Skoči na vsebino

Z 21 let starim Audijem sam čez Ukrajino,(skoraj) Černobil, Belorusijo in Rusijo

* * * * * 32 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
169 odgovorov v temi
MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 751
  • Avtomobil: -

Kakšen mesec in pol nazaj sem se odpravil na en malo daljši izlet skozi države bivše Sovjetske zveze. Originalni namen je bil z avtom do Černobila in čez, ampak so mi močno odsvetovali zaradi varnostnih razlogov, če bi bil avto preveč kontaminiran bi ga moral tam pustiti, da ne omenjamo mnogo drugih stvari. Sem pa zato vzel Černobil turo ki te pelje iz Kieva, tja in nazaj. Glavno vodilo izleta je bil Černobil, ostalo pa pripopano zraven. Zakaj? 30 let je od tega in pa letos bodo postavili nov sarkofag čez, tako da tiste stare znamenite elektrarne ki je strašila na veliko ne bo več. Ker sem že nekaj let gobcal kako bom šel tja sem potem letos to tudi izvedel, zraven pa začel popati še razne točke ki mi niso bile znane, Za začetek je bil to St. Petersburg, ki se mi je zdel blazno zanimiv, pa tudi kolega imam ki je bil rojen tam, tako da sem si rekel da to zacahnim, če se tam dobiva lahko peljem nazaj domov v Slovenijo. Potem sem si rekel, zakaj pa ne še Minsk, sej je v bistvu skoraj zraven. In potem še zraven košček Rige in pa za zadnjo postojanko...Auschwitz, ker ga tudi nisem nikoli videl. V bistvu sem vse razen enega cilja nabiral po sistemu: zakaj pa ne? Sam sem pa odšel, ker kandidatov za tako pot je bilo na koncu zmeraj manj, ali jih je jebal čas, ali denar, ali obveznosti. Tako da sem pač rekel, eh jebiga, grem pa sam. 

In tako so se začele priprave na tole pot:

pot.jpg

Na koncu je naneslo še 400 kilometrov več, od kje ne vem točno, ampak mali ovinek je tam kot iz Ljubljane do Celja pa nazaj. 

Največja skrb, poleg avta, so bile vize. Rabila se je Ruska in Beloruska viza. Za obe sem se uštel. Za obe sem mislil da bom dal 120€, torej 60 na kos. Za Rusko vizo je skoraj priporočljivo iti preko posrednika, ki ti pobere 30 evrov, 30 evrov je povabilo, 60 pa sama viza. Smo že na 120€. Ker sem zelo neodgovoren in ne znam razporediti časa, niti se organizirati, sem moral za Belorusko vizo poslati gor ekspresno, par dni pred odhodom. Ker sem rabil da je potni list v Budimpešti(V Sloveniji nimajo predstavništva) naslednji dan do 12ih, sem ga poslal ekspresno. Kar je stalo 62€. Ker nisem imel 5-10 dni časa da mi štempljajo pasuž, sem plačal 85€ da uredijo to v roku 48 ur. Ima pa Belorusija nek čuden sistem, kjer za do 10 dni ne rabiš potovati preko potovalne agencije, ampak zadostuje samo uradni izpis o potrdilu o rezervaciji, Beloruski obrazec, ki mora biti poštempljan in podpisan. Vse lepo in prav, če nebi ravno lastnik hostla potoval, vse pa prepustil njegovemu kolegu, ki ima slab telefon, ampak so na srečo sprejeli malo slabše slike, namesto resnih skenov. 

So pa zelo prijazni preko telefona in potrpežljivi za večino neumnih vprašanj.

In zato sta ti dve vizi namesto 120€ stali 267€. Hvala lepa.

Vozilo s katerim sem se odpravil je pa 1995 Audi A4, 1.8t quattro, brez delujoče klime ampak ima pa šibedah! Na avtu se je uredilo mnogo veliko, od menjave rok, olja, gum in podobnih stvari. Mogoče kdaj to objavim. Je bilo veliko drugih stvari potrebnih menjave, ampak sem bil skoraj ziher da bom preživel celo pot.

No in potem sem krenil na samo potem, v nedeljo 3.7. Prva postaja je bila Budimpešta. Pot do tja brez težav, vinjeta kupljena preko interneta. edino zamujal sem. Kar je postalo trend čez celo potovanje. V Budimpešti sem preživel samo pol dneva, tako da veliko časa za oglede ni bilo. Rabil sem se pa ustaviti da sem prevzel potni list z Belorusko vizo.

