražji pa precej slabši od najboljšega s kitajske.

K7 je nekaj vmes, in po ceni in po kupcih. Mene tudi moti tisti nepotreben ekran in pa zasoljena cena zaradi imena, ampak do danes nisem našel pametne alternative za isti denar. Velik faktor zame je tudi razširjenost aparata in podpora zanj, ker če karkoli crkne raje popravim kot da stran vržem ob najmanjši napaki.

Najdite mi boljšo alternativo s popolnoma enakimi specifikacijami in opremo kot tole spodaj za 400€ (za toliko se ga dobi) pa dopišite še točen model zraven pa da vidimo...

• Blagovna znamka
    Kärcher
  • Tlak (bar / MPa)
    20 - 180 / 2 - 18
  • Količina pretoka (l/h)
    600
    60
  • Vrsta toka (V/Hz)
    230 / 50
  • Priključna moč (kW)
    3
    60
  • Teža brez opreme (kg)
    18,01
  • Mere (D × Š × V mm)
    463 x 330 x 667

• Visokotlačna cev, 10m
    • Teleskopski ročaj
    • Vodno hlajen motor
    • Soft Bag
    • Multi Jet 3 v 1

Po specifikacijah/izgradnji, je tale cenejši in boljši:

https://www.agrieuro...da-p-17496.html

Motor imata podoben, Lavor je 6kg težji. Sicer ima Max. tlak manjši (160 bar), vendar je delovni tlak višji 160 bar (K7 ima pa 130 bar). Sicer je o max/delovnem tlaku brez veze razpravljat. Max tlak je tlak, ki je merjen direktno na izhodu iz šobe. Bolj kot se oddaljiš z šobo, manjši bo tlak. Osnove fizike. Pretok ima malce nižji 510 L/h (Kz pa 550 L/h). Ima pa Lavor kovinsko pištolo, medeninasto glavo črpalke, kar je velika razlika. Prav tako ima tale Lavor profesionalno cev, K7 pa navadno plastično, ki je nerodna za uporabo in se uvija povsod. Edino kar me pritegne pri Karcher je široka podpora/servis in pa veliko priključkov. 

Urejal EKbmw, 02.08.2020, 11:50.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 500
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Saj pri LAVOR-ju imaš tudi podporo in veliko priključkov(itehnika je zastopnik). Glej kataloge:
http://www.itehnika.si/katalogi

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

EKbmw
EKbmw
  • Uporabnik

Saj pri LAVOR-ju imaš tudi podporo in veliko priključkov(itehnika je zastopnik). Glej kataloge:
http://www.itehnika.si/katalogi

Vem ja, sicer še vedno precej manj kot Karcher, pa še 1 letna garancija.

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 358
  • Avtomobil: Citroen AX

Dobri ste s temi podatki. Kje vse to izbrskate? Ponavadi v reklamnih podatkih pise le tisto, kar jim pase, ostalo zamolcijo.

Pravite da je pretok vazen. Koliko pretoka (l/h) pa sploh da 1/2" vrtna cev,ki je prikljucena na strajfix, s pipe v garazi?
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 100
  • Avtomobil: BMW

Kje je trunutno

• Blagovna znamka
    Kärcher

• Tlak (bar / MPa)
    20 - 180 / 2 - 18

• Količina pretoka (l/h)
    600

60

• Vrsta toka (V/Hz)
    230 / 50

• Priključna moč (kW)
    3

60

• Teža brez opreme (kg)
    18,01

• Mere (D × Š × V mm)
    463 x 330 x 667

• Visokotlačna cev, 10m
  • Teleskopski ročaj
  • Vodno hlajen motor
  • Soft Bag
  • Multi Jet 3 v 1
 [/*]

• Blagovna znamka
    Kärcher

• Tlak (bar / MPa)
    20 - 180 / 2 - 18

• Količina pretoka (l/h)
    600

60

• Vrsta toka (V/Hz)
    230 / 50

• Priključna moč (kW)
    3

60

• Teža brez opreme (kg)
    18,01

• Mere (D × Š × V mm)
    463 x 330 x 667

• Visokotlačna cev, 10m
  • Teleskopski ročaj
  • Vodno hlajen motor
  • Soft Bag
  • Multi Jet 3 v 1
 [/*]

