Skoči na vsebino

Nov hardy zglob zanič po 5 mescih

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
21 odgovorov v temi
mstrakl
mstrakl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 440

Zdravo!

Na e34 525i M50 sem imel generalko marca letos. Obnovili smo motor, glede na to da je bil motor zunaj se je menjal tudi hardy zglob, iz samega dejstva ker je bil star in je avto minimalno cukal pri speljevanju. Nov hardy zglob je iz avto rome, naročil sem ga po kataloški številki, proizvajalca se žal ne spomnim. Po manj kot 5kkm je začel avto trest pri polnem pospeševanju, najprej sem mislil, da so gume potem pa po temeljitejšem pregledu zagledam raztrgan hardy zglob.

Gre se za hardy zglob pri menjalniku. Avto ima špero (imel jo je že na starejšem hardy zglobu), občasno se drifa (ne tekmovalno, ampak zajebancije na parkiriših). To se je delalo tudi na starem hardyu in ni bilo problemov.

Moje vprašanje sledi, ali se lahko zanesem, da je bil pač zglob slabe kvalitete, ali z napako, ali je lahko kaj narobe na mojem pogonskem sklopu? Na starem hardy zglobu (in na novem dokler ga ni raztrgalo) ni nič treslo ne med vožnjo, ne pri pospeševanju, če bi bil kardan kriv ali nezbalansiran bi se verjetno čutilo? Kolikor vem sem ga prav obrnil, sem preverjal še na internetu pred montažo kam obrniti puščico.

Pripete slike za predogled

• IMAG0080.jpg
  • IMAG0081.jpg
LP
Mitja
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 787

Zdravo!

Na e34 525i M50 sem imel generalko marca letos. Obnovili smo motor, glede na to da je bil motor zunaj se je menjal tudi hardy zglob, iz samega dejstva ker je bil star in je avto minimalno cukal pri speljevanju. Nov hardy zglob je iz avto rome, naročil sem ga po kataloški številki, proizvajalca se žal ne spomnim. Po manj kot 5kkm je začel avto trest pri polnem pospeševanju, najprej sem mislil, da so gume potem pa po temeljitejšem pregledu zagledam raztrgan hardy zglob.

Gre se za hardy zglob pri menjalniku. Avto ima špero (imel jo je že na starejšem hardy zglobu), občasno se drifa (ne tekmovalno, ampak zajebancije na parkiriših). To se je delalo tudi na starem hardyu in ni bilo problemov.

Moje vprašanje sledi, ali se lahko zanesem, da je bil pač zglob slabe kvalitete, ali z napako, ali je lahko kaj narobe na mojem pogonskem sklopu? Na starem hardy zglobu (in na novem dokler ga ni raztrgalo) ni nič treslo ne med vožnjo, ne pri pospeševanju, če bi bil kardan kriv ali nezbalansiran bi se verjetno čutilo? Kolikor vem sem ga prav obrnil, sem preverjal še na internetu pred montažo kam obrniti puščico.

Kupi original.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 053
  • Avtomobil: študentski

Ma ne original kupi kvalitetno robo,Avto Roma je imela tudi Meyle ampak iz Rusije kvaliteta čisto druga že na pogled...

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma ne original kupi kvalitetno robo,Avto Roma je imela tudi Meyle ampak iz Rusije kvaliteta čisto druga že na pogled...

No ali pa to, seveda!

Toda glede na to kaksno izkusnjo ima, vem, da bi jaz sel kupit samo se original.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

No ali pa to, seveda!

Toda glede na to kaksno izkusnjo ima, vem, da bi jaz sel kupit samo se original.

Samo nimaš kaj drugega pričakovat če je slaba roba. 

Kaj pa tisti za pultom ve pa tudi če ve,važno da proda.

Urejal blackberet, 26.08.2016, 20:00.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo nimaš kaj drugega pričakovat če je slaba roba. 

Kaj pa tisti za pultom ve pa tudi če ve,važno da proda.

Ja sej, se enkrat se je pokazalo, da se poceni sranja pac ne kupuje!

Urejal _peters_, 26.08.2016, 20:04.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 335
  • Avtomobil: BMW logicno

Pravilno bi bilo, da jih prijaviš na inšpekcijo, ker tak klump od robe sigurno nima ustreznih certifikatov za prodajo, ali pa ima ponarejene in tako se prodajajo deli nevarni za uporabo...

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 511
  • Avtomobil: BMW x

Normalen postopek je reklamacija prodajalcu od katerega zahtevaš še kritje stroškov menjave pred iztekom garancije. Pa naj ta strošek potem izterja od svojega dobavitelja ... bo kmalu nehal prodajat tako robo.