O sami Budimpešti ni kaj veliko za povedati, kar ni bilo že napisano. Lepo mesto, premalo časa da bi ga raziskal, zadržal sem samo na gradu. Madžari nerazumljivi. 

budapest1.jpg

budapest2.jpg

budapest5.jpg

budapest6.jpg

budapest8.jpg

budapest9.jpg

budapest10.jpg

budapest7.jpg

Tole je hribovit Buda del mesta:

budapestpano1.jpg

Tukaj pa Pest del mesta:

budapestpano2.jpg

Dan se je končal ponavadi s pivom in kakšno hrano, lokalni Sopron sploh ni slab.

budapest3.jpg

Naslednji dan pa sem odšel samo še po to kar sem prišel in se odpravil proti Ukrajini:

budapest11.jpg

Sama pot spet, brez težav, nekje pred mejo se ustavim in skuham kavo na postajališču, ker sem si zaželel malo tega "rough livinga", pač rad si skuham svoj kofe. To je bil v bistvu edini kofe ki sem si ga skuhal na celi poti, ali ni bilo časa, ali pa energije za kaj takega.

lviv1.jpg

Čez mejo sem prišel brez težave, malo ruščine in gre čez, pred odhodom sem šel na intenzivni tečaj ruščine, da sem znal vsaj malo in lahko komaj kaj prebral. 

Enkrat ko se pride v Ukrajino pa načeloma ni nekih ogromnih šokov. Prvih 100 km je cesta bolj slaba, ampak ne katastrofalna, prevladujejo Lade in Daewoo Lanosi. Enkrat ko se pride v Karpate se zadeva umiri, cesta je odlična, razgledi pa prav tako. Ovinki, široka cesta, veliko počasnejših vozil za prehitevati, za zdravljenje kompleksov in da se ne dolgočasiš preveč.

Veliko pa tudi tega:

lviv3.jpg

Po nekih 9ih urah prispem v Lviv, z uro zamude. Luštno mestece. Hitro se večeri, tako da se nastanem in zbežim v mesto s fotkičem. Je zelo Evropsko urejeno, kar ni čudno, glede na to, da je bilo pod skoraj vsako večjo Evropsko silo.

lviv4.jpg

lviv5.jpg

lviv6.jpg

lviv7.jpg

lviv8.jpg

Zej mi forum ne pusti nalagati več slik, ne vem zakaj(vem, ker proba auto mergat posta, ampak se delam da ne), jih je še ene par iz Lviv pa....ogromno še iz drugje. Bom počakal, da kdo reče, da sem neumen pa se lotim dalje.

Urejal MehMan, 16.08.2016, 21:52.

1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Čakamo nadaljevanje!  :ok

Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik

Ukrajinska policija v mestih je zelo eko in uporablja hibride:

lviv10.jpg

Zelo veliko je teh "instagram" mašin, ki ne vem točno kako delujejo, niti se nisem hotel spuščati v to. Se pa tudi uporabljajo, začuda.

lviv9.jpg

Po šetanju po mestu sem se spotaknil ob tole:

lviv11.jpg

Fotkič sem vrnil na varno in stekel nazaj.

Več vrst domačega točenega piva, od IPA do stouta. Odlično. Spil sem jih nekaj preveč in plačal veliko premalo.

lviv13.jpg

Imeli so tudi hrano, ki je bila skoraj preveč fancy zame, ampak na tej točki sem bil zelo zelo lačen sem svojo "zbirčnost" dal na stran in vse požrl. Zelo dobro, sem rekel za najbolj domačo stvar, ki so bili na koncu s krompirjem polnjeni tortelini. Ampak zelo okusno.

lviv12.jpg

Nažrt in napit sem se odpravil spat in pripravil na pot do Kieva.

Urejal MehMan, 16.08.2016, 21:54.

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 958
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

legenda ! morš met muda it  na tak roadtrip.

Prikaži več možnosti
    • _peters_ in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

Chev
Chev

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 216
  • Avtomobil: Doppeltür Eleganz DSG

Ma carja sta oba z @Octopusijem!