Kje je trenutno K7 najcenejši?
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 689
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Jaz vam iz osebnih izkušenj odsvetujem nakup vsega kar je rumene barve pri Karcherju. To so top shop polizdelki namenjeni molzenju naivnega folka. In potem se grejo z nekimi ekrančki na pištoli in bluetooth nastavljanjem tlaka, mislim resno za bruhat? In to na napravi, ki ima 8 m dolgo cev s katero ne moreš priti niti okoli avta in moraš ročno prestavljati ta jajca okoli ampak ok, važno da ima ekran na pištoli.
Jaz ima Kranzle, ki sicer stane nekje 3x več ampak ni mi žal niti centa. Sploh ker sem prepričan, da je glede ekonomskega vidika to najcenejša opcija na dolgi rok. Glede uporabe in veselja pri delu pa sploh, naprava te prosi da jo več ur skupaj goniš, ker bolj bolj jo goniš, bolje dela. Da ne govorim, da bi ga lahko vrgel iz strehe hiše in ne bi bilo praske na njem.
V razvoju mehanike in hidravlike v zadnjih 50 letih v nekem smislu ni bilo narejeno milimeter premika. Kvaliteten Vap je vedno stal ali 100000SIT ali 1000DEM ali danes 1000€ in vedno bo, ker je nemogoče narediti kvalitetno pumpo za manj denarja. Edino kjer je bil razvoj je v tem, da so pogruntali kako narediti polizdelek, ki dela nekaj ur uporabe nato pa ga lahko neseš na smetišče in greš po novega za 300€.

Kdor je spraševal o razlogu za vročo vodo, fora je v tem, da ima voda pri višji temperaturi večjo topnost, kar se pri čiščenje odraža v tem, da gre vse lažje stran. Moj Kranzle je sicer na hladno vodo, lahko pa priklopim do 60 ali 80°C , točno se ne spomnim. Pri tistih na vročo vodo so pa cene itak x2 ali x3, tako da če res ne rabiš vsak dan, jaz ne vidim smisla

.

20let+ star vorwerk sesalc, poseka na polni ćrti novodobne dysone za 700 e

V garanciji

Znanec je za profi uporabo nabavil hobi štemarco v lidlu/hoferju, po 2h dnevih zlorabe zamenjali za novo takoj na blagajni, po naknadnih 2h dnevih prav tako zamenjali z opozorilom da to ni profi program (racun na firmo) ta druga dela že 2 leti ker jo obcasno uporablja

Urejal jastreb, 02.08.2020, 16:54.

Prikaži več možnosti

EKbmw
EKbmw
  • Uporabnik

Dobri ste s temi podatki. Kje vse to izbrskate? Ponavadi v reklamnih podatkih pise le tisto, kar jim pase, ostalo zamolcijo.

Pravite da je pretok vazen. Koliko pretoka (l/h) pa sploh da 1/2" vrtna cev,ki je prikljucena na strajfix, s pipe v garazi?

Moreš precej raziskat nekatere stvari, sploh tiste katere hoče trgovec/proizvajalec zakrit. Je šlo ene par dni za to, vem pa sedaj verjetno več kot vsi trgovci v Sloveniji haha.

Odvisno je tudi pod kolikšnim tlakom pride voda iz pipe. Načeloma 3-5 bar. Potem pa s pomočjo bernoulijeve enačbe izračunaš. Bi pa pretok moral biti več kot dovolj za večino baromatov ;)

Urejal EKbmw, 02.08.2020, 18:11.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 907
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Ce koga zanima, lahko prodam res malo rabljen, kot nov Kärcehr K5 Full Control Home, kot na linku spodaj. Cena nekje 10% manj kot dobite novega pri SLO ponudnikih z DDV.

https://www.karcher-...e-1324-503.html

Urejal Davidf1, Včeraj, 18:08.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 907
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Kot vidim, je pa K7 nekje 200 EUR drazji kot K5, to mi pa ni cisto jasno cemu taksna razlika, ne vem, ce je res toliko boljsi? :confused
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 221

Kdo ve, če ima premium od karcherja samonavijalni boben ali je navaden ročni?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.