Skoči na vsebino

Z 21 let starim Audijem sam čez Ukrajino,(skoraj) Černobil, Belorusijo in Rusijo

* * * * * 32 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
169 odgovorov v temi
Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 747

Čakamo dalje... Svetovno! :beer

Prikaži več možnosti

Kongo
Kongo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 296

Zanimivo  :ok

:mznak

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 016
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Hudo :cool 

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 756
  • Avtomobil: -

Upam da mi rata proti večeru spisat nadeljevanje, malo me spet čas priganja, lahko pa vsaj eno iz priprav nalepim in sicer netanje tablic:

135164551432963980051277.jpg

Preden sem šel sem obvestil konzulat o mojem odhodu in so me opozorili, da se priložnostni tatovi spravijo na tablice, in sicer ti jih ukradejo in skrijejo v bližnje grmovje ali kaj takega in pustijo števliko. Da jih dobiš nazaj zgubiš dopoldne časa in 100 evrov. Ker se mi ni dalo nekaj zajebavat s tem, sploh glede na to da sem imel zelo malo časa na voljo, 15 dni vsega skupaj, sem tablice kar zalepil in zanetal gor na avto. Pa da jih vidim z vrtalnim strojem skakat okoli v večernih urah. 

Urejal MehMan, 17.08.2016, 16:16.

1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 422
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Končno tema!

Pa fotke so kulske, je feeling, tam ko sta objemajoči deklini pred kipom, mega, kul.

Ma carja sta oba z @Octopusijem!

V bistvu je bilo tako, da mi je MehMan ponujal, da grem zraven, oziroma parkrat že prav protestiral, pa sem jaz budala tupil, da morem delat magisterij ker že preveč traja, da delam za keš ker je sezona in da denar mečem v 540i (ker tudi že preveč traja) + se cel čas mulam, da hočem z e34 v Iran najprej.

No kasneje, ko se mu je že mudilo z vizami in je bil že v pakiranju mi je itak bilo vsak dan bolj žal in hkrati prepozno, ker nebi mogel papirjev zrihtat zase.

Beda je to, ker vsaj pri sebi sem ugotovil, da ni tak problem jajca (ali pa imam le hudo pomanjkanje možganov), kot to, da konkretnejši roadtrip stane, tako časa, kot denarja. Z letalom it je poceni, ko je treba za neko konkretno razdaljo pokurit bencin, vse mogoče stroške in morebitna popravila vnaprej, ipd, se pa nabere. In ne malo. Če imaš čas načeloma nisi ravno pri denarju, če si pri denarju, večinoma nimaš časa, začaran krog.

Prikaži več možnosti
    • Chev je všeč

janezsko
janezsko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 831
  • Avtomobil: zvezda ..sam ni mercedes

lepi krog...potopis in fotografije zelo zanimive...svaka čast,,,

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 801

Končno tema!

Pa fotke so kulske, je feeling, tam ko sta objemajoči deklini pred kipom, mega, kul.

V bistvu je bilo tako, da mi je MehMan ponujal, da grem zraven, oziroma parkrat že prav protestiral, pa sem jaz budala tupil, da morem delat magisterij ker že preveč traja, da delam za keš ker je sezona in da denar mečem v 540i (ker tudi že preveč traja) + se cel čas mulam, da hočem z e34 v Iran najprej.

No kasneje, ko se mu je že mudilo z vizami in je bil že v pakiranju mi je itak bilo vsak dan bolj žal in hkrati prepozno, ker nebi mogel papirjev zrihtat zase.

Beda je to, ker vsaj pri sebi sem ugotovil, da ni tak problem jajca (ali pa imam le hudo pomanjkanje možganov), kot to, da konkretnejši roadtrip stane, tako časa, kot denarja. Z letalom it je poceni, ko je treba za neko konkretno razdaljo pokurit bencin, vse mogoče stroške in morebitna popravila vnaprej, ipd, se pa nabere. In ne malo. Če imaš čas načeloma nisi ravno pri denarju, če si pri denarju, večinoma nimaš časa, začaran krog.