Subscribed.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 053
  • Avtomobil: študentski

bravo  :ok

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • cujo je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 642
  • Avtomobil: skunk :)

Hudo :eek2 :metalc

P.S. Max 10 slik gre na post, če imam prav v spominu :ok

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Čakamo update!

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 335
  • Avtomobil: BMW logicno

Super začetek potopisa ........   Kiev me pa res zanima, glede na to, da mi je dobro poznan.

Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik

legenda ! morš met muda it  na tak roadtrip.

Ma sem tudi sam mislil tako, malo je treba, ampak gre kar hitro čez, pač ne delaš se budalo in to je to. Lahko pa voziš kot budalo pa gre tudi čez! 

Ma carja sta oba z @Octopusijem!

Subscribed.

Hvala!

Čakamo update!

Evo, lepim skupaj!

Super začetek potopisa ........   Kiev me pa res zanima, glede na to, da mi je dobro poznan.

Kiev se mi je neverjetno dopadel. Vse je geto. Kamorkoli se obrneš, pač geto. Sicer to relativno gledano geto, napram vsemu pri nam je vse geto.

Torej, zbudil sem se v Lvivu, ki je tudi malo geto sam po sebi, ne največji, ampak rahlo, avto parkiran nekje v zakotni ulici pod nekim drevesom, ki je v bistvu dovoz, češ "tam je varno":

kiev1.jpg

kiev2.jpg

Same ceste do Kieva so bile ravne in gladke, ker je to glavna prometnica. V bistvu so bili samo kratki odseki mogoče malo slabši, ampak prometnice so bile super. Sicer izvoz takoj dol je bil že na prvi pogled bogi, če je sploh bilo kaj asfalta. Po cesti voziš pa nekje od 100 do 140, odvisno od živcev in avta. Meni je bolj sedlo nekje med 110 do 120 in sem padel lepo v tok prometa. Občasno ampak bolj redko prileti mimo kak patron z več na števcu.

kiev3.jpg

Drugače pa precej pogosto je bil tak pogled, dolge rahlo hribovite ampak rahlo barvite ravnice:

kiev4.jpg

Občasno se je sredi ničesar pojavil kak tak spomenik, enega fenomenalnega sem zamudil, ampak drugega sem vsaj za silo ujel, pravilo če se ne ustaviš takoj da slikaš, ne bo nič od tega je veljalo:

kiev5.jpg

Ampak potem pa prihod v Kiev. Promet se je bolj proti mestu zgoščeval, in začelo je veljati pravilo, toliko kot vzameš, toliko imaš. Torej, če si hotel iti na izvoz čez šest pasov, si pač šel. Bolj kot sem agresivno vozil, bolj sem bil sproščen. Če sem hotel vozit po nekih racionalnih pravilih so me vsi izsiljevali. Takoj ko sem se spakiral pri svojem AirBnB gostitelju sem vzel fotkič in ruzak v roke in pičil z avtobusom v mesto. Hotel sem ujeti še nekaj ur svetlobe in se sprehodit po Maidanu, na poti do tja pa še:

kiev6.jpg

Ampak, samo za vogalom, pa meni ljubi Majdan Nezaležnosti, torej trg neodvisnosti. Meni kar precej pomembna lokacija glede na proteste ki so se tam dogajali in vse kar se je odvijalo po njih.

kiev7.jpg

Tukaj pa kip, ki predstavlja Ukrajino na vrhu strukture:

kiev8.jpg

In pa sam razgled na Majdan ob sončnem zahodu:

kiev9.jpg

Ob samem majdanu pa spomeniki žrtvam protestov, cel zid jih je:

kiev10.jpg

kiev11.jpg

In seveda na koncu še napis, Slava Ukrajini, herojem slava:

kiev12.jpg

Cel majdan mi je sicer fenomalen, res pa da je cel pospravljen. Na nekaterih stebrih so polepljene slike padlih borcev na vzhodni fronti, v opomin vsem, ampak takole se razteza pogled v drugo smer:

kiev13.jpg

In pa ker je Kiev mesto na hribu, je vse v klanec. Zmeraj. V. Klanec. Ampak zna ta klanec lepo nagraditi.

kiev14.jpg

kiev15.jpg

Nekje okoli tega klanca me je tudi popadla neizmerna lakota in sem iskal neko restavracijo, ki mi ni zgledala preveč "fancy", ampak ker sem bil še zmeraj v relativno strogem centru se temu ni bilo moč izogniti. To pač ni Ljubljana, da hodiš pol ure stran pa nisi več v centru.