Če ne bo hotel pa prijava na tržno inšpekcijo!

Pred prijavo pa vseeno preveri, da je bil nov zglob montiran pravilno. Če ga je sploh mogoče montirat napačno in vseeno vzdrži pol leta ... za vsak slučaj :)

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 667
  • Avtomobil: BMW F31 M

Seveda moraš imeti potrdilo o strokovni vgradnji. Če boš reku da si sam montiral in nisi mehanik odpade reklamacija.
Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 975
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Jaz vem kaj je! Preveč HP pod pokrovom motorja...malo ga pripri.:) ;)

Defenitivno reklamiraj!
Prikaži več možnosti
    • mstrakl in bucobmw525 uporabnikom je všeč to sporočilo

mstrakl
mstrakl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 440

Prvo nisem mehanik, tako da odpadejo reklamacija s stroški. Drugo dele mi rihta dober osebni prijatelj, cene so tudi dokaj ugodne, pa ponavadi ni težav, tako da bom pač to požrl. Hardy bodo mi zamenjali v garanciji, to je že dogovorjeno, pač brez stroškov montaže (delam itak sam, je pa res da je neprijetno spet avspuh pa vse dol dajat - ah jebiga). Bojim se edino, da bom dobil novega enakega proizvajalca, pa bo spet pizdarija :(

Vem da avto roma dobavlja meyle robo, bom probal uredit da mi naročijo meyle pa pač doplačam ostalo. Vem da ta ki sem ga dobil ni bil meyle, žal se pa ne spomnim kateri je bil. Jutri bom zglob demontiral, prej pa bom še poslikal orientacijo, da boste na forumu videli kako sem zmontiral, obstaja možnost da sem zajebal, čeprav dvomim...

LP
Mitja
Prikaži več možnosti

driv3r_86
driv3r_86

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 094
  • Avtomobil: MB

Se oglašam iz omenjene Avto Rome! Preprosta razlaga je, da je bil vzet najcenejši del, katerega si je stranka na podlagi cene sama izbrala.

Razpon cen je ogromen, s tem seveda tudi razlika v kvaliteti. Upoštevajmo tudi, da je avto predelan.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Se oglašam iz omenjene Avto Rome! Preprosta razlaga je, da je bil vzet najcenejši del, katerega si je stranka na podlagi cene sama izbrala.

Razpon cen je ogromen, s tem seveda tudi razlika v kvaliteti. Upoštevajmo tudi, da je avto predelan.

No potem je kriv lastnik sam ker je uzel v vednosti da je kupil cenejšo robo.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja pa baj the wej hardy disk si narobe zmontiral tako da ni vedno samo material kriv.

Urejal blackberet, 01.09.2016, 16:04.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 842
  • Avtomobil: 535 PS

Hm, tud če je pocen roba, verjetno ne bi smelo crknit po pol leta, ali se motim?

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Hm, tud če je pocen roba, verjetno ne bi smelo crknit po pol leta, ali se motim?

nisi prebral da je narobe zmontiran? ni čudno da ga je pojedlo pa še povedal je da se ni ravno šparalo z avtom....

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 842
  • Avtomobil: 535 PS

Nope, sem ravno odgovarjal. Sedaj vidim da je problem napačna montaža. Ajoj ...

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Aja pa baj the wej hardy disk si narobe zmontiral tako da ni vedno samo material kriv.

Kako pa to vidiš?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

///M
///M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 595
  • Avtomobil: W164, W123

Tu se nimaš kaj čudit, kupiš najcenejši ponaredek potem pa še delaš z avtom kot svinja z mehom, že 5 mescov je veliko zdržal. 

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako pa to vidiš?

Na kratko(upam a bo razumljivo):

-Hardy se pravilno postavi glede na rotacijo kardana. Kot boš iz slik videl je na nekaterih delih ojačan.Sedaj če ga zamakneš za eno luknjo bistveno bolj trpi ne ojačan del in ga raztrga kot se je to zgodilo pri uporabniku ki je izpostavil primer.

Tako je pravilno,kot je na sliki(primerjaj z njegovo sliko)

371400_x800.jpg

Stvar ,ki izgleda še tako enostavna .da jo lahko zamenja vsak ,ki ima 5minut časa, v praksi brez znanja ni ravno tako.

Zato pa v vaše dobro se držite mehanikov ,ki popravlja dotično 90% samo vašo znamko. Tako da tisti .ki se jezijo na predrago uro pri dobrem mehaniku vzemite v zakup da znanje ni zastonj.

Urejal blackberet, 03.09.2016, 10:43.

Prikaži več možnosti
    • M power, Nixxon in Iztok Z. uporabnikom je všeč to sporočilo