Res je.

Drugace pa MehMan, poklon, zakon trip!

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 009

Z veseljem bom še naprej spremljal temo.

Mimogrede, koliko časa je vse skupaj trajalo in koliko okvirno te je takšen izlet stal?

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 422
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

sem imel zelo malo časa na voljo, 15 dni vsega skupaj

:)

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 830
  • Avtomobil: prdalica

Ti raje povej če si kaj dinga_dinga v tako eksotičnih krajih :-)

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Falco je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 181
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Saj je povedal da ukrajinke niso lepe hehehe :laugh

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 786
  • Avtomobil: Bmw

Odličen potopis.  :metalc  Komaj čakam nadaljevanje le tega.

lp.

Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik

Z veseljem bom še naprej spremljal temo.

Mimogrede, koliko časa je vse skupaj trajalo in koliko okvirno te je takšen izlet stal?

Na voljo sem imel vsega skupaj 15 dni, več dopust ni dopuščal in že to sem ga raztegnil na meje psihičnih zmogljivosti. V bistvu sem bil še skoraj cel teden povožen, ko sem nazaj prišel, ker sem zadnje tri dni vozil po 10+ ur na dan, predzadnji dan je bilo 15 ur vožnje. 

Ne vem pa točno koliko je šlo denarja, ker je valut bilo preveč in preveč različno vrednotene so bile, da bi lahko konstantno računal. Na poti je bilo 6 različnih valut za upoštevat z različnimi vrednostmi(valuta:euro razmerje dajem):

Forint za Madžarsko, ki je nekje 310:1

Hryvine za Ukrajino, ki so nekje 28:1

Beloruski rubelj, ki se giblje v nekih ogromnih razmerjih, takrat je bil okoli 22500:1

Rubelj ki je 72:1 

Poljski zloti ki so 4:1

In za čist konec še češke krone, ki so 27:1.

Zaradi vsega tega in vse zmede sem pomojem zapravil malo več, v Belorusiji je bilo najbolj težko ker so ravno en teden pred mojim prihodom uradno sprejeli novo valuto, v stilu Jugoslavije, kjer so črtali dol nule ampak jih v bistvu niso, in je bilo "50" Beloruskih rubljev na papriju okoli 500.000 Beloruskih rubljev zares. In nič ni pomagalo da so mešali star in nov denar hkrati. Čista zmeda.

Imel sem na stran danih nekje 1400-1500 evrov, mislim da sem na koncu, ko sem premenjal ostanke in kar mi je ostalo v denarnici po polnem tanku doma, zapravil 1450€, torej skoraj vse. In načeloma se nisem nekaj duval, bencin je vsepovsod cenejši, samo pač nanese, kot sem omenil, že same vize so bile precej dražje od pričakovanega in prav tako vse ostale malenkosti na poti so me na koncu stale 10-15% več od pričakovanega.

Ne, čeprav, v Belorusiji sem se zagledal na vsakem drugem koraku, ampak vsepovsod kjer sem bil v prenočiščih so me obtoževali, da sem prišel iskat ženo.  :-D Največji problem je bil čas, ker ravno, ko sem se zorientiral po naselju in našel kako dobro točko, sem moral naslednji dan že naprej. Tako, da je časa za akcijo zmanjkalo, zmeraj.

So me pa Ukrajinke na splošno kar razočarale, je bila kakšna luštna tu in tam, ampak da bi tam plavali v nekih hudih bejbah se mi pa ni zdelo. Se mi zdi da v Ljubljani vidiš veliko več luštnih in hudih bejb. Je bila pa to druga zgodba v Belorusiji in pa Rusiji, tam pa je veliko več za pogledat, pa ne govorim o nekih plastičnih botoks lovačah, ampak precej luštnih punc. 