Z malo težave, kar me preseneča, sem našel celo restavracijo, ki ima boršč, pač golaž iz rdeče pese, ki sem si ga želel že cel čas, in je bil odličen, na koncu najboljši na celi poti in to za manj kot evro:

kiev17.jpg

Sicer je padla še glavna jed in par nekaj piv, zraven pa še obvezna vodka, malo sem ekspermentiral in vzel neko green zadevo za hec, ki me ni preveč navdušila:

kiev16.jpg

Ampak, sem pa imel v temu moment neverjetno lep razgled skozi steklena vrata terase na kateri sem sedel na sam majdan, in sem ob vodki  lahko užival ob razgledu sončnega zahoda na majdan in kip Ukrajine, medtem ko so se počasi prižigale luči. Precej fenomenalno. 

Na poti nazaj domov pa sem uspel ujeti še tole:

kiev18.jpg

Samo mesto se mi je parih urah kar dopadlo, naslednji dan me pa tudi ni razočaral...

Urejal MehMan, 17.08.2016, 00:33.

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti
    • -DIN-, Zlobny, Rottie in 7 ostalim je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 647
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ajde update :ok

Res k sm videl kam si sel ... Respect :ok

Eno vprasanje:
- vidim, da si na poti nazaj iz st. petersburga sel po isti poti, zakaj nisi sel iz st. petersburga do talina in od tam do rige? Kaksna posebnost glede meje ali?

Za rigo lahko povem, da je fantsticno mesto.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik

Ajde update :ok

Res k sm videl kam si sel ... Respect :ok

Eno vprasanje:
- vidim, da si na poti nazaj iz st. petersburga sel po isti poti, zakaj nisi sel iz st. petersburga do talina in od tam do rige? Kaksna posebnost glede meje ali?

Za rigo lahko povem, da je fantsticno mesto.

To je bil originalni plan, ampak ko sem se vračal domov sem imel samo 3 dni časa in sem moral prevozit nekaj čez 2200 km v treh dneh. Čakalne vrste na Narva prehodu so pa tudi nekje okoli 24 ur in je že v štartu odpadla ta pot. Sem gruntal za pot iz St. Petersburga do Helinskov in potem s trajektom čez, ampak bi mi vzelo preveč časa. 

Urejal MehMan, 17.08.2016, 00:40.

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Odlična tema. :ok

Je bil Audi kupljen z namenom da če se slučajno zgodi da bi ga zaradi radiacije moral tam pustit, ti ga ne bi bilo žal, ali je to tvoj daily avto?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 670
  • Avtomobil: Bmw

Še se učim uporabljati forum in so hitri prstki dodelili 4 namesto 5 zvezdic...če kdo lahko popravi ;)
Super tura, se že veselim naslednjega post-a :)
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 047
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Dobra tema.

Kaj pa ženske nisi nič slikal ? :)

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 047
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Pa ne verjamem, da si dobil boršč za manj kot €.

Rabim dokaz :)

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

very-good-carry-on.png

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik

Odlična tema. :ok

Je bil Audi kupljen z namenom da če se slučajno zgodi da bi ga zaradi radiacije moral tam pustit, ti ga ne bi bilo žal, ali je to tvoj daily avto?

V bistvu je to moj daily že kako leto, in še zmeraj je.  :-D Je pa res, da ker me je nabavna cena prišla celih 550€, precej stvari manj boli kot na boljšem in novejšem avtu.

Dobra tema.

Kaj pa ženske nisi nič slikal ? :)

Sem za odtenek, samo ukrajinke niso baš nekaj, poleg tega imaš veliko boljših slik bejb na netu.

Pa ne verjamem, da si dobil boršč za manj kot €.

Rabim dokaz :)

Nekaj računov sem shranjeval, mislim da imam tega celo nekje na strani, ampak me je tale boršč prišel 20 UAH, kar je 0,7€, medtem ko boršč v samostanski kuhniji je bil pa 12 UAH, kar je 0,4€.

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti
    • -DIN-, SHAdOW, Mat xxl in 2 ostalim je všeč

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 052
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Pohvalno! :)

Prikaži več možnosti