Skoči na vsebino

Vgradnja klime v E34 518i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
be34
be34
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: e34 518

Dobil sem e34 518 letnik 91 in me zanima vgranja klime.. mi kdo lahko pomaga/priporoči koga ki to lahko naredi ali pa da kaksne konkretne napotke..

hvala

Prikaži več možnosti

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 759
  • Avtomobil: Bmw e34, Fabia Mk3

Najprej rabiš drugo "pečko", torej je potrebno razmontirat armaturo in to zamenjat. Potem pa je treba speljati cevi do klima kompresorja, katerega je seveda prej treba nekje dobiti in zmontirati. 

Jaz to dvoje že mam, samo povezati moram. Ne vem če bi se tega loteval sam. 

Bodo pa fantje, ki se bolj spoznajo povedali ali je klima sploh bila opcija na 518i. Ker če ni bila je še toliko večji problem.

Lp

Prenovljen forum poln starih negativcev. Whoopty fucking doo!

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Seveda je bila. Je pa drugi problem, da je zadeva pogojno uporabna. Na avtocesti in magistralkah ni panike, ma tam šibedah dela svoje če ga imaš in ni res vroče. Kjer jo pa rabiš, recimo v večjih mestih je pa problem, ker pobere avtu precej moči in speljuje ko traktor. Jaz jo na celem tripu v Saharo ne vem če sem parkrat rabil, večinoma Španija ko je vsekalo na 45 stopinj zunaj.

Da takoj povzamem- se ne splača. Dela je precej, določeni deli so specifični in novi posledično konkretno dragi. Splača se kvečjem če imaš dober avto in bi pač rad vozil 518, ki je zakon za vsak dan. Drugače ni smisla, kupiš drug avto oziroma je pač nimaš, ker je s štirakom napol uporabna.

Vem pa da je imel gasparri/Bulletov modri 518 karavan tudi klimo, tam bi lahko dele pobral, čeprav vprašanje kje ta avto je, ker so ga raztrgali vsepovprek in prodajali za par stotakov.

Skratka od oka rabiš konzolo in vse to povezat, meč, kompresor in njegovo napeljavo (ki je pri m43 v e34 drugačna kot e36), napenjalec je malo neumen, potrebuješ kondenzator z ventilatorjem, cevi, sušilec, kompletno elektroniko s stikali....

Da boš dal to nekomu drugemu naredit te bo stalo X denarja, pa še to bi rabil cel donator avto.

Prikaži več možnosti

be34
be34
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: e34 518

hvala,.sem avto dobil v dar lahko bi rekli da sem ga podedoval tako da mi je zato drag..hvala za info sem se v tem casu ze premislil glede vgradnje klime..

sem se odlocil da v dveh letih M5 najdem in restavriram :) samo ne vem ali bi e34 ali e39 :)

hvala za info

Prikaži več možnosti

agent47
agent47

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 365
  • Avtomobil: BMW E34

sem se odlocil da v dveh letih M5 najdem in restavriram :) samo ne vem ali bi e34 ali e39

Retoricno vprasanje :)
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 046
  • Avtomobil: študentski

hvala,.sem avto dobil v dar lahko bi rekli da sem ga podedoval tako da mi je zato drag..hvala za info sem se v tem casu ze premislil glede vgradnje klime..

sem se odlocil da v dveh letih M5 najdem in restavriram :) samo ne vem ali bi e34 ali e39 :)

hvala za info

Za e34 optimist :-D

za e39 pa se zaenkrat še kakšna najde

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

agent47
agent47

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Za e34 optimist :-D
za e39 pa se zaenkrat še kakšna najde

V nemciji je enih in drugih dost hehe
Prikaži več možnosti

agent47
agent47

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Da izkoristim temo.

A je tukaj kdo ki je morda menjal pečko ki ima dvostopensko avtomatsko klimo z navadno pečko z ročno klimo?

Je sploh možno glede na to da ima avtomatska pečka veliko več kablovja za motorčke?

Imam avtomatsko vendar imam problem da je plastični nosilec motorčka odlomljen... sem ga zvaril nazaj, ampak so sile prevelike in ne zdrži pritiskov...

Hvala za pomoč!

Prikaži več možnosti