Urejal MehMan, 18.08.2016, 10:44.

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 697
  • Avtomobil: roadsTTer

Men se je pa ravno v Kijevu zdelo, da so lušne bejbe na vsakem koraku (res pa je, da v Rusiji in Belorusiji (še) nisem bil). Ne ono hude hude ampak naravno lepe, brez pretiravanja v ličenju in oblačenju. Je pa res, da je vse odvisno od kriterijev in okusov ampak nas je bilo pet, vsak z različnimi predstavami o idealih in smo se na koncu strinjali, da je povprečje kar višje kot pri nas. :)

Urejal Jure24, 18.08.2016, 10:48.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

We expect pics of those too, FYI. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

tomaž 320
tomaž 320

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 604
  • Avtomobil: E36 coupe & cinquecento

Končno se je potopisna tema spet premaknila.
Pohvale avtorju!!!
Zanimivo branje. Upam, da bo še kdo drug objavil kakšno reportažo s svojega road tripa. Takšnih tem na forumu manjka.
FIX IT AGAIN TOMORROW
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 725
  • Avtomobil: Assless beemer

Vrhunski trip, fouš!  :cool

Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 943
  • Avtomobil: কঠোর

Mehman, a si se izmeril, če si kaj radioaktiven? Da ne boš na kliničnem poslušal radio,.. aktivno :-D :-D :-D

Prikaži več možnosti

wizz
wizz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: /

Ni več nobene nevarne radiacije tam, če se držiš betona oz. poti namenjenih za oglede. Zato me tudi čudi neko odsvetovanje poti zaradi radioaktivnosti avta al kaj, da bi ga moral tam puščat, saj ne bi v reaktor z njim zapeljal :)

Sicer pa velik props za odločitev in za sam izlet, takih zadev ti potem nikoli ni žal. Kijev imam tudi sam že dolgo v planu, upam da nam uspe, morda že letos.

Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik

Men se je pa ravno v Kijevu zdelo, da so lušne bejbe na vsakem koraku (res pa je, da v Rusiji in Belorusiji (še) nisem bil). Ne ono hude hude ampak naravno lepe, brez pretiravanja v ličenju in oblačenju. Je pa res, da je vse odvisno od kriterijev in okusov ampak nas je bilo pet, vsak z različnimi predstavami o idealih in smo se na koncu strinjali, da je povprečje kar višje kot pri nas. :)

Mogoče samo jaz nisem imel sreče ali pa dovolj pozornih oči, ampak so se mi zdele večinoma povprečne do podpovprečne, lahko pa tudi, da sem pričakoval več.

We expect pics of those too, FYI. :-D

Sem uspel ujeti kako v objektiv, brez skrbi.  :-D

Mehman, a si se izmeril, če si kaj radioaktiven? Da ne boš na kliničnem poslušal radio,.. aktivno :-D :-D :-D

Haha, na srečo te dvakrat premerijo preden greš sploh lahko ven, sem na varnem. Radioaktiven pulover sem nosil še cel teden, tako da mislim, da je bilo vse vredu.  :-D

Ni več nobene nevarne radiacije tam, če se držiš betona oz. poti namenjenih za oglede. Zato me tudi čudi neko odsvetovanje poti zaradi radioaktivnosti avta al kaj, da bi ga moral tam puščat, saj ne bi v reaktor z njim zapeljal :)

Je res to, ampak je v 10km coni veliko padlega drevja in nevzdrževanih cest in bi na poti do Belorusije(tak je bil moj plan) lahko zapeljal v kak hotspot in bi bilo to to. Tudi če bi bilo v sprejemljivih mejah, avto bo doma na dvorišču, kjer se igrajo mulci okoli njega in vsak dan se vozim z njim. Sem po tehtnem razmisleku rekel, da ne bom rinil naprej v to smer, čeprav bi zelo rad, in da za dovolj denarja se uredi tudi vstop na tuje tablice.  :-D

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti